Chemiczne - Odpady chemiczne | WasteMaster

Odpady chemiczne w Tucholi

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Typy odpadów chemicznych w Tucholi

Możemy rozdzielić ogół odpadów chemicznych w Tucholi na dwie klasyfikacje: organiczną i nieorganiczną. Do pierwszej z grup możemy zaliczyć wszelkie związki zawierające węgiel lub jego domieszkę. Mogą to być odpady takie jak: rozpuszczalniki i ługi macierzyste, wapna pokarbidowe, popłuczyny, a także resztki po destylacji. Grupa pozostałości nieorganicznych to te materiały, które węgla nie zawierają i nie mają jego domieszek. Zatem placówki utylizujące odpady chemiczne w Tucholi, które zajmują się substancjami nieorganicznymi odbiorą od Ciebie wszelkie metale ciężkie, kwasy chlorowodorowe, kwasy siarkowe, azotowe, sole, roztwory, wodorotlenki, tlenki metali, ale także rtęć czy arsen. Tego typu odpady powstają w zakładach medycznych, przemysłowych, zbrojeniowych, czy petrochemicznych. Wszystkie wcześniej wymienione substancje mogą być bardzo toksyczne - dlatego koniecznie zorganizuj ich szybką wywózkę do przedsiębiorstw utylizujących odpady chemiczne w Tucholi.

Kwestie formalne skupione wokół odbioru odpadów chemicznych w Tucholi

Jeśli mówimy o kwestiach formalnych, są one analogiczne tak samo jak w przypadku innych rodzajów odpadów. Będąc właścicielem przedsiębiorstwa lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha gruntów – musisz prowadzić regularną ewidencję pozostałości w systemie BDO. W WasteMaster nawiązujemy współpracę jedynie z legalnymi firmami transportowymi działającymi zgodnie z konwencją ADR oraz legalnymi placówkami zajmującymi się utylizacją odpadów chemicznych. Cenniki w Tucholi takich instytucji określają ceny współpracy z legalnymi przedsiębiorstwami – a więc zarejestrowanymi w BDO. Brak prowadzenia tam konta może grozić grzywnami sięgającymi do miliona złotych. Ponadto firmy muszą przed odbiorem odpadów chemicznych w Tucholi uzupełnić Kartę Przekazania Odpadów kierowcy, który zabiera nasze śmieci. Dodatkowo ważne jest aby *#*wypełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, na wypadek inspekcji policyjnej. Każdy z wyżej wymienionych druków posługuje się kodami odpadów, które znajdziesz w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku, dotyczącego katalogu odpadów. Praktycznie całość oznaczeń substancji chemicznych znajdziesz także na naszej stronie. W razie wszelkich wątpliwości zachęcamy do kontaktu!

Cennik utylizacji odpadów chemicznych w Tucholi - co go kształtuje?

Cennik utylizacji odpadów chemicznych w Tucholi jest trudny do określenia, w zasadzie liczy się każdy indywidualny przypadek. Jednak wielkość ceny jest zależna od kilku elementów: rodzaju pozostałości, masy odpadu, tego, jak bardzo jest toksyczny, jak trudno go przewieźć i do jakiej lokalizacji. Koszty utylizacji odpadów chemicznych w Tucholi mogą urosnąć jeżeli niezabezpieczyłeś odpowiednio swoich śmieci lub gdy jest on wyjątkowo problematyczny w transporcie (np. gdy należy zaangażować cysternę). Wyjątkowo ważne jest podanie właściwej masy swojego odpadu, ponieważ od tego zależy wielkość podstawianego pojazdu. Nie zapomnij także o tym, że im dalej jesteś od placówki odbierającej odpady chemiczne w Tucholi, tym bardziej wzrośnie cena za usługę. Chciałbyś otrzymać precyzyjne oszacowanie kosztów utylizacji odpadów chemicznych w Tucholi? Zadzwoń do WasteMaster - pomożemy Ci w zoptymalizowaniu gospodarki odpadowej kompletnie za darmo!

Przechowywanie odpadów chemicznych w Tucholi

Skoro wiemy już, czym charakteryzują się odpady chemiczne w Tucholi, warto jeszcze wspomnieć o regułach przechowywania tych materiałów. Muszą być one (tymczasowo) składowane we właściwych pojemnikach na odpady chemiczne w Tucholi, które są przystosowane do danego materiału. Część substancji można oczywiście wylać np. do zlewu, jednak muszą to być płyny neutralne i niezagrażające ani przyrodzie, ani człowiekowi. W każdym przypadku należy przestrzegać zasad BHP. Niektóre materiały można poddać dezaktywacji, jednak najczęściej ma to miejsce w laboratoriach lub dopiero w placówkach utylizujących odpady chemiczne w Tucholi. W przypadku sporych zakładów pracy, często to właśnie personel firmy wywozowej, za pośrednictwem cystern czy ciężarówek biorą na siebie ciężar przygotowania śmieci do transportu. Jesteśmy zobligowani wówczas, do stworzenia komfortowych warunków pracy dla tych ludzi. W przypadku małych ładunków pojemniki na odpady chemiczne w Tucholi możemy otrzymać od producenta lub od niego takie opakowania nabyć. Samo przechowywanie śmieci w zakładzie pracy musi być maksymalnie bezpieczne - należy wziąć pod uwagę stan skupienia substancji, właściwości, temperaturę, ilość oraz to, z jakimi innymi substancjami nie można trzymać naszego odpadu. W razie jakikolwiek pytań, odsyłamy do Ustawy o Odpadach z 2001 roku i na naszą stronę.

Co musisz wiedzieć o utylizacji odpadów chemicznych w Tucholi - baza informacji

Prowadzenie laboratoriów czy fabryk produkcyjnych wiąże się z wytwarzaniem odpadów chemicznych w Tucholi. Można się z nimi spotkać głównie w tych miejscach, ale i w zakładach petrochemicznych, placówkach farmakologicznych, kosmetycznych, przemysłowych, produkcyjnych, ale i instytucjach edukacyjnych, w szkołach, na uniwersytetach. Także placówki badawcze związane z medycyną wytwarzają duże ilości materiałów, nadających się do oddania firmom utylizującym odpady medyczne w Tucholi. Jeżeli okaże się, że jako producent tego rodzaju materiałów, nie zwrócisz ich do odpowiedniej placówki lub punktu typu PSZOK (jeśli dysponujesz małymi ilościami takich śmieci i nie są one niebezpieczne) - mogą Ci grozić wysokie kary. Kodeks Karny przewiduje, że za bezprawne składowanie lub porzucanie śmieci może zostać nałożona kara do 5 lat więzienia lub 8 lat, jeśli mówimy o odpadach niebezpiecznych. Należy zaznaczyć, że na producentach ciąży przymus przechowywania śmieci w specjalnych pojemnikach na odpady chemiczne w Tucholi. W ten sposób zapewniasz bezpieczeństwo swoim współpracownikom. Ciekawą informacją jest to, że naukowcy, w tym polscy, pracują nad recyklingiem odpadów medycznych w Tucholi, z których można będzie pozyskiwać składniki do produkcji popularnych lekarstw, takich jak np. ibuprofen. Chciałbyś dowiedzieć się więcej o odpadach chemicznych? Czytaj dalej - a wszystkiego się dowiesz!

Właściwości odpadów chemicznych w Tucholi

Niezwykle istotne, w kontekście odbioru odpadów chemicznych w Tucholi, są charakterystyczne cechy tego typu śmieci. To, z jakim surowcem mamy do czynienia warunkuje sposoby przechowywania, a także typ dezaktywacji chemicznej. Czyli odpady z tej grupy mogą być: łatwopalne, toksyczne, radioaktywne, wybuchowe, żrące, trujące. Za pośrednictwem GHS – Globalnie Zharmonizowanego Systemowi Klasyfikacji i Oznakowania Chemikaliów – możemy wymienić trzy rodzaje zagrożenia: fizyczne, dla zdrowia oraz dla środowiska. Wszelki niebezpieczny odpad chemiczny powinien być oznaczony właściwym piktogramem – zazwyczaj w żółtym trójkącie. Nie zapominaj o powyższej klasyfikacji, ponieważ przyda się ona podczas przechowywania oraz przygotowania do odbioru odpadów chemicznych w Tucholi.

Czym są odpady chemiczne w Tucholi?

Według danych pochodzących z Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie, za odpady chemiczne w Tucholi uważamy się m.in.: zbędne produkty podstawowe i uboczne syntez, pozostałości poreakcyjne, substancje pobrane do analiz, próbki po przeprowadzeniu analiz, materiały powstałe w wyniku prób technicznych, przeterminowane odczynniki oraz zużyte i niepotrzebne rozpuszczalniki. Możemy jeszcze dodać do tej listy wszelką chemię poprodukcyjną, część odpadów pochodzących z produkcji paliw, leki etc. Przykładami odpadów chemicznych w Tucholi są wszelkie kwasy, rozpuszczalniki, popłuczyny, farby, kleje, substancje owadobójcze i leki po terminie. Najczęściej niebezpieczne pozostałości chemiczne są trzymane w dużych zbiornikach przemysłowych, dlatego konieczne jest ich regularne opróżnianie i mycie. Jeśli nie jesteś pewien, czy Twój odpad zalicza się do grupy pozostałości chemicznych – skontaktuj się z ekspertami z WasteMaster – udzielimy Ci wszystkich najistotniejszych informacji!

Jak zamówić odbiór odpadów chemicznych w Tucholi?

Nie ma nic prostszego! Wystarczy skontaktować się z ekspertami z WasteMaster! Możesz to zrobić za pośrednictwem formularza wycenowego lub rozmowy telefonicznej. Jest także możliwość samodzielnego skorzystania z naszej innowacyjnej aplikacji. Udziel danych dotyczących Twoich śmieci oraz wymagania co do odbioru odpadów chemicznych w Tucholi. Istotnym jest, abyś podał rodzaj, specyfikę oraz masę posiadanych pozostałości. Oprócz tego Twój adres, od którego będzie zależał koszt utylizacji odpadów chemicznych w Tucholi. Po udzieleniu informacji Twój Opiekun Klienta wyśle Ci wycenę pozostałości, a także zamieści w naszej aplikacji Twoje zlecenie. Po krótkim czasie na wcześniej podany adres mailowy otrzymasz także wykaz najkorzystniejszych ofert w okolicy. Jeśli zdecydujesz się na samodzielne korzystanie z aplikacji – jest ona zamieszczona na naszej stronie i nie trzeba jej instalować. Zamieść ogłoszenie, dodaj zdjęcie, ewentualne wymogi wobec kosztów utylizacji odpadów chemicznych w Tucholi i to tyle! Opiekun Klienta skieruje na Twoje konto najbardziej pasujące oferty, spośród których będziesz mógł dowolnie wybierać. Pamiętaj, że cennik utylizacji odpadów chemicznych w Tucholi nie jest jednolity w skali kraju – dlatego nasza usługa wyceny jest bardzo użyteczna – pozwala się zorientować w lokalnych placówkach. Nasze usługi są kompletnie darmowe, więc za tak kompleksowe działania nie musisz płacić, co więcej, możesz się z nami konsultować na dowolnym etapie – pomożemy Ci nawet w BDO!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Utylizacja kwasu siarkowego – cena
08-09-2022
Utylizacja kwasu siarkowego – cena

Interesuje Cię utylizacja kwasu siarkowego? Cena usługi gra ważną rolę, jednak bardzo trudno jednoznacznie ją ustalić. Jej wysokość zależy od szeregu czynników, takich jak ilość...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady chemiczne ze szkoły?
08-09-2022
Gdzie oddać odpady chemiczne ze szkoły?

Odpady chemiczne ze szkoły najlepiej jest oddać do wyspecjalizowanych w tym celu firm. Dzięki temu będziesz miał pewność, że wszystko przebiegnie bezpiecznie i w zgodzie z liter...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady laboratoryjne?
08-09-2022
Gdzie oddać odpady laboratoryjne?

Odpady laboratoryjne najlepiej jest oddać do przedsiębiorstw, które specjalizują się w ich odbiorze i utylizacji. Takie podmioty muszą posiadać szereg uprawnień i pozwoleń, aby ...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady chemiczne?
05-09-2022
Gdzie oddać odpady chemiczne?

Odpady chemiczne najlepiej jest oddać do wyspecjalizowanych firm, które zajmują się ich przewozem i utylizacją. Tego typu podmioty znajdziesz w naszej aplikacji WasteMaster. Moż...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić stare farby i lakiery?
05-09-2022
Gdzie wyrzucić stare farby i lakiery?

Stare farby i lakiery najlepiej jest oddać do najbliższego PSZOK-a (Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych), który znajduje się w każdej gminie. Wystarczy wyszukać go np...

Więcej -->
Gdzie utylizować odczynniki chemiczne?
04-09-2022
Gdzie utylizować odczynniki chemiczne?

Odczynniki chemiczne najlepiej jest utylizować w specjalistycznych przedsiębiorstwach, które świadczą takie usługi. Tego typu substancje zaliczane są do odpadów niebezpiecznych ...

Więcej -->
Gdzie najlepiej utylizować chemikalia?
03-09-2022
Gdzie najlepiej utylizować chemikalia?

Chemikalia najlepiej utylizować w wyspecjalizowanych do tego przedsiębiorstwach. Firmy te muszą posiadać szereg uprawnień i zezwoleń, aby móc przewozić odpady niebezpieczne, jak...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Polecam serdecznie! Aplikacja jest przejrzysta i klarowna, a realizacja utylizacji odpadów chemicznych w Tucholi, jeszcze nigdy nie poszła mi tak łatwo!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Mocno polecam - ich usługi naprawdę ułatwiły zarządzanie gospodarką odpadową w moim zakładzie:)

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Polecam skorzystać z aplikacji od WasteMaster - jest faktycznie pomocą, a niewidoczna pomoc Opiekuna Klienta, sprawia, że łatwiej podejmowało się ostateczną decyzję:)

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie wiedziałem, jak wyglądają koszty utylizacji odpadów chemicznych w Tucholi, dlatego zadzwoniłem do WasteMaster. Dostałem wycenę w zaledwie kwadrans!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Utylizacja odpadów chemicznych zawsze sprawiała mi problemy, kto połapie się w tych wszystkich przepisach i kodach? Dlatego zawsze rozmawiam z pracownikami z WasteMaster - naprawdę są pomocni!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Co to są odpady chemiczne? Właściwości odpadów i odczynników chemicznych
06-09-2022
Co to są odpady chemiczne? Właściwości odpadów i odczynników chemicznych

W dzisiejszych czasach chemia przynosi nam prawdziwe zdobycze naukowe i cywilizacyjne na różnych polach działalności człowieka. Dzięki niej jesteśmy w stanie zrobić o wiele więc...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów chemicznych
05-09-2022
Zasady utylizacji odpadów chemicznych

Odpady w laboratorium chemicznym mogą być problematyczne. Tego typu materiały często stanowią zagrożenie dla zdrowia a nawet życia ludzi, oraz środowiska naturalnego. Dlatego ta...

Więcej -->
Klasyfikacja odpadów niebezpiecznych
30-03-2022
Klasyfikacja odpadów niebezpiecznych

Obowiązująca w Polsce i wielu krajach Unii Europejskiej klasyfikacja odpadów niebezpiecznych została stworzona z uwzględnieniem właściwości wybranego produktu. To podstawowe cec...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon