Skup tworzyw sztucznych - Skup tworzyw sztucznych | WasteMaster

Skup tworzyw sztucznych w Jelczu-Laskowicach

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Skup tworzyw sztucznych w Jelczu-Laskowicach – co musisz wiedzieć?

Twój zakład pracy produkuje duże ilości tworzyw sztucznych? Zebrałeś dużo plastiku i nie wiesz, co z nim zrobić? Zapoznaj się z poniższym wpisem i dowiedz się, w jaki sposób postępować ekologicznie! Niestety, mimo usilnych starań szacuje się, że w 2018 roku w całej UE wyprodukowano 359 mln ton platików, z czego 24,9% jest składowane, a resztę wykorzystuje się w ramach recyklingu lub przetwarzania na energię. Procent plastiku przetwarzanego nie jest najniższy w skali globalnej, jednak warto dbać o to, żeby jak najwięcej odpadów zyskało nowe życie. Chociażby lokalnie recykling tworzyw sztucznych w Jelczu-Laskowicach jest istotny. Dodatkowo prawo w Polsce zabrania składowania czy wyrzucania plastików w losowe miejsca – grożą za to kary nawet do 5 tys. zł. Zatem jeśli posiadasz duże ilości tego odpadu, najlepszym wyjściem jest oddanie go do skupu tworzyw sztucznych w Jelczu-Laskowicach. Jak zorganizować ten proces? Czytaj dalej!

Recykling tworzyw sztucznych w Jelczu-Laskowicach - co warto wiedzieć?

Co nieco niespodziewane - recykling tworzyw sztucznych w Jelczu-Laskowicach jest wyjątkowo wydajny! Dzięki odpowiednim maszynom, w stosunkowo łatwy sposób można przerobić stare plastiki w granulat. Regranulacja to właśnie nazwa zabiegu, który sprawia, że możemy po raz kolejny wykorzystać takie odpady. Pozostałości są wywożone do skupu tworzyw sztucznych w Jelczu-Laskowicach, a następnie umieszczane w nowoczesnym urządzeniu. W nim są odpylane, dokonuje się detekcja metali, a potem odgazowywanie. Po ty wszystkim wytwarzany zostaje (w zależności od przekształcanego materiału) granulat polipropylenowy lub granulat polietylenu o niskiej albo dużej gęstości. Na końcu surowce są dzielone na konkretne kolory. Z nich możemy wyprodukować nowe meble ogrodowe, folie, wiadra, torby czy materiały syntetyczne. W ten sposób redukujemy zaśmiecenie naszej planety! Jeśli chcesz zorganizować wywóz plastików do skupu - skontaktuj się z nami, znajdziemy dla Ciebie najlepsze oferty!

W jaki sposób zorganizować odbiór tworzyw sztucznych w Jelczu-Laskowicach ?

W jaki sposób znaleźć najkorzystniejszą usługę wywozu do skupu tworzyw sztucznych w Jelczu-Laskowicach? Najlepszym sposobem byłoby skorzystanie z pomocy WasteMaster! Nasi pracownicy specjalizują się w wyszukiwaniu najbardziej opłacalnych firm transportowych. Skontaktuj się z nami poprzez formularz zgłoszeniowy lub rozmowę telefoniczną, a jeśli czujesz się na siłach - możesz samodzielnie użyć naszej aplikacji! Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz na naszej stronie - włącznie z linkiem do aplikacji i telefonem do konsultantów. Udziel nam informacji na temat swoich odpadów, lokalizacji oraz preferencji w kontekście odbioru tworzyw sztucznych w Jelczu-Laskowicach, a my zajmiemy się resztą. Nasi eksperci zorganizują wycenę danej usługi, a także stworzą listę firm, które mogą Cię zainteresować. Jeśli zdecydowałeś się na korzystanie z aplikacji - przypisany do Ciebie Opiekun Klienta przekieruje na Twoje konto najbardziej pasujące ogłoszenia. Pamiętaj, że końcowa decyzja co do firmy wywożącej odpady do miejsc utylizacji tworzyw sztucznych w Jelczu-Laskowicach należy do Ciebie. My jedynie dostarczamy Ci opcji do wyboru!

Nasza oferta

Oferujemy kompleksową organizację nie tylko odbioru tworzyw sztucznych w Jelczu-Laskowicach, ale i wyszukujemy najkorzystniejsze skupy w okolicy, czy też jesteśmy wsparciem w kwestiach formalnych. W Twoim imieniu nasi eksperci dodadzą ogłoszenie do naszej aplikacji, a następnie prześlą Ci zebrane dane, spośród których możesz wybrać najbardziej pasującą do Ciebie ofertę. Jeżeli chcesz samodzielnie dodać zlecenie dotyczące poszukiwań skupów odpadów z tworzyw sztucznych w Jelczu-Laskowicach, możesz to zrobić! Pobierz naszą aplikację lub wyświetl ją w przeglądarce, zamieść zlecenie i czekaj, aż Opiekun Klienta przekieruje do Ciebie interesujące oferty. We wszystkich przypadkach dysponujesz kompletną wolnością wyboru. Dodatkowo nie zapłacisz za żaden wariant naszych usług. Nawet konsultacje w sprawie BDO są bezpłatne!

Jak wyglądają ceny skupu tworzyw sztucznych w Jelczu-Laskowicach

Cena tworzyw sztucznych w Jelczu-Laskowicach zależy od wielu czynników. To, ile odpadu masz, jakiego jest rodzaju oraz skąd chcesz go wywieźć. W przypadku niektórych materiałów należy także wziąć pod uwagę czystość danego plastiku oraz sposób jego zapakowania. Utylizacja i przewóz styropianu, który ekipa wywozowa musiała nadprogramowo zapakować, będzie oczywiście droższa. Także sama wycena przewozu jest problematyczna, ponieważ zależy od tego, jak łatwo uda się wywieźć ładunek do skupu tworzyw sztucznych w Jelczu-Laskowicach. To, jak daleko się znajdujesz od takiej placówki również jest istotne. Zatem najlepszym wyjściem byłoby skorzystanie z usług WasteMaster - precyzyjnie wycenimy Twoje plastiki!

Co przyjmie od Ciebie skup tworzyw sztucznych w Jelczu-Laskowicach?

Aby być pewnym, co możesz zostawić w skupie tworzyw sztucznych w Jelczu-Laskowicach, warto poznać podział tego typu odpadów. Sam plastik składa się z przekształconych polimerów. Ze względu na zróżnicowanie substancji, które znajdziemy w skupie utylizującym tworzywa sztuczne w Jelczu-Laskowicach, najczęściej wyróżniamy: • PET (politereftalen etylenu) – np. plastikowe butelki, włókna syntetyczne, folię, • EPS (spieniany polistyren) – tj. styropian, zarówno spożywczy, jak i budowlany, poprodukcyjny czy opakowaniowy, • PVC (polichlorek winylu) – np. wykładziny podłogowe, płyty gramofonowe, cewniki, stolarka okienna, izolacja pochodząca z okablowania. Są to wybrane przykłady, które wyszukasz w cennikach skupów tworzyw sztucznych w Jelczu-Laskowicach, jednak może być ich dużo więcej, wszystko zależy tego, w czym specjalizuje się dana placówka. Jeśli potrzebujesz pomocy w zidentyfikowaniu swoich odpadów - skontaktuj się z nami - ze wszystkim Ci pomożemy!

W jaki sposób oznaczamy tworzywa sztuczne?

Wszystkie wcześniej wymienione dokumenty posługują się tzw. systemem kodów odpadów. Został on wprowadzony w nawiązaniu do prawa unijnego, za pośrednictwem Rozporządzenia Ministra Środowiska w styczniu 2020 roku. Wprowadza ono katalog odpadów, w którym każda wyprodukowana pozostałość otrzymuje z góry przypisany kod. Jest to ciąg cyfr, który ma upraszczać identyfikację śmieci, a także zawierać informacje o źródle pochodzenia, charakterystyce i typie danego odpadu. Najczęściej jeden typ pozostałości ma do dyspozycji osobną grupę oznaczeń numerycznych (np. odpady drewniane znajdziemy pod numerem 15) jak ze względu na to, że tworzywa sztuczne są wykorzystywane niemal wszędzie - należą do najróżniejszych grup. Za przykład może posłużyć styropian poprodukcyjny: 07 02 13 oraz opakowania plastikowe: 15 01 02.

Formalności - co kogo dotyczy?

Polskie prawo obliguje wszystkich producentów pozostałości do utylizacji, segregacji lub recyklingu. Zatem jeżeli chcesz przekazać swoje plastiki do punktu utylizacji tworzyw sztucznych w Jelczu-Laskowicach to jesteś zmuszony do udokumentowania tego procesu. W zależności od tego, czy jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha gruntów, czy osobą fizyczną, takie dokumenty będą Cię obowiązywać. Jeśli chodzi o pierwszą z podanych grup - koniecznym jest, aby prowadzić bieżącą ewidencję odpadów w BDO. Ponadto, podczas realizacji odbioru tworzyw sztucznych w Jelczu-Laskowicach, koniecznie zwróć Kartę Przekazania Odpadu kierowcy, który zabierze Twój ładunek. Osoby fizyczne są zwolnione z tych obowiązków, jeśli organizują wywózkę śmieci - muszą jedynie okazać dowód osobisty. Jednak są zobligowane do wypełnienia Karty Ewidencji Odpadowej, która stanowi świadectwo legalności w razie inspekcji. Osoba prywatna musi również odebrać Formularz Przekazania Odpadu. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości związane z dokumentami uprawniającymi Twoje transakcje ze skupem tworzyw sztucznych w Jelczu-Laskowicach - skontaktuj się z WasteMaster!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Gdzie można oddać plastik?
14-09-2022
Gdzie można oddać plastik?

Plastik najlepiej oddać na skup tworzyw sztucznych. Wszystko zależy od tego, jakie ilości oraz jaki rodzaj plastiku posiadamy. Osoby prywatne najlepiej zrobią, wyszukując w Inte...

Więcej -->
Ile kosztuje 1 kg plastikowych butelek?
14-09-2022
Ile kosztuje 1 kg plastikowych butelek?

Cena kilogram plastikowych butelek na skupie tworzyw sztucznych będzie się różniła w zależności między innymi od rodzaju posiadanego odpadu czy lokalizacji punktu. Cena butelki ...

Więcej -->
Ile kosztuje tona odpadów plastikowych?
14-09-2022
Ile kosztuje tona odpadów plastikowych?

Tona odpadów plastikowych kosztuje bardzo różnie. Zazwyczaj nie są to wygórowane ceny, a sam odpad musi być bardzo czysty i spełniać wysokie wymagania (np. często nie może być z...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Musiałam zutylizować kilkaset kilogramów uszkodzonych płyt winylowych - tylko dzięki WasteMaster w tak krótkim czasie znalazłam odpowiedni skup tworzyw sztucznych w Jelczu-Laskowicach.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Cenię sobie tego typu usługi, wydaje mi się, że rzeczywiście firmy tego typu mogę zmienić wygląd gospodarki odpadowej w Polsce!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Wartościowa sprawa. Nic nie płacisz i otrzymujesz obsługę na wysokim poziomie. Bardzo opłacalne!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Oszczędziłam kupę czasu dzięki WasteMaster. Nie marnowałam go na próżne wyszukiwanie ofert w internecie - same do mnie spływały, dzięki ich aplikacji. A i znalazłam naprawdę korzystny skup tworzyw sztucznych w Jelczu-Laskowicach!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Świetna sprawa, rzeczywiście przydatna usługa, z pewnością jeszcze kiedyś tu wrócę!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Jakie ilości plastiku są skupowane przez firmy recyklingowe?
15-09-2022
Jakie ilości plastiku są skupowane przez firmy recyklingowe?

Osoby, które rozważają rozpoczęcia skupowania tworzyw sztucznych z pewnością zastanawiają się, jakie ilości plastiku są potrzebne, aby firma transportowa mogła zaproponować odbi...

Więcej -->
Co robi się z plastiku poddanemu recyklingowi?
02-09-2022
Co robi się z plastiku poddanemu recyklingowi?

Pogłębiająca się świadomość ekologiczna nie tylko Polek i Polaków, lecz także ludzi na całym świecie przyczynia się do tego, że coraz chętniej interesujemy się recyklingiem oraz...

Więcej -->
Jak przebiega proces recyklingu tworzyw sztucznych?
04-07-2022
Jak przebiega proces recyklingu tworzyw sztucznych?

Nie ma co ukrywać, że tworzywa sztuczne towarzyszą nam już od ponad 100 lat. Pierwsze z nich, które było produkowane na masową skalę (bakelit), wynaleziono w 1907 roku. Od tamte...

Więcej -->
Jakie tworzywa sztuczne można wyróżnić?
20-06-2022
Jakie tworzywa sztuczne można wyróżnić?

Chociaż w ostatnich latach rządzący oraz społeczeństwo robią bardzo wiele, aby odejść od plastiku, dalej ludzkość generuje sporą ilość odpadów z tworzyw sztucznych. Często nie z...

Więcej -->
Czy każdy rodzaj plastiku nadaje się do recyklingu?
14-05-2022
Czy każdy rodzaj plastiku nadaje się do recyklingu?

Z każdym mijającym rokiem zwiększa się świadomość społeczeństwa na tematy związane z ekologią, środowiskiem czy codziennym sposobami na dbanie o naszą planetę. Jednym z nich bez...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon