Odpady drewniane - Odbiór odpadów drewnianych | WasteMaster

Odbiór odpadów drewnianych w Przasnyszu

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Odpady drewniane w Przasnyszu – jak sobie z nimi poradzić?

Zarządzasz tartakiem? A może posiadasz firmę meblarską? Zakład przemysłowy? Jeśli tak, to na pewno zetknąłeś się z tematem odpadów drewnianych w Przasnyszu. Są one dość proste do określenia – po prostu zbudowane z drewna lub elementów drewnianych. Czy możemy je wyrzucić? Nawet jeżeli dysponujesz samymi drewnianymi odpadkami – nie jest to legalne. Nie możesz także samodzielnie spalać odpadów drewnianych w Przasnyszu, ponieważ muszą być one przetwarzane w odpowiednio dostosowanych do tego piecach. Zatem najlepszym rozwiązaniem byłoby oddanie swoich pozostałości do PSZOK-u lub do skupu odpadów drewnianych w Przasnyszu. Warto zaznaczyć, że dzięki takim działaniom, jako przedsiębiorca lub osoba prywatna, masz możliwość zrobienia kroku w stronę ekologii. Przekazując odpady drewniane w Przasnyszu do placówek skupujących, pobudzasz je do recyklingu, a tym samym ograniczasz wycinkę drzew! W Polsce większa część lasów sadzona jest głównie pod wyręb, dlatego jest to bardzo ważne. Stosunkowo drobnym gestem, jesteś w stanie zmniejszyć wycinkę lasów, które są przecież domami dla wielu gatunków zwierząt. Chcesz wiedzieć więcej o powyższym zagadnieniu? Przeczytaj poniższy artykuł do końca!

Jakie wyróżniamy rodzaje odpadów drewnianych w Przasnyszu?

Do odbioru odpadów drewnianych w Przasnyszu, klasyfikuje się kilka grup pozostałości. Pierwszą z nich są resztki z przeróbki drewna, takie jak trociny czy ścinki drewniane. Następnie możemy wymienić odpady opakowaniowe i wielkogabarytowe – skrzynie drewniane lub spore pozostałości z drewna, etc. Następnie odpady drewniane w Przasnyszu pochodzące z sortowni, budownictwa lub przetwórstwa meblarskiego. Tutaj możemy wymienić płyty OSB, sklejki czy elementy kontrukcyjne. Można także wyróżnić odpady drewniane z rozbiórki oraz palety, które stanowią nieco odmienną kategorię. Warto jednak wspomnieć, co nie podlega odbiorowi odpadów drewnianych w Przasnyszu. Nie zostaną przyjęte materiały zanieczyszczone metalami, składnikami mineralnymi, tworzywami sztucznymi, toksynami czy śmieciami komunalnymi. Należy także zadbać o prawidłowe zapakowanie swoich śmieci (jeśli nie mamy możliwości samodzielnego transportu na miejsce skupu), do czego mógłby się przydać kontener na odpady drewniane w Przasnyszu.

Kwestie formalne dotyczące odpadów drewnianych w Przasnyszu

Formalności dotyczące odpadów drewnianych w Przasnyszu są analogiczne, jak w przypadku innych grup śmieci. Osoby fizyczne mają o wiele mniej zobowiązań, dlatego większą uwagę warto poświęcić grupie właścicieli przedsiębiorstw i rolników posiadających powyżej 75 ha ziemi. Ta ostatnia grupa, jest zobligowana do bezwzględnego posiadania konta w systemie BDO. Tam także trzeba regularnie ewidencjonować swoje pozostałości – w przeciwnym razie może zostać nałożona duża kara. Ponadto, jeśli realizujemy odbiór odpadów drewnianych w Przasnyszu, musimy pamiętać o wypełnieniu Karty Przekazania Odpadu. Trzeba ją zwrócić kierowcy, który zabiera nasze pozostałości – służy to uprawnieniu przewozu do skupu. Następną kwestią jest Karta Ewidencji Odpadów – uzupełniony dokument jest świadectwem legalności działań, w razie kontroli policyjnej. Trzeba zaznaczyć, że wszystkie podane dokumenty posługują się systemem kodów odpadów. Całą listę możesz znaleźć w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku, a część z nich, na przykład w cennikach na platformie WasteMaster. Dla odpadów drewnianych w Przasnyszu przypisane są kody z grupy 20, 15, 16, 17. Za przykład może posłużyć drewno opakowaniowe - oznaczane cyframi 15 01 03. Potrzebujesz wsparcia z BDO lub innymi sprawami formalnymi? Zadzwoń do WasteMaster – udzielamy darmowych konsultacji!

Odbiór odpadów drewnianych w Przasnyszu - ważne informacje

Jeżeli nie masz możliwości transportu pozostałości z Twojej lokalizacji, polecamy skorzystać z możliwości odbioru odpadów drewnianych w Przasnyszu. Firmy oferujące takie usługi, również znajdziesz za pomocą aplikacji WasteMaster! Skontaktuj się z nami lub samodzielnie skorzystaj z naszej innowacyjnej aplikacji - to w końcu darmowa usługa! W momencie, gdy zdecydujesz się na skorzystanie z opcji odbioru odpadów drewnianych w Przasnyszu musisz mieć w pamięci, że Twoja odległość od skupu ma kluczowe znaczenie w kontekście ceny. Z tej przyczny specjaliści z WasteMaster zazwyczaj oferują naszym klientom najbliższe placówki. Korzystnym rozwiązaniem jest również wynajem kontenera na odpady drewniane w Przasnyszu - najczęściej można go wykupić na okres ok. siedmiu dni, co daje czas na spokojny załadunek. Dodatkowo, gromadząc śmieci w jednym miejscu, zapobiegasz prawdopodobnym wypadkom w miejscu pracy. Następna cenna wskazówka: im więcej szerzej opowiesz nam o swoich pozostałościach, tym precyzyjniej będziemy mogli dopasować do Ciebie konkretne oferty odbioru odpadów drewnianych w Przasnyszu. W razie wątpliwości - zapraszamy do kontaktu.

Od czego zależą ceny skupu odpadów drewnianych w Przasnyszu?

Kształt cen skupu odpadów drewnianych w Przasnyszu jest zależny od wielu elementów. Głównie od tego, jakim odpadem dysponujesz, a także ile go masz. Według informacji zgromadzonych przez WasteMaster, najdroższe jest drewno opakowaniowe - od 35 zł/t w górę, a najtańsze są materiały drewnopodobne: płyty OSB, sklejka etc.: od 15 zł/t i więcej. Od czego zależą te ceny? Od popytu i podaży na owoce pracy skupów odpadów drewnianych w Przasnyszu. Obecnie trudno jest antycypować zachowanie rynku, jednak jeszcze rok temu tendencja była wyraźnie wzrostowa. Ponadto, wzrastanie kosztów będzie wyraźnie widoczny, gdy wynajmiemy kontener na odpady drewniane w Przasnyszu. Jeżeli dostarczysz zanieczyszczone surowce do skupu - cena może wzrosnąć, ponieważ skup będzie musiał wykonać dodatkowe zabiegi oczyszczania. Finalnym ważnym kryterium, które może mieć wpływ na wysokość ceny skupu odpadów drewnianych w Przasnyszu jest lokalizacja Twojej firmy. NIe zapominaj: im dalej jesteś - tym więcej zapłacisz. Ceny nie są identyczne w skali kraju, na co także warto wziąć poprawkę. Jeżeli nie chcesz tracić czasu na wysyłanie formularzy z wycenami - skontaktuj się z nami! Wycenę organizujemy w 15 minut!

Gdzie znajdziesz najlepsze skupy odpadów drewnianych w Przasnyszu?

Ze wsparciem od WasteMaster znajdziesz najkorzystniejsze skupy odpadów drewnianych w Przasnyszu! Wystarczy się z nami skontaktować - czy to za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, czy poprzez rozmowę telefoniczą. Nasi eksperci posiadają lata doświadczenia w swoim fachu - na pewno znajdą dla Ciebie coś interesującego! Udziel nam informacji o swoich pozostałościach i wymaganiach dotyczących skupów odpadów drewnianych w Przasnyszu, a nasi specjaliści przygotują dla Ciebie wycenę oraz listę ajbardziej opłacalnych placówek w Twojej okolicy. Można także skorzystać z naszej aplikacji - jej obsługa jest wyjątkowo prosta! Zamieść w niej swoje zlecenie, a z góry przypisany do Ciebie Opiekun Klienta skieruje na Twoje konto najbardziej pasujące oferty skupów odpadów drewnianych w Przasnyszu. Podkreślamy: nasze usługi są kompletnie darmowe - nie obligujemy Cię także do żadnych kontretnych decyzji. Twój finalny wybór skupu odpadów drewnianych w Przasnyszu jest zależny tylko od Ciebie. Naszym celem jest jedynie dostarczenie Ci jak najszerszej możliwości opcji do wyboru.

Co odzyskujemy z odpadów drewnianych w Przasnyszu?

Z odpadów drewnianych w Przasnyszu możemy uzyskać bardzo wiele nowych materiałów. Wszystko jest zależne od typu drewna, jakie dostarczamy do skupu. Za pośrednictwem recyklingu materiałowego możemy odzyskać drewno do produkcji: papieru, masy celulozowej, węgla drzewnego, kory, trocin, kompostu, płyt pilśniowych czy wiórowych. W ten sposób można nasycić bardzo różne branże, tym samym redukując liczbę ścinanych drzew. Pamiętaj, że las to nie tylko rośliny - oddając śmieci do skupu odpadów drewnianych w Przasnyszu nie tylko nie zmniejszasz lasów, ale i oszczędzasz wiele ekosystemów! Z WasteMaster możesz to zrobić szybko i sprawnie - wystarczy się z nami skontaktować!

Miejsca produkcji odpadów drewnianych w Przasnyszu

Jak już zostało wcześniej nadmienione, odpady drewniane w Przasnyszu możemy spotkać w zasadzie w każdym zakładzie produkcyjnym. Największym (statystycznie) producentem pozostałości tego typu są tartaki i inne miejsca przetwórstwa drzewnego. Wytwarzane są tam głównie: zrzyny, opoły, oflisy, napływy korzeniowe, trociny czy kora. Następnym największym wytwórcą są zakłady meblarskie i drewnopodobne. W ramach tej części gospodarki produkuje się odpadki z tworzywa drzewnego, z drewna litego, sklejki, płyt pilśniowych, wiórowych, OSB czy z pyłu drzewnego. Jednakże oprócz tego, odpady z drewna wytwarza rzemiosło artystyczne. Jeśli wciąż szukasz odpowiedzi na pytanie: gdzie oddać odpady drewniane w Przasnyszu - skontaktuj się z WasteMaster!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Gdzie wyrzucić drewniane deski?
12-09-2022
Gdzie wyrzucić drewniane deski?

Często nie wiemy gdzie wyrzucić drewno. W końcu jest w pełni naturalne, więc po co go wyrzucać? Czy można spalić zużyte drewno w kominku? Taka utylizacja odpadów drewnianych jes...

Więcej -->
Czy drewno jest odpadem?
12-09-2022
Czy drewno jest odpadem?

Zużyte, zanieczyszczone, stare drewno jest odpadem. Dlatego jak każdy odpad musi zostać wyrzucone w odpowiednie miejsce. Do „zmieszanych” lub do punktów typu PSZOK. Po segregacj...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać odpady drewniane?
12-09-2022
Gdzie wyrzucać odpady drewniane?

Odpady drewniane należy wyrzucać do „zmieszanych”, oddawać do punktów typu PSZOK lub do specjalistycznych skupów zajmujących się utylizacją drewna. Można je wyrzucać do zwykłych...

Więcej -->
Jak zutylizować drewno?
11-09-2022
Jak zutylizować drewno?

Aby dokonać utylizacji drewna, należy je oddać w odpowiednie miejsce. Jeżeli posiadamy duże ilości tego surowca, zaleca się oddanie go do specjalistycznego skupu, gdzie dokonuje...

Więcej -->
Jak pozbyć się drewna?
11-09-2022
Jak pozbyć się drewna?

Gdzie wyrzucić drewno? W momencie, kiedy dysponujemy niewielką ilością tego rodzaju odpadu, śmiało możemy go wrzucić do odpadów komunalnych – do kategorii „zmieszane” lub zawieź...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić drewniane opakowanie?
10-09-2022
Gdzie wyrzucić drewniane opakowanie?

Drewniane opakowania świetnie nadają się do recyklingu drewna. Jednak aby miały szansę trafić do odpowiedniego skupu, muszą zostać wyrzucone do odpadów zmieszanych. Podczas segr...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać drewniane skrzynki?
10-09-2022
Gdzie wyrzucać drewniane skrzynki?

Gdzie wyrzucić drewno? Odpowiedzi różnią się w zależności od rodzaju odpadu – np. drewniane skrzynki należy wyrzucić do odpadów zmieszanych. Jeśli posiadają jakiekolwiek niebezp...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać stare drewno?
09-09-2022
Gdzie wyrzucać stare drewno?

Zastanawiasz się gdzie wyrzucić stare deski? Co zrobić z takim starym drewnem? Nie można ich wyrzucać do odpadów komunalnych, zwłaszcza jeśli są zanieczyszczone lub posiadają wb...

Więcej -->
Co zrobić z odpadami z drewna?
09-09-2022
Co zrobić z odpadami z drewna?

Przez wiele lat odpady z drewna po prostu lądowały w piecach, kominach, ogniskach. Jednak obecnie tego typu praktyki są postrzegane jako szkodliwe dla środowiska naturalnego, zw...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Chciałam jedynie się zorientować w cenach skupu odpadów drewnianych w Przasnyszu, więc zdecydowałam się na szybki telefon do WasteMaster. Nie dość, że zobili mi wycenę śmieci, to jeszcze przesłali listę skupów, z których warto skorzystać. Polecam serdecznie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie myślałem, że całość zajmie mi tak niewiele czasu! Naprawdę szybko znalazłem skup odpadów drewnianych w Przasnyszu i już w parę dni pozbyłem się moich ścinek i kory!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Polecę znajomym! Z pewnością tak jak ja, oszczędzą mnóstwo czasu dzięki aplikacji od WasteMaster!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Chciałam się tylko zorientować w cenach skupu odpadów drewnianych w Przasnyszu, więc zdecydowałam się na szybki telefon do WasteMaster. Nie dość, że zobili mi wycenę śmieci, to jeszcze przesłali listę skupów, z których warto skorzystać. Polecam bardzo!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Często marnowałam kilka godzin na wyszukanie tego właściwego skupu odpadów drewnianych w Przasnyszu, dlatego tym razem uznałam, że skorzystam z WasteMaster. Warto było - jedyne, co trzeba było zrobić to scharakteryzować moje płyty OSB. Wycenę i listę placówek otrzymałam na maila, po krótkim czasie - warto!!!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Odpady drewniane – cena zrębki za tonę
12-09-2022
Odpady drewniane – cena zrębki za tonę

Odpady drewniane nie są w Polsce tak popularnym rodzajem odpadu jak chociażby przepracowany olej czy elektrośmieci, jednak stale cieszą się niegasnącym zainteresowaniem. Z ekolo...

Więcej -->
Recykling odpadów drzewnych
12-09-2022
Recykling odpadów drzewnych

Według lasów państwowych, powierzchnia obszarów leśnych w Polsce wynosi około 9,2 mln ha. Stanowi to 29,6% terenów kraju. Jednak warto zauważyć, że mimo iż lasów jest coraz więc...

Więcej -->
Przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych
13-05-2022
Przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych

Poznając bardzo przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych, można dowiedzieć się, w jaki sposób składować ten surowiec, a także, do czego jest on wykorzystywany. W poniżs...

Więcej -->
Odpady drewniane w praktyce
22-03-2022
Odpady drewniane w praktyce

Czym są odpady drewna? Jako odpady drewna możemy zdefiniować wyroby oraz elementy drewniane, które nie nadają się już do dalszego użytkowania. Dodatkowo możemy wliczyć również p...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon