Chemiczne - Odpady chemiczne | WasteMaster

Odpady chemiczne w Grodzisku Wielkopolskim

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Przykłady odpadów chemicznych w Grodzisku Wielkopolskim

Według badań Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie, odpady chemiczne w Grodzisku Wielkopolskim to zazwyczaj zbędne produkty uboczne syntez, resztki poreakcyjne, substancje pobrane do analiz, próbki po przeprowadzeniu analiz, materiały powstałe w wyniku prób technologicznych, przeterminowane odczynniki czy leki, a także zbędne lub zużyte rozpuszczalniki. Jak łatwo można zauważyć, te materiały powiązane są głównie z działalnością naukową, uniwersytecką oraz laboratoryjną. Możemy także wyróżnić materiały produkowane w zakładach produkcyjnych, chemicznych etc. Z tej grupy możemy wyróżnić konkretne odpady chemiczne w Grodzisku Wielkopolskim: chemię poprodukcyjną, odpady paliw, kwasy, stare leki, rozpuszczalniki, farby, popłuczyny, kleje czy środki owadobójcze. W fabrykach, gdzie produkuje się taki pozostałości, zazwyczaj chemia (głównie ta będąca w stanie ciekłym) jest przechowywana w specjalnych zbiornikach. Jeśli opróżniasz taki rezerwuar, pamiętaj o tym, że należy go umyć po każdym takim zabiegu. Nie potrafisz zidentyfikować swojego odpadu? Skontaktuj się z WasteMaster - odpowiemy na wszelkie Twoje pytania!

Co warto wiedzieć o utylizacji odpadów chemicznych w Grodzisku Wielkopolskim

Jeżeli posiadasz laboratorium, czy zakład wytwórstwa materiałów chemicznych, to na pewno zetknąłeś się z kłopotem odpadów chemicznych w Grodzisku Wielkopolskim. Są one wytwarzane nie tylko w laboratoriach, ale i np. zakładach zajmujących się substancjami ropopochodnymi, zakładach medycznych, w farmakologii, kosmetologii, a także w firmach prywatnych. Oprócz tego instytucje badawcze, szkoły i uniwersytety korzystają oraz zużywają spore ilości substancji pochodzenia chemicznego. Co z nimi zrobić? Nie można ich po prostu wyrzucić ani składować w swoim miejscu pracy. Na producenta takich odpadów nałożony jest przymus przekazania ich do punktów utylizacji odpadów chemicznych w Grodzisku Wielkopolskim. W razie zlekceważenia tego obowiązku lub przekazywania śmieci na dzikie wysypiska (co w Polsce wciąż niestety ma miejsce) - grozi nam kara pozbawienia wolności do lat 5 lub 8, jeśli mówimy o rozdysponowywanie odpadami niebezpiecznymi. Odpady chemiczne w Grodzisku Wielkopolskim muszą być poddawane właściwej dezaktywacji i neutralizacji - w przeciwnym razie stanowią wielkie zagrożenie dla środowiska i życia ludzkiego. Muszą być przechowywane we właściwych pojemnikach na odpady chemiczne w Grodzisku Wielkopolskim, tak aby nie zagrażały Twoim współpracownikom czy ekipie wywożącej śmieci. Co ciekawe, naukowcy (w tym z Polski) pracują nad metodami recyklingu tego typu śmieci. Badania wskazują na to, że część substancji, które po prostu się marnuje, nadaje się do wytwarzania powszechnych leków, takich jak, chociażby ibuprofen. Chcesz dowiedzieć się, jak zorganizować odbiór odpadów chemicznych w Grodzisku Wielkopolskim? Czytaj *#dalej|do końca#*#, a wszystkiego się dowiesz!

Właściwości odpadów chemicznych w Grodzisku Wielkopolskim

Niezwykle istotne, w kontekście odbioru odpadów chemicznych w Grodzisku Wielkopolskim, są właściwości tego rodzaju śmieci. To, z jakim materiałem mamy do czynienia warunkuje sposoby przechowywania, a także typ dezaktywacji chemicznej. Zatem odpady z tej grupy mogą być: łatwopalne, toksyczne, radioaktywne, wybuchowe, żrące, trujące. Dzięki GHS – Globalnie Zharmonizowanego Systemowi Klasyfikacji i Oznakowania Chemikaliów – możemy wymienić trzy rodzaje zagrożenia: fizyczne, dla zdrowia oraz dla środowiska. Każdy niebezpieczny materiał chemiczny powinien być oznaczony właściwym piktogramem – najczęściej w żółtym trójkącie. Nie zapominaj o powyższej klasyfikacji, ponieważ przyda się ona podczas przechowywania oraz przygotowania do odbioru odpadów chemicznych w Grodzisku Wielkopolskim.

Kwestie formalne skupione wokół odbioru odpadów chemicznych w Grodzisku Wielkopolskim

Jeśli mówimy o kwestiach formalnych, są one analogiczne tak jak w przypadku innych rodzajów odpadów. Będąc przedsiębiorcą lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha gruntów – musisz prowadzić zaktualizowaną ewidencję odpadów w systemie BDO. W WasteMaster współpracujemy jedynie z legalnymi firmami transportowymi działającymi zgodnie z konwencją ADR oraz zgodnymi z prawem placówkami zajmującymi się utylizacją odpadów chemicznych. Cenniki w Grodzisku Wielkopolskim takich placówek określają ceny współpracy z legalnymi podmiotami – a więc zarejestrowanymi w BDO. Brak prowadzenia tam konta może grozić grzywnami nawet do miliona złotych. Ponadto firmy muszą przed odbiorem odpadów chemicznych w Grodzisku Wielkopolskim uzupełnić Kartę Przekazania Odpadów kierowcy, który zabiera nasze śmieci. Dodatkowo ważne jest aby *#*wypełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, na wypadek kontroli służb. Każdy z wyżej wymienionych druków posługuje się kodami odpadów, które możesz znaleźć w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku, wprowadzającego katalog odpadów. Większość oznaczeń substancji chemicznych wyszukasz także na naszej stronie. W razie wszelkich wątpliwości zapraszamy do kontaktu!

Jakie wyróżniamy rodzaje odpadów chemicznych w Grodzisku Wielkopolskim?

Najczęściej wymieniamy dwa rodzaje odpadów chemicznych w Grodzisku Wielkopolskim: zaliczanych do grupy organicznej i nieorganicznej. Pierwszym rodzajem są elementy zawierające węgiel i jego związki z innymi substancjami. Przykładami tej grupy, nadającymi się do utylizacji odpadów chemicznych w Grodzisku Wielkopolskim są następujące materiały: rozpuszczalniki i ługi macierzyste, wapna pokarbidowe, popłuczyny i resztki po destylacjach. Z kolei śmieci nieorganiczne, tj. zbudowane z najróżniejszych pierwiastków oprócz węgla, to np.: metale ciężkie, kwas chlorowodorowy, kwas siarkowy, azotowy, sole, roztwory, wodorotlenki, tlenki metali, rtęć czy arsen. One z kolei są wytwarzane w laboratoriach, zakładach zbrojeniowych czy chemicznych. W związku ze swoimi szkodliwymi właściwościami muszą one zostać koniecznie oddane do placówek utylizacji odpadów chemicznych w Grodzisku Wielkopolskim.

Co wpływa na cennik utylizacji odpadów chemicznych w Grodzisku Wielkopolskim?

Jeśli chodzi o cennik utylizacji odpadów chemicznych w Grodzisku Wielkopolskim, niemożliwym jest po prostu podać listę cen - dla każdej placówki jest to kwestia indywidualna. Warto podkreślić, że nie we wszystkich częściach kraju panuje identyczny system cen. Ponadto, na koszt utylizacji odpadów chemicznych w Grodzisku Wielkopolskim wpływa to, jakim odpadem dysponujesz. Im bardziej jest on toksyczny lub im trudniej jest go wywieźć do placówki zewnętrznej, tym większą cenę zobaczysz na rachunku. Także dostarczana masa śmieci wpływa na koszty utylizacji odpadów chemicznych w Grodzisku Wielkopolskim, ponieważ od ilości właśnie zależy to, jaki samochód należy podstawić. W momencie, jeśli chcesz zorgnanizować wywózkę pozostałości, musisz wziąć pod uwagę swoje oddalenie od placówki utylizującej. Im dalej się znajdujesz - tym więcej trzeba będzie zapłacić za odbiór odpadów chemicznych w Grodzisku Wielkopolskim. Interesuje Cię dokładna wycena? Nie chcesz tracić czasu na wyszukiwanie ofert? Zgłoś się do WasteMaster - nasze bezpłatne usługi pomogą Ci zaoszczędzić mnóstwo czasu!

W jaki sposób przechowywać odpady chemiczne w Grodzisku Wielkopolskim

W nawiązaniu do specyficznych właściwości tych pozostałości, wytwórca odpadów chemicznych w Grodzisku Wielkopolskim jest zobowiązany do odpowiedniego przechowywania takich śmieci. W zależności od substancji (niektóre neutralne pozostałości można np. wylać do umywalki) należy postępować według określonych procedur BHP. Dany odpad należy umieścić w pojemniku na odpady chemiczne w Grodzisku Wielkopolskim, który zazwyczaj otrzymuje się od producenta lub u niego nabywa, a następnie należy dokonać jego dezaktywacji. Jest to proces wymagający użycia innych substancji chemicznych. Jeżeli dezaktywacja jest niemożliwa, należy przy pamiętaniu o szczególnej ostrożności, umieścić odpady w pojemnikach. Często w przypadku rozbudowanych zakładów chemicznych, z placówki utylizującej odpady chemiczne w Grodzisku Wielkopolskim przyjeżdża pojazd typu cysterna, więc po stronie wytwórcy pozostałości leży jedynie stworzenie komfortowych warunków pracy dla ekipy wywozowej. Warto sprawdzić dokładną charakterystykę swojego odpadu, ponieważ w zależności od warunków panujących w laboratorium czy zakładzie pracy – tak będzie się reagowała dana substancja i taki pojemnik na odpady chemiczne w Grodzisku Wielkopolskim będzie potrzebny. Należy wziąć pod uwagę charakterystyczne cechy materiałów, temperaturę, stan skupienia, ale i dodatkowe dane (np. w towarzystwie, jakich związków lepiej nie trzymać danej substancji). W razie wszelkich pytań warto zajrzeć do Ustawy o Odpadach z 2001 roku lub wystarczy zadzwonić do WasteMaster – nasi specjaliści z pewnością Ci pomogą!

Jak zamówić odbiór odpadów chemicznych w Grodzisku Wielkopolskim?

Nie ma nic prostszego! Wystarczy skontaktować się z ekspertami z WasteMaster! Zrób to za pośrednictwem formularza wycenowego lub rozmowy telefonicznej. Jest także możliwość samodzielnego skorzystania z naszej innowacyjnej aplikacji. Udziel danych dotyczących Twoich śmieci oraz preferencje co do odbioru odpadów chemicznych w Grodzisku Wielkopolskim. Ważne jest, abyś podał typ, specyfikę oraz ilość posiadanych śmieci. Oprócz tego Twoją lokalizację, od której będzie zależał koszt utylizacji odpadów chemicznych w Grodzisku Wielkopolskim. Następnie informacji Twój Opiekun Klienta dostarczy Ci wycenę pozostałości, a także zamieści w naszej aplikacji Twoje ogłoszenie. Po krótkim czasie na wcześniej podany adres mailowy otrzymasz także wykaz najkorzystniejszych ofert w okolicy. Jeśli zdecydujesz się na samodzielne korzystanie z aplikacji – jest ona zamieszczona na naszej stronie i nie trzeba jej pobierać. Zamieść ogłoszenie, dodaj zdjęcie, opcjonalnie wymogi wobec kosztów utylizacji odpadów chemicznych w Grodzisku Wielkopolskim i to tyle! Opiekun Klienta przekieruje na Twoje konto najbardziej pasujące oferty, spośród których będziesz mógł dowolnie wybierać. Miej na uwadze, że cennik utylizacji odpadów chemicznych w Grodzisku Wielkopolskim nie jest jednolity w skali kraju – z tego powodu nasza usługa wyceny jest bardzo użyteczna – pozwala na zorientowanie się w lokalnych placówkach. Nasze usługi są kompletnie darmowe, więc za tak kompleksowe działania nie musisz uiszczać opłat, co więcej, możesz się z nami konsultować na dowolnym etapie – pomożemy Ci nawet w BDO!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Utylizacja kwasu siarkowego – cena
08-09-2022
Utylizacja kwasu siarkowego – cena

Interesuje Cię utylizacja kwasu siarkowego? Cena usługi gra ważną rolę, jednak bardzo trudno jednoznacznie ją ustalić. Jej wysokość zależy od szeregu czynników, takich jak ilość...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady chemiczne ze szkoły?
08-09-2022
Gdzie oddać odpady chemiczne ze szkoły?

Odpady chemiczne ze szkoły najlepiej jest oddać do wyspecjalizowanych w tym celu firm. Dzięki temu będziesz miał pewność, że wszystko przebiegnie bezpiecznie i w zgodzie z liter...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady laboratoryjne?
08-09-2022
Gdzie oddać odpady laboratoryjne?

Odpady laboratoryjne najlepiej jest oddać do przedsiębiorstw, które specjalizują się w ich odbiorze i utylizacji. Takie podmioty muszą posiadać szereg uprawnień i pozwoleń, aby ...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady chemiczne?
05-09-2022
Gdzie oddać odpady chemiczne?

Odpady chemiczne najlepiej jest oddać do wyspecjalizowanych firm, które zajmują się ich przewozem i utylizacją. Tego typu podmioty znajdziesz w naszej aplikacji WasteMaster. Moż...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić stare farby i lakiery?
05-09-2022
Gdzie wyrzucić stare farby i lakiery?

Stare farby i lakiery najlepiej jest oddać do najbliższego PSZOK-a (Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych), który znajduje się w każdej gminie. Wystarczy wyszukać go np...

Więcej -->
Gdzie utylizować odczynniki chemiczne?
04-09-2022
Gdzie utylizować odczynniki chemiczne?

Odczynniki chemiczne najlepiej jest utylizować w specjalistycznych przedsiębiorstwach, które świadczą takie usługi. Tego typu substancje zaliczane są do odpadów niebezpiecznych ...

Więcej -->
Gdzie najlepiej utylizować chemikalia?
03-09-2022
Gdzie najlepiej utylizować chemikalia?

Chemikalia najlepiej utylizować w wyspecjalizowanych do tego przedsiębiorstwach. Firmy te muszą posiadać szereg uprawnień i zezwoleń, aby móc przewozić odpady niebezpieczne, jak...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Wiem, że współpracuję z profesjonalistami, kiedy zwracam się do WasteMaster. Przedsiębiorstwa odbierające odpady chemiczne, które dla mnie znajdowali, zawsze przstrzegały zasad BHP.

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Bardzo polecam współpracę z WasteMaster! Wyszukali dla mnie bardzo korzystną firmę odbierającą odpady chemiczne w Grodzisku Wielkopolskim!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie byłem pewien, jak wyglądają koszty utylizacji odpadów chemicznych w Grodzisku Wielkopolskim, dlatego skontaktowałem się z WasteMaster. Otrzymałem wycenę w zaledwie kwadrans!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie wiedziałam, co mam zrobić z litrami zużytego środka dezynfekującego - całe szczęście zadzwoniłam do WasteMaster i załatwili mi korzystną utylizację odpadów chemicznych w Grodzisku Wielkopolskim!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Dzięki WasteMaster wyszukałam wartościową firmę, która nawet zorganizowała dla mnie pojemniki na odpady chemiczne w Grodzisku Wielkopolskim!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Co to są odpady chemiczne? Właściwości odpadów i odczynników chemicznych
06-09-2022
Co to są odpady chemiczne? Właściwości odpadów i odczynników chemicznych

W dzisiejszych czasach chemia przynosi nam prawdziwe zdobycze naukowe i cywilizacyjne na różnych polach działalności człowieka. Dzięki niej jesteśmy w stanie zrobić o wiele więc...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów chemicznych
05-09-2022
Zasady utylizacji odpadów chemicznych

Odpady w laboratorium chemicznym mogą być problematyczne. Tego typu materiały często stanowią zagrożenie dla zdrowia a nawet życia ludzi, oraz środowiska naturalnego. Dlatego ta...

Więcej -->
Klasyfikacja odpadów niebezpiecznych
30-03-2022
Klasyfikacja odpadów niebezpiecznych

Obowiązująca w Polsce i wielu krajach Unii Europejskiej klasyfikacja odpadów niebezpiecznych została stworzona z uwzględnieniem właściwości wybranego produktu. To podstawowe cec...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon