Chemiczne - Odpady chemiczne | WasteMaster

Odpady chemiczne w Komorowie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Czym są odpady chemiczne w Komorowie?

Według danych udostępnionych przez Uniwersytet im. Jana Długosza w Częstochowie, za odpady chemiczne w Komorowie uważamy się m.in.: zbędne materiały podstawowe i uboczne syntez, resztki poreakcyjne, substancje pobrane do analiz, próbki po przeprowadzeniu analiz, materiały powstałe w wyniku prób technicznych, przeterminowane odczynniki oraz zużyte i zbędne rozpuszczalniki. Możemy jeszcze włączyć do tej listy wszelką chemię poprodukcyjną, część odpadów pochodzących z przemysłu petrochemicznego, leki etc. Przykładami odpadów chemicznych w Komorowie są wszelakie kwasy, rozpuszczalniki, popłuczyny, farby, kleje, środki owadobójcze i leki po terminie. Najczęściej niebezpieczne pozostałości chemiczne są trzymane w pojemnych zbiornikach przemysłowych, dlatego konieczne jest ich regularne opróżnianie i oczyszczanie. Jeśli nie jesteś przekonany, czy Twój odpad jest zaliczany do grupy pozostałości chemicznych – skontaktuj się z ekspertami z WasteMaster – udzielimy Ci wszystkich najistotniejszych informacji!

Kwestie formalne skupione wokół odbioru odpadów chemicznych w Komorowie

Jeśli mówimy o kwestiach formalnych, są one analogiczne tak samo jak w przypadku pozostałych typów odpadów. Będąc przedsiębiorcą lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha gruntów – musisz prowadzić regularną ewidencję pozostałości w systemie BDO. W WasteMaster nawiązujemy współpracę jedynie z legalnymi firmami transportowymi działającymi zgodnie z konwencją ADR oraz legalnymi placówkami zajmującymi się utylizacją odpadów chemicznych. Cenniki w Komorowie takich placówek określają ceny współpracy z legalnymi podmiotami – a więc obecnymi w BDO. Nieprowadzenie tam konta może grozić grzywnami sięgającymi do miliona złotych. Ponadto firmy muszą przed odbiorem odpadów chemicznych w Komorowie uzupełnić Kartę Przekazania Odpadów kierowcy, który zabiera nasze śmieci. Dodatkowo ważne jest aby *#*wypełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, na wypadek inspekcji policyjnej. Każdy z powyżej wymienionych dokumentów posługuje się kodami odpadów, które możesz znaleźć w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku, wprowadzającego katalog odpadów. Większość oznaczeń substancji chemicznych znajdziesz także na naszej stronie. W razie jakichkolwiek wątpliwości zapraszamy do kontaktu!

Co wpływa na cennik utylizacji odpadów chemicznych w Komorowie?

Jeśli chodzi o cennik utylizacji odpadów chemicznych w Komorowie, nie da się po prostu podać listę cen - dla każdej placówki jest to sprawa indywidualna. Warto podkreślić, że nie w każdej części kraju panuje identyczny system cen. Oprócz tego, na koszt utylizacji odpadów chemicznych w Komorowie wpływa to, jakim rodzajem pozostałości dysponujesz. Im bardziej jest on niebezpieczny lub im ciężej jest go przetransportować do placówki zewnętrznej, tym większą cenę zobaczymy na rachunku. Także ilość śmieci wpływa na koszty utylizacji odpadów chemicznych w Komorowie, ponieważ od ilości właśnie zależy to, jaki pojazd należy podstawić. W momencie, kiedy chcesz zorgnanizować wywózkę pozostałości, musisz brać pod uwagę swoją odległość od placówki skupującej. Im dalej się znajdujesz - tym więcej trzeba będzie zapłacić za odbiór odpadów chemicznych w Komorowie. Interesuje Cię dokładna wycena? Nie chcesz tracić czasu na szukanie ofert? Zgłoś się do WasteMaster - nasze bezpłatne usługi pomogą Ci zaoszczędzić mnóstwo czasu!

Charakterystyka odpadów chemicznych w Komorowie

Czym charakteryzują się odpady tego rodzaju? W zależności od posiadanego materiału, takie mamy zasady przechowywania i odbioru odpadów chemicznych w Komorowie. Dlatego bardzo istotnym jest, abyśmy wiedzieli, jakie właściwości mają nasze śmieci. Podstawowymi cechami odpadów z opisywanej grupy są: łatwopalność, wybuchowość, toksyczność, radioaktywność, a także takie śmieci mogą być żrące czy trujące. W związku z tym koniecznie trzeba zachować najwyższą ostrożność! Dzięki GHS (Globalnie Zharmonizowany System Klasyfikacji i Oznakowania Chemikaliów) możemy wyróżnić trzy pola zagrożenia takimi substancjami. Mianowicie zagrożenie może być fizyczne, dla zdrowia lub środowiskowe. W kontekście odbioru odpadów chemicznych w Komorowie istotny jest element oznaczania takich substancji - zazwyczaj jest to żółty trójkąt z określonym piktogramem.

Co musisz wiedzieć o utylizacji odpadów chemicznych w Komorowie - baza informacji

Prowadzenie laboratoriów czy fabryk produkcyjnych jest związane z wytwarzaniem odpadów chemicznych w Komorowie. Można się z nimi spotkać głównie w tych miejscach, ale i w zakładach petrochemicznych, placówkach farmakologicznych, kosmetycznych, przemysłowych, produkcyjnych, ale i placówkach edukacyjnych, w szkołach, w akademiach. Także placówki badawcze związane z medycyną produkują duże ilości materiałów, nadających się do przekazania przedsiębiorstwom utylizującym odpady medyczne w Komorowie. W momencie, gdy okaże się, że jako wytwórca tego rodzaju materiałów, nie zwrócisz ich do odpowiedniej placówki lub punktu PSZOK-u (jeśli dysponujesz małymi ilościami takich śmieci i nie są one niebezpieczne) - mogą Ci grozić wysokie kary. Kodeks Karny przewiduje, że za bezprawne składowanie lub wyrzucanie śmieci może zostać nałożona sankcja w postaci do 5 lat pozbawienia wolności lub 8 lat, jeśli mówimy o odpadach niebezpiecznych. Należy zaznaczyć, że na producentach ciąży przymus przechowywania śmieci w odpowiednich pojemnikach na odpady chemiczne w Komorowie. W ten sposób stwarzasz bezpieczne warunki pracy dla Twoich współpracowników. Zaskakującą informacją jest to, że badacze, w tym polscy, pracują nad recyklingiem odpadów medycznych w Komorowie, z których można będzie pozyskiwać składniki do produkcji powszechnie używanych lekarstw, takich jak np. ibuprofen. Chciałbyś dowiedzieć się więcej o pozostałościach chemicznych? Czytaj dalej - a wszystkiego się dowiesz!

W jaki sposób przechowywać odpady chemiczne w Komorowie

W związku ze specyficznymi właściwościami tych pozostałości, wytwórca odpadów chemicznych w Komorowie jest zobowiązany do odpowiedniego przechowywania takich śmieci. W zależności od substancji (niektóre obojętne pozostałości można np. wylać do umywalki) należy postępować według konkretnych procedur BHP. Dany odpad należy umieścić w pojemniku na odpady chemiczne w Komorowie, który zazwyczaj dostaje się od producenta lub u niego nabywa, a następnie należy dokonać jego dezaktywacji. Jest to zabieg wymagający użycia innych materiałów chemicznych. Jeżeli dezaktywacja jest zbyt skomplikowana, należy przy pamiętaniu o szczególnej ostrożności, włożyć odpady do pojemników. Często w przypadku rozbudowanych zakładów chemicznych, z placówki utylizującej odpady chemiczne w Komorowie przyjeżdża cysterna, więc po stronie producenta pozostałości leży jedynie stworzenie komfortowych warunków pracy dla ekipy wywozowej. Warto sprawdzić dokładną specyfikę swojego odpadu, ponieważ w zależności od warunków panujących w laboratorium czy zakładzie pracy – tak będzie się reagowała dana substancja i taki pojemnik na odpady chemiczne w Komorowie będzie potrzebny. Trzeba wziąć pod uwagę właściwości materiałów, temperaturę, stan skupienia, a także dodatkowe informacje (np. w towarzystwie, jakich związków lepiej nie trzymać danej substancji). W razie wszelkich wątpliwości warto zajrzeć do Ustawy o Odpadach z 2001 roku lub wystarczy zadzwonić do WasteMaster – nasi specjaliści z pewnością Ci pomogą!

Zamawianie odbioru odpadów chemicznych w Komorowie

Aby zrealizować odbiór odpadów chemicznych w Komorowie wystarczy mieć dostęp do internetu lub telefonu. Znajdź WasteMaster, skontaktuj się z nami i poczekaj chwilę na informację zwrotną. Możesz się do nas zgłosić za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, rozmowy telefonicznej lub możesz użyć naszej aplikacji na własną rękę. Zarówno numer telefonu, jak i formularz do wyceny oraz aplikację, znajdziesz na naszej stronie internetowej. Udziel nam charakterystyki swoich śmieci, a także preferencjami dotyczącymi kosztów utylizacji odpadów chemicznych w Komorowie. Następnie nasi eksperci wyślą Ci szacunkową cenę Twoich odpadów wraz z listą placówek i firm utylizujących odpady chemiczne w Komorowie. Jeżeli wolisz sam skorzystać z naszej aplikacji (w wcześniejszym wariancie to Opiekunowie Klienta w Twoim imieniu dodają zlecenie do aplikacji, w ten sposób zbierają dane, które później dostaniesz), również jest taka opcja. Dodaj w niej zgłoszenie, zdjęcie, a także wymagania dotyczące kosztów utylizacji odpadów chemicznych w Komorowie, a Twój Opiekun Klienta przekieruje do Ciebie pasujące oferty. We wszystkich przypadkach nasza usługa jest całkowicie darmowa, a Twoja decyzja autonomiczna - my jedynie dostarczamy Ci opcji!

Rodzaje odpadów chemicznych w Komorowie

Wyróżniamy odpady chemiczne w Komorowie organiczne i nieorganiczne. Pierwsza grupa obejmuje swoim zakresem związki chemiczne z węglem. Można do tej grupy zaliczyć rozpuszczalniki i ługi macierzyste, wapna pokarbidowe, popłuczyny i resztki po destylacji. Placówki utylizujące odpady chemiczne w Komorowie wymieniają również grupę nieorganiczną, która składa się ze związków nie zawierających węgla. Są to np. metale ciężkie, kwas chlorowodorowy, kwas siarkowy, azotowy, sole, roztwory, wodorotlenki, tlenki metali, rtęć czy arsen. Jeśli chodzi o właśnie te materiały, są one głównie stosowane w laboratoriach, zakładach chemicznych, zbrojeniowych. Każda z podanych grup, potrafi być bardzo niebezpieczna - dlatego niezbędnym jest, aby utylizować odpady chemiczne w Komorowie. Pamiętaj o właściwym zabezpieczeniu śmieci!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Utylizacja kwasu siarkowego – cena
08-09-2022
Utylizacja kwasu siarkowego – cena

Interesuje Cię utylizacja kwasu siarkowego? Cena usługi gra ważną rolę, jednak bardzo trudno jednoznacznie ją ustalić. Jej wysokość zależy od szeregu czynników, takich jak ilość...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady chemiczne ze szkoły?
08-09-2022
Gdzie oddać odpady chemiczne ze szkoły?

Odpady chemiczne ze szkoły najlepiej jest oddać do wyspecjalizowanych w tym celu firm. Dzięki temu będziesz miał pewność, że wszystko przebiegnie bezpiecznie i w zgodzie z liter...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady laboratoryjne?
08-09-2022
Gdzie oddać odpady laboratoryjne?

Odpady laboratoryjne najlepiej jest oddać do przedsiębiorstw, które specjalizują się w ich odbiorze i utylizacji. Takie podmioty muszą posiadać szereg uprawnień i pozwoleń, aby ...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady chemiczne?
05-09-2022
Gdzie oddać odpady chemiczne?

Odpady chemiczne najlepiej jest oddać do wyspecjalizowanych firm, które zajmują się ich przewozem i utylizacją. Tego typu podmioty znajdziesz w naszej aplikacji WasteMaster. Moż...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić stare farby i lakiery?
05-09-2022
Gdzie wyrzucić stare farby i lakiery?

Stare farby i lakiery najlepiej jest oddać do najbliższego PSZOK-a (Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych), który znajduje się w każdej gminie. Wystarczy wyszukać go np...

Więcej -->
Gdzie utylizować odczynniki chemiczne?
04-09-2022
Gdzie utylizować odczynniki chemiczne?

Odczynniki chemiczne najlepiej jest utylizować w specjalistycznych przedsiębiorstwach, które świadczą takie usługi. Tego typu substancje zaliczane są do odpadów niebezpiecznych ...

Więcej -->
Gdzie najlepiej utylizować chemikalia?
03-09-2022
Gdzie najlepiej utylizować chemikalia?

Chemikalia najlepiej utylizować w wyspecjalizowanych do tego przedsiębiorstwach. Firmy te muszą posiadać szereg uprawnień i zezwoleń, aby móc przewozić odpady niebezpieczne, jak...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Super sprawa - zaoszczędziłem wiele godzin!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Parę minut i już mam na mailu wycenę klejów epoksydowych! Naprawdę opłaca się skorzystać - w końcu czas to zysk!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie wiedziałem, jak wyglądają koszty utylizacji odpadów chemicznych w Komorowie, dlatego zadzwoniłem do WasteMaster. Otrzymałem wycenę w zaledwie kwadrans!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Darmowe usługi organizacyjne - brzmi jak sen każdego przedsiębiorcy! Usługi na wysokim poziomie, konsultanci mili i pomocni, szybko wycenili moje ługi macierzyste i zorganizowali odbiór odpadów chemicznych w Komorowie.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Polecam szczerze - to pierwszy raz, kiedy pozbyłam się tak szybko swoich chemikaliów ropopochodnych! WasteMaster naprawdę jest pomocne!

Ocena 4/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Co to są odpady chemiczne? Właściwości odpadów i odczynników chemicznych
06-09-2022
Co to są odpady chemiczne? Właściwości odpadów i odczynników chemicznych

W dzisiejszych czasach chemia przynosi nam prawdziwe zdobycze naukowe i cywilizacyjne na różnych polach działalności człowieka. Dzięki niej jesteśmy w stanie zrobić o wiele więc...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów chemicznych
05-09-2022
Zasady utylizacji odpadów chemicznych

Odpady w laboratorium chemicznym mogą być problematyczne. Tego typu materiały często stanowią zagrożenie dla zdrowia a nawet życia ludzi, oraz środowiska naturalnego. Dlatego ta...

Więcej -->
Klasyfikacja odpadów niebezpiecznych
30-03-2022
Klasyfikacja odpadów niebezpiecznych

Obowiązująca w Polsce i wielu krajach Unii Europejskiej klasyfikacja odpadów niebezpiecznych została stworzona z uwzględnieniem właściwości wybranego produktu. To podstawowe cec...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon