Chemiczne - Odpady chemiczne | WasteMaster

Odpady chemiczne w Ustce

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Typy odpadów chemicznych w Ustce

Możemy rozdzielić ogół odpadów chemicznych w Ustce na dwie klasyfikacje: organiczną i nieorganiczną. Do pierwszej z grup możemy zaliczyć wszelkie związki posiadające w składzie węgiel lub jego domieszkę. Mogą to być odpady takie jak: rozpuszczalniki i ługi macierzyste, wapna pokarbidowe, popłuczyny, a także pozostałości po destylacji. Kategoria pozostałości nieorganicznych obejmuje te materiały, które węgla nie zawierają i nie mają jego domieszek. Zatem instytucje utylizujące odpady chemiczne w Ustce, które zajmują się materiałami nieorganicznymi odbiorą od Ciebie wszystkie metale ciężkie, kwasy chlorowodorowe, kwasy siarkowe, azotowe, sole, roztwory, wodorotlenki, tlenki metali, ale także rtęć czy arsen. Tego typu odpady powstają w zakładach medycznych, przemysłowych, zbrojeniowych, czy petrochemicznych. Wszystkie wcześniej wymienione substancje mogą być bardzo toksyczne - dlatego koniecznie zorganizuj ich szybką wywózkę do przedsiębiorstw utylizujących odpady chemiczne w Ustce.

Utylizacja odpadów chemicznych – cennik w Ustce

Określenie cennika utylizacji odpadów chemicznych w Ustce nie należy do prostych zadań, ponieważ wszystko zależy od tego, jakim typem odpadu dysponujesz. W momencie, kiedy jest niebezpieczny lub trudny w transporcie (np. w związku ze stanem skupienia), to możesz się spodziewać wzrost ceny. Jeśli chodzi o substancje żrące, radioaktywne etc. – konieczny jest prawidłowy pojazd do przewozu, co także pociąga za sobą wzrost kosztów utylizacji odpadów chemicznych w Ustce. To, jaką ilość posiadasz, także ma znaczenie, ponieważ masa decyduje o tym, czy potrzebna jest pojemna cysterna, czy wystarczy jedynie samochód dostawczy. W momencie, gdy chcesz zorganizować odbiór odpadów chemicznych w Ustce, warto pamiętać o tym, że im dalej jesteś od placówki utylizującej – tym bardziej wzrośnie cena na rachunku. WasteMaster pomoże Ci w precyzyjnej wycenie Twoich odpadów chemicznych. Zadzwoń do nas – zrobimy to dla Ciebie za darmo!

Przykłady odpadów chemicznych w Ustce

Według ustaleń Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie, odpady chemiczne w Ustce to zazwyczaj zbędne produkty uboczne syntez, resztki poreakcyjne, substancje pobrane do analiz, próbki po przeprowadzeniu analiz, materiały powstałe w wyniku prób technologicznych, stare odczynniki czy leki, a także zbędne lub zużyte rozpuszczalniki. Jak łatwo zauważyłeś, te materiały związane są głównie z działalnością naukową, akademicką oraz laboratoryjną. Możemy także wyróżnić materiały wytwarzane w zakładach produkcyjnych, chemicznych etc. Z tej grupy możemy wyróżnić konkretne odpady chemiczne w Ustce: chemię poprodukcyjną, odpady paliw, kwasy, przeterminowane leki, rozpuszczalniki, farby, popłuczyny, kleje czy materiały owadobójcze. W fabrykach, gdzie produkuje się taki pozostałości, zazwyczaj chemia (głównie ta będąca w stanie ciekłym) jest trzymana w specjalnych zbiornikach. W momencie, kiedy opróżniasz taki rezerwuar, pamiętaj o tym, że należy go umyć po każdym takim zabiegu. NIe jesteś pewien, jaki odpadem dysponujesz? Zgłoś się do WasteMaster - odpowiemy na wszelkie Twoje pytania!

Właściwości odpadów chemicznych w Ustce

Niezwykle istotne, w kontekście odbioru odpadów chemicznych w Ustce, są właściwości tego rodzaju śmieci. To, z jakim materiałem mamy do czynienia warunkuje metody przechowywania, a także rodzaj dezaktywacji chemicznej. Zatem odpady tej kategorii mogą być: łatwopalne, toksyczne, radioaktywne, wybuchowe, żrące, trujące. Dzięki GHS – Globalnie Zharmonizowanego Systemowi Klasyfikacji i Oznakowania Chemikaliów – możemy wyróżnić trzy rodzaje niebezpieczeństwa: fizyczne, dla zdrowia oraz dla środowiska. Każdy niebezpieczny materiał chemiczny powinien być oznaczony konkretnym piktogramem – zazwyczaj w żółtym trójkącie. Nie zapominaj o powyższej klasyfikacji, ponieważ przyda się ona podczas tymczasowego składowania oraz przygotowania do odbioru odpadów chemicznych w Ustce.

Bezpieczeństwo a przechowywanie odpadów medycznych w Ustce

Znając już charakterystykę odpadów chemicznych w Ustce, należy jeszcze nadmienić o tym, jak w bezpieczny sposób tymczasowo składować takie materiały. Wszystko jest uzależnione od tego, jakim typem pozostałości dysponujesz - od tego zależny jest dobór odpowiedniego pojemnika na odpady chemiczne w Ustce. Niektóre - ale tylko neutralne i nieszkodliwe! - substacje można wylać np. do zlewu. Jednak w każdym przypadku, koniecznie należy przestrzegać zasad BHP i regulaminów zakładów pracy czy laboratoriów. Niektóre substancje można dezaktywować, jednak zazwyczaj to instytucje utylizujące odpady chemiczne w Ustce muszą przeprowadzić ten proces. Jeżeli nasze odpady znajdują się w rezerwuarach - naszym obowiązkiem jest stworzenie odpowiednich warunków pracy. Z kolei małe ładunki należy umieścić w pojemnikach na odpady chemiczne w Ustce, które nabywa bądź otrzymuje się u producenta. Przy włożeniu materiałów do takich opakowań należy zachować najwyższe środki ostrożności. Także warunki tymczasowego przechowywania muszą być dostosowane do swojego rodzaju. Istotne jest to, w jakim stanie skupienia jest nasz odpad, w jakiej temperaturze jest neutralny oraz z jakimi materiałami lepiej go nie przechowywać. Po więcej danych na ten temat odsyłamy do Ustawy o Odpadach z 2001 roku oraz do naszych ekspertów!

Utylizacja odpadów chemicznych w Ustce – najważniejsze informacje

Utylizacja odpadów chemicznych w Ustce to wyjątkowo ważne zagadnienie w kontekście bezpieczeństwa i ekologii. Pozostałości tego rodzaju są produkowane w najróżniejszych miejscach, takich jak: laboratoria, ośrodki badawcze, szkoły i uczelnie wyższe, a także wszelkiego rodzaju firmy prywatne. Medycyna, farmaceutyka, kosmetyka, petrochemia, zakłady produkcyjne – tam na pewno znajdziemy sporo odmian pozostałości chemicznych. Ze względu na określone właściwości chemiczno-fizyczne, nie możesz wyrzucać takich odpadów do zwykłych śmieci komunalnych, zabrania się także składowania tych śmieci. Wielokrotnie media donosiły o tym, jak przedsiębiorcy skuszeni niską ceną, oddają odpady chemiczne w Ustce na tzw. dzikie wysypiska. Są to działania nielegalne i zostały zapisane w Kodeksie Karnym. Zgodnie z art. 183 za nielegalne składowanie np. odpadów chemicznych w Ustce grozi kara od 5 miesięcy do 5 (lub 8, jeśli mówimy o pozostałościach niebezpiecznych) lat pozbawienia wolności. Warto zaznaczyć, że tego typu pozostałości muszą się znaleźć we właściwych pojemnikach na odpady chemiczne w Ustce. Niestety wciąż trwają badania dotyczące recyklingu tego typu śmieci, jednak, co zaskakujące, naukowcy przewidują, że pozostałości chemiczne mogą zostać użyte do produkcji popularnych leków – takich jak, chociażby ibuprofen czy dofetylid (medykament na arytmię). Chciałbyś wiedzieć więcej? A może potrzebujesz zrealizować odbiór odpadów chemicznych w Ustce? Zachęcamy do lektury!

Formalności a odbiór odpadów chemicznych w Ustce

Formalności w przypadku odbioru odpadów chemicznych w Ustce są analogiczne, jak w przypadku zwykłych odpadów. Kiedy jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha ziemi, koniecznie musisz prowadzić konto w BDO. Za bark posiadania i ewidencjonowania odpadów w tym systemie, grożą grzywny nawet do miliona złotych. Współpracujemy tylko z legalnymi biznesami - z tego powodu także od naszych klientów wymagamy działania zgodnie z prawem. Instytucje udostępniają cenniki utylizacji odpadów chemicznych w Ustce, które uwzględniają także wywózkę z Twojej lokalizacji. Jeśli należysz do wcześniej wymienionej grupy, jesteś zobowiązany do uzupełnienia Karty Przekazania Odpadu i zwrócenia jej kierowcy odbierającego Twoje śmieci. Ważną sprawą jest także Karta Ewidencji Odpadowej, która jest świadectwem legalności, jeśli dojdzie do inspekcji policyjnej. Wszystkie dokumenty dotyczące śmieci korzystają z systemu kodów odpadów. Cały katalog możesz znaleźć w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku. Jeśli potrzebujesz wsparcia w kwestiach formalnych - zgłoś się do nas - nasi eksperci wszystko Ci wyjaśnią.

Zamawianie odbioru odpadów chemicznych w Ustce

Aby zamówić odbiór odpadów chemicznych w Ustce wystarczy mieć dostęp do internetu lub telefonu. Wyszukaj WasteMaster, skontaktuj się z nami i poczekaj chwilę na naszą odpowiedź. Możesz się do nas zgłosić za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, rozmowy telefonicznej lub możesz użyć naszej aplikacji samodzielnie. I numer telefonu, jak i formularz oraz aplikację, możesz wyszukać na naszej stronie internetowej. Podziel się z nami charakterystyką swoich śmieci, a także preferencjami dotyczącymi kosztów utylizacji odpadów chemicznych w Ustce. Później nasi eksperci wyślą Ci wycenę Twoich odpadów wraz z listą placówek i firm utylizujących odpady chemiczne w Ustce. Jeżeli preferujesz sam skorzystać z naszej aplikacji (w wyżej opisanym wariancie to Opiekunowie Klienta w Twoim imieniu zamieszczają zlecenie do aplikacji, w ten sposób gromadząc dane, które później dostaniesz), również jest taka opcja. Dodaj w niej zlecenie, zdjęcie, a także wymagania dotyczące kosztów utylizacji odpadów chemicznych w Ustce, a Twój Opiekun Klienta skieruje do Ciebie pasujące oferty. We wszystkich przypadkach nasza usługa jest całkowicie darmowa, a Twoja decyzja autonomiczna - my jedynie dostarczamy Ci opcji!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Utylizacja kwasu siarkowego – cena
08-09-2022
Utylizacja kwasu siarkowego – cena

Interesuje Cię utylizacja kwasu siarkowego? Cena usługi gra ważną rolę, jednak bardzo trudno jednoznacznie ją ustalić. Jej wysokość zależy od szeregu czynników, takich jak ilość...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady chemiczne ze szkoły?
08-09-2022
Gdzie oddać odpady chemiczne ze szkoły?

Odpady chemiczne ze szkoły najlepiej jest oddać do wyspecjalizowanych w tym celu firm. Dzięki temu będziesz miał pewność, że wszystko przebiegnie bezpiecznie i w zgodzie z liter...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady laboratoryjne?
08-09-2022
Gdzie oddać odpady laboratoryjne?

Odpady laboratoryjne najlepiej jest oddać do przedsiębiorstw, które specjalizują się w ich odbiorze i utylizacji. Takie podmioty muszą posiadać szereg uprawnień i pozwoleń, aby ...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady chemiczne?
05-09-2022
Gdzie oddać odpady chemiczne?

Odpady chemiczne najlepiej jest oddać do wyspecjalizowanych firm, które zajmują się ich przewozem i utylizacją. Tego typu podmioty znajdziesz w naszej aplikacji WasteMaster. Moż...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić stare farby i lakiery?
05-09-2022
Gdzie wyrzucić stare farby i lakiery?

Stare farby i lakiery najlepiej jest oddać do najbliższego PSZOK-a (Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych), który znajduje się w każdej gminie. Wystarczy wyszukać go np...

Więcej -->
Gdzie utylizować odczynniki chemiczne?
04-09-2022
Gdzie utylizować odczynniki chemiczne?

Odczynniki chemiczne najlepiej jest utylizować w specjalistycznych przedsiębiorstwach, które świadczą takie usługi. Tego typu substancje zaliczane są do odpadów niebezpiecznych ...

Więcej -->
Gdzie najlepiej utylizować chemikalia?
03-09-2022
Gdzie najlepiej utylizować chemikalia?

Chemikalia najlepiej utylizować w wyspecjalizowanych do tego przedsiębiorstwach. Firmy te muszą posiadać szereg uprawnień i zezwoleń, aby móc przewozić odpady niebezpieczne, jak...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Potężna oszczędność czasu, tutaj wystarczy jeden telefon i już wiem, kto się zajmie moimi odpadami chemicznymi - wcześniej przez pół dnia wysyłałam formularze i badałam na daremno lokalny rynek!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Zaoszczędziłam dużo czasu, który zazwyczaj marnowałam na szukanie odpowiedniej oferty odbioru odpadów chemicznych w Ustce!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Solidna firma! Wywiązali się ze swoich zobowiązań i znaleźli dla mojej firmy najlepszą placówkę utylizacji odpadów chemicznych w okolicy!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Wiem, że współpracuję z ekspertami, kiedy zwracam się do WasteMaster. Firmy odbierające odpady chemiczne, które dla mnie znajdowali, zawsze trzymały się zasad BHP.

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Opłaca się! Znaleźli dla mnie o wiele tańszą ofertę odbioru odpadów chemicznych w Ustce niż ta, z której korzystałem odkąd pamiętam!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Co to są odpady chemiczne? Właściwości odpadów i odczynników chemicznych
06-09-2022
Co to są odpady chemiczne? Właściwości odpadów i odczynników chemicznych

W dzisiejszych czasach chemia przynosi nam prawdziwe zdobycze naukowe i cywilizacyjne na różnych polach działalności człowieka. Dzięki niej jesteśmy w stanie zrobić o wiele więc...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów chemicznych
05-09-2022
Zasady utylizacji odpadów chemicznych

Odpady w laboratorium chemicznym mogą być problematyczne. Tego typu materiały często stanowią zagrożenie dla zdrowia a nawet życia ludzi, oraz środowiska naturalnego. Dlatego ta...

Więcej -->
Klasyfikacja odpadów niebezpiecznych
30-03-2022
Klasyfikacja odpadów niebezpiecznych

Obowiązująca w Polsce i wielu krajach Unii Europejskiej klasyfikacja odpadów niebezpiecznych została stworzona z uwzględnieniem właściwości wybranego produktu. To podstawowe cec...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon