Chemiczne - Odpady chemiczne | WasteMaster

Odpady chemiczne w Miliczu

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Jakie wyróżniamy rodzaje odpadów chemicznych w Miliczu?

Zasadniczo wyróżnia się dwa rodzaje odpadów chemicznych w Miliczu: zaliczanych do grupy organicznej i nieorganicznej. Pierwszym rodzajem są elementy zawierające węgiel i jego związki z innymi substancjami. Przykładami tej grupy, kwalifikującymi się do utylizacji odpadów chemicznych w Miliczu są następujące substancje: rozpuszczalniki i ługi macierzyste, wapna pokarbidowe, popłuczyny i pozostałości po destylacjach. Z kolei śmieci nieorganiczne, tj. zbudowane z najróżniejszych pierwiastków oprócz węgla, to np.: metale ciężkie, kwas chlorowodorowy, siarkowy, azotowy, sole, roztwory, wodorotlenki, tlenki metali, rtęć czy arsen. One z kolei są wytwarzane w laboratoriach, zakładach zbrojeniowych czy petrochemicznych. W związku ze swoimi toksycznymi właściwościami muszą one zostać bez wątpienia oddane do placówek utylizacji odpadów chemicznych w Miliczu.

Właściwości odpadów chemicznych w Miliczu

Niezwykle istotne, w kontekście odbioru odpadów chemicznych w Miliczu, są właściwości tego rodzaju śmieci. To, z jakim surowcem mamy do czynienia warunkuje metody przechowywania, a także typ dezaktywacji chemicznej. Zatem odpady tej kategorii mogą być: łatwopalne, toksyczne, radioaktywne, wybuchowe, żrące, trujące. Za pośrednictwem GHS – Globalnie Zharmonizowanego Systemowi Klasyfikacji i Oznakowania Chemikaliów – możemy wymienić trzy rodzaje niebezpieczeństwa: fizyczne, dla zdrowia oraz dla środowiska. Każdy niebezpieczny materiał chemiczny powinien być oznaczony właściwym piktogramem – zazwyczaj w żółtym trójkącie. Pamiętaj o powyższej klasyfikacji, ponieważ przyda się ona podczas tymczasowego składowania oraz przygotowania do odbioru odpadów chemicznych w Miliczu.

Przechowywanie odpadów chemicznych w Miliczu

Skoro wiemy już, jaimi cechami odznaczają się odpady chemiczne w Miliczu, warto jeszcze wspomnieć o regułach przechowywania tych substancji. Muszą być one (tymczasowo) składowane w odpowiednich pojemnikach na odpady chemiczne w Miliczu, które są przystosowane do konkretnego materiału. Niektóre substancje można oczywiście wylać np. do zlewu, jednak muszą to być ciecze neutralne i niezagrażające ani środowisku, ani człowiekowi. W każdym wypadku należy przestrzegać zasad BHP. Niektóre materiały można poddać dezaktywacji, jednak najczęściej ma to miejsce w laboratoriach lub dopiero w placówkach utylizujących odpady chemiczne w Miliczu. W przypadku sporych zakładów pracy, często to właśnie ekipa firmy wywozowej, za pomocą cystern czy ciężarówek biorą na siebie wysiłek przygotowania śmieci do transportu. Naszym obowiązkiem wówczas, jest stworzenie komfortowych warunków pracy dla tych ludzi. W przypadku małych ładunków pojemniki na odpady chemiczne w Miliczu możemy otrzymać od producenta lub od niego takie opakowania zakupić. Samo przechowywanie śmieci w zakładzie pracy musi być jak najbardziej bezpieczne - należy wziąć pod uwagę stan skupienia substancji, charakterystykę, temperaturę, ilość oraz to, z jakimi innymi związkami nie można składować naszego odpadu. W razie wszelkich pytań, odsyłamy do Ustawy o Odpadach z 2001 roku i na naszą stronę.

W jaki sposób najszybciej zamówisz odbiór odpadów chemicznych w Miliczu?

WasteMaster jest użytecznym narzędziem służącym do przyśpieszania realizacji odbioru odpadów chemicznych w Miliczu. Naszym zadaniem jest pokazanie Ci, jak najszerszej oferty dostępnej w Twojej okolicy oraz wsparcie w dopełnieniu formalności. Wyszukaj numer do naszych ekspertów w interesującej Cię ofercie (tam także znajdziesz formularz do wyceny), udziel nam informacji o swoich pozostałościach, a także podziel się swoimi preferencjami w sprawie kosztów utylizacji odpadów chemicznych w Miliczu. Nasi pracownicy przygotują dla Ciebie wycenę, a także stworzą (ze zgromadzonych w aplikacji danych) listę korzystnych placówek. Możesz także sam skorzystać z aplikacji (wyszukasz ją na naszej stronie) i dodać ogłoszenie na własną rękę. Z góry przypisany do Ciebie Opiekun Klienta, zajmie się sortowaniem ofert od placówek utylizujących odpady chemiczne w Miliczu i udostępni Ci te najbardziej pasujące. Nasze usługi są kompletnie darmowe - nie zapłacisz ani grosza ani za Opiekuna Klienta, ani za użytkowanie aplikacji. Dodatkowo, udzielamy także bezpłatnego wsparcia np. w sprawie BDO. Chcesz dowiedzieć się więcej o kosztach utylizacji odpadów w Miliczu? Zwróć się do nas - w tej sprawie również udzielamy konsultacji!

Cennik utylizacji odpadów chemicznych w Miliczu - co go kształtuje?

Cennik utylizacji odpadów chemicznych w Miliczu jest trudny do sprecyzowania, w zasadzie liczy się każdy indywidualny przypadek. Jednak wysokość ceny jest zależna od kilku czynników: rodzaju pozostałości, masy odpadu, tego, jak bardzo jest toksyczny, jak trudno go przewieźć i do jakiej lokalizacji. Koszty utylizacji odpadów chemicznych w Miliczu mogą urosnąć jeżeli niezabezpieczyłeś odpowiednio swoich śmieci lub gdy jest on wyjątkowo kłopotliwy w transporcie (np. gdy należy zaangażować cysternę). Bardzo istotne jest podanie odpowiedniej masy swojego odpadu, ponieważ od tego zależy wielkość podstawianego samochodu. Pamiętaj także o tym, że im dalej jesteś od placówki odbierającej odpady chemiczne w Miliczu, tym bardziej zwiększy się cena za usługę. Chciałbyś otrzymać precyzyjne oszacowanie kosztów utylizacji odpadów chemicznych w Miliczu? Zadzwoń do WasteMaster - pomożemy Ci w zoptymalizowaniu gospodarki odpadowej kompletnie bezpłatnie!

Utylizacja odpadów chemicznych w Miliczu – najważniejsze informacje

Utylizacja odpadów chemicznych w Miliczu to bardzo ważne zagadnienie w kontekście bezpieczeństwa i ekologii. Pozostałości tego rodzaju są produkowane w najróżniejszych miejscach, takich jak: laboratoria, ośrodki badawcze, szkoły i uniwersytety, a także wszelkiego rodzaju przedsiębiorstwa prywatne. Medycyna, farmaceutyka, kosmetyka, petrochemia, zakłady produkcyjne – tam na pewno znajdziemy wiele odmian pozostałości chemicznych. Ze względu na określone właściwości chemiczno-fizyczne, nie możesz wyrzucać takich odpadów do zwyczajnych śmieci komunalnych, zabrania się także składowania takich śmieci. Kilkukrotnie media donosiły o tym, jak właściciele firm skuszeni niską ceną, oddają odpady chemiczne w Miliczu na tzw. dzikie wysypiska. Są to czynności nielegalne i umieszczone w Kodeksie Karnym. Zgodnie z art. 183 za nielegalne składowanie np. odpadów chemicznych w Miliczu grozi kara od 5 miesięcy do 5 (lub 8, jeśli mowa o pozostałościach niebezpiecznych) lat więzienia. Warto podkreślić, że tego typu pozostałości muszą się znaleźć w odpowiednich pojemnikach na odpady chemiczne w Miliczu. Niestety wciąż trwają badania dotyczące recyklingu tego rodzaju śmieci, jednak, co niespodziewane, naukowcy przewidują, że pozostałości chemiczne będą mogły zostać zużyte do produkcji nowych leków – takich jak, chociażby ibuprofen czy dofetylid (lek na arytmię). Chciałbyś dowiedzieć się więcej? A może musisz zrealizować odbiór odpadów chemicznych w Miliczu? Zachęcamy do lektury!

Czym są odpady chemiczne w Miliczu?

Według danych udostępnionych przez Uniwersytet im. Jana Długosza w Częstochowie, za odpady chemiczne w Miliczu uważa się m.in.: zbędne produkty podstawowe i uboczne syntez, resztki poreakcyjne, substancje pobrane do analiz, próbki po przeprowadzeniu analiz, materiały powstałe w wyniku prób technicznych, przeterminowane odczynniki oraz zużyte i niepotrzebne rozpuszczalniki. Możemy jeszcze dodać do tej listy wszelką chemię poprodukcyjną, część odpadów pochodzących z produkcji paliw, leki etc. Przykładami odpadów chemicznych w Miliczu są wszelkie kwasy, rozpuszczalniki, popłuczyny, farby, kleje, środki owadobójcze i leki po terminie. Najczęściej toksyczne pozostałości chemiczne są trzymane w dużych zbiornikach przemysłowych, dlatego konieczne jest ich regularne opróżnianie i mycie. Jeśli nie jesteś pewien, czy Twój odpad jest zaliczany do grupy pozostałości chemicznych – skontaktuj się z ekspertami z WasteMaster – udzielimy Ci wszystkich najistotniejszych informacji!

Formalności a odbiór odpadów chemicznych w Miliczu

Formalności w przypadku odbioru odpadów chemicznych w Miliczu są analogiczne, jak w przypadku zwykłych odpadów. Kiedy jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem mającym powyżej 75 ha ziemi, koniecznie musisz prowadzić konto w BDO. Za nieposiadanie i nieewidencjonowanie odpadów w tym systemie, grożą kary nawet do miliona złotych. Współpracujemy tylko z legalnymi biznesami - z tego powodu także od naszych klientów wymagamy działania zgodnie z prawem. Placówki udostępniają cenniki utylizacji odpadów chemicznych w Miliczu, które obejmują także wywózkę z Twojej lokalizacji. Jeśli należysz do wyżej wymienionej grupy, jesteś zobowiązany do uzupełnienia Karty Przekazania Odpadu i zwrócenia jej kierowcy odbierającego Twoje śmieci. Ważną sprawą jest także Karta Ewidencji Odpadowej, która jest świadectwem legalności, jeśli dojdzie do inspekcji policyjnej. Wszystkie dokumenty dotyczące śmieci korzystają z systemu kodów odpadów. Cały katalog możesz znaleźć w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku. Jeśli potrzebujesz wsparcia w kwestiach formalnych - zgłoś się do nas - nasi eksperci wszystko Ci wytłumaczą.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Utylizacja kwasu siarkowego – cena
08-09-2022
Utylizacja kwasu siarkowego – cena

Interesuje Cię utylizacja kwasu siarkowego? Cena usługi gra ważną rolę, jednak bardzo trudno jednoznacznie ją ustalić. Jej wysokość zależy od szeregu czynników, takich jak ilość...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady chemiczne ze szkoły?
08-09-2022
Gdzie oddać odpady chemiczne ze szkoły?

Odpady chemiczne ze szkoły najlepiej jest oddać do wyspecjalizowanych w tym celu firm. Dzięki temu będziesz miał pewność, że wszystko przebiegnie bezpiecznie i w zgodzie z liter...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady laboratoryjne?
08-09-2022
Gdzie oddać odpady laboratoryjne?

Odpady laboratoryjne najlepiej jest oddać do przedsiębiorstw, które specjalizują się w ich odbiorze i utylizacji. Takie podmioty muszą posiadać szereg uprawnień i pozwoleń, aby ...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady chemiczne?
05-09-2022
Gdzie oddać odpady chemiczne?

Odpady chemiczne najlepiej jest oddać do wyspecjalizowanych firm, które zajmują się ich przewozem i utylizacją. Tego typu podmioty znajdziesz w naszej aplikacji WasteMaster. Moż...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić stare farby i lakiery?
05-09-2022
Gdzie wyrzucić stare farby i lakiery?

Stare farby i lakiery najlepiej jest oddać do najbliższego PSZOK-a (Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych), który znajduje się w każdej gminie. Wystarczy wyszukać go np...

Więcej -->
Gdzie utylizować odczynniki chemiczne?
04-09-2022
Gdzie utylizować odczynniki chemiczne?

Odczynniki chemiczne najlepiej jest utylizować w specjalistycznych przedsiębiorstwach, które świadczą takie usługi. Tego typu substancje zaliczane są do odpadów niebezpiecznych ...

Więcej -->
Gdzie najlepiej utylizować chemikalia?
03-09-2022
Gdzie najlepiej utylizować chemikalia?

Chemikalia najlepiej utylizować w wyspecjalizowanych do tego przedsiębiorstwach. Firmy te muszą posiadać szereg uprawnień i zezwoleń, aby móc przewozić odpady niebezpieczne, jak...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Bardzo użyteczna aplikacja - nie sądziłem, że uda mi się tak szybko znaleźć tyle firm utylizujących odpady chemiczne w Miliczu!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Świetna usługa - z pewnością jeszcze kiedyś skorzystam z pomocy konsultantów z WasteMaster!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Naprawdę jestem zaskoczona! Za darmo znaleźli dla mnie placówkę, która odbiera odpady chemiczne w Miliczu! I w dodatku podpowiedzieli mi, jak poradzić sobie z BDO:)

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Polecam gorąco - pracownicy WasteMaster znają się na rynku odpadowym i faktycznie precyzyjnie określili koszt utylizacji moich odpadów chemicznych!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie byłam pewna, co mam zrobić z pojemnikami pełnymi zużytego środka dezynfekującego - całe szczęście zadzwoniłam do WasteMaster i załatwili mi korzystną utylizację odpadów chemicznych w Miliczu!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Co to są odpady chemiczne? Właściwości odpadów i odczynników chemicznych
06-09-2022
Co to są odpady chemiczne? Właściwości odpadów i odczynników chemicznych

W dzisiejszych czasach chemia przynosi nam prawdziwe zdobycze naukowe i cywilizacyjne na różnych polach działalności człowieka. Dzięki niej jesteśmy w stanie zrobić o wiele więc...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów chemicznych
05-09-2022
Zasady utylizacji odpadów chemicznych

Odpady w laboratorium chemicznym mogą być problematyczne. Tego typu materiały często stanowią zagrożenie dla zdrowia a nawet życia ludzi, oraz środowiska naturalnego. Dlatego ta...

Więcej -->
Klasyfikacja odpadów niebezpiecznych
30-03-2022
Klasyfikacja odpadów niebezpiecznych

Obowiązująca w Polsce i wielu krajach Unii Europejskiej klasyfikacja odpadów niebezpiecznych została stworzona z uwzględnieniem właściwości wybranego produktu. To podstawowe cec...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon