Chemiczne - Odpady chemiczne | WasteMaster

Odpady chemiczne w Słupcy

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Typy odpadów chemicznych w Słupcy

Możemy rozdzielić ogół odpadów chemicznych w Słupcy na dwie klasyfikacje: organiczną i nieorganiczną. Do pierwszej z grup możemy zaliczyć wszelkie związki zawierające węgiel lub jego domieszkę. Mogą to być pozostałości takie jak: rozpuszczalniki i ługi macierzyste, wapna pokarbidowe, popłuczyny, a także resztki po destylacji. Kategoria pozostałości nieorganicznych to te materiały, które z węgla zbudowane nie są i nie posiadają jego domieszek. Zatem placówki utylizujące odpady chemiczne w Słupcy, które zajmują się substancjami nieorganicznymi wezmą od Ciebie wszystkie metale ciężkie, kwasy chlorowodorowe, kwasy siarkowe, azotowe, sole, roztwory, wodorotlenki, tlenki metali, ale i rtęć czy arsen. Tego rodzaju odpady powstają w zakładach medycznych, przemysłowych, zbrojeniowych, czy petrochemicznych. Wszystkie wcześniej wymienione materiały mogą być bardzo niebezpieczne - dlatego koniecznie zorganizuj ich szybką wywózkę do placówek utylizujących odpady chemiczne w Słupcy.

Formalności a odbiór odpadów chemicznych w Słupcy

Jeśli chodzi o formalności w kontekście odbioru odpadów chemicznych w Słupcy są analogiczne, jak w przypadku reszty odpadów. Kiedy jesteś właścicielem firmy lub rolnikiem mającym powyżej 75 ha ziemi, koniecznie musisz prowadzić konto w BDO. Za bark posiadania i ewidencjonowania odpadów w tym systemie, grożą kary nawet do miliona złotych. Współpracujemy jedynie z legalnymi biznesami - z tego powodu także od naszych klientów wymagamy działania zgodnie z prawem. Instytucje udostępniają cenniki utylizacji odpadów chemicznych w Słupcy, które uwzględniają także wywózkę z Twojej lokalizacji. Jeśli należysz do wcześniej wymienionej grupy, jesteś zobowiązany do uzupełnienia Karty Przekazania Odpadu i zwrócenia jej kierowcy zabierającego Twoje śmieci. Ważną sprawą jest także Karta Ewidencji Odpadowej, która jest świadectwem legalności, jeśli dojdzie do inspekcji policyjnej. Wszystkie druki dotyczące śmieci korzystają z systemu kodów odpadów. Cały katalog możesz znaleźć w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku. Jeśli potrzebujesz pomocy w kwestiach formalnych - zgłoś się do nas - nasi eksperci wszystko Ci wytłumaczą.

Jak zamówić odbiór odpadów chemicznych w Słupcy?

Nie ma nic prostszego! Wystarczy nawiązać kontakt z ekspertami z WasteMaster! Zrób to za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego lub rozmowy telefonicznej. Jest także możliwość samodzielnego używania naszej autorskiej aplikacji. Udziel danych dotyczących Twoich śmieci oraz preferencje co do odbioru odpadów chemicznych w Słupcy. Ważne jest, abyś podał typ, specyfikę oraz ilość posiadanych śmieci. Oprócz tego Twój adres, od którego będzie zależał koszt utylizacji odpadów chemicznych w Słupcy. Następnie informacji Twój Opiekun Klienta dostarczy Ci wycenę odpadów, a także zamieści w naszej aplikacji Twoje zlecenie. Po krótkim czasie na wcześniej podaną skrzynkę mailową otrzymasz także wykaz najkorzystniejszych ofert w okolicy. Jeśli zdecydujesz się na samodzielne korzystanie z aplikacji – jest ona zamieszczona na naszej stronie i nie trzeba jej instalować. Zamieść ogłoszenie, dodaj zdjęcie, opcjonalnie wymogi wobec kosztów utylizacji odpadów chemicznych w Słupcy i to wszystko! Opiekun Klienta przekieruje na Twoje konto najtrafniejsze oferty, spośród których możesz dowolnie wybierać. Pamiętaj, że cennik utylizacji odpadów chemicznych w Słupcy nie jest taki sam w skali kraju – z tego powodu nasza usługa wyceny jest bardzo użyteczna – pozwala na zorientowanie się w lokalnych placówkach. Nasze usługi są kompletnie darmowe, więc za tak kompleksowe działania nie musisz uiszczać opłat, co więcej, możesz się z nami konsultować na dowolnym etapie – udzielamy pomocy nawet w BDO!

W jaki sposób przechowywać odpady chemiczne w Słupcy

W nawiązaniu do specyficznych właściwości tych pozostałości, wytwórca odpadów chemicznych w Słupcy jest zobligowany do odpowiedniego składowania takich śmieci. W zależności od substancji (niektóre obojętne pozostałości można np. wylać do zlewu) należy postępować według określonych procedur BHP. Dany odpad musi zostać umieszczony w pojemniku na odpady chemiczne w Słupcy, który najczęściej dostaje się od producenta lub u niego nabywa, a następnie trzeba dokonać jego dezaktywacji. Jest to proces wymagający użycia innych materiałów chemicznych. Jeżeli dezaktywacja jest zbyt skomplikowana, należy przy pamiętaniu o szczególnej ostrożności, umieścić odpady w pojemnikach. Często w przypadku rozbudowanych zakładów chemicznych, z placówki utylizującej odpady chemiczne w Słupcy przyjeżdża pojazd typu cysterna, więc po stronie wytwórcy pozostałości leży jedynie stworzenie komfortowych warunków pracy dla ekipy wywozowej. Warto sprawdzić dokładną specyfikę swojego odpadu, ponieważ w zależności od warunków panujących w laboratorium czy zakładzie pracy – tak będzie się reagowała dana substancja i taki pojemnik na odpady chemiczne w Słupcy musi zostać użyty. Należy wziąć pod uwagę charakterystyczne cechy materiałów, temperaturę, stan skupienia, ale i dodatkowe informacje (np. w towarzystwie, jakich związków lepiej nie trzymać danej substancji). W razie wszelkich wątpliwości warto zajrzeć do Ustawy o Odpadach z 2001 roku lub możesz zadzwonić do WasteMaster – nasi eksperci z pewnością udzielą Ci pomocy!

Charakterystyka odpadów chemicznych w Słupcy

Czym charakteryzują się odpady tego rodzaju? W zależności od posiadanego surowca, takie mamy zasady ymczasowego składowania i odbioru odpadów chemicznych w Słupcy. Z tego powodu bardzo istotnym jest, abyśmy mieli świadomość, jakie właściwości mają nasze pozostałości. Podstawowymi cechami odpadów z opisywanej grupy są: łatwopalność, wybuchowość, toksyczność, radioaktywność, ale i takie śmieci mogą być żrące czy trujące. Właśnie dlatego koniecznie trzeba zachować najwyższą ostrożność! Za pośrednictwem GHS (Globalnie Zharmonizowany System Klasyfikacji i Oznakowania Chemikaliów) możemy wymienić trzy pola zagrożenia takimi materiałami. Mianowicie zagrożenie może być fizyczne, dla zdrowia lub środowiskowe. W kontekście odbioru odpadów chemicznych w Słupcy istotny jest element oznakowania takich substancji - najczęściej jest to żółty trójkąt z konkretnym piktogramem.

Utylizacja odpadów chemicznych – cennik w Słupcy

Sprecyzowanie ogólnego cennika utylizacji odpadów chemicznych w Słupcy nie należy do prostych zadań, ponieważ wszystko jest uzależnione od tego, jakim rodzajem odpadu dysponujesz. Jeśli jest niebezpieczny lub trudny w transporcie (np. ze względu na stan skupienia), to można się spodziewać wzrost ceny. Jeśli posiadasz substancje żrące, radioaktywne etc. – konieczny jest odpowiedni pojazd do przewozu, co także pociąga za sobą wzrost kosztów utylizacji odpadów chemicznych w Słupcy. To, ile pozostałości posiadasz, także ma znaczenie, ponieważ od tego zależy, czy potrzebna jest pojemna cysterna, czy wystarczy jedynie samochód dostawczy. W momencie, kiedy chcesz zorganizować odbiór odpadów chemicznych w Słupcy, warto pamiętać o tym, że im dalej jesteś od placówki utylizującej – tym mocniej wzrośnie cena na rachunku. WasteMaster pomoże Ci w precyzyjnej wycenie Twoich odpadów chemicznych. Skontaktuj się z nami – zrobimy to dla Ciebie za darmo!

Odpady chemiczne w Słupcy - co to takiego?

Zgodnie z informacjami z Uniwersytetu im. Jana Długosza w Częstochowie, za odpady chemiczne w Słupcy można uważać bardzo wiele substancji. Między innymi są to: zbędne produkty podstawowe i uboczne syntez, pozostałości poreakcyjne, substancje pobrane do analiz, próbki po wykonaniu analiz, materiały, które powstają w wyniku prób technologicznych, stare odczynniki, leki oraz zużyte i niepotrzebne rozpuszczalniki. Są to elementy pwoiązane głównie z działaniem laboratoriów. Oprócz tego, do odpadów chemicznych w Słupcy możemy zaliczyć chemię poprodukcyjną, odpady paliw, kwasy, przeterminowane leki, rozpuszczalniki, farby, popłuczyny, kleje czy środki owadobójcze. Jeśli chodzi o duże zakłady przemysłowe, często te substancje są przechowywane w wielkich zbiornikach - należy pamiętać o ich regularnym czyszczeniu po każdorazowym opróżnieniu. Potrzebujesz wsparcia w zidentyfikowaniu swojego odpadu? Zadzwoń do WasteMaster - we wszystkim Ci pomożemy!

Utylizacja odpadów chemicznych w Słupcy – najważniejsze informacje

Utylizacja odpadów chemicznych w Słupcy to bardzo ważne zagadnienie w kontekście bezpieczeństwa i ekologii. Pozostałości tego typu są produkowane w najróżniejszych miejscach, takich jak: laboratoria, placówki badawcze, szkoły i uczelnie wyższe, a także wszelkiego rodzaju firmy prywatne. Medycyna, farmaceutyka, kosmetyka, petrochemia, zakłady produkcyjne – tam na pewno znajdziemy sporo odmian pozostałości chemicznych. Ze względu na określone właściwości chemiczno-fizyczne, nie możemy wyrzucać takich odpadów do zwyczajnych śmieci komunalnych, zabrania się także składowania takich śmieci. Kilkukrotnie media donosiły o tym, jak przedsiębiorcy skuszeni niską ceną, oddają odpady chemiczne w Słupcy na tzw. dzikie wysypiska. Są to czynności nielegalne i umieszczone w Kodeksie Karnym. Zgodnie z art. 183 za bezprawne składowanie np. odpadów chemicznych w Słupcy grozi kara od 5 miesięcy do 5 (lub 8, jeśli mówimy o pozostałościach niebezpiecznych) lat pozbawienia wolności. Warto podkreślić, że tego typu pozostałości powinny się znaleźć we właściwych pojemnikach na odpady chemiczne w Słupcy. Niestety wciąż trwają badania dotyczące recyklingu tego typu śmieci, jednak, co zaskakujące, naukowcy przewidują, że pozostałości chemiczne mogą zostać użyte do produkcji nowych leków – takich jak, chociażby ibuprofen czy dofetylid (lek na arytmię). Chciałbyś wiedzieć więcej? A może potrzebujesz zrealizować odbiór odpadów chemicznych w Słupcy? Zapraszamy do lektury!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Utylizacja kwasu siarkowego – cena
08-09-2022
Utylizacja kwasu siarkowego – cena

Interesuje Cię utylizacja kwasu siarkowego? Cena usługi gra ważną rolę, jednak bardzo trudno jednoznacznie ją ustalić. Jej wysokość zależy od szeregu czynników, takich jak ilość...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady chemiczne ze szkoły?
08-09-2022
Gdzie oddać odpady chemiczne ze szkoły?

Odpady chemiczne ze szkoły najlepiej jest oddać do wyspecjalizowanych w tym celu firm. Dzięki temu będziesz miał pewność, że wszystko przebiegnie bezpiecznie i w zgodzie z liter...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady laboratoryjne?
08-09-2022
Gdzie oddać odpady laboratoryjne?

Odpady laboratoryjne najlepiej jest oddać do przedsiębiorstw, które specjalizują się w ich odbiorze i utylizacji. Takie podmioty muszą posiadać szereg uprawnień i pozwoleń, aby ...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady chemiczne?
05-09-2022
Gdzie oddać odpady chemiczne?

Odpady chemiczne najlepiej jest oddać do wyspecjalizowanych firm, które zajmują się ich przewozem i utylizacją. Tego typu podmioty znajdziesz w naszej aplikacji WasteMaster. Moż...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić stare farby i lakiery?
05-09-2022
Gdzie wyrzucić stare farby i lakiery?

Stare farby i lakiery najlepiej jest oddać do najbliższego PSZOK-a (Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych), który znajduje się w każdej gminie. Wystarczy wyszukać go np...

Więcej -->
Gdzie utylizować odczynniki chemiczne?
04-09-2022
Gdzie utylizować odczynniki chemiczne?

Odczynniki chemiczne najlepiej jest utylizować w specjalistycznych przedsiębiorstwach, które świadczą takie usługi. Tego typu substancje zaliczane są do odpadów niebezpiecznych ...

Więcej -->
Gdzie najlepiej utylizować chemikalia?
03-09-2022
Gdzie najlepiej utylizować chemikalia?

Chemikalia najlepiej utylizować w wyspecjalizowanych do tego przedsiębiorstwach. Firmy te muszą posiadać szereg uprawnień i zezwoleń, aby móc przewozić odpady niebezpieczne, jak...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Polecam użyć aplikacji od WasteMaster - jest naprawdę pomocą, a niewidoczna obecność Opiekuna Klienta, sprawia, że łatwiej podejmowało się ostateczną decyzję:)

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Kilka minut i już mam na mailu wycenę klejów epoksydowych! Naprawdę opłaca się korzystać - w końcu czas to zysk!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Dzięki miłym konsultantom udało się w krótkim czasie pozbyć kilkuset kilogramów pozostałości poreakcyjnych - jest pod wrażeniem!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Bezpłatne usługi organizacyjne - brzmi jak marzenie każdego przedsiębiorcy! Usługi na dobrym poziomie, konsultanci mili i pomocni, szybko wycenili moje ługi macierzyste i zorganizowali odbiór odpadów chemicznych w Słupcy.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Polecam skorzystać z aplikacji od WasteMaster - jest naprawdę pomocą, a niewidoczna pomoc Opiekuna Klienta, sprawia, że łatwiej podejmuje się ostateczną decyzję:)

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Co to są odpady chemiczne? Właściwości odpadów i odczynników chemicznych
06-09-2022
Co to są odpady chemiczne? Właściwości odpadów i odczynników chemicznych

W dzisiejszych czasach chemia przynosi nam prawdziwe zdobycze naukowe i cywilizacyjne na różnych polach działalności człowieka. Dzięki niej jesteśmy w stanie zrobić o wiele więc...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów chemicznych
05-09-2022
Zasady utylizacji odpadów chemicznych

Odpady w laboratorium chemicznym mogą być problematyczne. Tego typu materiały często stanowią zagrożenie dla zdrowia a nawet życia ludzi, oraz środowiska naturalnego. Dlatego ta...

Więcej -->
Klasyfikacja odpadów niebezpiecznych
30-03-2022
Klasyfikacja odpadów niebezpiecznych

Obowiązująca w Polsce i wielu krajach Unii Europejskiej klasyfikacja odpadów niebezpiecznych została stworzona z uwzględnieniem właściwości wybranego produktu. To podstawowe cec...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon