Odpady drewniane - Odbiór odpadów drewnianych | WasteMaster

Odbiór odpadów drewnianych w Drawsku Pomorskim

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Co możemy wyprodukować z odpadów drewnianych w Drawsku Pomorskim?

W skupie odpadów drewnianych w Drawsku Pomorskim, dostarczane materiały są segregowane i przeznaczane do określonego działu przetwórczego. Dzięki technice recyklingu materiałowego, możemy wytworzyć węgiel drzewny, papier z masy celulozowej, materiały na opał, trociny, korę (istotną dla ogrodnictwa lub rolnictwa), kompost czy też płyty pilśniowe lub wiórowe. Nietrudno zauważyć, jak wiele różnych rzeczy powstaje z odpadów drewnianych w Drawsku Pomorskim. Dzięki temu, dużo drzew może zostać uratowanych, a energia oszczędzona - w końcu nie zużywa się jej do produkcji nowych materiałów. Podążaj ekologiczną drogą wraz z WasteMaster - znajdziemy dla Ciebie najlepsze placówki!

Co wpływa na ceny skupu odpadów drewnianych w Drawsku Pomorskim?

Głównie, na wysokość cen skupu odpadów drewnianych w Drawsku Pomorskim wpływa typ Twojego odpadu oraz jego ilość. W zależności od tego, jak cenny odpad masz w posiadaniu - tak będzie wyglądać cena. *#*Aby to zobrazować, warto podać konkretne przykłady|Przykładowo: za drewno opakowaniowe trzeba zapłacić od 35 zł/t w górę, podczas gdy za pozostałości drewnopodobne (sklejka, płyty OSB) jedynie 15 zł/t. Ma to oczywisty związek z tym, co skup odpadów drewnianych w Drawsku Pomorskim może wyprodukować z przekazanych pozostałości. Kwota za całość usługi będzie większa także jeśli masz zamiar wynająć kontener na odpady drewniane w Drawsku Pomorskim. Same ceny w skupie są uzależnione od podaży i popytu na drewno z odzysku. Aktualnie, w związku z kryzysem energetycznym, jest to nieco trudne do przewidzenia, jednak rok temu można było zauważyć tendencję wzrostu popytu. Co więcej, za zanieczyszczone odpady trzeba będzie uiścić większą kwotę - skup musi je przecież oczyścić. Z kolei, jeżeli planujesz zrealizować wywózkę swoich odpadów - musisz brać pod uwagę swoje oddalenie od placówki skupującej. Im dalej jesteś - tym wyższa cena skupu odpadów drewnianych w Drawsku Pomorskim. Chcesz zaoszczędzić sobie zachodu? Zgłoś się do WasteMaster - realizujemy wycenę odpadów w zaledwie kwadrans!

Co zrobić z odpadami drewnianymi w Drawsku Pomorskim?

Bardzo dużo działalności gospodarczych styka się z kłopotem odpadów drewnianych w Drawsku Pomorskim. Są one pozornie niegroźne - w końcu są to naturalne surowce - jednak zabrania się wyrzucania ich w dowolne miejsca, tak samo nie możemy ich spalać w prywatnych piecach. Z jakiego powodu? Ponieważ nie są to optymalne i nieinwazyjne dla środowiska warunki utylizacji - w skupach odpadów drewnianych w Drawsku Pomorskim spalanie odbywa się w specjalnych piecach, które są przygotowane do spalania właśnie tych materiałów. Odpady drewniane w Drawsku Pomorskim to głównie wszystkim drewno, jednak oprócz tego wyróżniamy wiele różnych pozostałości, które kwalifikujemy do tej grupy. Trzeba je oczywiście zawieźć do najbliższego PSZOK-u lub skupu odpadów drewnianych w Drawsku Pomorskim. Działając w ten sposób, walnie przyczyniasz się do redukcji wycinanych drzew. To ekologiczne rozwiązanie, które możesz osiągnąć w tak niewymagający sposób. Z surowców dostarczonych do placówek skupujących może powstać bardzo wiele przydatnych przedmiotów! Chcesz dowiedzieć się, co może powstać z odpadów drewnianych w Drawsku Pomorskim? A może jesteś zainteresowany usługą wywozu śmieci? Zachęcamy do lektury - z pewnością Ci się przyda!

Jak znaleźć najkorzystniejszy skup odpadów drewnianych w Drawsku Pomorskim?

Najsprawniejsze wyszukiwanie może Ci zapewnić WasteMaster! Nasi eksperci są wyjątkowo doświadczeni w szukaniu opłacalnych skupów odpadów drewnianych w Drawsku Pomorskim! Wystarczy się z nami skontaktować – określić swój typ pozostałości, a także jego ilość, zdradź nam swoją lokalizację – a my zajmiemy się wszystkim! Bezpłatnie wyszukamy dla Ciebie najbardziej opłacalny skup odpadów drewnianych w Drawsku Pomorskim! Skontaktować się z nami możesz za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego lub rozmowy telefonicznej. Na podanego maila wyślemy Ci wycenę Twoich odpadów, a także listę placówek, z których opłaca się skorzystać. Możesz także skorzystać z naszej autorskiej aplikacji i spróbować samodzielnie zamieścić ogłoszenie, a także dodać zdjęcia etc. Przydzielony do Ciebie Opiekun Klienta, zajmie się przekierowaniem na konto tylko pasujących ofert od skupów odpadów drewnianych w Drawsku Pomorskim. Zawsze ostateczna decyzja o wyborze konkretnej firmy, należy do Ciebie! Naszym zadaniem jest udostępnienie Ci możliwości wyboru.

Rodzaje odpadów drewnianych w Drawsku Pomorskim

W placówkach skupujących odpady drewniane w Drawsku Pomorskim możemy spotkać parę kategorii tych pozostałości. Głównie pozostałości po przetwórstwie drewna - takie jak trociny, kora czy ścinki z drewna. Wyróżniamy również odpady opakowaniowe, do których możemy zaliczyć np. drewniane pojemniki. Do odbioru odpadów drewnianych w Drawsku Pomorskim klasyfikujemy także niektóre wielkogabarytowe śmieci z tego materiału. Skupy odbierają także odpady drewniane w Drawsku Pomorskim z zakładów przemysłowych, meblarskich, ale też sortowni. Zatem możemy do tej grupy zaliczyć sklejki, płyty wiórowe, OSB oraz elementy konstrukcyjne. Palety, ze względu na swoją opłacalność i skład, są traktowane jak grupa nieco innego rodzaju. Co nie zostanie zabrane w ramach odbioru odpadów drewnianych w Drawsku Pomorskim? Na pewno skup nie przyjmie materiałów zabrudzonych niebezpiecznymi substancjami, tworzywami sztucznymi, metalami, minerałami czy odpadami komunalnymi. Takich surowców nie możemy wrzucać do kontenera na odpady drewniane w Drawsku Pomorskim, ponieważ później skup poradzi sobie z ich oczyszczeniem. Nie jesteś pewien, co zrobić z zanieczyszczonym drewnem? Skontaktuj się z nami - wszystko Ci wyjaśnimy!

Skąd się biorą odpady drewniane w Drawsku Pomorskim?

Odpady drewniane w Drawsku Pomorskim mają swoje źródło powstania wszędzie tam, gdzie używamy drewna do produkcji. Procentowo, największym producentem śmieci tego rodzaju, są tartaki i miejsca przetwórstwa drzewnego. To właśnie tam wytwarzane są zrzyny, opoły, oflisy, napływy korzeniowe, trociny, kora, etc. Z kolei przemysł meblarski, produkcyjny, przemysł produkujący materiały drewnopodobne, rzemiosło artystyczne - tam wytwarza się głównie pozostałości z tworzywa drewna, z drewna litego, sklejki, płyty wiórowe, pilśniowe, OSB, a także pył drzewny. Zastanawiasz się gdzie oddać odpady drewniane w Drawsku Pomorskim? Zadzwoń do WasteMaster - nasi eksperci znajdą dla Ciebie najlepsze placówki!

Odpady drewniane w Drawsku Pomorskim a kwestie formalne

Odpady drewniane w Drawsku Pomorskim ze względu na brak widocznych toksycznych czy też niebezpiecznych właściwości, są traktowane jak zwykłe pozostałości. Zatem jeżeli jesteś przedsiębiorcą lub osobą posiadającą gospodarstwo rolne (powyżej 75 ha) to musisz wypełniać regularnie swoje sprawozdania w BDO. Regularna ewidencja odpadowa jest podstawową kontrolą wytwórstwa śmieci w ogóle. Za nieprowadzenie konta w BDO grozi nam kara nawet do miliona złotych! Ponadto, gdy zamierzasz zrealizować odbiór odpadów drewnianych w Drawsku Pomorskim, koniecznie miej w pamięci KPO. Karta Przekazania Odpadu, to druk będący legalnym uprawomocnieniem przewozu pozostałości do skupu. Ty, jako przedsiębiorca, musisz wypełnić tę Kartę i zwrócić ją kierowcy, który wywozi Twoje śmieci. Dodatkowo, musisz pamiętać o wypełnieniu Karty Ewidencji Odpadowej - stanowi ona dowód w razie kontroli policyjnej. Całość dokumentów, powiąznych w tym przypadku z odpadami drewnianymi w Drawsku Pomorskim, używa systemu kodów odpadów. Są one zamieszczone w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku. Przykładem jest kod na odpady drewniane opakowaniowe - 15 01 03. Wszystkie najistoniejsze ozaczenia numeryczne znajdziesz także w naszym wirtualnym cenniku.

Odbiór odpadów drewnianych w Drawsku Pomorskim - ważne informacje

Jeżeli nie posiadasz możliwości wywozu pozostałości z Twojej lokalizacji, warto skorzystać z możliwości odbioru odpadów drewnianych w Drawsku Pomorskim. Firmy oferujące takie usługi, również znajdziesz za pomocą aplikacji WasteMaster! Skontaktuj się z nami lub samodzielnie skorzystaj z naszej nowoczesnej aplikacji - to w końcu darmowa usługa! W momencie, gdy zdecydujesz się na zrealizowanie opcji odbioru odpadów drewnianych w Drawsku Pomorskim musisz mieć w pamięci, że Twoja odległość od skupu ma duże znaczenie w kontekście ceny. Z tej przyczny eksperci z WasteMaster najczęściej proponują naszym klientom najbliższe placówki. Dobrym rozwiązaniem jest również wynajem kontenera na odpady drewniane w Drawsku Pomorskim - zazwyczaj można go wykupić na okres ok. tygodnia, co daje opcję spokojnego załadunku. Dodatkowo, gromadząc śmieci w jednym miejscu, zapobiegasz prawdopodobnym wypadkom w miejscu pracy. Następna cenna wskazówka: im więcej informacji udzielisz o swoich pozostałościach, tym dokładniej będziemy mogli dopasować do Ciebie konkretne oferty odbioru odpadów drewnianych w Drawsku Pomorskim. W razie wszelkich pytań - zapraszamy do kontaktu.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Gdzie wyrzucić drewniane deski?
12-09-2022
Gdzie wyrzucić drewniane deski?

Często nie wiemy gdzie wyrzucić drewno. W końcu jest w pełni naturalne, więc po co go wyrzucać? Czy można spalić zużyte drewno w kominku? Taka utylizacja odpadów drewnianych jes...

Więcej -->
Czy drewno jest odpadem?
12-09-2022
Czy drewno jest odpadem?

Zużyte, zanieczyszczone, stare drewno jest odpadem. Dlatego jak każdy odpad musi zostać wyrzucone w odpowiednie miejsce. Do „zmieszanych” lub do punktów typu PSZOK. Po segregacj...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać odpady drewniane?
12-09-2022
Gdzie wyrzucać odpady drewniane?

Odpady drewniane należy wyrzucać do „zmieszanych”, oddawać do punktów typu PSZOK lub do specjalistycznych skupów zajmujących się utylizacją drewna. Można je wyrzucać do zwykłych...

Więcej -->
Jak zutylizować drewno?
11-09-2022
Jak zutylizować drewno?

Aby dokonać utylizacji drewna, należy je oddać w odpowiednie miejsce. Jeżeli posiadamy duże ilości tego surowca, zaleca się oddanie go do specjalistycznego skupu, gdzie dokonuje...

Więcej -->
Jak pozbyć się drewna?
11-09-2022
Jak pozbyć się drewna?

Gdzie wyrzucić drewno? W momencie, kiedy dysponujemy niewielką ilością tego rodzaju odpadu, śmiało możemy go wrzucić do odpadów komunalnych – do kategorii „zmieszane” lub zawieź...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić drewniane opakowanie?
10-09-2022
Gdzie wyrzucić drewniane opakowanie?

Drewniane opakowania świetnie nadają się do recyklingu drewna. Jednak aby miały szansę trafić do odpowiedniego skupu, muszą zostać wyrzucone do odpadów zmieszanych. Podczas segr...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać drewniane skrzynki?
10-09-2022
Gdzie wyrzucać drewniane skrzynki?

Gdzie wyrzucić drewno? Odpowiedzi różnią się w zależności od rodzaju odpadu – np. drewniane skrzynki należy wyrzucić do odpadów zmieszanych. Jeśli posiadają jakiekolwiek niebezp...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać stare drewno?
09-09-2022
Gdzie wyrzucać stare drewno?

Zastanawiasz się gdzie wyrzucić stare deski? Co zrobić z takim starym drewnem? Nie można ich wyrzucać do odpadów komunalnych, zwłaszcza jeśli są zanieczyszczone lub posiadają wb...

Więcej -->
Co zrobić z odpadami z drewna?
09-09-2022
Co zrobić z odpadami z drewna?

Przez wiele lat odpady z drewna po prostu lądowały w piecach, kominach, ogniskach. Jednak obecnie tego typu praktyki są postrzegane jako szkodliwe dla środowiska naturalnego, zw...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Polecę kolegom! Na pewno tak jak ja, zaoszczędzą dużo czasu dzięki apce od WasteMaster!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Moim zdaniem - bardzo użyteczna aplikacja. Dzięki niej wyszukałam naprawdę wartościowy skup odpadów drewnianych w Drawsku Pomorskim. Polecam!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Świetna rzecz - zajęto się moim zleceniem bardzo kompleksowo, a zadzwoniłem tylko z pytaniem gdzie oddać odpady drewniane w Drawsku Pomorskim! W ramach darmowej oferty otrzymałem dokładną wycenę i wykaz skupów. Jednym słowem - polecam!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Zaskoczyła mnie wysokość jakości usług od WasteMaster - byli faktycznie solidni i profesjonalni. Mimo, że nic nie zapłaciłam, znaleźli dla mnie firmę, która zajęła się odbiorem odpadów drewnianych w Drawsku Pomorskim!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

W mojej opinii - zdecydowanie warto skorzystać z opcji telefonicznej konsultacji. Pan Artur bardzo mi pomógł i wyszukał dla mnie wiele interesujących ofert skupów odpadów drewnianych w Drawsku Pomorskim!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Odpady drewniane – cena zrębki za tonę
12-09-2022
Odpady drewniane – cena zrębki za tonę

Odpady drewniane nie są w Polsce tak popularnym rodzajem odpadu jak chociażby przepracowany olej czy elektrośmieci, jednak stale cieszą się niegasnącym zainteresowaniem. Z ekolo...

Więcej -->
Recykling odpadów drzewnych
12-09-2022
Recykling odpadów drzewnych

Według lasów państwowych, powierzchnia obszarów leśnych w Polsce wynosi około 9,2 mln ha. Stanowi to 29,6% terenów kraju. Jednak warto zauważyć, że mimo iż lasów jest coraz więc...

Więcej -->
Przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych
13-05-2022
Przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych

Poznając bardzo przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych, można dowiedzieć się, w jaki sposób składować ten surowiec, a także, do czego jest on wykorzystywany. W poniżs...

Więcej -->
Odpady drewniane w praktyce
22-03-2022
Odpady drewniane w praktyce

Czym są odpady drewna? Jako odpady drewna możemy zdefiniować wyroby oraz elementy drewniane, które nie nadają się już do dalszego użytkowania. Dodatkowo możemy wliczyć również p...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon