Odpady drewniane - Odbiór odpadów drewnianych | WasteMaster

Odbiór odpadów drewnianych w Limanowej

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Miejsca produkcji odpadów drewnianych w Limanowej

Jak już zostało wyżej nadmienione, odpady drewniane w Limanowej możemy spotkać w zasadzie w każdym zakładzie produkcyjnym. Największym (procentowo) producentem pozostałości tego rodzaju są tartaki i inne placówki przetwórstwa drzewnego. Wytwarzane są tam głównie: zrzyny, opoły, oflisy, napływy korzeniowe, trociny lub kora. Drugim największym wytwórcą jest przemysł meblarski i drewnopodobny. W ramach tej gałęzi gospodarki produkuje się odpadki z tworzywa drzewnego, z drewna litego, sklejki, płyt pilśniowych, wiórowych, OSB czy z pyłu drzewnego. Jednakże oprócz tego, pozostałości z drewna wytwarza rzemiosło artystyczne. Jeśli wciąż szukasz odpowiedzi na pytanie: gdzie oddać odpady drewniane w Limanowej - skontaktuj się z WasteMaster!

Utylizacja odpadów drewnianych w Limanowej - co musisz wiedzieć?

Odpady drewniane w Limanowej występują bardzo powszechnie - niemal w każdym zakładzie produkcyjnym, tyle, że w różnych ilościach. Jak sobie z nimi poradzić? W jaki sposób utylizować? Zakazuje się wyrzucania ich w dowolne miejsca - nie możemy ich także spalać w "domowych" warunkach. Muszą być one utylizowane w specjalnych, ekologicznych warunkach. Czyli, jako osoba prywatna, możesz przekazać swoje śmieci do okolicznego PSZOK-u, jednak jako właściciel firmy, korzystaj raczej z usług skupów odpadów drewnianych w Limanowej. Można tam zwozić tylko odpady drewniane w Limanowej, które są niezwykle łatwe do zidentyfikowania. Jednak oprócz czystego drewna, możemy tam również przywozić odpady drewnopodobne. Wywożąc swoje odpady do skupów, postępujesz w wyjatkowo ekologiczny sposób. Przyczyniasz się do zmniejszenia wycinki drzew i zmniejszania się powierzchni lasów w Polsce. Jeśli interesuje Cię usługa wywozu odpadów drewnianych w Limanowej lub chciałbyś wiedzieć więcej o klasyfikacji tych pozostałości - przeczytaj tekst do końca!

Odpady drewniane w Limanowej - jakie dokumenty trzeba wypełnić?

Aby w legalny sposób wywieźć i zutylizować swoje odpady drewniane w Limanowej musisz wypełnić kilka formalności. Są one niezbędnym narzędziem kontroli właścicieli firm i wytwórców pozostałości. Jeżeli zaliczasz się do grupy przedsiębiorców lub osób zajmujących się rolnictwem i posiadających powyżej 75 ha ziemi, Twoim obowiązkiem jest prowadzenie konta w BDO i regularne rejestrowanie tam swoich odpadów. Dodatkowo, jeżeli chcesz zrealizować odbiór odpadów drewnianych w Limanowej to musisz uzupełnić i oddać KPO kierowcy samochodu, który zabiera Twoje pozostałości. Karta Przekazania Odpadu uprawomacnia legalny przewóz do placówki skupu. Co więcej, aby mieć dowód zgodnej z prawem utylizacji odpadów drewnianych w Limanowej trzeba wypełnić Kartę Ewidencji Odpadowej. Każdy z powyższych dokumentów posługuje się systemem kodów odpadu. Cały katalog tych kodów możesz znaleźć w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku. A najpotrzebniejsze oznaczenia odpadów drewnianych w Limanowej - na naszej stronie. Przykładem takiego kodu może być 15 01 03 - pozostałości drewniane opakowaniowe.

Odbiór odpadów drewnianych w Limanowej - ważne informacje

Jeżeli nie posiadasz możliwości transportu pozostałości z Twojej lokalizacji, warto skorzystać z możliwości odbioru odpadów drewnianych w Limanowej. Firmy oferujące takie usługi, również znajdziesz za pomocą aplikacji WasteMaster! Skontaktuj się z nami lub samodzielnie skorzystaj z naszej nowoczesnej aplikacji - to w końcu darmowa usługa! W momencie, gdy zdecydujesz się na zrealizowanie opcji odbioru odpadów drewnianych w Limanowej musisz mieć w pamięci, że Twój dystans od skupu ma kluczowe znaczenie w kontekście kosztów. Z tej przyczny eksperci z WasteMaster najczęściej proponują naszym klientom najbliższe placówki. Korzystnym rozwiązaniem jest również wynajem kontenera na odpady drewniane w Limanowej - najczęściej można go wykupić na okres ok. siedmiu dni, co daje opcję spokojnego załadunku. Co więcej, składując śmieci w jednym miejscu, zapobiegasz potencjalnym wypadkom w zakładzie pracy. Kolejna cenna wskazówka: im więcej szerzej opowiesz nam o swoich pozostałościach, tym dokładniej będziemy mogli przydzielić do Ciebie konkretne oferty odbioru odpadów drewnianych w Limanowej. W razie wątpliwości - zachęcamy do kontaktu.

Co odzyskujemy z odpadów drewnianych w Limanowej?

Z odpadów drewnianych w Limanowej możemy wyprodukować bardzo dużo nowych przedmiotów. Wszystko jest zależne od rodzaju drewna, jakie przywieźliśmy do skupu. Za pomocą recyklingu materiałowego można odzyskać drewno do wytworzenia: papieru, masy celulozowej, węgla drzewnego, kory, trocin, kompostu, płyt pilśniowych lub też wiórowych. Tak właśnie można nasycić bardzo różne branże, tym samym zmniejszając liczbę wyciętych drzew. Nie zapominaj, że las to nie tylko flora - oddając śmieci do skupu odpadów drewnianych w Limanowej nie tylko nie zmniejszasz lasów, ale i oszczędzasz dużo ekosystemów! Z WasteMaster można to zrobić szybko i sprawnie - wystarczy się z nami skontaktować!

Jakie wyróżniamy rodzaje odpadów drewnianych w Limanowej?

Do odbioru odpadów drewnianych w Limanowej, zalicza się kilka grup pozostałości. Pierwszą z nich są śmieci z przeróbki drewna, takie jak trociny czy ścinki drewniane. Później możemy wymienić odpady opakowaniowe i wielkogabarytowe – skrzynie z drewna lub duże pozostałości z drewna, etc. Następnie odpady drewniane w Limanowej pochodzące z sortowni, budownictwa lub przemysłu meblarskiego. Tutaj możemy wymienić płyty OSB, sklejki czy elementy kontrukcyjne. Możemy także wyróżnić śmieci drewniane z rozbiórki oraz palety, które stanowią nieco inną kategorię. Warto jednak wiedzieć, co nie podlega odbiorowi odpadów drewnianych w Limanowej. Nie zostaną przyjęte materiały zanieczyszczone metalami, składnikami mineralnymi, tworzywami sztucznymi, toksynami czy śmieciami komunalnymi. Należy także zadbać o sprawne zapakowanie swoich śmieci (jeśli nie mamy możliwości samodzielnego transportu na miejsce skupu), do czego może się przydać kontener na odpady drewniane w Limanowej.

Ceny skupu odpadów drewnianych w Limanowej

Ceny skupu odpadów drewnianych w Limanowej są zależne od kilku zmiennych. Przede wszystkim od typu i ilości drewna, który sprowadzamy do skupów. Najdroższe jest drewno opakowaniowe – ceny zaczynają się od 35 zł/t, a najtańsze drewno pochodzące z sortowni, płyty pilśniowe i OSB – od 15 zł/t. Jest to uzależnione od tego, co skup odpadów drewnianych w Limanowej może odzyskać z dostarczanego drewna. Kolejną ważną rzeczą jest masa: jeśli trzeba będzie wynająć kontenera na odpady drewniane w Limanowej, cena za usługę z pewnością się zwiększy. Następną ważną kwestią jest rosnący popyt na pozostałości z drewna – co wiąże się ze wzrostem cen. Obecnie jednak, w trakcie kryzysu energetycznego, ciężko przewidzieć, jak zachowa się ten trend. Na cenę skupu odpadów drewnianych w Limanowej ma wpływ również poziom zanieczyszczenia dostarczanych substancji. Jeśli skup będzie musiał dodatkowo oczyszczać materiały – kwota na rachunku z pewnością wzrośnie. Ostatnim ważnym czynnikiem jest Twój adres. Im dalej znajdujesz się od placówki skupującej – tym więcej będziesz musiał zapłacić. Jeśli interesuje Cię precyzyjna wycena – skontaktuj się z WasteMaster – zajmujemy się tym zawodowo!

Skup odpadów drewnianych w Limanowej - jak go znaleźć?

Często skupy odpadów drewnianych w Limanowej nie są transparentnie zareklamowane w intrenecie i ciężko do nich dotrzeć. Z tej przyczyny najlepiej skorzystać z pomocy WasteMaster, jeśli chcesz znaleźć tę wymarzoną ofertę! Współpracujemy ze skupami odpadów drewnianych w Limanowej, ale i w całym kraju! Zgłoś się do nas za pomocą formularza ofertowego lub rozmowy telefonicznej (znajdują się na naszej stronie w interesującej Cię ofercie), udziel informacji na temat charakterystyki i masy swojego odpadu - a nasi eksperci wszystkim się zajmą. Przygotują dla Ciebie wycenę, a także wykaz interesujących skupów odpadów drewnianych w Limanowej. Jeśli preferujesz skorzystać z naszej aplikacji - również jest taka opcja! Ją również znajdziesz na naszej stronie. Nawet nie musisz jej pobierać! Dodaj ogłoszenie, zmieść zdjęcie, a Twój Opiekun Klienta skieruje do Ciebie najbardziej pasujące oferty skupów odpadów drewnianych w Limanowej. Pamiętaj, że nasze darmowe usługi nie obligują Cię do niczego, możesz w dowolnej chwili zrezygnować, a Twój finalny wybór placówki jest zależny tylko od Ciebie!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Gdzie wyrzucić drewniane deski?
12-09-2022
Gdzie wyrzucić drewniane deski?

Często nie wiemy gdzie wyrzucić drewno. W końcu jest w pełni naturalne, więc po co go wyrzucać? Czy można spalić zużyte drewno w kominku? Taka utylizacja odpadów drewnianych jes...

Więcej -->
Czy drewno jest odpadem?
12-09-2022
Czy drewno jest odpadem?

Zużyte, zanieczyszczone, stare drewno jest odpadem. Dlatego jak każdy odpad musi zostać wyrzucone w odpowiednie miejsce. Do „zmieszanych” lub do punktów typu PSZOK. Po segregacj...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać odpady drewniane?
12-09-2022
Gdzie wyrzucać odpady drewniane?

Odpady drewniane należy wyrzucać do „zmieszanych”, oddawać do punktów typu PSZOK lub do specjalistycznych skupów zajmujących się utylizacją drewna. Można je wyrzucać do zwykłych...

Więcej -->
Jak zutylizować drewno?
11-09-2022
Jak zutylizować drewno?

Aby dokonać utylizacji drewna, należy je oddać w odpowiednie miejsce. Jeżeli posiadamy duże ilości tego surowca, zaleca się oddanie go do specjalistycznego skupu, gdzie dokonuje...

Więcej -->
Jak pozbyć się drewna?
11-09-2022
Jak pozbyć się drewna?

Gdzie wyrzucić drewno? W momencie, kiedy dysponujemy niewielką ilością tego rodzaju odpadu, śmiało możemy go wrzucić do odpadów komunalnych – do kategorii „zmieszane” lub zawieź...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić drewniane opakowanie?
10-09-2022
Gdzie wyrzucić drewniane opakowanie?

Drewniane opakowania świetnie nadają się do recyklingu drewna. Jednak aby miały szansę trafić do odpowiedniego skupu, muszą zostać wyrzucone do odpadów zmieszanych. Podczas segr...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać drewniane skrzynki?
10-09-2022
Gdzie wyrzucać drewniane skrzynki?

Gdzie wyrzucić drewno? Odpowiedzi różnią się w zależności od rodzaju odpadu – np. drewniane skrzynki należy wyrzucić do odpadów zmieszanych. Jeśli posiadają jakiekolwiek niebezp...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać stare drewno?
09-09-2022
Gdzie wyrzucać stare drewno?

Zastanawiasz się gdzie wyrzucić stare deski? Co zrobić z takim starym drewnem? Nie można ich wyrzucać do odpadów komunalnych, zwłaszcza jeśli są zanieczyszczone lub posiadają wb...

Więcej -->
Co zrobić z odpadami z drewna?
09-09-2022
Co zrobić z odpadami z drewna?

Przez wiele lat odpady z drewna po prostu lądowały w piecach, kominach, ogniskach. Jednak obecnie tego typu praktyki są postrzegane jako szkodliwe dla środowiska naturalnego, zw...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Każdy zabiegany przedsiębiorca powinien skorzystać z WasteMaster - poświęcili czas na moje problemy z odpadami drewnianymi i zrobili wycenę lepszą niż mi się wydawało.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Chciałam jedynie się zorientować w cenach skupu odpadów drewnianych w Limanowej, więc zdecydowałam się na kontakt z WasteMaster. Nie dość, że zobili mi wycenę śmieci, to jeszcze przesłali listę skupów, z których opłaci mi się skorzystać. Polecam serdecznie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Dobrze, że znalazłem tę firmę w internecie - z pewnością wrócę do ich aplikacji ponownie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie myślałem, że tak szybko pozbędę się kontenera wypełnionego starymi konstrukcjami z drewna. A jednak się udało! Usługi na najwyższym poziomie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Polecę znajomym! Z pewnością tak jak ja, zaoszczędzą dużo czasu dzięki apce od WasteMaster!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Odpady drewniane – cena zrębki za tonę
12-09-2022
Odpady drewniane – cena zrębki za tonę

Odpady drewniane nie są w Polsce tak popularnym rodzajem odpadu jak chociażby przepracowany olej czy elektrośmieci, jednak stale cieszą się niegasnącym zainteresowaniem. Z ekolo...

Więcej -->
Recykling odpadów drzewnych
12-09-2022
Recykling odpadów drzewnych

Według lasów państwowych, powierzchnia obszarów leśnych w Polsce wynosi około 9,2 mln ha. Stanowi to 29,6% terenów kraju. Jednak warto zauważyć, że mimo iż lasów jest coraz więc...

Więcej -->
Przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych
13-05-2022
Przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych

Poznając bardzo przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych, można dowiedzieć się, w jaki sposób składować ten surowiec, a także, do czego jest on wykorzystywany. W poniżs...

Więcej -->
Odpady drewniane w praktyce
22-03-2022
Odpady drewniane w praktyce

Czym są odpady drewna? Jako odpady drewna możemy zdefiniować wyroby oraz elementy drewniane, które nie nadają się już do dalszego użytkowania. Dodatkowo możemy wliczyć również p...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon