Chemiczne - Odpady chemiczne | WasteMaster

Odpady chemiczne w Nowej Iwicznej

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Charakterystyka odpadów chemicznych w Nowej Iwicznej

Czym charakteryzują się odpady tego rodzaju? W zależności od posiadanego materiału, takie mamy zasady ymczasowego składowania i odbioru odpadów chemicznych w Nowej Iwicznej. Dlatego bardzo istotnym jest, abyśmy wiedzieli, jakie właściwości mają nasze śmieci. Podstawowymi cechami odpadów z podanej grupy są: łatwopalność, wybuchowość, toksyczność, radioaktywność, ale i takie śmieci mogą być żrące czy trujące. Właśnie dlatego koniecznie trzeba zachować najwyższą ostrożność! Dzięki GHS (Globalnie Zharmonizowany System Klasyfikacji i Oznakowania Chemikaliów) możemy wymienić trzy pola zagrożenia takimi substancjami. Mianowicie zagrożenie może być fizyczne, zdrowotne lub środowiskowe. W kontekście odbioru odpadów chemicznych w Nowej Iwicznej ważny jest element oznaczania takich substancji - zazwyczaj jest to żółty trójkąt z konkretnym piktogramem.

Czym są odpady chemiczne w Nowej Iwicznej?

Według danych pochodzących z Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie, za odpady chemiczne w Nowej Iwicznej uważamy się m.in.: zbędne produkty podstawowe i uboczne syntez, pozostałości poreakcyjne, substancje pobrane do analiz, próbki po przeprowadzeniu analiz, materiały powstałe w wyniku prób technologicznych, przeterminowane odczynniki oraz zużyte i niepotrzebne rozpuszczalniki. Możemy jeszcze dodać do tej listy wszelką chemię poprodukcyjną, część odpadów pochodzących z produkcji paliw, leki etc. Przykładami odpadów chemicznych w Nowej Iwicznej są wszelakie kwasy, rozpuszczalniki, popłuczyny, farby, kleje, substancje owadobójcze i leki po terminie. Najczęściej niebezpieczne pozostałości chemiczne są trzymane w dużych zbiornikach przemysłowych, dlatego niezbędne jest ich regularne opróżnianie i mycie. Jeśli nie jesteś pewien, czy Twój odpad jest zaliczany do grupy pozostałości chemicznych – zadzwoń do ekspertów z WasteMaster – udzielimy Ci wszystkich najistotniejszych informacji!

W jaki sposób najszybciej zamówisz odbiór odpadów chemicznych w Nowej Iwicznej?

WasteMaster jest użytecznym narzędziem służącym do przyśpieszania organiazacji odbioru odpadów chemicznych w Nowej Iwicznej. Naszym zadaniem jest pokazanie Ci, jak największej oferty dostępnej w Twojej okolicy oraz wsparcie w wypełnieniu formalności. Znajdź numer do naszych ekspertów w interesującej Cię ofercie (tam także znajdziesz formularz do wyceny), Udostępnij nam informacje o swoich pozostałościach, a także podziel się swoimi preferencjami w sprawie kosztów utylizacji odpadów chemicznych w Nowej Iwicznej. Nasi eksperci przygotują dla Ciebie szacunkową wycenę, a także skontruują (ze zgromadzonych w aplikacji danych) listę korzystnych placówek. Możesz także samodzielnie skorzystać z aplikacji (wyszukasz ją na naszej stronie) i dodać ogłoszenie na własną rękę. Z góry przydzielony do Ciebie Opiekun Klienta, zajmie się sortowaniem ofert od placówek utylizujących odpady chemiczne w Nowej Iwicznej i udostępni Ci te najtrafniejsze. Nasze usługi są całkowicie darmowe - nie zapłacisz ani złotówki ani za Opiekuna Klienta, ani za użytkowanie aplikacji. Co więcej, udzielamy także bezpłatnego wsparcia np. w sprawie BDO. Chciałbyś dowiedzieć się więcej o kosztach utylizacji odpadów w Nowej Iwicznej? Zadzwoń do nas - w tej sprawie również udzielamy konsultacji!

Typy odpadów chemicznych w Nowej Iwicznej

Możemy rozdzielić ogół odpadów chemicznych w Nowej Iwicznej na dwie klasyfikacje: organiczną i nieorganiczną. Do pierwszej z grup zaliczamy wszelkie związki zawierające węgiel lub jego domieszkę. Mogą to być pozostałości takie jak: rozpuszczalniki i ługi macierzyste, wapna pokarbidowe, popłuczyny, a także pozostałości po destylacji. Grupa pozostałości nieorganicznych to te materiały, które węgla nie zawierają i nie mają jego domieszek. Zatem instytucje utylizujące odpady chemiczne w Nowej Iwicznej, które zajmują się materiałami nieorganicznymi wezmą od Ciebie wszelkie metale ciężkie, kwasy chlorowodorowe, kwasy siarkowe, azotowe, sole, roztwory, wodorotlenki, tlenki metali, ale i rtęć czy arsen. Tego typu odpady wytwarzane są w zakładach medycznych, przemysłowych, zbrojeniowych, czy petrochemicznych. Wszystkie wyżej wymienione substancje mogą być bardzo toksyczne - dlatego koniecznie zadbaj o ich szybką wywózkę do placówek utylizujących odpady chemiczne w Nowej Iwicznej.

Formalności a odbiór odpadów chemicznych w Nowej Iwicznej

Jeśli chodzi o formalności w kontekście odbioru odpadów chemicznych w Nowej Iwicznej są analogiczne, jak w przypadku reszty odpadów. Kiedy jesteś właścicielem firmy lub rolnikiem mającym powyżej 75 ha ziemi, koniecznie musisz prowadzić konto w BDO. Za bark posiadania i ewidencjonowania odpadów w tym systemie, grożą grzywny nawet do miliona złotych. Współpracujemy jedynie z legalnymi biznesami - z tego powodu także od naszych klientów wymagamy działania w zgodzie z prawem. Instytucje udostępniają cenniki utylizacji odpadów chemicznych w Nowej Iwicznej, które obejmują także transport z Twojej lokalizacji. Jeśli należysz do wyżej wymienionej grupy, prawo obliguje Cię do uzupełnienia Karty Przekazania Odpadu i przekazania jej kierowcy odbierającego Twoje śmieci. Ważną sprawą jest także Karta Ewidencji Odpadowej, która stanowi świadectwo legalności, jeśli dojdzie do kontroli policyjnej. Wszystkie dokumenty dotyczące śmieci wykorzystują system kodów odpadów. Cały katalog znajdziesz w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku. Jeśli potrzebujesz wsparcia w kwestiach formalnych - zgłoś się do nas - nasi eksperci wszystko Ci wytłumaczą.

Co wpływa na cennik utylizacji odpadów chemicznych w Nowej Iwicznej?

Jeśli chodzi o cennik utylizacji odpadów chemicznych w Nowej Iwicznej, niemożliwym jest po prostu podać wykazu cen - dla każdej placówki jest to sprawa indywidualna. Należy podkreślić, że nie we wszystkich częściach kraju panuje identyczny system cen. Oprócz tego, na koszt utylizacji odpadów chemicznych w Nowej Iwicznej wpływa to, jakim odpadem dysponujesz. Im bardziej jest on niebezpieczny lub im trudniej jest go przetransportować do placówki zewnętrznej, tym wyższą cenę zobaczymy na rachunku. Także ilość śmieci wpływa na koszty utylizacji odpadów chemicznych w Nowej Iwicznej, ponieważ od ilości zależne jest to, jaki pojazd należy podstawić. W momencie, kiedy chcesz zrealizować wywózkę pozostałości, musisz brać pod uwagę swoje oddalenie od placówki skupującej. Im dalej jesteś - tym więcej trzeba będzie zapłacić za odbiór odpadów chemicznych w Nowej Iwicznej. Interesuje Cię precyzyjna wycena? Nie chcesz tracić czasu na szukanie ofert? Zgłoś się do WasteMaster - nasze darmowe usługi pomogą Ci oszczędzić mnóstwo czasu!

Bezpieczeństwo a przechowywanie odpadów medycznych w Nowej Iwicznej

Znając już właściwości odpadów chemicznych w Nowej Iwicznej, należy jeszcze nadmienić o tym, jak w bezpieczny sposób przechowywać takie materiały. Wszystko jest uzależnione od tego, jakim typem pozostałości dysponujesz - od tego zależny jest dobór odpowiedniego pojemnika na odpady chemiczne w Nowej Iwicznej. Niektóre - ale tylko neutralne i nietoksyczne! - materiały można wylać np. do zlewu. Jednak w każdym przypadku, koniecznie należy podążać za przepisami BHP i regulaminów miejsc pracy czy laboratoriów. Część substancji można dezaktywować, jednak najczęściej to instytucje utylizujące odpady chemiczne w Nowej Iwicznej muszą zająć się tym procesem. Jeżeli nasze odpady znajdują się w zbiornikach - naszym obowiązkiem jest stworzenie korzystnych warunków pracy. Z kolei małe ładunki trzeba umieścić w pojemnikach na odpady chemiczne w Nowej Iwicznej, które nabywa lub dostaje się u producenta. Przy włożeniu materiałów do takich opakowań należy zachować najwyższe środki ostrożności. Również warunki tymczasowego przechowywania muszą być dostosowane do swojego typu. Istotne jest to, w jakim stanie skupienia jest nasz odpad, w jakiej temperaturze jest neutralny oraz z jakimi związkami lepiej go nie przechowywać. Po więcej danych na ten temat odsyłamy do Ustawy o Odpadach z 2001 roku oraz do naszych specjalistów!

Utylizacja odpadów chemicznych w Nowej Iwicznej – najważniejsze informacje

Utylizacja odpadów chemicznych w Nowej Iwicznej to wyjątkowo ważne zagadnienie jeśli chodzi o bezpieczeństwo i ekologię. Pozostałości tego rodzaju są wytwarzane w najróżniejszych miejscach, takich jak: laboratoria, placówki badawcze, szkoły i uniwersytety, a także wszelkiego rodzaju przedsiębiorstwa prywatne. Medycyna, farmaceutyka, kosmetyka, petrochemia, instytucje produkcyjne – tam z pewnością znajdziemy wiele odmian pozostałości chemicznych. Ze względu na określone właściwości chemiczno-fizyczne, nie możesz wyrzucać takich odpadów do zwykłych śmieci komunalnych, zabrania się także składowania tych śmieci. Kilkukrotnie media donosiły o tym, jak przedsiębiorcy skuszeni niską ceną, oddają odpady chemiczne w Nowej Iwicznej na tzw. dzikie wysypiska. Są to czynności nielegalne i zostały zapisane w Kodeksie Karnym. Zgodnie z art. 183 za bezprawne składowanie np. odpadów chemicznych w Nowej Iwicznej grozi kara od 5 miesięcy do 5 (lub 8, jeśli mówimy o pozostałościach niebezpiecznych) lat pozbawienia wolności. Warto podkreślić, że tego typu pozostałości muszą się znaleźć we właściwych pojemnikach na odpady chemiczne w Nowej Iwicznej. Niestety wciąż trwają badania z zakresu recyklingu tego typu śmieci, jednak, co niespodziewane, naukowcy przewidują, że pozostałości chemiczne będą mogły zostać zużyte do produkcji popularnych leków – takich jak, chociażby ibuprofen czy dofetylid (medykament na arytmię). Chciałbyś dowiedzieć się więcej? A może musisz zorganizować odbiór odpadów chemicznych w Nowej Iwicznej? Zapraszamy do lektury!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Utylizacja kwasu siarkowego – cena
08-09-2022
Utylizacja kwasu siarkowego – cena

Interesuje Cię utylizacja kwasu siarkowego? Cena usługi gra ważną rolę, jednak bardzo trudno jednoznacznie ją ustalić. Jej wysokość zależy od szeregu czynników, takich jak ilość...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady chemiczne ze szkoły?
08-09-2022
Gdzie oddać odpady chemiczne ze szkoły?

Odpady chemiczne ze szkoły najlepiej jest oddać do wyspecjalizowanych w tym celu firm. Dzięki temu będziesz miał pewność, że wszystko przebiegnie bezpiecznie i w zgodzie z liter...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady laboratoryjne?
08-09-2022
Gdzie oddać odpady laboratoryjne?

Odpady laboratoryjne najlepiej jest oddać do przedsiębiorstw, które specjalizują się w ich odbiorze i utylizacji. Takie podmioty muszą posiadać szereg uprawnień i pozwoleń, aby ...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady chemiczne?
05-09-2022
Gdzie oddać odpady chemiczne?

Odpady chemiczne najlepiej jest oddać do wyspecjalizowanych firm, które zajmują się ich przewozem i utylizacją. Tego typu podmioty znajdziesz w naszej aplikacji WasteMaster. Moż...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić stare farby i lakiery?
05-09-2022
Gdzie wyrzucić stare farby i lakiery?

Stare farby i lakiery najlepiej jest oddać do najbliższego PSZOK-a (Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych), który znajduje się w każdej gminie. Wystarczy wyszukać go np...

Więcej -->
Gdzie utylizować odczynniki chemiczne?
04-09-2022
Gdzie utylizować odczynniki chemiczne?

Odczynniki chemiczne najlepiej jest utylizować w specjalistycznych przedsiębiorstwach, które świadczą takie usługi. Tego typu substancje zaliczane są do odpadów niebezpiecznych ...

Więcej -->
Gdzie najlepiej utylizować chemikalia?
03-09-2022
Gdzie najlepiej utylizować chemikalia?

Chemikalia najlepiej utylizować w wyspecjalizowanych do tego przedsiębiorstwach. Firmy te muszą posiadać szereg uprawnień i zezwoleń, aby móc przewozić odpady niebezpieczne, jak...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Doceniam to, że WasteMaster zastosowało tyle kanałów komunikacji. Wypróbowałem każdy z nich (włącznie z aplikacją) i wszystkie działają równie sprawnie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie byłem pewien, jak wyglądają koszty utylizacji odpadów chemicznych w Nowej Iwicznej, dlatego skontaktowałem się z WasteMaster. Otrzymałem wycenę w zaledwie kwadrans!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Doceniam to, że WasteMaster udało się stworzyć tyle kanałów komunikacji. Wypróbowałem wszystkie (włącznie z aplikacją) i wszystkie działają bardzo sprawnie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Bezpłatne usługi organizacyjne - brzmi jak sen każdego przedsiębiorcy! Usługi na dobrym poziomie, konsultanci mili i pomocni, szybko wycenili moje ługi macierzyste i zrealizowali odbiór odpadów chemicznych w Nowej Iwicznej.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Z pomocą miłych konsultantów udało się w krótkim czasie pozbyć kilkuset kilogramów pozostałości poreakcyjnych - jest pod wrażeniem!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Co to są odpady chemiczne? Właściwości odpadów i odczynników chemicznych
06-09-2022
Co to są odpady chemiczne? Właściwości odpadów i odczynników chemicznych

W dzisiejszych czasach chemia przynosi nam prawdziwe zdobycze naukowe i cywilizacyjne na różnych polach działalności człowieka. Dzięki niej jesteśmy w stanie zrobić o wiele więc...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów chemicznych
05-09-2022
Zasady utylizacji odpadów chemicznych

Odpady w laboratorium chemicznym mogą być problematyczne. Tego typu materiały często stanowią zagrożenie dla zdrowia a nawet życia ludzi, oraz środowiska naturalnego. Dlatego ta...

Więcej -->
Klasyfikacja odpadów niebezpiecznych
30-03-2022
Klasyfikacja odpadów niebezpiecznych

Obowiązująca w Polsce i wielu krajach Unii Europejskiej klasyfikacja odpadów niebezpiecznych została stworzona z uwzględnieniem właściwości wybranego produktu. To podstawowe cec...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon