Skup tworzyw sztucznych - Skup tworzyw sztucznych | WasteMaster

Skup tworzyw sztucznych w Słupcy

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Najważniejsze informacje o skupie tworzyw sztucznych w Słupcy

Plastik jest dużym wyzwaniem dla gospodarki odpadowej na całym świecie. Produkujemy go wciąż bardzo dużo, mimo że staramy się stopniowo ograniczać jego konsumpcję. W 2018 rok UE wyprodukowała ok. 359 mln ton tworzyw sztucznych. Część z zużytego plastiku służy do wytwarzania energii, a część jest poddawana recyklingowi. Reszta niestety jest tylko składowana. Mając tę wiedzę, możemy inaczej spojrzeć na lokalny recykling tworzyw sztucznych w Słupcy. Warto zaznaczyć, że prawo w naszym kraju dodatkowo zmusza producentów odpadów plastikowych do ich segregacji bądź odpowiedniej utylizacji w skupie tworzyw sztucznych w Słupcy. W przeciwnym razie grożą nam wysokie grzywny. W jaki sposób zorganizować cały proces? Przeczytaj do końca, a utylizacja plastiku nie będzie miała przed Tobą tajemnic!

W jaki sposób zorganizować odbiór tworzyw sztucznych w Słupcy ?

W jaki sposób znaleźć najkorzystniejszą usługę wywozu do skupu tworzyw sztucznych w Słupcy? Najlepszym rozwiązaniem byłoby skorzystanie z pomocy WasteMaster! Nasi eksperci specjalizują się w wyszukiwaniu najbardziej opłacalnych firm transportowych. Skontaktuj się z nami poprzez formularz zgłoszeniowy lub rozmowę telefoniczną, a jeśli czujesz się na siłach - możesz samodzielnie skorzystać z naszej aplikacji! Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz na naszej stronie - włącznie z linkiem do aplikacji i numerem do konsultantów. Udziel nam informacji o swoich odpadach, lokalizacji oraz preferencji w kontekście odbioru tworzyw sztucznych w Słupcy, a my zajmiemy się resztą. Nasi eksperci zrealizują wycenę danej usługi, a także stworzą listę firm, które mogą Cię zaciekawić. Jeśli zdecydowałeś się na korzystanie z aplikacji - przypisany do Ciebie Opiekun Klienta przekieruje na Twoje konto najtrafniejsze ogłoszenia. Pamiętaj, że ostateczna decyzja co do firmy wywożącej pozostałości do miejsc utylizacji tworzyw sztucznych w Słupcy należy do Ciebie. My jedynie dostarczamy Ci opcji do wyboru!

Dokumenty a odpady z tworzyw sztucznych

Jako producent plastiku, masz obowiązek jego segregowania lub wywozu do placówki zajmującej się utylizacją tworzyw sztucznych w Słupcy. Jeżeli chodzi o sprawy formalne - mają one za zadanie pomagać rządowi w kontroli wytwarzanych śmieci oraz tego jak są utylizowane. Zatem jeśli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem mającym do 75 ha gruntów musisz prowadzić BDO, a także aktualną ewidencję odpadów w tym systemie. Dodatkowo jeśli organizujesz odbiór tworzyw sztucznych w Słupcy musisz dostarczyć KPO kierowcy zabierającemu Twój odpad. Osoby fizyczne mogą tylko okazać dowód tożsamości, ale tak jak wszyscy mają wypełnić KEO, która stanowi dowód w razie inspekcji. Osoby prywatne powinny także otrzymać od skupu tworzyw sztucznych w Słupcy Formularz Przekazania Odpadu. Wszystkie druki są bardzo istotne w kontekście legalności całego procesu - pamiętaj o nich, a żadna grzywna nie będzie Ci zagrażać. W razie pytań oferujemy bezpłatne konsultacje.

Oznaczenia tworzyw sztucznych

Wszelkie dokumenty, które są niezbędne do legalnego poruszania się w zakresie recyklingu i odpadów, wykorzystują oznaczenia numeryczne. Kody odpadów zostały wprowadzone za pomocą Rozporządzenia Ministra Środowiska z 2020 roku, w nawiązaniu do dyrektyw UE. W tym dokumencie wymienione zostały kategorie odpadowe, a każda z nich otrzymała konkretny numer oznaczający miejsce wytworzenia, typ i podgrupę. Dla tworzyw sztucznych sprawa wygląda nieco inaczej: tak wiele branż je wykorzystuje, że nie posiadają jednolitych oznaczeń. Przykładowo kod dla opakowań z tworzyw sztucznych to 15 01 02, a już dla styropianu poprodukcyjnego to już 07 02 13.

Co możesz oddać do skupu tworzyw sztucznych w Słupcy?

Warto zapoznać się z podziałem na rodzaje, który najczęściej figuruje w skupach tworzyw sztucznych w Słupcy. Samo tworzywo składa się z naturalnych lub też sztucznie przekształconych polimerów. Ze względu na różne rodzaje wykorzystywanych substancji, instytucje zajmujące się utylizacją tworzyw sztucznych w Słupcy wyróżniają następujący podział na: • PET (politereftalen etylenu) – np. plastikowe butelki, włókna syntetyczne, folię, • EPS (spieniany polistyren) – tj. styropian, zarówno spożywczy, jak i budowlany, poprodukcyjny czy opakowaniowy, • PVC (polichlorek winylu) – np. wykładziny podłogowe, płyty gramofonowe, cewniki, stolarka okienna, izolacja pochodząca z okablowania. To jedynie niektóre przykłady, jednak zazwyczaj skupy tworzyw sztucznych w Słupcy wykorzystują podobną klasyfikację. Jeżeli nie wiesz lub nie jesteś przekonany, jakim odpadem dysponujesz, polecamy zwrócić się do naszych ekspertów. To wykwalifikowana kadra, która może Ci pomóc w zidentyfikowaniu Twojego odpadu. Wystarczy jeden telefon - konsultacje są całkowicie darmowe!

Recykling tworzyw sztucznych w Słupcy – czy ma w ogóle sens?

Jak najbardziej! Przetransportowane do skupu tworzyw sztucznych w Słupcy materiały są regranulowane. Są one odpylane, poddawane innym procesom, a następnie przekształcane w granulat. Wyróżniamy granulat polietylenu o wysokiej gęstości, polipropylenu oraz polietylenu niskiej gęstości. W zależności od tego, jaki mamy granulat, taki materiał możemy wytworzyć. Kolejne plastikowe butelki, folia, ramy okienne, torby, materiały syntetyczne etc. Zatem plastik, nawet jeśli wygląda na zużyty, można naprawdę wydajnie wykorzystywać. Taki recykling tworzyw sztucznych w Słupcy jest bardzo ważny w kontekście funkcjonowania państwowej gospodarki odpadowej. Jeśli jesteś zainteresowany wyszukaniem najkorzystniejszego miejsca skupu – zwróć się do nas! Za darmo wyselekcjonujemy dla Ciebie najbardziej opłacalne oferty w okolicy!

Od czego zależą ceny skupu tworzyw sztucznych w Słupcy?

Niezwykle ciężko określić dokładną cenę skupu tworzyw sztucznych w Słupcy, nie znając konkretnego przypadku. Warto podkreślić, że wysokość kwoty, którą uiścimy w skupie, kształtuje bardzo dużo czynników. Głównie masa przywiezionych surowców jest istotna, ich rodzaj oraz poziom zanieczyszczenia. Dużo trudniejszym zagadnieniem jest oszacowanie kosztów wywozu do skupu tworzyw sztucznych w Słupcy. Trudnym przypadkiem może być transport styropianu, który musi być we właściwy sposób zabezpieczony - jeśli ekipa wywozowa będzie musiała poczynić dodatkowe kroki, nadprogramowo zabezpieczyć ładunek - istnieje szansa, że cena za wywózkę będzie się zwiększała. To, gdzie jesteś również gra znaczącą rolę - jeśli samochód z kontenerem będzie musiał pokonać długą drogę - można się spodziewać rosnących kosztów. Z tego powodu, jeżeli chcesz precyzyjnej wyceny swoich plastików - skontaktuj się z nami - eksperci z WasteMaster służą pomocą!

Co może Ci zaoferować WasteMaster?

Skupiamy się na jak największym zoptymalizowaniu zarządzania odpadami. Wspieramy naszych użytkowników nie tylko w wyszukiwaniu najlepszych firm zajmujących się odbiorem tworzyw sztucznych w Słupcy, ale znajdziemy dla Ciebie także takie placówki utylizujące, z których najbardziej opłaca się skorzystać! Skontaktuj się z nami poprzez rozmowę lub formularz albo za pomocą aplikacji, a nasi specjaliści zrobią praktycznie wszystko, abyś mógł skorzystać z najkorzystniejszego skupu odpadów tworzyw sztucznych w Słupcy. Opisz nam charakterystykę swoich odpadów, podaj ich rodzaj, ilość oraz inne informacje, które wydają się być istotne, a pracownicy WasteMaster - poprzez naszą aplikację - wyszukają dla Ciebie ciekawe oferty, po uprzedniej wycenie. Wszystkie dane, włącznie z listą skupów, zostaną przesłane na wcześniej podany adres e-mail. W każdym momencie wykonywanej usługi możesz zwracać się z wątpliwościami do swojego Opiekuna Klienta. Jeśli chcesz samodzielnie używać aplikacji - wystarczy ją otworzyć w przeglądarce lub pobrać na telefon, a później zamieścić ogłoszenie, określić lokalizację, dodać zdjęcie tworzyw sztucznych etc. Po krótkim czasie Opiekun Klienta, prześle do Ciebie najtrafniejsze oferty. W każdym przypadku, to Ty podejmujesz decyzję o tym, z których usług chcesz skorzystać, a także możesz wycofać się w każdej chwili (jeśli uznasz, że nie wyszukaliśmy niczego odpowiedniego) - bez żadnych konsekwencji. Ponadto oferujemy także wsparcie w kwestiach formalnych, takich jak BDO. Każdy element świadczonych przez WasteMaster usług jest darmowy!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Gdzie można oddać plastik?
14-09-2022
Gdzie można oddać plastik?

Plastik najlepiej oddać na skup tworzyw sztucznych. Wszystko zależy od tego, jakie ilości oraz jaki rodzaj plastiku posiadamy. Osoby prywatne najlepiej zrobią, wyszukując w Inte...

Więcej -->
Ile kosztuje 1 kg plastikowych butelek?
14-09-2022
Ile kosztuje 1 kg plastikowych butelek?

Cena kilogram plastikowych butelek na skupie tworzyw sztucznych będzie się różniła w zależności między innymi od rodzaju posiadanego odpadu czy lokalizacji punktu. Cena butelki ...

Więcej -->
Ile kosztuje tona odpadów plastikowych?
14-09-2022
Ile kosztuje tona odpadów plastikowych?

Tona odpadów plastikowych kosztuje bardzo różnie. Zazwyczaj nie są to wygórowane ceny, a sam odpad musi być bardzo czysty i spełniać wysokie wymagania (np. często nie może być z...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Bardzo rzetelna obsługa - konsultanci są mili i cierpliwi. A w dodatku wyszukują na serio korzystne oferty skupów tworzyw sztucznych w Słupcy!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

W WasteMaster zrealizowano dla mnie wywózkę plastikowych odpadów na wysokim poziomie. Nie myślałem, że bezpłatne usługi mogą być tak pomocne!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Na pewno skorzystam ponownie - zwłaszcza ich aplikacja mnie do tego przekonała! Jest intuicyjna i prosta w obsłudze - dzięki niej na bieżąco mogę obserwować, z jakich skupów tworzyw sztucznych warto korzystać.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Jestem zadowolona. Dzięki szybkiej reakcji od WasteMaster w zaledwie parę dni pozbyłam się tony izolacji z kabli.

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Bardzo ważny jest dla mnie czas realizacji usługi. Pod tym względem nie mam WasteMaster nic do zarzucenia - niezwykle szybko wycenili moje zużyte worki foliowe. Polecam serdecznie!

Ocena 4/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Jakie ilości plastiku są skupowane przez firmy recyklingowe?
15-09-2022
Jakie ilości plastiku są skupowane przez firmy recyklingowe?

Osoby, które rozważają rozpoczęcia skupowania tworzyw sztucznych z pewnością zastanawiają się, jakie ilości plastiku są potrzebne, aby firma transportowa mogła zaproponować odbi...

Więcej -->
Co robi się z plastiku poddanemu recyklingowi?
02-09-2022
Co robi się z plastiku poddanemu recyklingowi?

Pogłębiająca się świadomość ekologiczna nie tylko Polek i Polaków, lecz także ludzi na całym świecie przyczynia się do tego, że coraz chętniej interesujemy się recyklingiem oraz...

Więcej -->
Jak przebiega proces recyklingu tworzyw sztucznych?
04-07-2022
Jak przebiega proces recyklingu tworzyw sztucznych?

Nie ma co ukrywać, że tworzywa sztuczne towarzyszą nam już od ponad 100 lat. Pierwsze z nich, które było produkowane na masową skalę (bakelit), wynaleziono w 1907 roku. Od tamte...

Więcej -->
Jakie tworzywa sztuczne można wyróżnić?
20-06-2022
Jakie tworzywa sztuczne można wyróżnić?

Chociaż w ostatnich latach rządzący oraz społeczeństwo robią bardzo wiele, aby odejść od plastiku, dalej ludzkość generuje sporą ilość odpadów z tworzyw sztucznych. Często nie z...

Więcej -->
Czy każdy rodzaj plastiku nadaje się do recyklingu?
14-05-2022
Czy każdy rodzaj plastiku nadaje się do recyklingu?

Z każdym mijającym rokiem zwiększa się świadomość społeczeństwa na tematy związane z ekologią, środowiskiem czy codziennym sposobami na dbanie o naszą planetę. Jednym z nich bez...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon