Odpady drewniane - Odbiór odpadów drewnianych | WasteMaster

Odbiór odpadów drewnianych w Kamiennej Górze

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Jakie wyróżniamy rodzaje odpadów drewnianych w Kamiennej Górze?

Do odbioru odpadów drewnianych w Kamiennej Górze, zalicza się parę grup pozostałości. Pierwszą z nich są resztki z przeróbki drewna, takie jak trociny czy ścinki drewniane. Następnie możemy wymienić odpady opakowaniowe i wielkogabarytowe – skrzynie drewniane lub duże pozostałości z drewna, etc. Następnie odpady drewniane w Kamiennej Górze pochodzące z sortowni, budownictwa lub przemysłu meblarskiego. Tutaj możemy wymienić płyty OSB, sklejki czy elementy kontrukcyjne. Można także wyróżnić śmieci drewniane z rozbiórek oraz palety, które stanowią nieco inną kategorię. Warto jednak wiedzieć, co nie podlega odbiorowi odpadów drewnianych w Kamiennej Górze. Nie będą przyjęte pozostałości zanieczyszczone metalami, składnikami mineralnymi, tworzywami sztucznymi, toksynami czy odpadami komunalnymi. Należy także zadbać o sprawne zapakowanie swoich śmieci (jeśli nie ma szansy na samodzielny transport na miejsce skupu), do czego mógłby się przydać kontener na odpady drewniane w Kamiennej Górze.

Odpady drewniane w Kamiennej Górze – jak sobie z nimi poradzić?

Zarządzasz tartakiem? A może posiadasz firmę meblarską? Zakład produkcyjny? Jeśli tak, to na pewno zetknąłeś się z tematem odpadów drewnianych w Kamiennej Górze. Są one dość proste do określenia – po prostu zbudowane z drewna lub elementów drewnopodobnych. Czy można je wyrzucić? Nawet jeśli dysponujesz samymi drewnianymi odpadkami – nie jest to możliwe. Nie można także samodzielnie spalać odpadów drewnianych w Kamiennej Górze, gdyż muszą być one przetwarzane w odpowiednio przystosowanych do tego piecach. Zatem najmądrzejszym rozwiązaniem byłoby oddanie swoich pozostałości do PSZOK-u lub do skupu odpadów drewnianych w Kamiennej Górze. Należy zaznaczyć, że dzięki temu działaniu, jako przedsiębiorca lub osoba prywatna, masz szansę na zrobienie kroku w stronę ekologii. Oddając odpady drewniane w Kamiennej Górze do placówek skupujących, pobudzasz je do recyklingu, a tym samym redukujesz wycinkę drzew! W Polsce większa część lasów sadzona jest właśnie pod wyręb, dlatego jest to podwójnie ważne. Stosunkowo drobnym gestem, jesteś w stanie pomniejszyć wycinkę lasów, które są przecież domami dla całych ekosystemów. Chcesz wiedzieć więcej o powyższym zagadnieniu? Przeczytaj poniższy artykuł do końca!

Odpady drewniane w Kamiennej Górze a kwestie formalne

Odpady drewniane w Kamiennej Górze ze względu na brak widocznych toksycznych czy też niebezpiecznych właściwości, są traktowane jak regularne pozostałości. Zatem jeżeli jesteś właścicielem przedsiębiorstwa lub osobą mającą gospodarstwo rolne (powyżej 75 ha) to jesteś prawnie zobowiązany do regularnego wypełniania sprawozdań w BDO. Aktualna ewidencja odpadowa jest podstawową kontrolą wytwórstwa śmieci w ogóle. Za nieprowadzenie konta w BDO grozi nam kara nawet do miliona złotych! Ponadto, gdy zamierzasz zrealizować odbiór odpadów drewnianych w Kamiennej Górze, koniecznie miej w pamięci KPO. Karta Przekazania Odpadu, to dokument będący legalnym uprawomocnieniem przewozu pozostałości do skupu. Ty, jako wsłaściciel przedsiębiorstwa, musisz uzupełnić tę Kartę i oddać ją kierowcy, który wywozi Twoje śmieci. Dodatkowo, nie możesz zapomnieć o wypełnieniu Karty Ewidencji Odpadowej - stanowi ona dowód w razie kontroli policyjnej. Całość dokumentów, powiąznych w tym przypadku z odpadami drewnianymi w Kamiennej Górze, używa systemu kodów odpadów. Są one rozpisane w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku. Przykładem może być kod na pozostałości drewniane opakowaniowe - 15 01 03. Wszystkie najistoniejsze ozaczenia numeryczne znajdziesz także w naszym wirtualnym cenniku.

Co odzyskujemy z odpadów drewnianych w Kamiennej Górze?

Z odpadów drewnianych w Kamiennej Górze możemy uzyskać bardzo wiele nowych materiałów. Wszystko zależy od typu drewna, jakie dostarczamy do skupu. Za pomocą recyklingu materiałowego można odzyskać drewno do produkcji: papieru, masy celulozowej, węgla drzewnego, kory, trocin, kompostu, płyt pilśniowych czy wiórowych. W ten sposób można nasycić bardzo różne głęzie gospodarki, tym samym redukując liczbę ścinanych drzew. Pamiętaj, że las to nie tylko flora - oddając pozostałości do skupu odpadów drewnianych w Kamiennej Górze nie tylko nie pomniejszasz lasów, ale i oszczędzasz dużo ekosystemów! Z WasteMaster możesz to zrobić szybko i sprawnie - wystarczy się z nami skontaktować!

Skąd się biorą odpady drewniane w Kamiennej Górze?

Odpady drewniane w Kamiennej Górze mają swoje źródło powstania wszędzie tam, gdzie wykorzystujemy drewno do produkcji. Największymi producentami wszystkich śmieci tego rodzaju, są tartaki i miejsca przetwórstwa drzewnego. To właśnie tam wytwarzane są zrzyny, opoły, oflisy, napływy korzeniowe, trociny, kora, itd. Z kolei przemysł meblarski, produkcyjny, przemysł wytwarzający materiały drewnopodobne, rzemiosło artystyczne - tam powstają głównie odpady z tworzywa drewna, z drewna litego, sklejki, płyty wiórowe, pilśniowe, OSB, a także pył drzewny. NIe jesteś pewien gdzie oddać odpady drewniane w Kamiennej Górze? Zadzwoń do WasteMaster - nasi specjaliści znajdą dla Ciebie najlepsze placówki!

Skup odpadów drewnianych w Kamiennej Górze - jak go znaleźć?

Często skupy odpadów drewnianych w Kamiennej Górze nie są widocznie zareklamowane w intrenecie i trudno do nich dotrzeć. Z tego powodu najlepiej skorzystać z pomocy WasteMaster, jeśli chcesz wyszukać tę wymarzoną ofertę! Pracujemy ze skupami odpadów drewnianych w Kamiennej Górze, ale i w całym kraju! Skontaktuj się z nami za pomocą formularza zgłoszeniowego lub rozmowy telefonicznej (znajdują się na naszej stronie w interesującej Cię ofercie), udziel informacji na temat charakterystyki i ilości swojego odpadu - a nasi eksperci wszystkim się zajmą. dla Ciebie wycenę, a także listę interesujących skupów odpadów drewnianych w Kamiennej Górze. Jeśli wolisz skorzystać z naszej aplikacji - również jest taka możliwość! Ją również możesz znaleźć na naszej stronie. Nawet nie musisz jej instalować! Dodaj ogłoszenie, zmieść zdjęcie, a Twój Opiekun Klienta skieruje do Ciebie najtrafniejsze oferty skupów odpadów drewnianych w Kamiennej Górze. Miej w pamięci, że nasze bezpłatne usługi nie obligują Cię do niczego, możesz w dowolnej chwili zrezygnować, a Twój ostateczny wybór placówki jest zależny tylko od Ciebie!

Odbiór odpadów drewnianych w Kamiennej Górze - zorganizuj go z pomocą WasteMaster!

Czasem nie mamy możliwość samodzielnego transportu kontenera z odpadami drewnianymi w Kamiennej Górze do firmy skupującej. Z tego powodu należy skorzystać z usług firm zewnętrznych oferujących przewóz do takiej placówki. Można to zrobić z pomocą WasteMaster - w ten sam sposób, który opisywaliśmy wcześniej. Pracownicy naszej spółki posiadają lata doświadczenia w znajdowaniu najbardziej opłacalnych ofert - doskonale znają polski rynek odpadowy! Jednak w kwestii realizowania odbioru odpadów drewnianych w Kamiennej Górze musisz pamiętać o tym, że im dalej jesteś od skupu, tym wzrasta prawdopodobieństwo, że zapłacisz więcej za transport. Co więcej, przydatną opcją jest wynajem kontenera na odpady drewniane w Kamiennej Górze, które zazwyczaj przedsiębiorstwa udostępniają na okres siedmiu dni. W ten sposób możesz na spokojnie gromadzić swoje pozostałości, bez narażania swoich współpracowników na niebezpieczeństwo (przechowywanie odpadów w jednym miejscu to działanie w zgodzie z zasadami BHP). Im więcej nam powiesz o swoich śmieciach, im bardziej dookreślisz wymagania co do odbioru odpadów drewnianych w Kamiennej Górze - tym lepiej dopasujemy do Ciebie oferty firm zewnętrznych.

Co wpływa na ceny skupu odpadów drewnianych w Kamiennej Górze?

Głównie, na wysokość cen skupu odpadów drewnianych w Kamiennej Górze wpływa rodzaj Twojego odpadu oraz jego masa. W zależności od tego, jak cenny odpad posiadasz - tak będzie wyglądać cena. *#*Aby to zobrazować, warto podać konkretne przykłady|Przykładowo: za drewno opakowaniowe należy zapłacić od 35 zł/t w górę, w momencie, gdy za pozostałości drewnopodobne (sklejka, płyty OSB) jedynie 15 zł/t. Ma to oczywisty związek z tym, co skup odpadów drewnianych w Kamiennej Górze jest w stanie wyprodukować z przekazanych pozostałości. Kwota za całość usługi będzie wyższa także jeśli chcesz wynająć kontener na odpady drewniane w Kamiennej Górze. Same ceny w skupie są uzależnione od podaży i popytu na drewno z odzysku. Obecnie, w dobie kryzysu energetycznego, jest to niełatwe do przewidzenia, jednak wcześniej można było zauważyć tendencję wzrostu popytu. Ponadto, za zanieczyszczone pozostałości trzeba będzie uiścić o wiele większą kwotę - skup musi je przecież wczyścić. Z kolei, jeżeli chcesz zorganizować wywózkę swoich odpadów - musisz się liczyć ze swoim oddaleniem od placówki skupującej. Im dalej jesteś - tym wyższa cena skupu odpadów drewnianych w Kamiennej Górze. Chcesz oszczędzić sobie wysiłku? Skontaktuj się z WasteMaster - realizujemy wycenę odpadów w zaledwie kwadrans!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Gdzie wyrzucić drewniane deski?
12-09-2022
Gdzie wyrzucić drewniane deski?

Często nie wiemy gdzie wyrzucić drewno. W końcu jest w pełni naturalne, więc po co go wyrzucać? Czy można spalić zużyte drewno w kominku? Taka utylizacja odpadów drewnianych jes...

Więcej -->
Czy drewno jest odpadem?
12-09-2022
Czy drewno jest odpadem?

Zużyte, zanieczyszczone, stare drewno jest odpadem. Dlatego jak każdy odpad musi zostać wyrzucone w odpowiednie miejsce. Do „zmieszanych” lub do punktów typu PSZOK. Po segregacj...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać odpady drewniane?
12-09-2022
Gdzie wyrzucać odpady drewniane?

Odpady drewniane należy wyrzucać do „zmieszanych”, oddawać do punktów typu PSZOK lub do specjalistycznych skupów zajmujących się utylizacją drewna. Można je wyrzucać do zwykłych...

Więcej -->
Jak zutylizować drewno?
11-09-2022
Jak zutylizować drewno?

Aby dokonać utylizacji drewna, należy je oddać w odpowiednie miejsce. Jeżeli posiadamy duże ilości tego surowca, zaleca się oddanie go do specjalistycznego skupu, gdzie dokonuje...

Więcej -->
Jak pozbyć się drewna?
11-09-2022
Jak pozbyć się drewna?

Gdzie wyrzucić drewno? W momencie, kiedy dysponujemy niewielką ilością tego rodzaju odpadu, śmiało możemy go wrzucić do odpadów komunalnych – do kategorii „zmieszane” lub zawieź...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić drewniane opakowanie?
10-09-2022
Gdzie wyrzucić drewniane opakowanie?

Drewniane opakowania świetnie nadają się do recyklingu drewna. Jednak aby miały szansę trafić do odpowiedniego skupu, muszą zostać wyrzucone do odpadów zmieszanych. Podczas segr...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać drewniane skrzynki?
10-09-2022
Gdzie wyrzucać drewniane skrzynki?

Gdzie wyrzucić drewno? Odpowiedzi różnią się w zależności od rodzaju odpadu – np. drewniane skrzynki należy wyrzucić do odpadów zmieszanych. Jeśli posiadają jakiekolwiek niebezp...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać stare drewno?
09-09-2022
Gdzie wyrzucać stare drewno?

Zastanawiasz się gdzie wyrzucić stare deski? Co zrobić z takim starym drewnem? Nie można ich wyrzucać do odpadów komunalnych, zwłaszcza jeśli są zanieczyszczone lub posiadają wb...

Więcej -->
Co zrobić z odpadami z drewna?
09-09-2022
Co zrobić z odpadami z drewna?

Przez wiele lat odpady z drewna po prostu lądowały w piecach, kominach, ogniskach. Jednak obecnie tego typu praktyki są postrzegane jako szkodliwe dla środowiska naturalnego, zw...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Często marnowałam wiele godzin na znalezienie tego właściwego skupu odpadów drewnianych w Kamiennej Górze, dlatego tym razem uznałam, że skorzystam z WasteMaster. Warto było - jedyne, co trzeba było zrobić to opisać moje płyty OSB. Wycenę i listę placówek dostałam na maila, po krótkim czasie - warto!!!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Zazwyczaj marnowałam kilka godzin na wyszukanie tego właściwego skupu odpadów drewnianych w Kamiennej Górze, dlatego tym razem zdecydowałam się na skorzystanie z WasteMaster. Warto było - jedyne, co trzeba było zrobić to scharakteryzować moje płyty OSB. Wycenę i listę placówek dostałam na maila, po krótkim czasie - polecam!!!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Polecam mocno! Usługi na wysokim poziomie, a konsultanci - bardzo pomocni!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Jestem pozytywnie zaskoczona - zorganizowali dla mojej firmy odbiór odpadów drewnianych w Kamiennej Górze i to kompletnie za darmo!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Świetna sprawa - zaoszczędziłem dużo czasu!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Odpady drewniane – cena zrębki za tonę
12-09-2022
Odpady drewniane – cena zrębki za tonę

Odpady drewniane nie są w Polsce tak popularnym rodzajem odpadu jak chociażby przepracowany olej czy elektrośmieci, jednak stale cieszą się niegasnącym zainteresowaniem. Z ekolo...

Więcej -->
Recykling odpadów drzewnych
12-09-2022
Recykling odpadów drzewnych

Według lasów państwowych, powierzchnia obszarów leśnych w Polsce wynosi około 9,2 mln ha. Stanowi to 29,6% terenów kraju. Jednak warto zauważyć, że mimo iż lasów jest coraz więc...

Więcej -->
Przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych
13-05-2022
Przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych

Poznając bardzo przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych, można dowiedzieć się, w jaki sposób składować ten surowiec, a także, do czego jest on wykorzystywany. W poniżs...

Więcej -->
Odpady drewniane w praktyce
22-03-2022
Odpady drewniane w praktyce

Czym są odpady drewna? Jako odpady drewna możemy zdefiniować wyroby oraz elementy drewniane, które nie nadają się już do dalszego użytkowania. Dodatkowo możemy wliczyć również p...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon