Paliwa alternatywne / RDF

Sprawdź oferty na swój odpad!

Recykling odpadów RDF w Środzie Wielkopolskiej

Jakie działa utylizacja odpadów RDF w Środzie Wielkopolskiej?

Legalna utylizacja odpadów RDF w mieście Środa Wielkopolska polega na ich cyklicznym odbieraniu od firm ze wskazanego przez nich miejsca, a także zawożeniu ich do dedykowanych punktów. Skupowanie odpadów jest obecnie powszechnie. Odbywa się ono w sposób rzetelny z dbaniem o bezpieczeństwo fauny i flory, jak również osób postronnych.

Charakterystyczne cechy odpadu.

Mianem odpadu z tej kategorii określa się odpady palne, o jednolitym stopniu zmieszania, rozdrobnione, jak i te powstałe w wyniku połączenia ze sobą różnych odpadów innych niż kategoryzowane jako szkodliwe. To paliwo stworzone z udziałem lub też paliwa stałego, ciepłego oraz biomasy. Jest ono produkowane w wyniku przetwórstwa termicznego. Nie powoduje to wzrostu poziomu emisji gazów cieplarnianych.
Dziękujemy za dodanie oferty odpadu
Szczegóły oferty
Dodaj zdjęcia:
Status oferty: Aktywna
Ilość:
Miasto:
Kod pocztowy:
Województwo:
Kategoria: doprecyzuj
Opis: uzupełnij
zapisz
zmień
Nazwa firmy: zmień nazwę
zapisz
Numer BDO: zmień
zapisz
Data dodania:
Zbieramy oferty na Twój odpad od firm Gospodarujących Odpadami

Możesz zostać na tej stronie. Zwykle w ciągu 10 minut pojawiają się pierwsze propozycje na zagospodarowanie odpadu. Informacje o nich otrzymasz również mailowo na adres oraz w aplikacji. Firmy gospodarujące Odpadami mogą również skontaktować się z Tobą telefonicznie na numer

mapa
Na co czekasz?
Przykładowe oferty w Środzie Wielkopolskiej
rdf
3000 kg
rdf
Józefów
rdf
900 kg
rdf
Biłgoraj
rdf
7000 kg
rdf
Szczecinek
rdf
4000 kg
Żagań
rdf
1500 kg
rdf
Strzelce Krajeńskie
rdf
5000 kg
rdf
Kościerzyna
Sprawdź
Jak to działa?
Sprawdź także
Recykling odpadów RDF w innych miastach
Zobacz więcej
Przykładowe firmy odbierające paliwa alternatywne / rdf w Środzie Wielkopolskiej
Śrem
RECYKL Organizacja Odzysku S.A.
Poznań
EKOS POZNAŃ Sp. z o.o.
Braniewo
Zbierający nr 5 S.A. (firma pozyskana przez Partnera nr 1)
Tychy
Partner nr 2 sp. z o.o.
Plewiska
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe LS-PLUS Sp. z o.o.
Rawicz
METALIKA RECYCLING Sp. z o.o.
Środa Wielkopolska
Inne, popularne kategorie odpadów

Typy surowców stosowanych do produkcji.

Do surowców, stosowanych przy produkcji paliwa zaliczają się m.in.: odpady komunalne, opony, odpady rozpuszczalnikowe i pozostałości po destylacji rozpuszczalników, tworzywa sztuczne, odpady zwierzęce, przepracowane oleje, trociny, odpady ściekowe. Do tej kategorii kwalifikują się również resztki demontażu samochodu, papier i karton czy masy włókniste. Ze względu na mnogość używanych do produkcji materiału, recykling odpadów RDF w mieście Środa Wielkopolska jest niezwykle ważny.

Jakiego rodzaju podmioty oferują recykling odpadów RDF w Środzie Wielkopolskiej?

Firmami, które są stałymi odbiorcami odpadu, to głównie cementownie i elektrownie. To w nich odpady przekształcane są na energię cieplną.

W jakich konkretnie miejscach korzysta się z utylizacji odpadów RDF w mieście Środa Wielkopolska?

Miejscami, gdzie często wykorzystuje się utylizację odpadów RDF w Środzie Wielkopolskiej są profesjonalne obiekty energetyczne, posiadające urządzenia dedykowane spalaniu paliwa alternatywnego. Miejscami, gdzie wykorzystuje się także wyżej wymienione odpady, są spalarnie odpadów komunalnych i cementownie.

Dokładny kod odpadu.

Powszechnie obowiązujący kod odpadów ustalony jest na podstawie katalogu odpadów. Odpady tej kategorii oznaczone są kodem 19 12 10.

Koszt wystawienia oferty w aplikacji WasteMaster.

Uaktywnienie oferty na recykling odpadów RDF w Środzie Wielkopolskiej dzięki nowoczesnej aplikacji internetowej WasteMaster jest darmowe. Działanie to nie wiąże się także z przymusem korzystania z dodatkowych, płatnych opcji.

Chemiczne proporcje dla odpadu.

Ustalonym odgórnie parametrem, który muszą mieć odpady, jest ich bardzo wysoka wartość opałowa. Powinna ona oscylować na poziomie 14 do 16 MJ na kilogram - bez suszenia, dopuszczalne jest - 16 do 18 MJ na kilogram z suszeniem.
Oni skorzystali już z WasteMaster
Opinie o WasteMaster
Witold
Korzystam z WasteMaster od dawna. Mam kilka punktów skupu złomu i jako pośrednik obrotu odpadami mogę powiedzieć jedno: handel odpadami to teraz żadne wyzwanie!
Kacper
Zajmujemy się nie tylko wyburzeniami domów, ale też potem cały złom i inne odpady składujemy. Często zaglądamy do aplikacji, żeby znaleźć nowych klientów.
Justyn
Nadszedł czas, kiedy wiedziałem, że już muszę zezłomować stary samochód. Chciałem dostać jak najwyższą cenę, dlatego sprawdziłem kilka punktów w okolicy. Mogłem szybko wybrać przez WasteMaster te, jakie oferują najlepszą cenę. Polecam wszystkim!
Karol
Patrząc na to, jak już nowocześnie prezentuje się aplikacja WasteMaster mogę tylko czekac na dalszy rozwój i pogratulowac twórcom.
Oliwier
Mamy z mężem niewielki skl [...]