Chemiczne - Odpady chemiczne | WasteMaster

Odpady chemiczne w Zakroczymiu

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Utylizacja odpadów chemicznych – cennik w Zakroczymiu

Określenie cennika utylizacji odpadów chemicznych w Zakroczymiu nie należy do prostych zadań, ponieważ wszystko jest uzależnione od tego, jakim typem odpadu dysponujesz. W momencie, kiedy jest niebezpieczny lub ciężki w transporcie (np. ze względu na stan skupienia), to możesz się spodziewać wzrost ceny. Jeśli posiadasz substancje żrące, radioaktywne etc. – konieczny jest odpowiedni pojazd do przewozu, co również pociąga za sobą wzrost kosztów utylizacji odpadów chemicznych w Zakroczymiu. To, ile pozostałości posiadasz, także jest znaczące, ponieważ masa decyduje o tym, czy potrzebna jest pojemna cysterna, czy wystarczy tylko samochód dostawczy. W momencie, kiedy chcesz zrealizować odbiór odpadów chemicznych w Zakroczymiu, warto pamiętać o tym, że im dalej znajdujesz się od placówki utylizującej – tym bardziej wzrośnie kwota na rachunku. WasteMaster pomoże Ci w dokładnej wycenie Twoich pozostałości chemicznych. Skontaktuj się z nami – zrobimy to dla Ciebie za darmo!

Przechowywanie odpadów chemicznych w Zakroczymiu

Skoro wiemy już, czym charakteryzują się odpady chemiczne w Zakroczymiu, warto jeszcze wspomnieć o regułach przechowywania tych substancji. Muszą być one (tymczasowo) składowane w odpowiednich pojemnikach na odpady chemiczne w Zakroczymiu, które są przystosowane do konkretnego materiału. Część substancji można oczywiście wlać np. do zlewu, jednak muszą to być ciecze neutralne i niezagrażające ani przyrodzie, ani człowiekowi. W każdym wypadku należy przestrzegać przepisów BHP. Niektóre materiały można poddać dezaktywacji, jednak zazwyczaj ma to miejsce w laboratoriach lub dopiero w placówkach utylizujących odpady chemiczne w Zakroczymiu. W przypadku sporych zakładów pracy, często to właśnie personel firmy wywozowej, za pomocą cystern czy ciężarówek biorą na siebie ciężar przygotowania śmieci do transportu. Jesteśmy zobligowani wówczas, do stworzenia komfortowych warunków pracy dla tych ludzi. W przypadku mniejszych ładunków pojemniki na odpady chemiczne w Zakroczymiu możemy otrzymać od producenta lub od niego takie opakowania nabyć. Samo przechowywanie śmieci w zakładzie pracy musi być jak najbardziej bezpieczne - należy wziąć pod uwagę stan skupienia substancji, właściwości, temperaturę, ilość oraz to, z jakimi innymi substancjami nie można składować naszego odpadu. W razie jakikolwiek pytań, odsyłamy do Ustawy o Odpadach z 2001 roku i na naszą stronę.

Czym są odpady chemiczne w Zakroczymiu?

Według danych pochodzących z Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie, za odpady chemiczne w Zakroczymiu uważamy się m.in.: zbędne materiały podstawowe i uboczne syntez, pozostałości poreakcyjne, substancje pobrane do analiz, próbki po wykonaniu analiz, materiały powstałe w wyniku prób technologicznych, przeterminowane odczynniki oraz zużyte i zbędne rozpuszczalniki. Możemy jeszcze dodać do tej listy wszelką chemię poprodukcyjną, część odpadów pochodzących z produkcji paliw, leki etc. Przykładami odpadów chemicznych w Zakroczymiu są wszelkie kwasy, rozpuszczalniki, popłuczyny, farby, kleje, środki owadobójcze i leki po terminie. Bardzo często niebezpieczne pozostałości chemiczne są trzymane w pojemnych zbiornikach przemysłowych, dlatego konieczne jest ich regularne opróżnianie i oczyszczanie. Jeśli nie jesteś pewien, czy Twój odpad jest zaliczany do grupy pozostałości chemicznych – skontaktuj się z ekspertami z WasteMaster – udzielimy Ci wszystkich najważniejszych informacji!

Jakie wyróżniamy rodzaje odpadów chemicznych w Zakroczymiu?

Najczęściej wymieniamy dwa rodzaje odpadów chemicznych w Zakroczymiu: zaliczanych do chemii organicznej i nieorganicznej. Pierwszym typem są elementy zbudowane z węgla i jego związków z innymi substancjami. Przykładami tej grupy, nadającymi się do utylizacji odpadów chemicznych w Zakroczymiu są następujące substancje: rozpuszczalniki i ługi macierzyste, wapna pokarbidowe, popłuczyny i pozostałości po destylacjach. Z kolei odpady nieorganiczne, tj. zbudowane z najróżniejszych pierwiastków oprócz węgla, to np.: metale ciężkie, kwas chlorowodorowy, siarkowy, azotowy, sole, roztwory, wodorotlenki, tlenki metali, rtęć czy arsen. One z kolei są produkowane w laboratoriach, zakładach zbrojeniowych czy chemicznych. W związku ze swoimi toksycznymi właściwościami muszą one zostać koniecznie oddane do placówek utylizacji odpadów chemicznych w Zakroczymiu.

Utylizacja odpadów chemicznych w Zakroczymiu – najważniejsze informacje

Utylizacja odpadów chemicznych w Zakroczymiu to bardzo ważne zagadnienie jeśli chodzi o bezpieczeństwo i ekologię. Pozostałości tego rodzaju są wytwarzane w najróżniejszych miejscach, takich jak: laboratoria, placówki badawcze, szkoły i uczelnie wyższe, a także wszelkiego rodzaju firmy prywatne. Medycyna, farmaceutyka, kosmetyka, petrochemia, zakłady produkcyjne – tam na pewno znajdziemy sporo odmian pozostałości chemicznych. Ze względu na swoje specyficzne właściwości chemiczno-fizyczne, nie możemy wyrzucać takich odpadów do zwyczajnych śmieci komunalnych, zabrania się także składowania tych śmieci. Kilkukrotnie media donosiły o tym, jak właściciele firm skuszeni niską ceną, oddają odpady chemiczne w Zakroczymiu na tzw. dzikie wysypiska. Są to czynności nielegalne i umieszczone w Kodeksie Karnym. Zgodnie z art. 183 za nielegalne składowanie np. odpadów chemicznych w Zakroczymiu grozi kara od 5 miesięcy do 5 (lub 8, jeśli mowa o pozostałościach niebezpiecznych) lat więzienia. Warto podkreślić, że tego typu pozostałości muszą się znaleźć we właściwych pojemnikach na odpady chemiczne w Zakroczymiu. Niestety wciąż trwają badania z zakresu recyklingu tego typu śmieci, jednak, co niespodziewane, naukowcy przewidują, że pozostałości chemiczne będą mogły zostać zużyte do produkcji popularnych leków – takich jak, chociażby ibuprofen czy dofetylid (lek na arytmię). Chciałbyś dowiedzieć się więcej? A może potrzebujesz zrealizować odbiór odpadów chemicznych w Zakroczymiu? Zapraszamy do lektury!

Jak wyglądają kwestie formalne w kontekście odbioru odpadów chemicznych w Zakroczymiu?

Kiedy mówimy o odbiorze odpadów chemicznych w Zakroczymiu, to kwestie formalne wyglądają podobnie, jak w przypadku reszty pozostałości. Każdy właściciel firmy lub właściciel rolny (posiadający więcej niż 75 ha gruntów) musi posiadać konto w BDO. W innym razie, także jeśli użytkownik nie rejestruje okresowo swoich pozostałości, grożą bolesne grzywny. WasteMaster współpracuje jedynie z legalnymi podmiotami, w związku z czym tego samego wymagamy od naszych klientów. Jeśli należysz do wcześniej wymienionej grupy - pamiętaj także o uzupełnieniu Karty Przekazania Odpadu. Trzeba ją następnie oddać kierowcy, który zabierze Twoje śmieci. Ostatnią formalnością jest Karta Ewidencji Odpadowej - dowód na legalność w razie inspecji. Całość wyróżnionych wcześniej dokumentów używa kodów odpadów. Są one zawarte w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku i określają miejsce pochodzenia odpadów, jej charakterystykę i typ. Jeśli potrzebujesz pomocy w kwestiach formalnych lub w sprawie cennika utylizacji odpadów chemicznych w Zakroczymiu - zadzwoń do WasteMaster!

Charakterystyka odpadów chemicznych w Zakroczymiu

Czym charakteryzują się odpady tego typu? W zależności od posiadanego surowca, takie mamy zasady przechowywania i odbioru odpadów chemicznych w Zakroczymiu. Dlatego bardzo istotnym jest, abyśmy wiedzieli, jakie właściwości mają nasze śmieci. Podstawowymi cechami odpadów z opisywanej grupy są: łatwopalność, wybuchowość, toksyczność, radioaktywność, ale i takie śmieci mogą być żrące czy trujące. W związku z tym koniecznie trzeba zachować najwyższą ostrożność! Za pośrednictwem GHS (Globalnie Zharmonizowany System Klasyfikacji i Oznakowania Chemikaliów) możemy wyróżnić kilka pól zagrożenia takimi substancjami. Mianowicie zagrożenie może być fizyczne, dla zdrowia lub też dla przyrody. W kontekście odbioru odpadów chemicznych w Zakroczymiu ważny jest element oznaczania takich substancji - najczęściej jest to żółty trójkąt z określonym piktogramem.

Jak zamówić odbiór odpadów chemicznych w Zakroczymiu?

Nie ma nic łatwiejszego! Wystarczy skontaktować się z ekspertami z WasteMaster! Zrób to za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego lub rozmowy telefonicznej. Jest także możliwość samodzielnego skorzystania z naszej autorskiej aplikacji. Udziel danych dotyczących Twoich śmieci oraz wymagania co do odbioru odpadów chemicznych w Zakroczymiu. Ważne jest, abyś podał typ, specyfikę oraz masę posiadanych pozostałości. Oprócz tego Twoją lokalizację, od której będzie zależał koszt utylizacji odpadów chemicznych w Zakroczymiu. Po udzieleniu informacji Twój Opiekun Klienta wyśle Ci wycenę odpadów, a także doda do naszej aplikacji Twoje zlecenie. Po niedługim czasie na wcześniej podaną skrzynkę mailową otrzymasz także wykaz najkorzystniejszych ofert w okolicy. Jeśli chodzi o samodzielne korzystanie z aplikacji – znajduje się ona na naszej stronie i nie trzeba jej pobierać. Zamieść zlecenie, dodaj zdjęcie, ewentualne wymogi wobec kosztów utylizacji odpadów chemicznych w Zakroczymiu i to tyle! Opiekun Klienta skieruje na Twoje konto najbardziej pasujące oferty, spośród których będziesz mógł dowolnie wybierać. Pamiętaj, że cennik utylizacji odpadów chemicznych w Zakroczymiu nie jest jednolity w skali kraju – dlatego nasza usługa wyceny jest bardzo przydatna – pozwala się zorientować w lokalnych placówkach. Nasze usługi są kompletnie darmowe, więc za tak kompleksowe działania nie musisz uiszczać opłat, co więcej, możesz się z nami konsultować na dowolnym etapie – udzielamy pomocy nawet w BDO!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Utylizacja kwasu siarkowego – cena
08-09-2022
Utylizacja kwasu siarkowego – cena

Interesuje Cię utylizacja kwasu siarkowego? Cena usługi gra ważną rolę, jednak bardzo trudno jednoznacznie ją ustalić. Jej wysokość zależy od szeregu czynników, takich jak ilość...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady chemiczne ze szkoły?
08-09-2022
Gdzie oddać odpady chemiczne ze szkoły?

Odpady chemiczne ze szkoły najlepiej jest oddać do wyspecjalizowanych w tym celu firm. Dzięki temu będziesz miał pewność, że wszystko przebiegnie bezpiecznie i w zgodzie z liter...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady laboratoryjne?
08-09-2022
Gdzie oddać odpady laboratoryjne?

Odpady laboratoryjne najlepiej jest oddać do przedsiębiorstw, które specjalizują się w ich odbiorze i utylizacji. Takie podmioty muszą posiadać szereg uprawnień i pozwoleń, aby ...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady chemiczne?
05-09-2022
Gdzie oddać odpady chemiczne?

Odpady chemiczne najlepiej jest oddać do wyspecjalizowanych firm, które zajmują się ich przewozem i utylizacją. Tego typu podmioty znajdziesz w naszej aplikacji WasteMaster. Moż...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić stare farby i lakiery?
05-09-2022
Gdzie wyrzucić stare farby i lakiery?

Stare farby i lakiery najlepiej jest oddać do najbliższego PSZOK-a (Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych), który znajduje się w każdej gminie. Wystarczy wyszukać go np...

Więcej -->
Gdzie utylizować odczynniki chemiczne?
04-09-2022
Gdzie utylizować odczynniki chemiczne?

Odczynniki chemiczne najlepiej jest utylizować w specjalistycznych przedsiębiorstwach, które świadczą takie usługi. Tego typu substancje zaliczane są do odpadów niebezpiecznych ...

Więcej -->
Gdzie najlepiej utylizować chemikalia?
03-09-2022
Gdzie najlepiej utylizować chemikalia?

Chemikalia najlepiej utylizować w wyspecjalizowanych do tego przedsiębiorstwach. Firmy te muszą posiadać szereg uprawnień i zezwoleń, aby móc przewozić odpady niebezpieczne, jak...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Wielka oszczędność czasu, tutaj wystarczy jeden telefon i już wiem, kto się zajmie moimi odpadami chemicznymi - wcześniej przez pół dnia wysyłałam formularze i śledziłam na daremno lokalny rynek!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Jestem usatysfakcjonowana - konsultanci z WasteMaster stanęli na wysokości zadania i znaleźli dla mnie korzystą firmę, która zabierze moje wapna pokarbidowe i popłuczyny. Polecam bardzo!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie byłem pewien, jak wyglądają koszty utylizacji odpadów chemicznych w Zakroczymiu, dlatego zadzwoniłem do WasteMaster. Otrzymałem wycenę w zaledwie kwadrans!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Kilka minut i już mam na mailu oszacowany koszt moich klejów epoksydowych! Naprawdę opłaca się korzystać - w końcu czas to zysk!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie sądziłam, że znajdą coś tak opłacalnego! Warto było szukać ofert utylizacji odpadów chemicznych z WasteMaster.

Ocena 4/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Co to są odpady chemiczne? Właściwości odpadów i odczynników chemicznych
06-09-2022
Co to są odpady chemiczne? Właściwości odpadów i odczynników chemicznych

W dzisiejszych czasach chemia przynosi nam prawdziwe zdobycze naukowe i cywilizacyjne na różnych polach działalności człowieka. Dzięki niej jesteśmy w stanie zrobić o wiele więc...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów chemicznych
05-09-2022
Zasady utylizacji odpadów chemicznych

Odpady w laboratorium chemicznym mogą być problematyczne. Tego typu materiały często stanowią zagrożenie dla zdrowia a nawet życia ludzi, oraz środowiska naturalnego. Dlatego ta...

Więcej -->
Klasyfikacja odpadów niebezpiecznych
30-03-2022
Klasyfikacja odpadów niebezpiecznych

Obowiązująca w Polsce i wielu krajach Unii Europejskiej klasyfikacja odpadów niebezpiecznych została stworzona z uwzględnieniem właściwości wybranego produktu. To podstawowe cec...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon