Odpady drewniane - Odbiór odpadów drewnianych | WasteMaster

Odbiór odpadów drewnianych w Ostrzeszowie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Ceny skupu odpadów drewnianych w Ostrzeszowie

Ceny skupu odpadów drewnianych w Ostrzeszowie są zależne od kilku zmiennych. Przede wszystkim od typu i ilości drewna, który przywozimy do skupów. Najdroższe jest drewno opakowaniowe – ceny rozpoczynają się od 35 zł/t, a najtańsze drewno z sortowni, płyty wiórowe i OSB – od 15 zł/t. Jest to uzależnione od tego, co skup odpadów drewnianych w Ostrzeszowie może wyprodukować z dostarczanego drewna. Kolejną ważną rzeczą jest ilość: jeśli trzeba będzie wynająć kontenera na odpady drewniane w Ostrzeszowie, cena za usługę z pewnością się zwiększy. Następną istotną kwestią jest rosnący popyt na produkty z odzyskanego drewna – co wiąże się ze wzrostem cen. Aktualnie jednak, w dobie kryzysu energetycznego, ciężko przewidzieć, jak zachowa się ta tendencja. Na cenę skupu odpadów drewnianych w Ostrzeszowie ma wpływ również poziom zanieczyszczenia dostarczanych substancji. Jeśli skup będzie musiał dodatkowo oczyszczać materiały – kwota na rachunku na pewno wzrośnie. Ostatnim ważnym czynnikiem jest Twoja lokalizacja. Im dalej znajdujesz się od placówki skupującej – tym więcej trzeba będzie zapłacić. Jeśli interesuje Cię precyzyjna wycena – zgłoś się do WasteMaster – zajmujemy się tym zawodowo!

Skup odpadów drewnianych w Ostrzeszowie - jak go znaleźć?

Często skupy odpadów drewnianych w Ostrzeszowie nie są transparentnie zareklamowane w intrenecie i ciężko do nich dotrzeć. Z tej przyczyny najlepiej skorzystać z pomocy WasteMaster, jeśli chcesz wyszukać tę wymarzoną ofertę! Pracujemy ze skupami odpadów drewnianych w Ostrzeszowie, ale i w całej Polsce! Zgłoś się do nas za pomocą formularza ofertowego lub rozmowy telefonicznej (znajdziesz je na naszej stronie w interesującej Cię ofercie), udziel informacji na temat specyfiki i ilości swojego odpadu - a nasi pracownicy wszystkim się zajmą. dla Ciebie wycenę, a także wykaz interesujących skupów odpadów drewnianych w Ostrzeszowie. Jeśli preferujesz skorzystać z aplikacji WasteMaster - również jest taka możliwość! Ją również możesz znaleźć na naszej stronie. Nawet nie musisz jej pobierać! Dodaj ogłoszenie, zmieść zdjęcie, a indywidualny Opiekun Klienta skieruje do Ciebie najtrafniejsze oferty skupów odpadów drewnianych w Ostrzeszowie. Miej w pamięci, że nasze darmowe usługi nie obligują Cię do niczego, możesz w każdej chwili zrezygnować, a Twój ostateczny wybór placówki zależy tylko od Ciebie!

Co możemy wyprodukować z odpadów drewnianych w Ostrzeszowie?

W skupie odpadów drewnianych w Ostrzeszowie, dostarczane surowce są sortowane i przeznaczane do konkretnego działu przetwórczego. Dzięki metodzie recyklingu materiałowego, możemy wyprodukować węgiel drzewny, papier z celulozy, materiały na opał, trociny, korę (istotną dla ogrodnictwa lub rolnictwa), kompost czy też płyty pilśniowe oraz wiórowe. Sam widzisz, jak wiele różnych rzeczy powstaje z odpadów drewnianych w Ostrzeszowie. Dzięki temu, dużo drzew może zostać uratowanych, a energia oszczędzona - w końcu nie zużywa się jej do produkcji nowych materiałów. Podążaj ekologiczną drogą wraz z WasteMaster - znajdziemy dla Ciebie najlepsze placówki!

Miejsca produkcji odpadów drewnianych w Ostrzeszowie

Jak już zostało wcześniej nadmienione, odpady drewniane w Ostrzeszowie możemy spotkać praktycznie w każdym zakładzie produkcyjnym. Największym (statystycznie) producentem pozostałości tego typu są tartaki i inne placówki przetwórstwa drzewnego. Produkowane są tam m.in. zrzyny, opoły, oflisy, napływy korzeniowe, trociny lub kora. Następnym największym wytwórcą jest przemysł meblarski i drewnopodobny. W ramach tej gałęzi gospodarki produkuje się odpadki z tworzywa drzewnego, z drewna litego, sklejki, płyt pilśniowych, wiórowych, OSB czy z pyłu drzewnego. Jednakże oprócz tego, pozostałości z drewna wytwarza rzemiosło artystyczne. Jeśli wciąż zastanawiasz się nad odpowiedzią na pytanie: gdzie oddać odpady drewniane w Ostrzeszowie - skontaktuj się z WasteMaster!

Odpady drewniane w Ostrzeszowie – jak sobie z nimi poradzić?

Zarządzasz tartakiem? A może masz firmę meblarską? Zakład produkcyjny? Jeśli tak, to na pewno zetknąłeś się z problemem odpadów drewnianych w Ostrzeszowie. Są one dość proste do zidentyfikowania – po prostu zbudowane z drewna bądź elementów drewnianych. Czy możemy je wyrzucić? Nawet jeżeli dysponujesz samymi drewnianymi odpadkami – nie jest to możliwe. Nie można także samodzielnie spalać odpadów drewnianych w Ostrzeszowie, ponieważ muszą być one przetwarzane w odpowiednio dostosowanych do tego piecach. Zatem najmądrzejszym rozwiązaniem byłoby oddanie swoich pozostałości do PSZOK-u lub do skupu odpadów drewnianych w Ostrzeszowie. Należy zaznaczyć, że dzięki takim działaniom, jako przedsiębiorca lub osoba fizyczna, masz możliwość zrobienia kroku w stronę ekologii. Przekazując odpady drewniane w Ostrzeszowie do placówek skupujących, pobudzasz je do recyklingu, a tym samym redukujesz wycinkę drzew! W Polsce większa część lasów sadzona jest właśnie pod wyręb, dlatego jest to bardzo ważne. Stosunkowo małym gestem, jesteś w stanie zmniejszyć wycinkę lasów, które są przecież domami dla całych ekosystemów. Chcesz wiedzieć więcej o powyższym zagadnieniu? Przeczytaj poniższy tekst do końca!

Odpady drewniane w Ostrzeszowie a kwestie formalne

Odpady drewniane w Ostrzeszowie ze względu na brak naturalnych toksycznych lub też niebezpiecznych cech, są traktowane jak regularne pozostałości. Zatem jeżeli jesteś przedsiębiorcą lub osobą posiadającą gospodarstwo rolne (powyżej 75 ha) to jesteś prawnie zobowiązany do regularnego wypełniania sprawozdań w BDO. Regularna ewidencja odpadowa jest ważnym elementem kontroli wytwórstwa śmieci w ogóle. Za brak prowadzenia konta w BDO grozi nam kara nawet do miliona złotych! Co więcej, gdy zamierzasz zorganizować odbiór odpadów drewnianych w Ostrzeszowie, koniecznie pamiętaj o KPO. Karta Przekazania Odpadu, to dokument będący legalnym pozwoleniem na przewóz pozostałości do skupu. Ty, jako przedsiębiorca, musisz wypełnić tę Kartę i oddać ją kierowcy, który odbiera Twoje śmieci. Dodatkowo, nie możesz zapomnieć o wypełnieniu Karty Ewidencji Odpadowej - stanowi ona dowód w razie inspekcji służb. Całość dokumentów, powiąznych w tym przypadku z odpadami drewnianymi w Ostrzeszowie, posługuje się systemem kodów odpadów. Są one zamieszczone w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku. Przykładem może być kod na pozostałości drewniane opakowaniowe - 15 01 03. Wszystkie najważniejsze ozaczenia numeryczne znajdziesz także w naszym wirtualnym cenniku.

Rodzaje odpadów drewnianych w Ostrzeszowie

W placówkach skupujących odpady drewniane w Ostrzeszowie możemy spotkać kilka kategorii tych pozostałości. Głównie pozostałości po przeróbce drewna - takie jak trociny, kora czy ścinki z drewna. Możemy wyróżnić również odpady opakowaniowe, do których możemy zaliczyć np. drewniane pojemniki. Do odbioru odpadów drewnianych w Ostrzeszowie klasyfikujemy także niektóre wielkogabarytowe śmieci z tego materiału. Skupy przyjmują także odpady drewniane w Ostrzeszowie z fabryk przemysłowych, meblarskich, czy też sortowni. Zatem możemy do tej grupy zaliczyć sklejki, płyty wiórowe, OSB oraz części konstrukcyjne. Palety, ze względu na swoją cenę i skład, są traktowane jak grupa nieco innego typu. Co nie będzie zabrane w ramach odbioru odpadów drewnianych w Ostrzeszowie? Z pewnością skup nie weźmie materiałów zanieszczyszczonych toksycznymi substancjami, plastikiem, metalami, minerałami czy odpadami komunalnymi. Takich materiałów nie możemy wrzucać do kontenera na odpady drewniane w Ostrzeszowie, ponieważ później skup poradzi sobie z ich oczyszczeniem. Nie wiesz, co zrobić z zanieczyszczonym drewnem? Skontaktuj się z nami - wszystko Ci wyjaśnimy!

Zamów odbiór odpadów drewnianych w Ostrzeszowie z WasteMaster!

Jeżeli nie masz szany na samodzielny wywóz swoich pozostałości do skupu odpadów drewnianych w Ostrzeszowie, warto skorzystać z opcji odbioru. Możesz ją zamówić dokładnie w tam samo, jak opisywaliśmy to wyżej! Zgłoś się do WasteMaster, a nasi eksperci zajmą się badaniem lokalnego rynku i sprawdzaniem najlepszych opcji dla Twojej lokalizacji. Pamiętaj, że koszt odbioru odpadów drewnianych w Ostrzeszowie jest ściśle zależny od tego, gdzie się znajdujesz. Jeżeli kierowca będzie musiał pokonać długą drogę do Twojego zakładu pracy, możesz się spodziewać zwiększenia kosztów. Bardzo często również nie posiadamy dużych ilości śmieci, zbierają się one np. na przestrzeni tygodnia. Aby zapewnić bezpieczeństwo w środowisku pracy, należy składować takie materiały w jednym miejscu. Do tego świetnie będzie się nadawał kontener na odpady drewniane w Ostrzeszowie. Zazwyczaj wynajmuje się go na ok. 7 dni, więc jest to tydzień, w którym na spokojnie możesz zbierać wytworzone odpady. Jeśli masz inne zastrzeżenia co do odbioru odpadów drewnianych w Ostrzeszowie – podziel się nimi z nami! Im więcej informacji nam udzielisz, tym lepiej będziemy mogli dobrać oferty do Twoich preferencji.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Gdzie wyrzucić drewniane deski?
12-09-2022
Gdzie wyrzucić drewniane deski?

Często nie wiemy gdzie wyrzucić drewno. W końcu jest w pełni naturalne, więc po co go wyrzucać? Czy można spalić zużyte drewno w kominku? Taka utylizacja odpadów drewnianych jes...

Więcej -->
Czy drewno jest odpadem?
12-09-2022
Czy drewno jest odpadem?

Zużyte, zanieczyszczone, stare drewno jest odpadem. Dlatego jak każdy odpad musi zostać wyrzucone w odpowiednie miejsce. Do „zmieszanych” lub do punktów typu PSZOK. Po segregacj...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać odpady drewniane?
12-09-2022
Gdzie wyrzucać odpady drewniane?

Odpady drewniane należy wyrzucać do „zmieszanych”, oddawać do punktów typu PSZOK lub do specjalistycznych skupów zajmujących się utylizacją drewna. Można je wyrzucać do zwykłych...

Więcej -->
Jak zutylizować drewno?
11-09-2022
Jak zutylizować drewno?

Aby dokonać utylizacji drewna, należy je oddać w odpowiednie miejsce. Jeżeli posiadamy duże ilości tego surowca, zaleca się oddanie go do specjalistycznego skupu, gdzie dokonuje...

Więcej -->
Jak pozbyć się drewna?
11-09-2022
Jak pozbyć się drewna?

Gdzie wyrzucić drewno? W momencie, kiedy dysponujemy niewielką ilością tego rodzaju odpadu, śmiało możemy go wrzucić do odpadów komunalnych – do kategorii „zmieszane” lub zawieź...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić drewniane opakowanie?
10-09-2022
Gdzie wyrzucić drewniane opakowanie?

Drewniane opakowania świetnie nadają się do recyklingu drewna. Jednak aby miały szansę trafić do odpowiedniego skupu, muszą zostać wyrzucone do odpadów zmieszanych. Podczas segr...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać drewniane skrzynki?
10-09-2022
Gdzie wyrzucać drewniane skrzynki?

Gdzie wyrzucić drewno? Odpowiedzi różnią się w zależności od rodzaju odpadu – np. drewniane skrzynki należy wyrzucić do odpadów zmieszanych. Jeśli posiadają jakiekolwiek niebezp...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać stare drewno?
09-09-2022
Gdzie wyrzucać stare drewno?

Zastanawiasz się gdzie wyrzucić stare deski? Co zrobić z takim starym drewnem? Nie można ich wyrzucać do odpadów komunalnych, zwłaszcza jeśli są zanieczyszczone lub posiadają wb...

Więcej -->
Co zrobić z odpadami z drewna?
09-09-2022
Co zrobić z odpadami z drewna?

Przez wiele lat odpady z drewna po prostu lądowały w piecach, kominach, ogniskach. Jednak obecnie tego typu praktyki są postrzegane jako szkodliwe dla środowiska naturalnego, zw...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Dobrze, że znalazłem tę firmę w internecie - z pewnością powrócę do ich aplikacji raz jeszcze!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie myślałem, że całość zajmie mi tak niewiele czasu! Naprawdę szybko znalazłem skup odpadów drewnianych w Ostrzeszowie i już w parę dni pozbyłem się moich ścinek i trocin!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Warto organizować odbiór odpadów drewnianych w Ostrzeszowie z WasteMaster! Uprzejmi konsultanci naprawdę przyłożyli się do mojego zlecenia. Jestem niezwykle zadowolona!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Jestem wyjątkowo zadowolona z usług WasteMaster! Pomocny konsultant wytłumaczył mi, jak korzystać z aplikacji i teraz sama mogę monitorować na bieżąco spływające do mnie zgłoszenia od skupów odpadów drewnianych w Ostrzeszowie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Cieszę się, że kolega pokazał mi ich aplikację. Dzięki WasteMaster nie przepłacam - wyszukują dla mojego tartaku zawsze dobre oferty. Szczerze - opłaca się!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Odpady drewniane – cena zrębki za tonę
12-09-2022
Odpady drewniane – cena zrębki za tonę

Odpady drewniane nie są w Polsce tak popularnym rodzajem odpadu jak chociażby przepracowany olej czy elektrośmieci, jednak stale cieszą się niegasnącym zainteresowaniem. Z ekolo...

Więcej -->
Recykling odpadów drzewnych
12-09-2022
Recykling odpadów drzewnych

Według lasów państwowych, powierzchnia obszarów leśnych w Polsce wynosi około 9,2 mln ha. Stanowi to 29,6% terenów kraju. Jednak warto zauważyć, że mimo iż lasów jest coraz więc...

Więcej -->
Przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych
13-05-2022
Przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych

Poznając bardzo przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych, można dowiedzieć się, w jaki sposób składować ten surowiec, a także, do czego jest on wykorzystywany. W poniżs...

Więcej -->
Odpady drewniane w praktyce
22-03-2022
Odpady drewniane w praktyce

Czym są odpady drewna? Jako odpady drewna możemy zdefiniować wyroby oraz elementy drewniane, które nie nadają się już do dalszego użytkowania. Dodatkowo możemy wliczyć również p...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon