Chemiczne - Odpady chemiczne | WasteMaster

Odpady chemiczne w Tarczynie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Rodzaje odpadów chemicznych w Tarczynie

Wyróżniamy odpady chemiczne w Tarczynie organiczne i nieorganiczne. Pierwsza grupa obejmuje swoim zakresem związki chemiczne z węglem. Można do tej kategorii zaliczyć rozpuszczalniki i ługi macierzyste, wapna pokarbidowe, popłuczyny i pozostałości po destylacji. Placówki utylizujące odpady chemiczne w Tarczynie wyróżniają również kategorię nieorganiczną, która składa się ze związków nie zawierających węgla. Mogą to być np. metale ciężkie, kwas chlorowodorowy, kwas siarkowy, azotowy, sole, roztwory, wodorotlenki, tlenki metali, rtęć czy arsen. Jeśli chodzi o właśnie te materiały, są one głównie stosowane w laboratoriach, zakładach chemicznych, zbrojeniowych. Każda z podanych grup, potrafi być bardzo niebezpieczna - dlatego niezbędnym jest, aby utylizować odpady chemiczne w Tarczynie. Nie zapomnij o właściwym zabezpieczeniu pozostałości!

Odpady chemiczne w Tarczynie - co to takiego?

Zgodnie z informacjami z Uniwersytetu im. Jana Długosza w Częstochowie, za odpady chemiczne w Tarczynie możemy uważać bardzo wiele substancji. Są nimi głównie: zbędne produkty podstawowe i uboczne syntez, resztki poreakcyjne, substancje pobrane do analiz, próbki po wykonaniu analiz, materiały, które powstały w wyniku prób technologicznych, przeterminowane odczynniki, leki oraz zużyte i niepotrzebne rozpuszczalniki. Są to elementy związane głównie z funkcjonowaniem laboratoriów. Oprócz tego, do odpadów chemicznych w Tarczynie możemy zaliczyć chemię poprodukcyjną, odpady paliw, kwasy, przeterminowane leki, rozpuszczalniki, farby, popłuczyny, kleje czy materiały owadobójcze. Jeśli mówimy o dużych zakładach przemysłowych, często te substancje są umieszczane w wielkich zbiornikach - należy pamiętać o ich regularnym czyszczeniu po każdorazowym opróżnieniu. Potrzebujesz pomocy w zidentyfikowaniu swojego odpadu? Skontaktuj się z WasteMaster - we wszystkim Ci pomożemy!

Jak wyglądają kwestie formalne w kontekście odbioru odpadów chemicznych w Tarczynie?

Jeżeli mówimy o odbiorze odpadów chemicznych w Tarczynie, to kwestie formalne wyglądają podobnie, jak w przypadku innych pozostałości. Każdy właściciel firmy lub właściciel gospodarstwa rolnego (posiadający więcej niż 75 ha gruntów) musi prowadzić konto w BDO. W innym razie, także jeśli użytkownik nie ewidencjonuje regularnie swoich pozostałości, grożą wysokie kary. WasteMaster współpracuje jedynie z legalnymi podmiotami, w związku z czym tego samego wymagamy od naszych klientów. Jeśli należysz do wcześniej wymienionej grupy - pamiętaj także o uzupełnieniu Karty Przekazania Odpadu. Musisz ją następnie oddać kierowcy, który zabierze Twoje śmieci. Finalną formalnością jest Karta Ewidencji Odpadowej - dowód na legalność w razie inspecji. Całość wymienionych wcześniej dokumentów posługuje się kodami odpadów. Są one zawarte w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku i określają źródło pochodzenia odpadów, jej charakterystykę i typ. Jeśli potrzebujesz pomocy w kwestiach formalnych lub w sprawie cennika utylizacji odpadów chemicznych w Tarczynie - zadzwoń do WasteMaster!

Zamawianie odbioru odpadów chemicznych w Tarczynie

Aby zrealizować odbiór odpadów chemicznych w Tarczynie posiadać dostęp do internetu lub telefonu. Znajdź WasteMaster, nawiąż z nami kontakt i poczekaj chwilę na naszą odpowiedź. Możesz się do nas zgłosić poprzez formularz zgłoszeniowy, rozmowę telefoniczną lub możesz użyć naszej aplikacji na własną rękę. I numer telefonu, jak i formularz oraz aplikację, znajdziesz na naszej stronie internetowej. Udziel nam charakterystyki swoich śmieci, a także wymaganiami dotyczącymi kosztów utylizacji odpadów chemicznych w Tarczynie. Później nasi eksperci wyślą Ci szacunkową cenę Twoich odpadów wraz z wykazem placówek i firm utylizujących odpady chemiczne w Tarczynie. Jeżeli wolisz sam skorzystać z naszej aplikacji (w wyżej opisanym wariancie to Opiekunowie Klienta w Twoim imieniu zamieszczają zlecenie do aplikacji, w ten sposób gromadząc dane, które później dostaniesz), również jest taka opcja. Dodaj w niej zgłoszenie, zdjęcie, a także wymagania dotyczące kosztów utylizacji odpadów chemicznych w Tarczynie, a Twój Opiekun Klienta skieruje do Ciebie pasujące oferty. W każdym przypadku nasza usługa jest kompletnie darmowa, a Twoja decyzja autonomiczna - nie będziemy na nią wpływać!

Właściwości odpadów chemicznych w Tarczynie

Niezwykle istotne, w kontekście odbioru odpadów chemicznych w Tarczynie, są właściwości tego typu śmieci. To, z jakim surowcem mamy do czynienia warunkuje metody przechowywania, a także typ dezaktywacji chemicznej. Zatem odpady tej kategorii mogą być: łatwopalne, toksyczne, radioaktywne, wybuchowe, żrące, trujące. Dzięki GHS – Globalnie Zharmonizowanego Systemowi Klasyfikacji i Oznakowania Chemikaliów – możemy wymienić trzy rodzaje zagrożenia: fizyczne, dla zdrowia oraz dla środowiska. Wszelki niebezpieczny materiał chemiczny powinien być oznaczony właściwym piktogramem – najczęściej w żółtym trójkącie. Nie zapominaj o powyższej klasyfikacji, ponieważ przyda się ona podczas tymczasowego składowania oraz przygotowania do odbioru odpadów chemicznych w Tarczynie.

Utylizacja odpadów chemicznych – cennik w Tarczynie

Sprecyzowanie ogólnego cennika utylizacji odpadów chemicznych w Tarczynie nie należy do łatwych zadań, ponieważ wszystko jest uzależnione od tego, jakim typem odpadu dysponujesz. Jeśli jest niebezpieczny lub ciężki w transporcie (np. ze względu na stan skupienia), to można się spodziewać wzrost ceny. Jeśli posiadasz substancje żrące, radioaktywne etc. – konieczny jest prawidłowy pojazd do przewozu, co również pociąga za sobą wzrost kosztów utylizacji odpadów chemicznych w Tarczynie. To, ile pozostałości posiadasz, także ma znaczenie, ponieważ masa decyduje o tym, czy potrzebna jest wielka cysterna, czy wystarczy jedynie samochód dostawczy. W momencie, gdy chcesz zrealizować odbiór odpadów chemicznych w Tarczynie, warto mieć na uwadze to, że im dalej jesteś od placówki utylizującej – tym bardziej wzrośnie kwota na rachunku. WasteMaster pomoże Ci w precyzyjnej wycenie Twoich pozostałości chemicznych. Zadzwoń do nas – zrobimy to dla Ciebie za darmo!

Co musisz wiedzieć o utylizacji odpadów chemicznych w Tarczynie - baza informacji

Prowadzenie laboratoriów czy fabryk produkcyjnych jest związane z wytwarzaniem odpadów chemicznych w Tarczynie. Możemy się z nimi spotkać głównie w tych miejscach, ale i w zakładach zajmujących się przetwórstwem ropy, placówkach farmakologicznych, kosmetycznych, przemysłowych, produkcyjnych, ale i placówkach edukacyjnych, w szkołach, na uniwersytetach. Także placówki badawcze powiązane z medycyną wytwarzają spore ilości materiałów, nadających się do oddania firmom utylizującym odpady medyczne w Tarczynie. Jeżeli okaże się, że jako producent tego rodzaju materiałów, nie zwrócisz ich do odpowiedniej placówki lub punktu typu PSZOK (jeśli posiadasz małe ilości takich śmieci i nie są one niebezpieczne) - mogą Ci grozić bolesne kary. Kodeks Karny określa, że za nielegalne składowanie lub porzucanie śmieci może zostać nałożona sankcja w postaci do 5 lat więzienia lub 8 lat, jeśli chodzi o odpady niebezpieczne. Należy podkreślić, że na wytwórcach ciąży obowiązek przechowywania śmieci w specjalnych pojemnikach na odpady chemiczne w Tarczynie. W ten sposób zapewniasz bezpieczeństwo swoim współpracownikom. Zaskakującą informacją jest to, że naukowcy, w tym polscy, pracują nad recyklingiem odpadów medycznych w Tarczynie, z których można będzie pozyskiwać składniki do produkcji powszechnie używanych lekarstw, takich jak np. ibuprofen. Chcesz dowiedzieć się więcej o odpadach chemicznych? Czytaj dalej - i poszerz swoją wiedzę!

W jaki sposób przechowywać odpady chemiczne w Tarczynie

W nawiązaniu do specyficznych właściwości tych pozostałości, wytwórca odpadów chemicznych w Tarczynie jest zobligowany do odpowiedniego składowania takich śmieci. W zależności od materiału (niektóre neutralne pozostałości można np. wylać do zlewu) należy postępować według konkretnych procedur BHP. Dany odpad musi zostać umieszczony w pojemniku na odpady chemiczne w Tarczynie, który zazwyczaj dostaje się od producenta lub u niego nabywa, a następnie trzeba dokonać jego dezaktywacji. Jest to proces wymagający użycia innych substancji chemicznych. Jeżeli dezaktywacja jest niemożliwa, należy przy zachowaniu szczególnej ostrożności, włożyć odpady do pojemników. Często w przypadku dużych zakładów chemicznych, z placówki utylizującej odpady chemiczne w Tarczynie przyjeżdża cysterna, więc po stronie producenta pozostałości leży jedynie stworzenie odpowiednich warunków pracy dla ekipy wywozowej. Warto sprawdzić dokładną specyfikę swojego odpadu, ponieważ w zależności od środowiska w laboratorium czy zakładzie pracy – tak będzie się reagowała dana substancja i taki pojemnik na odpady chemiczne w Tarczynie musi zostać użyty. Należy wziąć pod uwagę właściwości materiałów, temperaturę, stan skupienia, a także dodatkowe informacje (np. w towarzystwie, jakich pierwiastków lepiej nie trzymać danej substancji). W razie wszelkich pytań warto zerknąć do Ustawy o Odpadach z 2001 roku lub wystarczy zadzwonić do WasteMaster – nasi eksperci z pewnością Ci pomogą!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Utylizacja kwasu siarkowego – cena
08-09-2022
Utylizacja kwasu siarkowego – cena

Interesuje Cię utylizacja kwasu siarkowego? Cena usługi gra ważną rolę, jednak bardzo trudno jednoznacznie ją ustalić. Jej wysokość zależy od szeregu czynników, takich jak ilość...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady chemiczne ze szkoły?
08-09-2022
Gdzie oddać odpady chemiczne ze szkoły?

Odpady chemiczne ze szkoły najlepiej jest oddać do wyspecjalizowanych w tym celu firm. Dzięki temu będziesz miał pewność, że wszystko przebiegnie bezpiecznie i w zgodzie z liter...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady laboratoryjne?
08-09-2022
Gdzie oddać odpady laboratoryjne?

Odpady laboratoryjne najlepiej jest oddać do przedsiębiorstw, które specjalizują się w ich odbiorze i utylizacji. Takie podmioty muszą posiadać szereg uprawnień i pozwoleń, aby ...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady chemiczne?
05-09-2022
Gdzie oddać odpady chemiczne?

Odpady chemiczne najlepiej jest oddać do wyspecjalizowanych firm, które zajmują się ich przewozem i utylizacją. Tego typu podmioty znajdziesz w naszej aplikacji WasteMaster. Moż...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić stare farby i lakiery?
05-09-2022
Gdzie wyrzucić stare farby i lakiery?

Stare farby i lakiery najlepiej jest oddać do najbliższego PSZOK-a (Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych), który znajduje się w każdej gminie. Wystarczy wyszukać go np...

Więcej -->
Gdzie utylizować odczynniki chemiczne?
04-09-2022
Gdzie utylizować odczynniki chemiczne?

Odczynniki chemiczne najlepiej jest utylizować w specjalistycznych przedsiębiorstwach, które świadczą takie usługi. Tego typu substancje zaliczane są do odpadów niebezpiecznych ...

Więcej -->
Gdzie najlepiej utylizować chemikalia?
03-09-2022
Gdzie najlepiej utylizować chemikalia?

Chemikalia najlepiej utylizować w wyspecjalizowanych do tego przedsiębiorstwach. Firmy te muszą posiadać szereg uprawnień i zezwoleń, aby móc przewozić odpady niebezpieczne, jak...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Oszczędziłam dużo czasu, który normalnie marnowałam na szukanie właściwej oferty odbioru odpadów chemicznych w Tarczynie!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Dzięki WasteMaster znalazłem profesjonalną placówkę utylizującą odpady chemiczne w Tarczynie:)

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Niesamowite, jak mało czasu im to zajęło! Pozbyłam się sporej ilości pojemników z najróżniejszymi kwasami, dosłownie w kilka dni. Organizacja z WasteMaster to naprawdę dobra sprawa!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Z pomocą miłych konsultantów udało się w krótkim czasie pozbyć kilkuset kilogramów pozostałości poreakcyjnych - jest pod wrażeniem!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Polecam użyć aplikacji od WasteMaster - jest naprawdę pomocą, a niewidoczna pomoc Opiekuna Klienta, sprawia, że łatwiej podejmowało się ostateczną decyzję:)

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Co to są odpady chemiczne? Właściwości odpadów i odczynników chemicznych
06-09-2022
Co to są odpady chemiczne? Właściwości odpadów i odczynników chemicznych

W dzisiejszych czasach chemia przynosi nam prawdziwe zdobycze naukowe i cywilizacyjne na różnych polach działalności człowieka. Dzięki niej jesteśmy w stanie zrobić o wiele więc...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów chemicznych
05-09-2022
Zasady utylizacji odpadów chemicznych

Odpady w laboratorium chemicznym mogą być problematyczne. Tego typu materiały często stanowią zagrożenie dla zdrowia a nawet życia ludzi, oraz środowiska naturalnego. Dlatego ta...

Więcej -->
Klasyfikacja odpadów niebezpiecznych
30-03-2022
Klasyfikacja odpadów niebezpiecznych

Obowiązująca w Polsce i wielu krajach Unii Europejskiej klasyfikacja odpadów niebezpiecznych została stworzona z uwzględnieniem właściwości wybranego produktu. To podstawowe cec...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon