Odpady drewniane - Odbiór odpadów drewnianych | WasteMaster

Odbiór odpadów drewnianych w Zakroczymiu

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Miejsca produkcji odpadów drewnianych w Zakroczymiu

Jak już zostało wcześniej nadmienione, odpady drewniane w Zakroczymiu możemy spotkać w zasadzie w każdym zakładzie produkcyjnym. Największym (procentowo) producentem pozostałości tego rodzaju są tartaki i inne placówki przetwórstwa drewna. Produkowane są tam głównie: zrzyny, opoły, oflisy, napływy korzeniowe, trociny czy kora. Drugim największym wytwórcą są zakłady meblarskie i drewnopodobne. W ramach tej części gospodarki wytwarza się odpadki z tworzywa drzewnego, z drewna litego, sklejki, płyt pilśniowych, wiórowych, OSB czy z pyłu drzewnego. Jednak oprócz tego, odpady z drewna może wytwarzać rzemiosło artystyczne. Jeśli wciąż szukasz odpowiedzi na pytanie: gdzie oddać odpady drewniane w Zakroczymiu - skontaktuj się z WasteMaster!

Od czego zależą ceny skupu odpadów drewnianych w Zakroczymiu?

Kształt cen skupu odpadów drewnianych w Zakroczymiu jest zależny od wielu elementów. Głównie od tego, jakim odpadem dysponujesz, a także ile go masz. Według danych zebranych przez WasteMaster, najdroższe jest drewno opakowaniowe - od 35 zł/t w górę, a najtańsze są materiały drewnopodobne: płyty OSB, sklejka etc.: od 15 zł/t i więcej. Od czego zależą te kwoty? Od popytu i podaży na produkty wytworzone w placówkach skupów odpadów drewnianych w Zakroczymiu. Obecnie trudno jest antycypować zachowanie rynku, jednak jeszcze rok wcześniej tendencja była wyraźnie wzrostowa. Ponadto, wzrastanie kosztów będzie wyraźnie widoczny, gdy wynajmiemy kontener na odpady drewniane w Zakroczymiu. Jeżeli przekażesz zanieczyszczone surowce do skupu - cena może się zwiększyć, ponieważ skup będzie musiał przeprowadzić dodatkowe zabiegi oczyszczania. Finalnym ważnym kryterium, które może mieć wpływ na wysokość ceny skupu odpadów drewnianych w Zakroczymiu jest Twoja lokalizacja. NIe zapominaj: im dalej jesteś - tym większą kwotę przyjdzie Ci zapłacić. Ceny nie są jednolite w skali kraju, co także warto wziąć pod uwagę. Jeżeli nie chcesz tracić czasu na uzupełnianie formularzy z wycenami - skontaktuj się z nami! Wycenę realizujemy w 15 minut!

Odbiór odpadów drewnianych w Zakroczymiu - ważne informacje

Jeżeli nie posiadasz możliwości wywozu pozostałości z Twojej lokalizacji, warto skorzystać z opcji odbioru odpadów drewnianych w Zakroczymiu. Firmy świadczące takie usługi, również możesz wyszukać za pomocą aplikacji WasteMaster! Zgłoś się do nas lub samodzielnie skorzystaj z naszej nowoczesnej aplikacji - to przecież nic nie kosztuje! W momencie, kiedy zdecydujesz się na skorzystanie z opcji odbioru odpadów drewnianych w Zakroczymiu musisz mieć w pamięci, że Twoja odległość od skupu ma kluczowe znaczenie w kontekście kosztów. Z tej przyczny specjaliści z WasteMaster zazwyczaj proponują naszym klientom najbliższe placówki. Dobrym rozwiązaniem jest również wynajem kontenera na odpady drewniane w Zakroczymiu - najczęściej można go wykupić na okres ok. tygodnia, co daje opcję spokojnego załadunku. Dodatkowo, gromadząc śmieci w jednym miejscu, zapobiegasz potencjalnym wypadkom w miejscu pracy. Kolejna cenna wskazówka: im więcej informacji udzielisz o swoich pozostałościach, tym precyzyjniej będziemy mogli dopasować do Ciebie konkretne ogłoszenia odbioru odpadów drewnianych w Zakroczymiu. W razie wszelkich pytań - zachęcamy do kontaktu.

Co możemy wyprodukować z odpadów drewnianych w Zakroczymiu?

W skupie odpadów drewnianych w Zakroczymiu, dostarczane surowce są segregowane i przeznaczane do określonego działu przetwórczego. Dzięki metodzie recyklingu materiałowego, możemy wytworzyć węgiel drzewny, papier z masy celulozowej, materiały na opał, trociny, korę (istotną dla ogrodnictwa lub rolnictwa), kompost czy też płyty pilśniowe oraz wiórowe. Nietrudno zauważyć, jak wiele różnych rzeczy powstaje z odpadów drewnianych w Zakroczymiu. Dzięki temu, wiele drzew może zostać uratowanych, a energia oszczędzona - w końcu nie zużywa się jej do produkcji nowych przedmiotów. Podążaj ekologiczną drogą ze wsparciem od WasteMaster - znajdziemy dla Ciebie najlepsze placówki!

Odpady drewniane w Zakroczymiu - jakie dokumenty trzeba wypełnić?

Aby w zgodny z prawem sposób wywieźć i zutylizować swoje odpady drewniane w Zakroczymiu musisz wypełnić kilka formalności. Są one niezbędnym narzędziem kontroli przedsiębiorców i wytwórców pozostałości. Jeżeli należysz do grupy przedsiębiorców lub osób zajmujących się rolnictwem i posiadających powyżej 75 ha ziemi, Twoim obowiązkiem jest prowadzenie konta w BDO i regularne ewidencjonowanie tam swoich odpadów. Dodatkowo, jeżeli chcesz zorganizować odbiór odpadów drewnianych w Zakroczymiu to musisz uzupełnić i oddać KPO kierowcy samochodu, który zabiera Twoje śmieci. Karta Przekazania Odpadu uprawomacnia legalny przewóz do placówki skupu. Co więcej, aby mieć dowód legalnej utylizacji odpadów drewnianych w Zakroczymiu należy uzupełnić Kartę Ewidencji Odpadowej. Każdy z powyższych dokumentów posługuje się systemem kodów odpadu. Cały spis tych kodów możesz znaleźć w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku. A najpotrzebniejsze oznaczenia odpadów drewnianych w Zakroczymiu - na naszej stronie. Przykładem takiego oznaczenia może być 15 01 03 - a są to odpady drewniane opakowaniowe.

Gdzie znajdziesz najlepsze skupy odpadów drewnianych w Zakroczymiu?

Ze wsparciem od WasteMaster znajdziesz najlepsze skupy odpadów drewnianych w Zakroczymiu! Jedyne, co musisz zrobić, to skontaktować się z nami - czy to za pomocą formularza zgłoszeniowego, czy poprzez rozmowę telefoniczą. Nasi eksperci posiadają lata doświadczenia w swoim fachu - na pewno znajdą dla Ciebie coś odpowiedniego! Udziel nam danych o swoich pozostałościach i wymaganiach dotyczących skupów odpadów drewnianych w Zakroczymiu, a nasi specjaliści przygotują dla Ciebie wycenę oraz listę ajbardziej opłacalnych placówek w Twojej okolicy. Można także skorzystać z naszej aplikacji - jej obsługa jest bardzo prosta! Zamieść w niej swoje zlecenie, a odgórnie przydzielony do Ciebie Opiekun Klienta przekieruje na Twoje konto najbardziej pasujące oferty skupów odpadów drewnianych w Zakroczymiu. Podkreślamy: nasze usługi są całkowicie darmowe - nie obligujemy Cię także do żadnych określonych decyzji. Twój ostateczny wybór skupu odpadów drewnianych w Zakroczymiu zależy tylko od Ciebie. Nasz cel to dostarczenie Ci jak największej ilości możliwości opcji do wyboru.

Jakie rodzaje odpadów drewnianych w Zakroczymiu możesz spotkać w skupach?

W skupach odpadów drewnianych w Zakroczymiu możesz się spotkać z przeróżnymi podziałami i kategoryzacjami. Jednak zwykle wyróżnia się dosłownie kilka grup, które są rozdzielane ze względu na miejsce wytworzenia. Pierwsza z nich, klasyfikująca się do odbioru odpadów drewnianych w Zakroczymiu, to pozostałości po obróbce drewna - czyli odpady z tartaków i drewutni. Należą do nich np. trociny i ścinki drewniane. Można także wyróżnić drewno opakowaniowe, wielkogabarytowe, powstałe w zakładach przemysłowych, sortowniach, czy firmach meblarskich. Do tej kategorii możemy zaliczyć wszystkie skrzynie drewniane, duże części konstrukcyjne, sklejki, płyty pilśniowe lub OSB. Jeżeli chodzi o palety, stanowią one raczej osobną kategorię i nie możemy ich umieścić w kontenerach na odpady drewniane w Zakroczymiu. Należy jednak mieć na uwadze, że w ramach odbioru odpadów drewnianych w Zakroczymiu nie zostaną zabrane materiały zanieczyszczone metalami, substancjami toksycznymi, plastikami czy też pozostałościami komunalnymi. Wciąż nie wiesz, co zrobić ze swoimi odpadami drewnianymi w Zakroczymiu? Zadzwoń do konsultantów z WasteMaster!

Odpady drewniane w Zakroczymiu – jak sobie z nimi poradzić?

Prowadzisz tartak? A może posiadasz firmę meblarską? Zakład produkcyjny? Jeśli tak, to na pewno zetknąłeś się z tematem odpadów drewnianych w Zakroczymiu. Są one dość proste do określenia – po prostu zbudowane z drewna lub elementów drewnianych. Czy można je wyrzucić? Nawet jeżeli dysponujesz czystymi drewnianymi odpadkami – nie jest to legalne. Nie można także samodzielnie spalać odpadów drewnianych w Zakroczymiu, gdyż muszą być one przetwarzane w odpowiednio przystosowanych do tego piecach. Zatem najmądrzejszym rozwiązaniem byłoby przekazanie swoich pozostałości do PSZOK-u lub do skupu odpadów drewnianych w Zakroczymiu. Warto zaznaczyć, że dzięki takim działaniom, jako przedsiębiorca lub osoba prywatna, masz możliwość zrobienia kroku w stronę ekologii. Oddając odpady drewniane w Zakroczymiu do placówek skupujących, napędzasz ich recykling, a tym samym ograniczasz wycinkę drzew! W Polsce większa część lasów sadzona jest właśnie pod wyręb, dlatego jest to bardzo ważne. Stosunkowo drobnym gestem, jesteś w stanie pomniejszyć wycinkę lasów, które są przecież domami dla całych ekosystemów. Chcesz wiedzieć więcej o powyższym zagadnieniu? Przeczytaj poniższy tekst do końca!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Gdzie wyrzucić drewniane deski?
12-09-2022
Gdzie wyrzucić drewniane deski?

Często nie wiemy gdzie wyrzucić drewno. W końcu jest w pełni naturalne, więc po co go wyrzucać? Czy można spalić zużyte drewno w kominku? Taka utylizacja odpadów drewnianych jes...

Więcej -->
Czy drewno jest odpadem?
12-09-2022
Czy drewno jest odpadem?

Zużyte, zanieczyszczone, stare drewno jest odpadem. Dlatego jak każdy odpad musi zostać wyrzucone w odpowiednie miejsce. Do „zmieszanych” lub do punktów typu PSZOK. Po segregacj...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać odpady drewniane?
12-09-2022
Gdzie wyrzucać odpady drewniane?

Odpady drewniane należy wyrzucać do „zmieszanych”, oddawać do punktów typu PSZOK lub do specjalistycznych skupów zajmujących się utylizacją drewna. Można je wyrzucać do zwykłych...

Więcej -->
Jak zutylizować drewno?
11-09-2022
Jak zutylizować drewno?

Aby dokonać utylizacji drewna, należy je oddać w odpowiednie miejsce. Jeżeli posiadamy duże ilości tego surowca, zaleca się oddanie go do specjalistycznego skupu, gdzie dokonuje...

Więcej -->
Jak pozbyć się drewna?
11-09-2022
Jak pozbyć się drewna?

Gdzie wyrzucić drewno? W momencie, kiedy dysponujemy niewielką ilością tego rodzaju odpadu, śmiało możemy go wrzucić do odpadów komunalnych – do kategorii „zmieszane” lub zawieź...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić drewniane opakowanie?
10-09-2022
Gdzie wyrzucić drewniane opakowanie?

Drewniane opakowania świetnie nadają się do recyklingu drewna. Jednak aby miały szansę trafić do odpowiedniego skupu, muszą zostać wyrzucone do odpadów zmieszanych. Podczas segr...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać drewniane skrzynki?
10-09-2022
Gdzie wyrzucać drewniane skrzynki?

Gdzie wyrzucić drewno? Odpowiedzi różnią się w zależności od rodzaju odpadu – np. drewniane skrzynki należy wyrzucić do odpadów zmieszanych. Jeśli posiadają jakiekolwiek niebezp...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać stare drewno?
09-09-2022
Gdzie wyrzucać stare drewno?

Zastanawiasz się gdzie wyrzucić stare deski? Co zrobić z takim starym drewnem? Nie można ich wyrzucać do odpadów komunalnych, zwłaszcza jeśli są zanieczyszczone lub posiadają wb...

Więcej -->
Co zrobić z odpadami z drewna?
09-09-2022
Co zrobić z odpadami z drewna?

Przez wiele lat odpady z drewna po prostu lądowały w piecach, kominach, ogniskach. Jednak obecnie tego typu praktyki są postrzegane jako szkodliwe dla środowiska naturalnego, zw...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Mocno polecam! Wyjątkowo przydatna rzecz i daje szansę na wsparcie lokalnych skupów odpadów drewnianych, które nie są bardzo widoczne w sieci. A to też jest ważne!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Jestem usatysfakcjonowany usługami od WasteMaster. Naprawdę dobrze zajęli się moimi odpadami drewnianymi w Zakroczymiu. Znaleźli dla mnie skup, z którym zacząłem regularnie pracować!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Polecam szczerze - wyjątkowo pomocna usługa, nie straciłam ani chwili!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Jestem pozytywnie zaskoczona - zrealizowali dla mojej firmy odbiór odpadów drewnianych w Zakroczymiu i to kompletnie za darmo!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Według mnie opłaca się skorzystać z oferty od WasteMaster. Dosłownie w parę minut dogadałem całość z konsultantem, chwilę potem dostałem wycenę, a później listę skupów odpadów drewnianych, z których warto skorzystać. Polecam!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Odpady drewniane – cena zrębki za tonę
12-09-2022
Odpady drewniane – cena zrębki za tonę

Odpady drewniane nie są w Polsce tak popularnym rodzajem odpadu jak chociażby przepracowany olej czy elektrośmieci, jednak stale cieszą się niegasnącym zainteresowaniem. Z ekolo...

Więcej -->
Recykling odpadów drzewnych
12-09-2022
Recykling odpadów drzewnych

Według lasów państwowych, powierzchnia obszarów leśnych w Polsce wynosi około 9,2 mln ha. Stanowi to 29,6% terenów kraju. Jednak warto zauważyć, że mimo iż lasów jest coraz więc...

Więcej -->
Przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych
13-05-2022
Przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych

Poznając bardzo przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych, można dowiedzieć się, w jaki sposób składować ten surowiec, a także, do czego jest on wykorzystywany. W poniżs...

Więcej -->
Odpady drewniane w praktyce
22-03-2022
Odpady drewniane w praktyce

Czym są odpady drewna? Jako odpady drewna możemy zdefiniować wyroby oraz elementy drewniane, które nie nadają się już do dalszego użytkowania. Dodatkowo możemy wliczyć również p...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon