Odpady drewniane - Odbiór odpadów drewnianych | WasteMaster

Odbiór odpadów drewnianych w Ożarowie Mazowieckim

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Skup odpadów drewnianych w Ożarowie Mazowieckim - jak go znaleźć?

Często skupy odpadów drewnianych w Ożarowie Mazowieckim nie są widocznie zareklamowane w intrenecie i trudno do nich dotrzeć. Z tej przyczyny najlepiej skorzystać z usług WasteMaster, jeśli chcesz znaleźć tę wymarzoną ofertę! Pracujemy ze skupami odpadów drewnianych w Ożarowie Mazowieckim, ale i w całej Polsce! Zgłoś się do nas za pomocą formularza zgłoszeniowego lub rozmowy telefonicznej (znajdziesz je na naszej stronie w interesującej Cię ofercie), udziel danych na temat charakterystyki i masy swojego odpadu - a nasi pracownicy wszystkim się zajmą. dla Ciebie wycenę, a także wykaz interesujących skupów odpadów drewnianych w Ożarowie Mazowieckim. Jeśli wolisz skorzystać z aplikacji WasteMaster - również jest taka możliwość! Ją również możesz znaleźć na naszej stronie. Nawet nie musisz jej instalować! Dodaj ogłoszenie, zmieść zdjęcie, a Twój Opiekun Klienta przekieruje do Ciebie najtrafniejsze oferty skupów odpadów drewnianych w Ożarowie Mazowieckim. Miej w pamięci, że nasze bezpłatne usługi nie obligują Cię do niczego, możesz w dowolnej chwili zrezygnować, a Twój ostateczny wybór placówki jest zależny tylko od Ciebie!

Kwestie formalne dotyczące odpadów drewnianych w Ożarowie Mazowieckim

Kwestie formalne dotyczące odpadów drewnianych w Ożarowie Mazowieckim są analogiczne, tak jak u innych grup śmieci. Osoby prywatne mają zdecydowanie mniej zobowiązań, dlatego więcej uwagi warto poświęcić grupie przedsiębiorców i rolników posiadających powyżej 75 ha gruntów. Ta ostatnia grupa, jest zobowiązana do bezwzględnego posiadania konta w systemie BDO. Tam także trzeba regularnie ewidencjonować swoje pozostałości – w przeciwnym razie może zostać nałożona duża grzywna. Ponadto, jeśli organizujemy odbiór odpadów drewnianych w Ożarowie Mazowieckim, musimy pamiętać o wypełnieniu Karty Przekazania Odpadu. Trzeba ją zwrócić kierowcy, który zabiera nasze pozostałości – służy to legalizacji przewozu do skupu. Kolejną kwestią jest Karta Ewidencji Odpadów – wypełniony dokument jest świadectwem legalności działań, w razie kontroli służb. Trzeba podkreślić, że wszystkie powyższe dokumenty posługują się systemem kodów odpadów. Całą listę znajdziesz w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku, a część z nich, na przykład w cennikach na stronie WasteMaster. Dla odpadów drewnianych w Ożarowie Mazowieckim przypisane są kody z grupy 20, 15, 16, 17. Przykładowo: drewno opakowaniowe jest oznaczane cyframi 15 01 03. Potrzebujesz pomocy z BDO lub innymi kwestiami formalnymi? Zadzwoń do WasteMaster – udzielamy darmowych konsultacji!

Miejsca produkcji odpadów drewnianych w Ożarowie Mazowieckim

Jak już zostało wcześniej wspomniane, odpady drewniane w Ożarowie Mazowieckim możemy spotkać w zasadzie w każdym zakładzie produkcyjnym. Największym (statystycznie) producentem pozostałości tego typu są tartaki i inne placówki przetwórstwa drewna. Wytwarzane są tam m.in. zrzyny, opoły, oflisy, napływy korzeniowe, trociny lub kora. Drugim największym wytwórcą jest przemysł meblarski i drewnopodobny. W ramach tej części gospodarki wytwarza się pozostałości z tworzywa drzewnego, z drewna litego, sklejki, płyt pilśniowych, wiórowych, OSB czy z pyłu drzewnego. Jednak oprócz tego, odpady z drewna może wytwarzać rzemiosło artystyczne. Jeśli wciąż szukasz odpowiedzi na pytanie: gdzie oddać odpady drewniane w Ożarowie Mazowieckim - skontaktuj się z WasteMaster!

Utylizacja odpadów drewnianych w Ożarowie Mazowieckim - co musisz wiedzieć?

Odpady drewniane w Ożarowie Mazowieckim są wyjątkowo powszechne - prawie, że w każdym zakładzie produkcyjnym, choć w różnych ilościach. Co z nimi zrobić? Jak utylizować? Zabrania się wyrzucania ich w dowolne miejsca - nie można ich także spalać w prywatnych warunkach. Muszą być one utylizowane w specjalnych, ekologicznych warunkach. Zatem, jako osoba fizyczna, możesz oddać swoje śmieci do najbliższego PSZOK-u, jednak jako przedsiębiorca, korzystaj raczej z usług skupów odpadów drewnianych w Ożarowie Mazowieckim. Można tam zawozić tylko odpady drewniane w Ożarowie Mazowieckim, które są niezwykle łatwe do zidentyfikowania. Ale oprócz czystego drewna, możemy tam również wywieźć odpady drewnopodobne. Wywożąc swoje odpady do placówek skupujących, postępujesz w bardzo ekologiczny sposób. Przyczyniasz się do zmniejszenia wycinki drzew i zmniejszania się powierzchni lasów w Polsce. Jeśli jesteś zainteresowany usługą wywozu odpadów drewnianych w Ożarowie Mazowieckim lub chciałbyś wiedzieć więcej o klasyfikacji tych pozostałości - przeczytaj tekst do końca!

Co odzyskujemy z odpadów drewnianych w Ożarowie Mazowieckim?

Z odpadów drewnianych w Ożarowie Mazowieckim możemy uzyskać bardzo dużo nowych materiałów. Wszystko jest zależne od typu drewna, jakie przywieźliśmy do skupu. Za pośrednictwem recyklingu materiałowego możemy odzyskać drewno do wytworzenia: papieru, masy celulozowej, węgla drzewnego, kory, trocin, kompostu, płyt pilśniowych lub też wiórowych. W ten sposób można nasycić bardzo różne branże, tym samym redukując liczbę ścinanych drzew. Pamiętaj, że las to nie tylko rośliny - oddając pozostałości do skupu odpadów drewnianych w Ożarowie Mazowieckim nie tylko nie pomniejszasz lasów, ale i oszczędzasz wiele ekosystemów! Z WasteMaster możesz to zrobić szybko i sprawnie - wystarczy się z nami skontaktować!

Od czego zależą ceny skupu odpadów drewnianych w Ożarowie Mazowieckim?

Kształt cen skupu odpadów drewnianych w Ożarowie Mazowieckim jest zależny od kilku czynników. Przede wszystkich od tego, jakim odpadem dysponujesz, a także ile go posiadasz. Według danych zgromadzonych przez WasteMaster, najdroższe jest drewno opakowaniowe - od 35 zł/t w górę, a najtańsze są produkty drewnopodobne: płyty OSB, sklejka etc.: od 15 zł/t w górę. Od czego zależą te kwoty? Od popytu i podaży na produkty wytworzone w placówkach skupów odpadów drewnianych w Ożarowie Mazowieckim. Obecnie trudno jest antycypować zachowanie rynku, jednak jeszcze rok wcześniej tendencja była raczej wzrostowa. Ponadto, wzrastanie kosztów będzie wyraźnie zauważalny, gdy wynajmiemy kontener na odpady drewniane w Ożarowie Mazowieckim. Jeżeli dostarczysz zanieczyszczone surowce do skupu - cena może wzrosnąć, ponieważ skup będzie musiał wykonać dodatkowe zabiegi oczyszczania. Ostatnim ważnym kryterium, które może mieć wpływ na wysokość ceny skupu odpadów drewnianych w Ożarowie Mazowieckim jest Twoja lokalizacja. Pamiętaj: im dalej jesteś - tym większą kwotę przyjdzie Ci zapłacić. Ceny nie są jednolite w skali kraju, na co także warto wziąć poprawkę. Jeżeli nie chcesz marnować czasu na wysyłanie formularzy z wycenami - skontaktuj się z nami! Wycenę organizujemy w 15 minut!

Rodzaje odpadów drewnianych w Ożarowie Mazowieckim

W placówkach skupujących odpady drewniane w Ożarowie Mazowieckim możemy spotkać kilka kategorii tych odpadów. Głównie pozostałości po przeróbce drewna - takie jak trociny, kora czy ścinki drewniane. Możemy wyróżnić również odpady opakowaniowe, do których możemy zaliczyć np. drewniane pojemniki. Do odbioru odpadów drewnianych w Ożarowie Mazowieckim klasyfikujemy także niektóre wielkogabarytowe śmieci z tego materiału. Skupy odbierają także odpady drewniane w Ożarowie Mazowieckim z zakładów przemysłowych, meblarskich, czy też sortowni. Zatem możemy do tej kategorii zaliczyć sklejki, płyty wiórowe, OSB oraz elementy konstrukcyjne. Palety, ze względu na swoją cenę i zawartość, są traktowane jak grupa nieco innego typu. Co nie będzie zabrane w ramach odbioru odpadów drewnianych w Ożarowie Mazowieckim? Z pewnością skup nie przyjmie materiałów zabrudzonych niebezpiecznymi substancjami, plastikiem, metalami, minerałami czy pozostałościami komunalnymi. Takich materiałów nie możemy wrzucać do kontenera na odpady drewniane w Ożarowie Mazowieckim, ponieważ później skup poradzi sobie z ich oczyszczeniem. Nie jesteś pewien, co zrobić z zanieczyszczonym drewnem? Skontaktuj się z nami - wszystko Ci wyjaśnimy!

Odbiór odpadów drewnianych w Ożarowie Mazowieckim - zorganizuj go z pomocą WasteMaster!

Czasami nie mamy możliwość samodzielnego wywozu kontenera z odpadami drewnianymi w Ożarowie Mazowieckim do firmy skupującej. Z tego powodu należy skorzystać z usług przedsiębiorstw zewnętrznych oferujących przewóz do takiej placówki. Możesz to zrobić z pomocą WasteMaster - w ten sam sposób, który opisywaliśmy wyżej. Eksperci z naszej spółki posiadają lata doświadczenia w znajdowaniu najbardziej opłacalnych ofert - znają polski rynek odpadowy jak własną kieszeń! Jednak w kwestii zamawiania odbioru odpadów drewnianych w Ożarowie Mazowieckim musisz pamiętać o tym, że im dalej jesteś od skupu, tym rośnie prawdopodobieństwo, że zapłacisz więcej za wywózkę. Co więcej, przydatną opcją jest możliwość wynajmu kontenera na odpady drewniane w Ożarowie Mazowieckim, które zazwyczaj firmy udostępniają na okres tygodnia. W ten sposób możesz na spokojnie zbierać swoje pozostałości, bez narażania swoich pracowników na niebezpieczeństwo (przechowywanie odpadów w jednym miejscu to działanie w zgodzie z zasadami BHP). Im więcej nam powiesz o swoich pozostałościach, im bardziej doprecyzujesz wymagania co do odbioru odpadów drewnianych w Ożarowie Mazowieckim - tym lepiej dopasujemy do Ciebie wyniki wyszukiwania.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Gdzie wyrzucić drewniane deski?
12-09-2022
Gdzie wyrzucić drewniane deski?

Często nie wiemy gdzie wyrzucić drewno. W końcu jest w pełni naturalne, więc po co go wyrzucać? Czy można spalić zużyte drewno w kominku? Taka utylizacja odpadów drewnianych jes...

Więcej -->
Czy drewno jest odpadem?
12-09-2022
Czy drewno jest odpadem?

Zużyte, zanieczyszczone, stare drewno jest odpadem. Dlatego jak każdy odpad musi zostać wyrzucone w odpowiednie miejsce. Do „zmieszanych” lub do punktów typu PSZOK. Po segregacj...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać odpady drewniane?
12-09-2022
Gdzie wyrzucać odpady drewniane?

Odpady drewniane należy wyrzucać do „zmieszanych”, oddawać do punktów typu PSZOK lub do specjalistycznych skupów zajmujących się utylizacją drewna. Można je wyrzucać do zwykłych...

Więcej -->
Jak zutylizować drewno?
11-09-2022
Jak zutylizować drewno?

Aby dokonać utylizacji drewna, należy je oddać w odpowiednie miejsce. Jeżeli posiadamy duże ilości tego surowca, zaleca się oddanie go do specjalistycznego skupu, gdzie dokonuje...

Więcej -->
Jak pozbyć się drewna?
11-09-2022
Jak pozbyć się drewna?

Gdzie wyrzucić drewno? W momencie, kiedy dysponujemy niewielką ilością tego rodzaju odpadu, śmiało możemy go wrzucić do odpadów komunalnych – do kategorii „zmieszane” lub zawieź...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić drewniane opakowanie?
10-09-2022
Gdzie wyrzucić drewniane opakowanie?

Drewniane opakowania świetnie nadają się do recyklingu drewna. Jednak aby miały szansę trafić do odpowiedniego skupu, muszą zostać wyrzucone do odpadów zmieszanych. Podczas segr...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać drewniane skrzynki?
10-09-2022
Gdzie wyrzucać drewniane skrzynki?

Gdzie wyrzucić drewno? Odpowiedzi różnią się w zależności od rodzaju odpadu – np. drewniane skrzynki należy wyrzucić do odpadów zmieszanych. Jeśli posiadają jakiekolwiek niebezp...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać stare drewno?
09-09-2022
Gdzie wyrzucać stare drewno?

Zastanawiasz się gdzie wyrzucić stare deski? Co zrobić z takim starym drewnem? Nie można ich wyrzucać do odpadów komunalnych, zwłaszcza jeśli są zanieczyszczone lub posiadają wb...

Więcej -->
Co zrobić z odpadami z drewna?
09-09-2022
Co zrobić z odpadami z drewna?

Przez wiele lat odpady z drewna po prostu lądowały w piecach, kominach, ogniskach. Jednak obecnie tego typu praktyki są postrzegane jako szkodliwe dla środowiska naturalnego, zw...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Polecam serdecznie - usługa na wysokim poziomie, a całkowicie za darmo:)

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Zazwyczaj marnowałam kilka godzin na znalezienie tego właściwego skupu odpadów drewnianych w Ożarowie Mazowieckim, dlatego tym razem zdecydowałam się na skorzystanie z WasteMaster. Warto było - jedyne, co trzeba było zrobić to opisać moje płyty OSB. Wycenę i listę placówek dostałam na maila, po krótkim czasie - warto!!!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie sądziłem, że tak szybko otrzymam odpowiedź na wysłany formularz. Nawet jeszcze się nie skończyła moja przerwa, a ja już na mailu miałem wycenę moich odpadów drewnianych w Ożarowie Mazowieckim!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Jestem laikiem, jeśli chodzi o rynek śmieci, co więcej - nie mam kiedy się nim zajmować. Z tego powodu doceniam usługi dostarczane przez WasteMaster. Zawsze wiedzą, gdzie powinnam zutylizować swoje odpady drewniane.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Pięć minut rozmowy i już wiem, od kogo najlepiej wynająć kontener na odpady drewniane! Naprawdę przydatna usługa!

Ocena 4/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Odpady drewniane – cena zrębki za tonę
12-09-2022
Odpady drewniane – cena zrębki za tonę

Odpady drewniane nie są w Polsce tak popularnym rodzajem odpadu jak chociażby przepracowany olej czy elektrośmieci, jednak stale cieszą się niegasnącym zainteresowaniem. Z ekolo...

Więcej -->
Recykling odpadów drzewnych
12-09-2022
Recykling odpadów drzewnych

Według lasów państwowych, powierzchnia obszarów leśnych w Polsce wynosi około 9,2 mln ha. Stanowi to 29,6% terenów kraju. Jednak warto zauważyć, że mimo iż lasów jest coraz więc...

Więcej -->
Przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych
13-05-2022
Przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych

Poznając bardzo przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych, można dowiedzieć się, w jaki sposób składować ten surowiec, a także, do czego jest on wykorzystywany. W poniżs...

Więcej -->
Odpady drewniane w praktyce
22-03-2022
Odpady drewniane w praktyce

Czym są odpady drewna? Jako odpady drewna możemy zdefiniować wyroby oraz elementy drewniane, które nie nadają się już do dalszego użytkowania. Dodatkowo możemy wliczyć również p...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon