Skup tworzyw sztucznych - Skup tworzyw sztucznych | WasteMaster

Skup tworzyw sztucznych w Krośnie Odrzańskim

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Jak zorganizować odbiór tworzyw sztucznych w Krośnie Odrzańskim?

Czasami, jeśli posiadamy za dużo plastiku, więc chociażby ze względu na jego masę, trudno nam go przetransportować do skupu tworzyw sztucznych w Krośnie Odrzańskim. W takim wypadku należy skorzystać z pomocy firm z zewnątrz. Zalecamy zrealizowanie odbioru tworzyw sztucznych w Krośnie Odrzańskim. W jaki sposób jednak wyszukać najlepszą firmę wywozową? Zostaw to nam! Specjaliści z WasteMaster zajmują się zawodowo wyszukiwaniem korzystnych ofert dla naszych klientów. Wystarczy, że się do nas zwrócisz – czy to za pomocą rozmowy telefonicznej, czy to poprzez formularz zgłoszeniowy lub aplikację – a my zajmiemy się resztą! Dostarczymy Ci ogłoszeń od podmiotów, które organizują wywózkę do placówek utylizujących tworzywa sztuczne w Krośnie Odrzańskim i to całkowicie za darmo!

Formalności - co kogo dotyczy?

Polskie prawo obliguje wszystkich producentów odpadów do utylizacji, segregacji lub recyklingu. Zatem jeżeli chcesz oddać swoje plastiki do punktu utylizacji tworzyw sztucznych w Krośnie Odrzańskim to musisz w jakiś sposób udokumentować cały proces. W zależności od tego, czy jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha ziemi, czy osobą fizyczną, takie formalności będą Cię obowiązywać. Jeśli chodzi o pierwszą z podanych grup - koniecznym jest, aby prowadzić bieżącą ewidencję odpadów w BDO. Dodatkowo, podczas realizacji odbioru tworzyw sztucznych w Krośnie Odrzańskim, koniecznie zwróć Kartę Przekazania Odpadu kierowcy, który zabierze Twój ładunek. Osoby prywatne są zwolnione z tych zobowiązań, jeśli organizują wywózkę śmieci - muszą jedynie okazać dowód osobisty. Jednak muszą wypełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, która stanowi świadectwo legalności w razie inspekcji. Osoba prywatna musi również odebrać Formularz Przekazania Odpadu. Jeśli masz jakiekolwiek pytania związane z dokumentami uprawniającymi Twoją wymianę ze skupem tworzyw sztucznych w Krośnie Odrzańskim - skontaktuj się z WasteMaster!

Co przyjmie od Ciebie skup tworzyw sztucznych w Krośnie Odrzańskim?

Aby mieć jasność, co możesz zostawić w skupie tworzyw sztucznych w Krośnie Odrzańskim, warto poznać klasyfikację tego typu odpadów. Sam plastik jest zbudowany z przekształconych polimerów. Ze względu na różnorodność substancji, które znajdziemy w punkcie utylizującym tworzywa sztuczne w Krośnie Odrzańskim, najczęściej wyróżniamy: • PET (politereftalen etylenu) – np. plastikowe butelki, włókna syntetyczne, folię, • EPS (spieniany polistyren) – tj. styropian, zarówno spożywczy, jak i budowlany, poprodukcyjny czy opakowaniowy, • PVC (polichlorek winylu) – np. wykładziny podłogowe, płyty gramofonowe, cewniki, stolarka okienna, izolacja pochodząca z okablowania. Są to wybrane przykłady, które znajdziesz w cennikach skupów tworzyw sztucznych w Krośnie Odrzańskim, jednak może być ich o wiele więcej, wszystko zależy tego, w czym specjalizuje się dana placówka. Jeśli potrzebujesz pomocy w zidentyfikowaniu swoich odpadów - skontaktuj się z nami - ze wszystkim Ci pomożemy!

Ceny skupu tworzyw sztucznych w Krośnie Odrzańskim

Nie jest prosto określić cenę tworzyw sztucznych w Krośnie Odrzańskim. Ponieważ koszt skupu kształtuje się w zależności od rodzaju, ilości oraz adresu odbioru. W przypadku styropianu należy uwzględnić także kłopotliwe pakowanie – jeśli ekipa odbierająca tworzywa będzie zmuszona zorganizować dodatkowe opakowanie – cena prawdopodobnie się zwiększy. Podobnie w przypadku tradycyjnego plastiku – gdy załadunek jest zbyt skomplikowany. Dodatkowo, jeżeli znajdujesz się w daleko od skupu tworzyw sztucznych w Krośnie Odrzańskim koszt utylizacji będzie wzrastał. Jeśli chcesz otrzymać precyzyjną wycenę – skontaktuj się z WasteMaster!

Co warto wiedzieć o recyklingu tworzyw sztucznych w Krośnie Odrzańskim?

Po pierwsze: recykling tworzyw sztucznych w Krośnie Odrzańskim jest wyjątkowo efektywny! Specjalne maszyny w stosunkowo krótkim czasie i przy zużyciu niedużych ilości energii, są w stanie przerobić odpady plastikowe na granulat. Powyższy proces nazywamy regranulacją, dzięki której otrzymujemy drobne, oczyszczone materiały z tworzyw sztucznych, które mogą być wykorzystane w przeróżnych gałęziach gospodarki. Pozostałości są przewożone do skupów tworzyw sztucznych w Krośnie Odrzańskim, po to by zostać przekształcane w specjalistycznych urządzeniach, w których zostaną odpylone; odbywa się w nich także detekcja metali, a później odgazowywanie. W zależności od tego, jaki surowiec jest przekształcany, możemy wyprodukować granulat polipropylenowy lub polietylenowy o wyższej lub mniejszej gęstości. Ostatnim etapem jest sortowanie ze względu na kolory granulek. Z nich możemy wyprodukować plastikowe wiadra, meble ogrodowe, folie, torby i tkaniny syntetyczne. Tym prostym sposobem możemy ograniczyć produkcję nowych tworzyw sztucznych. Naprawdę warto wywozić tego typu materiały do placówek zajmujących się recyklingiem plastików - jeśli potrzebujesz pomocy w organizacji całego procesu - zadzwoń do nas!

Nasza oferta

Oferujemy kompleksową organizację nie tylko odbioru tworzyw sztucznych w Krośnie Odrzańskim, ale i wyszukujemy najtańsze skupy w okolicy, czy też jesteśmy wsparciem w kwestiach formalnych. W Twoim imieniu nasi eksperci dodadzą ogłoszenie do naszej aplikacji, a następnie prześlą Ci zebrane dane, spośród których możesz wybrać najbardziej odpowiadającą Ci ofertę. Jeżeli chcesz samodzielnie dodać zlecenie dotyczące poszukiwań skupów odpadów z tworzyw sztucznych w Krośnie Odrzańskim, możesz to zrobić! Zainstaluj naszą aplikację lub wyświetl ją w przeglądarce, zamieść ogłoszenie i czekaj, aż Opiekun Klienta przekieruje do Ciebie interesujące oferty. We wszystkich przypadkach dysponujesz kompletną wolnością wyboru. Dodatkowo nie zapłacisz za żaden wariant naszych usług. Nawet konsultacje w sprawie BDO są bezpłatne!

Skup tworzyw sztucznych w Krośnie Odrzańskim – co musisz wiedzieć?

Twój zakład pracy wytwarza duże ilości tworzyw sztucznych? Zgromadziłeś dużo plastiku i nie wiesz, co z nim począć? Zapoznaj się z poniższym tekstem i dowiedz się, w jaki sposób postępować ekologicznie! Niestety, mimo zwiększonych starań szacuje się, że w 2018 roku w całej UE wyprodukowano 359 mln ton tworzyw sztucznych, z czego 24,9% jest składowane, a resztę wykorzystuje się w ramach recyklingu lub przekształca się w energię. Procent plastiku przetwarzanego nie jest najniższy w skali globalnej, jednak warto dbać o to, żeby jak największa ilość odpadów zyskało nowe życie. Chociażby lokalnie recykling tworzyw sztucznych w Krośnie Odrzańskim jest istotny. Dodatkowo prawo w Polsce zabrania składowania czy wyrzucania plastików w losowe miejsca – grożą za to grzywny nawet do 5 tys. zł. Zatem jeśli posiadasz duże ilości tego materiału, najlepszym wyjściem jest przekazanie go do skupu tworzyw sztucznych w Krośnie Odrzańskim. Jak zorganizować ten proces? Czytaj do końca!

Oznaczenia tworzyw sztucznych

Wszelkie dokumenty, które są konieczne do legalnego poruszania się w zakresie recyklingu i odpadów, wykorzystują oznaczenia numeryczne. Kody odpadów zostały wprowadzone mocą Rozporządzenia Ministra Środowiska z 2020 roku, w nawiązaniu do ustaw UE. W tym dokumencie wymienione zostały klasyfikacje odpadowe, a każda z nich otrzymała konkretny numer oznaczający miejsce wytworzenia, rodzaj i podgrupę. Dla tworzyw sztucznych sprawa wygląda trochę inaczej: tak wiele branż je wykorzystuje, że nie posiadają jednolitych oznaczeń. Przykładowo kod dla opakowań z tworzyw sztucznych to 15 01 02, podczas gdy dla styropianu poprodukcyjnego to już 07 02 13.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Gdzie można oddać plastik?
14-09-2022
Gdzie można oddać plastik?

Plastik najlepiej oddać na skup tworzyw sztucznych. Wszystko zależy od tego, jakie ilości oraz jaki rodzaj plastiku posiadamy. Osoby prywatne najlepiej zrobią, wyszukując w Inte...

Więcej -->
Ile kosztuje 1 kg plastikowych butelek?
14-09-2022
Ile kosztuje 1 kg plastikowych butelek?

Cena kilogram plastikowych butelek na skupie tworzyw sztucznych będzie się różniła w zależności między innymi od rodzaju posiadanego odpadu czy lokalizacji punktu. Cena butelki ...

Więcej -->
Ile kosztuje tona odpadów plastikowych?
14-09-2022
Ile kosztuje tona odpadów plastikowych?

Tona odpadów plastikowych kosztuje bardzo różnie. Zazwyczaj nie są to wygórowane ceny, a sam odpad musi być bardzo czysty i spełniać wysokie wymagania (np. często nie może być z...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Dzięki aplikacji WasteMaster znalazłam skup tworzyw sztucznych w Krośnie Odrzańskim, z którym nawiązałam stałą współpracę. Jestem bardzo zaskoczona!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

WasteMaster raz jeszcze pomogło mi w zutylizowaniu tony plastiku typu PET. Jak zwykle jestem niezwykle zadowolona - stanęli na wysokości zadania!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Wydaje mi się, że opłaca się skorzystać z usług WasteMaster - są naprawdę profesjonalnie, a ich pracownicy znają się na rzeczy!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Na pewno jeszcze kiedyś skorzystam! Wartościowe usługi, które faktycznie pomagały zoptymalizować zarządzanie odpadami w mojej firmie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Cenię sobie wolność wyboru, dlatego jeżeli nie odpwoiadają mi opcje skupów tworzyw sztucznych podsunięte przez WasteMaster - wiem, że mogę z nich zrezygnować i nie poniosę z tego tytułu żadnych opłat:)

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Jakie ilości plastiku są skupowane przez firmy recyklingowe?
15-09-2022
Jakie ilości plastiku są skupowane przez firmy recyklingowe?

Osoby, które rozważają rozpoczęcia skupowania tworzyw sztucznych z pewnością zastanawiają się, jakie ilości plastiku są potrzebne, aby firma transportowa mogła zaproponować odbi...

Więcej -->
Co robi się z plastiku poddanemu recyklingowi?
02-09-2022
Co robi się z plastiku poddanemu recyklingowi?

Pogłębiająca się świadomość ekologiczna nie tylko Polek i Polaków, lecz także ludzi na całym świecie przyczynia się do tego, że coraz chętniej interesujemy się recyklingiem oraz...

Więcej -->
Jak przebiega proces recyklingu tworzyw sztucznych?
04-07-2022
Jak przebiega proces recyklingu tworzyw sztucznych?

Nie ma co ukrywać, że tworzywa sztuczne towarzyszą nam już od ponad 100 lat. Pierwsze z nich, które było produkowane na masową skalę (bakelit), wynaleziono w 1907 roku. Od tamte...

Więcej -->
Jakie tworzywa sztuczne można wyróżnić?
20-06-2022
Jakie tworzywa sztuczne można wyróżnić?

Chociaż w ostatnich latach rządzący oraz społeczeństwo robią bardzo wiele, aby odejść od plastiku, dalej ludzkość generuje sporą ilość odpadów z tworzyw sztucznych. Często nie z...

Więcej -->
Czy każdy rodzaj plastiku nadaje się do recyklingu?
14-05-2022
Czy każdy rodzaj plastiku nadaje się do recyklingu?

Z każdym mijającym rokiem zwiększa się świadomość społeczeństwa na tematy związane z ekologią, środowiskiem czy codziennym sposobami na dbanie o naszą planetę. Jednym z nich bez...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon