Chemiczne - Odpady chemiczne | WasteMaster

Odpady chemiczne w Janowie Lubelskim

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Właściwości odpadów chemicznych w Janowie Lubelskim

Bardzo istotne, w kontekście odbioru odpadów chemicznych w Janowie Lubelskim, są właściwości tego typu śmieci. To, z jakim surowcem mamy do czynienia warunkuje metody przechowywania, a także typ dezaktywacji chemicznej. Zatem odpady z tej grupy mogą być: łatwopalne, toksyczne, radioaktywne, wybuchowe, żrące, trujące. Dzięki GHS – Globalnie Zharmonizowanego Systemowi Klasyfikacji i Oznakowania Chemikaliów – możemy wyróżnić trzy rodzaje niebezpieczeństwa: fizyczne, dla zdrowia oraz dla środowiska. Wszelki niebezpieczny materiał chemiczny powinien być oznaczony właściwym piktogramem – zazwyczaj w żółtym trójkącie. Pamiętaj o powyższej klasyfikacji, ponieważ przyda się ona podczas tymczasowego składowania oraz przygotowania do odbioru odpadów chemicznych w Janowie Lubelskim.

Czym są odpady chemiczne w Janowie Lubelskim?

Według danych pochodzących z Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie, za odpady chemiczne w Janowie Lubelskim uważa się m.in.: zbędne materiały podstawowe i uboczne syntez, resztki poreakcyjne, substancje pobrane do analiz, próbki po przeprowadzeniu analiz, materiały powstałe w wyniku prób technicznych, przeterminowane odczynniki oraz zużyte i zbędne rozpuszczalniki. Możemy jeszcze dodać do tej listy wszelką chemię poprodukcyjną, część odpadów pochodzących z przemysłu petrochemicznego, leki etc. Przykładami odpadów chemicznych w Janowie Lubelskim są wszelkie kwasy, rozpuszczalniki, popłuczyny, farby, kleje, środki owadobójcze i leki po terminie. Najczęściej toksyczne pozostałości chemiczne są trzymane w pojemnych zbiornikach przemysłowych, dlatego niezbędne jest ich regularne opróżnianie i mycie. Jeśli nie jesteś pewien, czy Twój odpad jest zaliczany do grupy pozostałości chemicznych – skontaktuj się z ekspertami z WasteMaster – udzielimy Ci wszystkich najważniejszych informacji!

Co wpływa na cennik utylizacji odpadów chemicznych w Janowie Lubelskim?

Jeśli chodzi o cennik utylizacji odpadów chemicznych w Janowie Lubelskim, niemożliwym jest po prostu podać listę cen - dla każdej placówki jest to sprawa indywidualna. Należy podkreślić, że nie we wszystkich częściach kraju panuje identyczny system cen. Oprócz tego, na koszt utylizacji odpadów chemicznych w Janowie Lubelskim wpływa to, jakim odpadem dysponujesz. Im bardziej jest on toksyczny lub im trudniej jest go wywieźć do placówki zewnętrznej, tym wyższą cenę zobaczymy na rachunku. Także dostarczana masa śmieci wpływa na koszty utylizacji odpadów chemicznych w Janowie Lubelskim, ponieważ od ilości właśnie zależy to, jaki samochód należy podstawić. W momencie, kiedy chcesz zorgnanizować wywózkę pozostałości, musisz brać pod uwagę swoją odległość od placówki utylizującej. Im dalej jesteś - tym więcej trzeba będzie zapłacić za odbiór odpadów chemicznych w Janowie Lubelskim. Interesuje Cię dokładna wycena? Nie chcesz tracić czasu na wyszukiwanie ofert? Zgłoś się do WasteMaster - nasze bezpłatne usługi pomogą Ci oszczędzić mnóstwo czasu!

W jaki sposób najszybciej zamówisz odbiór odpadów chemicznych w Janowie Lubelskim?

WasteMaster jest przydantym narzędziem służącym do przyśpieszania organiazacji odbioru odpadów chemicznych w Janowie Lubelskim. Naszym zadaniem jest udostępnienie Ci, jak największej oferty dostępnej w Twojej okolicy oraz wsparcie w dopełnieniu formalności. Wyszukaj numer do naszych ekspertów w interesującej Cię ofercie (tam także znajduje się formularz do wyceny), Udostępnij nam informacje o swoich pozostałościach, a także podziel się swoimi preferencjami w sprawie kosztów utylizacji odpadów chemicznych w Janowie Lubelskim. Nasi pracownicy przygotują dla Ciebie szacunkową wycenę, a także skontruują (z zebranych w aplikacji danych) listę najkorzystniejszych placówek. Możesz także sam skorzystać z aplikacji (również znajdziesz ją na naszej stronie) i dodać ogłoszenie na własną rękę. Z góry przydzielony do Ciebie Opiekun Klienta, zajmie się sortowaniem ofert od placówek utylizujących odpady chemiczne w Janowie Lubelskim i udostępni Ci te najtrafniejsze. Nasze usługi są całkowicie darmowe - nie zapłacisz ani złotówki ani za Opiekuna Klienta, ani za użytkowanie aplikacji. Co więcej, udzielamy także bezpłatnego wsparcia np. w sprawie BDO. Chcesz dowiedzieć się więcej o kosztach utylizacji odpadów w Janowie Lubelskim? Zwróć się do nas - w tej sprawie także udzielamy konsultacji!

W jaki sposób przechowywać odpady chemiczne w Janowie Lubelskim

W związku ze specyficznymi właściwościami tych pozostałości, wytwórca odpadów chemicznych w Janowie Lubelskim jest zobowiązany do odpowiedniego przechowywania takich śmieci. W zależności od substancji (niektóre obojętne pozostałości można np. wylać do umywalki) należy postępować według określonych procedur BHP. Dany odpad należy umieścić w pojemniku na odpady chemiczne w Janowie Lubelskim, który najczęściej dostaje się od producenta lub u niego nabywa, a następnie trzeba dokonać jego dezaktywacji. Jest to zabieg wymagający użycia innych materiałów chemicznych. Jeżeli dezaktywacja jest niemożliwa, należy przy pamiętaniu o szczególnej ostrożności, włożyć odpady do pojemników. Często w przypadku rozbudowanych zakładów chemicznych, z placówki utylizującej odpady chemiczne w Janowie Lubelskim przyjeżdża cysterna, więc po stronie wytwórcy pozostałości leży jedynie stworzenie odpowiednich warunków pracy dla ekipy wywozowej. Warto sprawdzić dokładną charakterystykę swojego odpadu, ponieważ w zależności od środowiska w laboratorium czy zakładzie pracy – tak będzie się zachowywała dana substancja i taki pojemnik na odpady chemiczne w Janowie Lubelskim będzie potrzebny. Trzeba wziąć pod uwagę charakterystyczne cechy materiałów, temperaturę, stan skupienia, a także dodatkowe dane (np. w towarzystwie, jakich pierwiastków lepiej nie trzymać danej substancji). W razie wszelkich wątpliwości warto zerknąć do Ustawy o Odpadach z 2001 roku lub możesz zadzwonić do WasteMaster – nasi specjaliści z pewnością udzielą Ci pomocy!

Typy odpadów chemicznych w Janowie Lubelskim

Możemy podzielić ogół odpadów chemicznych w Janowie Lubelskim na dwie kategorie: organiczną i nieorganiczną. Do pierwszej z grup możemy zaliczyć wszelkie związki zawierające węgiel lub jego domieszkę. Mogą to być odpady takie jak: rozpuszczalniki i ługi macierzyste, wapna pokarbidowe, popłuczyny, a także resztki po destylacji. Grupa pozostałości nieorganicznych to te materiały, które z węgla zbudowane nie są i nie mają jego domieszek. Zatem instytucje utylizujące odpady chemiczne w Janowie Lubelskim, które zajmują się materiałami nieorganicznymi odbiorą od Ciebie wszystkie metale ciężkie, kwasy chlorowodorowe, kwasy siarkowe, kwasy azotowe, sole, roztwory, wodorotlenki, tlenki metali, ale i rtęć czy arsen. Tego typu odpady powstają w zakładach medycznych, przemysłowych, zbrojeniowych, czy petrochemicznych. Wszystkie wyżej wymienione substancje mogą być bardzo niebezpieczne - dlatego koniecznie zorganizuj ich szybką wywózkę do placówek utylizujących odpady chemiczne w Janowie Lubelskim.

Co musisz wiedzieć o utylizacji odpadów chemicznych w Janowie Lubelskim - baza informacji

Prowadzenie laboratoriów czy fabryk produkcyjnych wiąże się z wytwarzaniem odpadów chemicznych w Janowie Lubelskim. Możemy się z nimi spotkać nie tylko w tych miejscach, ale i w zakładach zajmujących się przetwórstwem ropy, placówkach farmakologicznych, kosmetycznych, przemysłowych, produkcyjnych, ale i instytucjach edukacyjnych, w szkołach, w akademiach. Także placówki badawcze związane z medycyną wytwarzają spore ilości materiałów, nadających się do oddania przedsiębiorstwom utylizującym odpady medyczne w Janowie Lubelskim. W momencie, gdy okaże się, że jako producent tego rodzaju materiałów, nie oddasz ich do odpowiedniej placówki lub punktu PSZOK-u (jeśli posiadasz małe ilości takich śmieci i nie są one niebezpieczne) - mogą Ci grozić bolesne kary. Kodeks Karny określa, że za nielegalne składowanie lub porzucanie śmieci może zostać nałożona kara do 5 lat pozbawienia wolności lub 8 lat, jeśli chodzi o odpady niebezpieczne. Należy podkreślić, że na wytwórcach ciąży obowiązek przechowywania śmieci w odpowiednich pojemnikach na odpady chemiczne w Janowie Lubelskim. W ten sposób stwarzasz bezpieczne warunki pracy dla Twoich współpracowników. Zaskakującą informacją jest to, że naukowcy, w tym polscy, pracują nad recyklingiem odpadów medycznych w Janowie Lubelskim, z których będziemy pozyskiwać składniki do wytwarzania popularnych lekarstw, takich jak np. ibuprofen. Chciałbyś dowiedzieć się więcej o odpadach chemicznych? Czytaj dalej - a wszystkiego się dowiesz!

Kwestie formalne skupione wokół odbioru odpadów chemicznych w Janowie Lubelskim

Jeśli chodzi o kwestie formalne, są one analogiczne tak jak w przypadku pozostałych rodzajów odpadów. Będąc właścicielem przedsiębiorstwa lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha gruntów – musisz prowadzić zaktualizowaną ewidencję odpadów w systemie BDO. W WasteMaster współpracujemy jedynie z legalnymi przewoźnikami działającymi zgodnie z konwencją ADR oraz zgodnymi z prawem placówkami zajmującymi się utylizacją odpadów chemicznych. Cenniki w Janowie Lubelskim takich instytucji określają koszt współpracy z legalnymi przedsiębiorstwami – a więc zarejestrowanymi w BDO. Nieprowadzenie tam konta może skutkować grzywnami sięgającymi do miliona złotych. Ponadto firmy muszą przed odbiorem odpadów chemicznych w Janowie Lubelskim dostarczyć wypełnioną Kartę Przekazania Odpadów kierowcy, który zabiera nasze śmieci. Dodatkowo bardzo istotne jest aby *#*wypełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, na wypadek kontroli policyjnej. Każdy z powyżej wymienionych dokumentów posługuje się kodami odpadów, które możesz znaleźć w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku, dotyczącego katalogu odpadów. Praktycznie całość oznaczeń substancji chemicznych znajdziesz także na naszej stronie. W razie jakichkolwiek wątpliwości zapraszamy do kontaktu!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Utylizacja kwasu siarkowego – cena
08-09-2022
Utylizacja kwasu siarkowego – cena

Interesuje Cię utylizacja kwasu siarkowego? Cena usługi gra ważną rolę, jednak bardzo trudno jednoznacznie ją ustalić. Jej wysokość zależy od szeregu czynników, takich jak ilość...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady chemiczne ze szkoły?
08-09-2022
Gdzie oddać odpady chemiczne ze szkoły?

Odpady chemiczne ze szkoły najlepiej jest oddać do wyspecjalizowanych w tym celu firm. Dzięki temu będziesz miał pewność, że wszystko przebiegnie bezpiecznie i w zgodzie z liter...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady laboratoryjne?
08-09-2022
Gdzie oddać odpady laboratoryjne?

Odpady laboratoryjne najlepiej jest oddać do przedsiębiorstw, które specjalizują się w ich odbiorze i utylizacji. Takie podmioty muszą posiadać szereg uprawnień i pozwoleń, aby ...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady chemiczne?
05-09-2022
Gdzie oddać odpady chemiczne?

Odpady chemiczne najlepiej jest oddać do wyspecjalizowanych firm, które zajmują się ich przewozem i utylizacją. Tego typu podmioty znajdziesz w naszej aplikacji WasteMaster. Moż...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić stare farby i lakiery?
05-09-2022
Gdzie wyrzucić stare farby i lakiery?

Stare farby i lakiery najlepiej jest oddać do najbliższego PSZOK-a (Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych), który znajduje się w każdej gminie. Wystarczy wyszukać go np...

Więcej -->
Gdzie utylizować odczynniki chemiczne?
04-09-2022
Gdzie utylizować odczynniki chemiczne?

Odczynniki chemiczne najlepiej jest utylizować w specjalistycznych przedsiębiorstwach, które świadczą takie usługi. Tego typu substancje zaliczane są do odpadów niebezpiecznych ...

Więcej -->
Gdzie najlepiej utylizować chemikalia?
03-09-2022
Gdzie najlepiej utylizować chemikalia?

Chemikalia najlepiej utylizować w wyspecjalizowanych do tego przedsiębiorstwach. Firmy te muszą posiadać szereg uprawnień i zezwoleń, aby móc przewozić odpady niebezpieczne, jak...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Bardzo polecam współpracę z WasteMaster! Znaleźli dla mnie bardzo korzystną firmę odbierającą odpady chemiczne w Janowie Lubelskim!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Dzięki miłym konsultantom udało się w krótkim czasie pozbyć kilkuset litrów pozostałości poreakcyjnych - jest pod wrażeniem!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Szybko pracują, a ich działania są na wysokim poziomie! Bardzo polecam, znaleźli dla mnie bardzo korzystną placówkę utylizacji odpadów chemicznych w Janowie Lubelskim:)

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Naprawdę jestem pod wrażeniem! Za darmo znaleźli dla mnie firmę, która odbiera odpady chemiczne w Janowie Lubelskim! I w dodatku podpowiedzieli mi, jak wypełniać BDO:)

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Opłciło mi się! Wyszukali dla mnie o wiele tańszą ofertę odbioru odpadów chemicznych w Janowie Lubelskim niż ta, z której korzystałem od lat!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Co to są odpady chemiczne? Właściwości odpadów i odczynników chemicznych
06-09-2022
Co to są odpady chemiczne? Właściwości odpadów i odczynników chemicznych

W dzisiejszych czasach chemia przynosi nam prawdziwe zdobycze naukowe i cywilizacyjne na różnych polach działalności człowieka. Dzięki niej jesteśmy w stanie zrobić o wiele więc...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów chemicznych
05-09-2022
Zasady utylizacji odpadów chemicznych

Odpady w laboratorium chemicznym mogą być problematyczne. Tego typu materiały często stanowią zagrożenie dla zdrowia a nawet życia ludzi, oraz środowiska naturalnego. Dlatego ta...

Więcej -->
Klasyfikacja odpadów niebezpiecznych
30-03-2022
Klasyfikacja odpadów niebezpiecznych

Obowiązująca w Polsce i wielu krajach Unii Europejskiej klasyfikacja odpadów niebezpiecznych została stworzona z uwzględnieniem właściwości wybranego produktu. To podstawowe cec...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon