Odpady drewniane - Odbiór odpadów drewnianych | WasteMaster

Odbiór odpadów drewnianych w Szprotawie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Rodzaje odpadów drewnianych w Szprotawie

W firmach skupujących odpady drewniane w Szprotawie możemy spotkać parę kategorii tych odpadów. Przede wszystkich pozostałości po przetwórstwie drewna - takie jak trociny, kora czy ścinki z drewna. Wyróżniamy również odpady opakowaniowe, do których zaliczamy np. drewniane pojemniki. Do odbioru odpadów drewnianych w Szprotawie klasyfikujemy także niektóre wielkogabarytowe śmieci z tego materiału. Skupy odbierają także odpady drewniane w Szprotawie z zakładów przemysłowych, meblarskich, czy też sortowni. Zatem możemy do tej kategorii zaliczyć sklejki, płyty wiórowe, OSB oraz elementy konstrukcyjne. Palety, ze względu na swoją opłacalność i skład, są traktowane jak grupa nieco innego typu. Co nie będzie zabrane w ramach odbioru odpadów drewnianych w Szprotawie? Z pewnością skup nie przyjmie materiałów zabrudzonych niebezpiecznymi substancjami, tworzywami sztucznymi, metalami, minerałami czy odpadami komunalnymi. Takich surowców nie możemy wrzucać do kontenera na odpady drewniane w Szprotawie, ponieważ później skup poradzi sobie z ich oczyszczeniem. Nie wiesz, co zrobić z zanieczyszczonym drewnem? Zadzwoń do nas - wszystko Ci wyjaśnimy!

Skup odpadów drewnianych w Szprotawie - jak go znaleźć?

Często skupy odpadów drewnianych w Szprotawie nie są transparentnie zareklamowane w intrenecie i ciężko do nich dotrzeć. Z tej przyczyny najlepiej skorzystać z usług WasteMaster, jeśli chcesz znaleźć tę wymarzoną ofertę! Współpracujemy ze skupami odpadów drewnianych w Szprotawie, ale i w całym kraju! Skontaktuj się z nami za pomocą formularza ofertowego lub rozmowy telefonicznej (znajdziesz je na naszej stronie w interesującej Cię ofercie), udziel informacji na temat specyfiki i masy swojego odpadu - a nasi pracownicy wszystkim się zajmą. dla Ciebie wycenę, a także wykaz interesujących skupów odpadów drewnianych w Szprotawie. Jeśli wolisz skorzystać z aplikacji WasteMaster - również jest taka możliwość! Ją również możesz znaleźć na naszej stronie. Nawet nie musisz jej instalować! Dodaj ogłoszenie, zmieść zdjęcie, a indywidualny Opiekun Klienta przekieruje do Ciebie najtrafniejsze oferty skupów odpadów drewnianych w Szprotawie. Miej w pamięci, że nasze darmowe usługi nie zobowiązują Cię do niczego, możesz w dowolnej chwili zrezygnować, a Twój ostateczny wybór placówki jest zależny tylko od Ciebie!

Odpady drewniane w Szprotawie – jak sobie z nimi poradzić?

Prowadzisz tartak? A może masz firmę meblarską? Zakład produkcyjny? Jeśli tak, to z pewnością zetknąłeś się z tematem odpadów drewnianych w Szprotawie. Są one dość łatwe do zidentyfikowania – po prostu zbudowane z drewna bądź elementów drewnianych. Czy można je wyrzucić? Nawet jeśli dysponujesz czystymi drewnianymi odpadkami – nie jest to możliwe. Nie można także samodzielnie spalać odpadów drewnianych w Szprotawie, gdyż muszą być one utylizowane w odpowiednio dostosowanych do tego piecach. Zatem najmądrzejszym rozwiązaniem byłoby oddanie swoich pozostałości do PSZOK-u lub do skupu odpadów drewnianych w Szprotawie. Warto zaznaczyć, że dzięki temu działaniu, jako przedsiębiorca lub osoba fizyczna, masz możliwość zrobienia kroku w stronę ekologii. Oddając odpady drewniane w Szprotawie do placówek skupujących, pobudzasz je do recyklingu, a tym samym ograniczasz wycinkę drzew! W Polsce większość lasów sadzona jest głównie pod wyręb, dlatego jest to podwójnie ważne. Stosunkowo małym gestem, jesteś w stanie zmniejszyć wycinkę lasów, które są przecież domami dla całych ekosystemów. Chcesz wiedzieć więcej o powyższym zagadnieniu? Przeczytaj poniższy tekst do końca!

Kwestie formalne dotyczące odpadów drewnianych w Szprotawie

Kwestie formalne dotyczące odpadów drewnianych w Szprotawie są analogiczne, tak jak u innych rodzajów śmieci. Osoby fizyczne mają zdecydowanie mniej zobowiązań, dlatego więcej uwagi warto poświęcić grupie właścicieli przedsiębiorstw i rolników mających powyżej 75 ha gruntów. Ta ostatnia grupa, jest zobowiązana do bezwzględnego posiadania konta w systemie BDO. Tam także należy regularnie ewidencjonować swoje odpady – w innym razie może zostać nałożona wysoka grzywna. Ponadto, jeśli organizujemy odbiór odpadów drewnianych w Szprotawie, musimy pamiętać o uzupełnieniu Karty Przekazania Odpadu. Trzeba ją przekazać kierowcy, który wywozi nasze pozostałości – służy to uprawnieniu przewozu do skupu. Następną kwestią jest Karta Ewidencji Odpadów – wypełniony dokument jest świadectwem legalności działań, w razie kontroli służb. Trzeba podkreślić, że wszystkie podane dokumenty posługują się systemem kodów odpadów. Całą listę możesz znaleźć w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku, a część z nich, na przykład w cennikach na stronie WasteMaster. Dla odpadów drewnianych w Szprotawie przypisane są kody z grupy 20, 15, 16, 17. Za przykład może posłużyć drewno opakowaniowe - oznaczane cyframi 15 01 03. Potrzebujesz wsparcia z BDO lub innymi sprawami formalnymi? Zadzwoń do WasteMaster – udzielamy bezpłatnych konsultacji!

Recykling odpadów drewnianych w Szprotawie - co warto wiedzieć?

Po tym, jak już Twoje pozostałości trafią do skupu odpadów drewnianych w Szprotawie, w zależności od rodzaju, są one poddawane recyklingowi. Co można wyprodukować z zużytego na pierwszy rzut oka drewna? W wyniku recyklingu materiałowego można wytworzyć materiały na opał, węgiel drzewny, płyty wiórowe i pilśniowe, trociny, kompost, korę używaną w ogrodnictwie i rolnictwie, a także masę celulozową. Z tych ostatnich wytwarza się papier. Czyli bardzo dużo może powstać dzięki recyklingowi odpadów drewnianych w Szprotawie. Dzięki przekazywaniu tych materiałów do skupów realnie wpływasz na redukcję wycinanych drzew! Ponadto, jeśli skorzystasz z naszej pomocy, w łatwy sposób oszczędzisz czas i pieniądze – nie marnuj więc czasu, tylko skontaktuj się z nami!

Odbiór odpadów drewnianych w Szprotawie - zorganizuj go z pomocą WasteMaster!

Czasem nie mamy możliwość samodzielnego transportu kontenera z odpadami drewnianymi w Szprotawie do placówki skupującej. Z tej przyczyny należy skorzystać z usług przedsiębiorstw zewnętrznych oferujących przewóz do takiej placówki. Możesz to zrobić za pośrednictwem WasteMaster - w ten sam sposób, który opisywaliśmy wcześniej. Eksperci z naszej spółki mają lata doświadczenia w znajdowaniu najkorzystniejszych ofert - znają polski rynek odpadowy jak własną kieszeń! Jednak w kontekście realizowania odbioru odpadów drewnianych w Szprotawie nie możesz zapomnieć o tym, że im dalej znajdujesz się od skupu, tym wzrasta prawdopodobieństwo, że zapłacisz więcej za wywózkę. Co więcej, przydatną opcją jest możliwość wynajmu kontenera na odpady drewniane w Szprotawie, które zazwyczaj przedsiębiorstwa udostępniają na okres siedmiu dni. W ten sposób możesz na spokojnie zbierać swoje pozostałości, bez narażania swoich pracowników na niebezpieczeństwo (składowanie odpadów w jednym miejscu to działanie w zgodzie z zasadami BHP). Im więcej nam zdradzisz o swoich śmieciach, im bardziej dookreślisz wymagania co do odbioru odpadów drewnianych w Szprotawie - tym lepiej dopasujemy do Ciebie wyniki wyszukiwania.

Skąd się biorą odpady drewniane w Szprotawie?

Odpady drewniane w Szprotawie mają swoje źródło powstania wszędzie tam, gdzie używamy drewna do produkcji. Procentowo, największym producentem śmieci tego rodzaju, są tartaki i miejsca przetwórstwa drzewnego. To właśnie tam produkowane są zrzyny, opoły, oflisy, napływy korzeniowe, trociny, kora, itd. Z kolei przemysł meblarski, produkcyjny, przemysł produkujący materiały drewnopodobne, rzemiosło artystyczne - tam wytwarza się głównie pozostałości z tworzywa drewna, z drewna litego, sklejki, płyty wiórowe, pilśniowe, OSB, a także pył drzewny. Zastanawiasz się gdzie oddać odpady drewniane w Szprotawie? Zadzwoń do WasteMaster - nasi eksperci znajdą dla Ciebie najlepsze placówki!

Co wpływa na ceny skupu odpadów drewnianych w Szprotawie?

Przede wszystkim, na wysokość cen skupu odpadów drewnianych w Szprotawie wpływa rodzaj Twojego odpadu oraz jego masa. W zależności od tego, jak bardzo wartościowy odpad masz w posiadaniu - tak będzie wyglądała cena. *#*Aby to zobrazować, warto podać konkretne przykłady|Przykładowo: za drewno opakowaniowe należy zapłacić od 35 zł/t w górę, podczas gdy za pozostałości drewnopodobne (sklejka, płyty OSB) już tylko 15 zł/t. Ma to oczywiście związek z tym, co skup odpadów drewnianych w Szprotawie jest w stanie wyprodukować z przekazanych pozostałości. Kwota za całość usługi będzie większa także jeśli masz zamiar wynająć kontener na odpady drewniane w Szprotawie. Same ceny w skupie są uzależnione od podaży i popytu na drewniane materiały z recyklingu. Obecnie, w dobie kryzysu energetycznego, jest to nieco trudne do przewidzenia, jednak wcześniej można było zauważyć tendencję wzrostu popytu. Co więcej, za zanieczyszczone pozostałości trzeba będzie uiścić o wiele większą kwotę - skup musi je przecież wczyścić. Z kolei, jeżeli planujesz zorganizować wywózkę swoich odpadów - musisz brać pod uwagę swoje oddalenie od placówki skupującej. Im dalej się znajdujesz - tym wyższa cena skupu odpadów drewnianych w Szprotawie. Chcesz oszczędzić sobie wysiłku? Skontaktuj się z WasteMaster - realizujemy wycenę odpadów w zaledwie kwadrans!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Gdzie wyrzucić drewniane deski?
12-09-2022
Gdzie wyrzucić drewniane deski?

Często nie wiemy gdzie wyrzucić drewno. W końcu jest w pełni naturalne, więc po co go wyrzucać? Czy można spalić zużyte drewno w kominku? Taka utylizacja odpadów drewnianych jes...

Więcej -->
Czy drewno jest odpadem?
12-09-2022
Czy drewno jest odpadem?

Zużyte, zanieczyszczone, stare drewno jest odpadem. Dlatego jak każdy odpad musi zostać wyrzucone w odpowiednie miejsce. Do „zmieszanych” lub do punktów typu PSZOK. Po segregacj...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać odpady drewniane?
12-09-2022
Gdzie wyrzucać odpady drewniane?

Odpady drewniane należy wyrzucać do „zmieszanych”, oddawać do punktów typu PSZOK lub do specjalistycznych skupów zajmujących się utylizacją drewna. Można je wyrzucać do zwykłych...

Więcej -->
Jak zutylizować drewno?
11-09-2022
Jak zutylizować drewno?

Aby dokonać utylizacji drewna, należy je oddać w odpowiednie miejsce. Jeżeli posiadamy duże ilości tego surowca, zaleca się oddanie go do specjalistycznego skupu, gdzie dokonuje...

Więcej -->
Jak pozbyć się drewna?
11-09-2022
Jak pozbyć się drewna?

Gdzie wyrzucić drewno? W momencie, kiedy dysponujemy niewielką ilością tego rodzaju odpadu, śmiało możemy go wrzucić do odpadów komunalnych – do kategorii „zmieszane” lub zawieź...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić drewniane opakowanie?
10-09-2022
Gdzie wyrzucić drewniane opakowanie?

Drewniane opakowania świetnie nadają się do recyklingu drewna. Jednak aby miały szansę trafić do odpowiedniego skupu, muszą zostać wyrzucone do odpadów zmieszanych. Podczas segr...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać drewniane skrzynki?
10-09-2022
Gdzie wyrzucać drewniane skrzynki?

Gdzie wyrzucić drewno? Odpowiedzi różnią się w zależności od rodzaju odpadu – np. drewniane skrzynki należy wyrzucić do odpadów zmieszanych. Jeśli posiadają jakiekolwiek niebezp...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać stare drewno?
09-09-2022
Gdzie wyrzucać stare drewno?

Zastanawiasz się gdzie wyrzucić stare deski? Co zrobić z takim starym drewnem? Nie można ich wyrzucać do odpadów komunalnych, zwłaszcza jeśli są zanieczyszczone lub posiadają wb...

Więcej -->
Co zrobić z odpadami z drewna?
09-09-2022
Co zrobić z odpadami z drewna?

Przez wiele lat odpady z drewna po prostu lądowały w piecach, kominach, ogniskach. Jednak obecnie tego typu praktyki są postrzegane jako szkodliwe dla środowiska naturalnego, zw...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Polecam mocno - usługa na wysokim poziomie, a całkowicie za darmo:)

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Moim zdaniem warto korzystać z usług WasteMaster - stają na wysokości zadania. Pomogli mi już w zorganizowaniu wywozu ok. 5 ton drewnianych belek z rozbiórek.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Warto organizować odbiór odpadów drewnianych w Szprotawie z WasteMaster! Uprzejmi konsultanci naprawdę przyłożyli się do mojego zlecenia. Jestem bardzo zadowolona!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Zazwyczaj marnowałam wiele godzin na wyszukanie tego właściwego skupu odpadów drewnianych w Szprotawie, dlatego tym razem zdecydowałam się na skorzystanie z WasteMaster. Warto było - jedyne, co musiałam zrobić to opisać moje płyty OSB. Wycenę i listę placówek otrzymałam na maila, po krótkim czasie - polecam!!!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Chciałam jedynie się zorientować w cenach skupu odpadów drewnianych w Szprotawie, więc zdecydowałam się na szybki telefon do WasteMaster. Nie dość, że zobili mi wycenę śmieci, to jeszcze wysłali listę skupów, z których warto skorzystać. Polecam bardzo!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Odpady drewniane – cena zrębki za tonę
12-09-2022
Odpady drewniane – cena zrębki za tonę

Odpady drewniane nie są w Polsce tak popularnym rodzajem odpadu jak chociażby przepracowany olej czy elektrośmieci, jednak stale cieszą się niegasnącym zainteresowaniem. Z ekolo...

Więcej -->
Recykling odpadów drzewnych
12-09-2022
Recykling odpadów drzewnych

Według lasów państwowych, powierzchnia obszarów leśnych w Polsce wynosi około 9,2 mln ha. Stanowi to 29,6% terenów kraju. Jednak warto zauważyć, że mimo iż lasów jest coraz więc...

Więcej -->
Przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych
13-05-2022
Przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych

Poznając bardzo przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych, można dowiedzieć się, w jaki sposób składować ten surowiec, a także, do czego jest on wykorzystywany. W poniżs...

Więcej -->
Odpady drewniane w praktyce
22-03-2022
Odpady drewniane w praktyce

Czym są odpady drewna? Jako odpady drewna możemy zdefiniować wyroby oraz elementy drewniane, które nie nadają się już do dalszego użytkowania. Dodatkowo możemy wliczyć również p...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon