Chemiczne - Odpady chemiczne | WasteMaster

Odpady chemiczne w Starych Babicach

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Przykłady odpadów chemicznych w Starych Babicach

Według ustaleń Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie, odpady chemiczne w Starych Babicach to głównie zbędne efekty uboczne syntez, pozostałości poreakcyjne, materiały pobrane do analiz, próbki po wykonaniu analiz, materiały powstałe w wyniku prób technologicznych, stare odczynniki czy leki, a także zbędne lub zużyte rozpuszczalniki. Jak łatwo można zauważyć, te materiały powiązane są głównie z działalnością naukową, akademicką oraz laboratoryjną. Możemy także wymienić materiały produkowane w zakładach produkcyjnych, chemicznych etc. Z tej grupy możemy wyróżnić konkretne odpady chemiczne w Starych Babicach: chemię poprodukcyjną, odpady paliw, kwasy, przeterminowane leki, rozpuszczalniki, farby, popłuczyny, kleje czy środki owadobójcze. W zakładach, gdzie produkuje się taki pozostałości, często chemia (głównie ta w stanie ciekłym) jest przechowywana w specjalnych zbiornikach. W momencie, kiedy opróżniasz taki rezerwuar, pamiętaj o tym, że należy go oczyścić po każdym takim zabiegu. Nie potrafisz zidentyfikować swojego odpadu? Zgłoś się do WasteMaster - odpowiemy na wszelkie Twoje wątpliwości!

Jakie wyróżniamy rodzaje odpadów chemicznych w Starych Babicach?

Zasadniczo wyróżnia się dwa rodzaje odpadów chemicznych w Starych Babicach: zaliczanych do grupy organicznej i nieorganicznej. Pierwszym typem są elementy zbudowane z węgla i jego związków z innymi substancjami. Przykładami tej grupy, nadającymi się do utylizacji odpadów chemicznych w Starych Babicach są następujące materiały: rozpuszczalniki i ługi macierzyste, wapna pokarbidowe, popłuczyny i resztki po destylacjach. Z kolei odpady nieorganiczne, tj. zbudowane ze wszystkich pierwiastków oprócz węgla, to np.: metale ciężkie, kwas chlorowodorowy, kwas siarkowy, kwas azotowy, sole, roztwory, wodorotlenki, tlenki metali, rtęć czy arsen. One z kolei są produkowane w laboratoriach, zakładach zbrojeniowych czy petrochemicznych. W związku ze swoimi toksycznymi właściwościami muszą one zostać koniecznie oddane do placówek utylizacji odpadów chemicznych w Starych Babicach.

W jaki sposób przechowywać odpady chemiczne w Starych Babicach

W związku ze specyficznymi właściwościami tych pozostałości, wytwórca odpadów chemicznych w Starych Babicach jest zobowiązany do odpowiedniego składowania takich śmieci. W zależności od materiału (niektóre obojętne pozostałości można np. wylać do umywalki) należy postępować według konkretnych procedur BHP. Dany odpad należy umieścić w pojemniku na odpady chemiczne w Starych Babicach, który zazwyczaj otrzymuje się od producenta lub u niego nabywa, a następnie trzeba dokonać jego dezaktywacji. Jest to zabieg wymagający użycia innych substancji chemicznych. Jeżeli dezaktywacja jest niemożliwa, należy przy pamiętaniu o szczególnej ostrożności, włożyć odpady do pojemników. Często w przypadku rozbudowanych zakładów chemicznych, z placówki utylizującej odpady chemiczne w Starych Babicach przyjeżdża pojazd typu cysterna, więc po stronie wytwórcy pozostałości leży jedynie stworzenie odpowiednich warunków pracy dla ekipy wywozowej. Warto sprawdzić dokładną specyfikę swojego odpadu, ponieważ w zależności od środowiska w laboratorium czy zakładzie pracy – tak będzie się zachowywała dana substancja i taki pojemnik na odpady chemiczne w Starych Babicach będzie potrzebny. Należy wziąć pod uwagę właściwości materiałów, temperaturę, stan skupienia, a także dodatkowe dane (np. w towarzystwie, jakich związków lepiej nie trzymać danej substancji). W razie wszelkich pytań warto zerknąć do Ustawy o Odpadach z 2001 roku lub wystarczy zadzwonić do WasteMaster – nasi specjaliści z pewnością Ci pomogą!

Kwestie formalne skupione wokół odbioru odpadów chemicznych w Starych Babicach

Jeśli mówimy o kwestiach formalnych, są one analogiczne tak samo jak w przypadku pozostałych typów odpadów. Będąc przedsiębiorcą lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha ziemi – musisz prowadzić regularną ewidencję odpadów w systemie BDO. W WasteMaster współpracujemy jedynie z legalnymi firmami transportowymi działającymi zgodnie z konwencją ADR oraz zgodnymi z prawem placówkami zajmującymi się utylizacją odpadów chemicznych. Cenniki w Starych Babicach takich instytucji określają ceny współpracy z legalnymi przedsiębiorstwami – a więc obecnymi w BDO. Brak prowadzenia tam konta może grozić grzywnami sięgającymi do miliona złotych. Ponadto firmy muszą przed odbiorem odpadów chemicznych w Starych Babicach dostarczyć wypełnioną Kartę Przekazania Odpadów kierowcy, który zabiera nasze śmieci. Dodatkowo bardzo istotne jest aby *#*wypełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, na wypadek inspekcji służb. Każdy z powyżej wymienionych dokumentów posługuje się kodami odpadów, które możesz znaleźć w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku, dotyczącego katalogu odpadów. Większość oznaczeń substancji chemicznych wyszukasz także na naszej stronie. W razie wszelkich wątpliwości zachęcamy do kontaktu!

Właściwości odpadów chemicznych w Starych Babicach

Niezwykle istotne, w kontekście odbioru odpadów chemicznych w Starych Babicach, są charakterystyczne cechy tego rodzaju śmieci. To, z jakim materiałem mamy do czynienia warunkuje sposoby przechowywania, a także typ dezaktywacji chemicznej. Zatem odpady z tej grupy mogą być: łatwopalne, toksyczne, radioaktywne, wybuchowe, żrące, trujące. Dzięki GHS – Globalnie Zharmonizowanego Systemowi Klasyfikacji i Oznakowania Chemikaliów – możemy wymienić trzy rodzaje zagrożenia: fizyczne, dla zdrowia oraz dla środowiska. Każdy niebezpieczny odpad chemiczny powinien być oznaczony właściwym piktogramem – najczęściej w żółtym trójkącie. Nie zapominaj o powyższej klasyfikacji, ponieważ przyda się ona podczas tymczasowego składowania oraz przygotowania do odbioru odpadów chemicznych w Starych Babicach.

Utylizacja odpadów chemicznych – cennik w Starych Babicach

Określenie cennika utylizacji odpadów chemicznych w Starych Babicach nie należy do prostych zadań, ponieważ wszystko zależy od tego, jakim typem odpadu dysponujesz. W momencie, kiedy jest niebezpieczny lub ciężki w transporcie (np. ze względu na stan skupienia), to można się spodziewać wzrost ceny. Jeśli chodzi o substancje żrące, radioaktywne etc. – konieczny jest prawidłowy pojazd do przewozu, co także pociąga za sobą wzrost kosztów utylizacji odpadów chemicznych w Starych Babicach. To, ile pozostałości posiadasz, także ma znaczenie, ponieważ masa decyduje o tym, czy potrzebna jest pojemna cysterna, czy wystarczy tylko samochód dostawczy. W momencie, kiedy chcesz zrealizować odbiór odpadów chemicznych w Starych Babicach, warto pamiętać o tym, że im dalej znajdujesz się od placówki utylizującej – tym mocniej wzrośnie cena na rachunku. WasteMaster pomoże Ci w precyzyjnej wycenie Twoich pozostałości chemicznych. Skontaktuj się z nami – zrobimy to dla Ciebie bezpłatnie!

Co musisz wiedzieć o utylizacji odpadów chemicznych w Starych Babicach - baza informacji

Prowadzenie laboratoriów czy placówek produkcyjnych jest związane z wytwarzaniem odpadów chemicznych w Starych Babicach. Możemy się z nimi spotkać nie tylko w tych miejscach, ale i w zakładach petrochemicznych, placówkach farmakologicznych, kosmetologicznych, przemysłowych, produkcyjnych, ale i instytucjach edukacyjnych, w szkołach, w akademiach. Także placówki badawcze powiązane z medycyną produkują spore ilości materiałów, nadających się do przekazania przedsiębiorstwom utylizującym odpady medyczne w Starych Babicach. Jeżeli okaże się, że jako producent tego rodzaju materiałów, nie oddasz ich do odpowiedniej placówki lub punktu typu PSZOK (jeśli dysponujesz małymi ilościami takich śmieci i nie są one niebezpieczne) - mogą Ci grozić wysokie kary. Kodeks Karny określa, że za bezprawne składowanie lub porzucanie śmieci może zostać nałożona sankcja w postaci do 5 lat więzienia lub 8 lat, jeśli chodzi o odpady niebezpieczne. Należy podkreślić, że na producentach ciąży przymus przechowywania śmieci w odpowiednich pojemnikach na odpady chemiczne w Starych Babicach. W ten sposób zapewniasz bezpieczeństwo swoim współpracownikom. Zaskakującą informacją jest to, że badacze, w tym polscy, pracują nad recyklingiem odpadów medycznych w Starych Babicach, z których będziemy pozyskiwać składniki do wytwarzania powszechnie używanych lekarstw, takich jak np. ibuprofen. Chcesz dowiedzieć się więcej o pozostałościach chemicznych? Czytaj dalej - a wszystkiego się dowiesz!

Jak zamówić odbiór odpadów chemicznych w Starych Babicach?

Nie ma nic łatwiejszego! Wystarczy skontaktować się z ekspertami z WasteMaster! Możesz to zrobić za pośrednictwem formularza wycenowego lub rozmowy telefonicznej. Jest także możliwość samodzielnego używania naszej autorskiej aplikacji. Udziel danych dotyczących Twoich śmieci oraz wymagania co do odbioru odpadów chemicznych w Starych Babicach. Ważne jest, abyś podał typ, specyfikę oraz masę posiadanych pozostałości. Oprócz tego Twój adres, od którego będzie zależał koszt utylizacji odpadów chemicznych w Starych Babicach. Następnie informacji Twój Opiekun Klienta dostarczy Ci wycenę pozostałości, a także doda do naszej aplikacji Twoje ogłoszenie. Po krótkim czasie na wcześniej podany adres mailowy otrzymasz także listę najkorzystniejszych ofert w okolicy. Jeśli zdecydujesz się na samodzielne korzystanie z aplikacji – znajduje się ona na naszej stronie i nie trzeba jej pobierać. Zamieść zlecenie, dodaj zdjęcie, opcjonalnie wymogi wobec kosztów utylizacji odpadów chemicznych w Starych Babicach i to wszystko! Opiekun Klienta skieruje na Twoje konto najtrafniejsze oferty, spośród których możesz dowolnie wybierać. Miej na uwadze, że cennik utylizacji odpadów chemicznych w Starych Babicach nie jest taki sam w skali kraju – z tego powodu nasza usługa wyceny jest bardzo przydatna – pozwala się zorientować w lokalnych placówkach. Nasze usługi są kompletnie darmowe, więc za tak kompleksowe działania nie musisz uiszczać opłat, co więcej, możesz się z nami konsultować na każdym etapie – pomożemy Ci nawet w BDO!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Utylizacja kwasu siarkowego – cena
08-09-2022
Utylizacja kwasu siarkowego – cena

Interesuje Cię utylizacja kwasu siarkowego? Cena usługi gra ważną rolę, jednak bardzo trudno jednoznacznie ją ustalić. Jej wysokość zależy od szeregu czynników, takich jak ilość...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady chemiczne ze szkoły?
08-09-2022
Gdzie oddać odpady chemiczne ze szkoły?

Odpady chemiczne ze szkoły najlepiej jest oddać do wyspecjalizowanych w tym celu firm. Dzięki temu będziesz miał pewność, że wszystko przebiegnie bezpiecznie i w zgodzie z liter...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady laboratoryjne?
08-09-2022
Gdzie oddać odpady laboratoryjne?

Odpady laboratoryjne najlepiej jest oddać do przedsiębiorstw, które specjalizują się w ich odbiorze i utylizacji. Takie podmioty muszą posiadać szereg uprawnień i pozwoleń, aby ...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady chemiczne?
05-09-2022
Gdzie oddać odpady chemiczne?

Odpady chemiczne najlepiej jest oddać do wyspecjalizowanych firm, które zajmują się ich przewozem i utylizacją. Tego typu podmioty znajdziesz w naszej aplikacji WasteMaster. Moż...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić stare farby i lakiery?
05-09-2022
Gdzie wyrzucić stare farby i lakiery?

Stare farby i lakiery najlepiej jest oddać do najbliższego PSZOK-a (Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych), który znajduje się w każdej gminie. Wystarczy wyszukać go np...

Więcej -->
Gdzie utylizować odczynniki chemiczne?
04-09-2022
Gdzie utylizować odczynniki chemiczne?

Odczynniki chemiczne najlepiej jest utylizować w specjalistycznych przedsiębiorstwach, które świadczą takie usługi. Tego typu substancje zaliczane są do odpadów niebezpiecznych ...

Więcej -->
Gdzie najlepiej utylizować chemikalia?
03-09-2022
Gdzie najlepiej utylizować chemikalia?

Chemikalia najlepiej utylizować w wyspecjalizowanych do tego przedsiębiorstwach. Firmy te muszą posiadać szereg uprawnień i zezwoleń, aby móc przewozić odpady niebezpieczne, jak...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Utylizacja odpadów chemicznych zawsze sprawiała mi problemy, kto połapie się w tych wszystkich zawiłościach i kodach? Dlatego zawsze konsultuję się z WasteMaster - rzeczywiście są pomocni!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Potężna oszczędność czasu, tutaj wystarczy jeden telefon i już wiem, kto się zajmie moimi odpadami chemicznymi - wcześniej przez pół dnia wysyłałam formularze i badałam na daremno lokalny rynek!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

W mojej opinii naprawdę wartościowa usługa. Wysłałem formularz i naprawdę do 15 minut dostałem wycenę!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Bardzo polecam usługi WasteMaster. Dzięki nim mogłem się skupić na rzeczach bardziej istotnych niż zarządzanie odpadami chemicznymi w Starych Babicach.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Chciałem się dowiedzieć, jak wygląda cennik utylizacji odpadów chemicznych - nie miałem czasu wysyłać formularzy do każdej firmy w okolicy. WasteMaster zamiast cennika udostępniło mi listę ofert z wyceną, co jest dużo lepszą sprawą. Polecam!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Co to są odpady chemiczne? Właściwości odpadów i odczynników chemicznych
06-09-2022
Co to są odpady chemiczne? Właściwości odpadów i odczynników chemicznych

W dzisiejszych czasach chemia przynosi nam prawdziwe zdobycze naukowe i cywilizacyjne na różnych polach działalności człowieka. Dzięki niej jesteśmy w stanie zrobić o wiele więc...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów chemicznych
05-09-2022
Zasady utylizacji odpadów chemicznych

Odpady w laboratorium chemicznym mogą być problematyczne. Tego typu materiały często stanowią zagrożenie dla zdrowia a nawet życia ludzi, oraz środowiska naturalnego. Dlatego ta...

Więcej -->
Klasyfikacja odpadów niebezpiecznych
30-03-2022
Klasyfikacja odpadów niebezpiecznych

Obowiązująca w Polsce i wielu krajach Unii Europejskiej klasyfikacja odpadów niebezpiecznych została stworzona z uwzględnieniem właściwości wybranego produktu. To podstawowe cec...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat