Paliwa alternatywne / RDF

Sprawdź oferty na swój odpad!

Recykling odpadów RDF we Wrześni

Jakiego typu działania mają miejsce w ramach takiej usługi jak utylizacja odpadów RDF we Wrześni?

Realizowana zgodnie z Rozporządzeniami Ministra Gospodarki i Środowiska utylizacja odpadów RDF w mieście Września ma być docelowo zlecana specjalistycznym podmiotom. Wywóz tych odpadów musi odbywać się tak, aby nie powodować zaburzeń w funkcjonowaniu ekosystemu. Skupowanie odpadów to działalność realizowana przez wiele firm.

Główne cechy odpadu.

Odpad z tej kategorii to związki, które powstają w wyniku mieszania odpadów innych niż te, uznawane za groźne dla ekosystemu. Do tej grupy kwalifikują się różne odpady palne, rozdrobnione, jak również te o jednolitym stopniu wymieszania. Powstają one z udziałem bądź też są pozbawione paliwa stałego, cieplnego lub biomasy. Tworzą się one w wyniku przekształcenia termicznego. Ich działanie nie może generować wzrostu emisji gazów cieplarnianych, określonych w rozporządzeniu Ministra Środowiska.
Dziękujemy za dodanie oferty odpadu
Szczegóły oferty
Dodaj zdjęcia:
Status oferty: Aktywna
Ilość:
Miasto:
Kod pocztowy:
Województwo:
Kategoria: doprecyzuj
Opis: uzupełnij
zapisz
zmień
Nazwa firmy: zmień nazwę
zapisz
Numer BDO: zmień
zapisz
Data dodania:
Zbieramy oferty na Twój odpad od firm Gospodarujących Odpadami

Możesz zostać na tej stronie. Zwykle w ciągu 10 minut pojawiają się pierwsze propozycje na zagospodarowanie odpadu. Informacje o nich otrzymasz również mailowo na adres oraz w aplikacji. Firmy gospodarujące Odpadami mogą również skontaktować się z Tobą telefonicznie na numer

mapa
Na co czekasz?
Przykładowe oferty we Wrześni
rdf
5500 kg
rdf
Łęczna
rdf
9500 kg
Gołdap
rdf
300 kg
Lębork
rdf
9000 kg
rdf
Kraśnik
rdf
9500 kg
rdf
Lędziny
rdf
5000 kg
rdf
Żary
Sprawdź
Jak to działa?
Sprawdź także
Recykling odpadów RDF w innych miastach
Zobacz więcej
Przykładowe firmy odbierające paliwa alternatywne / rdf we Wrześni
Poznań
EKOS POZNAŃ Sp. z o.o.
Braniewo
Zbierający nr 5 S.A. (firma pozyskana przez Partnera nr 1)
Tychy
Partner nr 2 sp. z o.o.
Śrem
RECYKL Organizacja Odzysku S.A.
Plewiska
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe LS-PLUS Sp. z o.o.
Żnin
NOVAGO ŻNIN Sp. z o.o.
Września
Inne, popularne kategorie odpadów

Typy surowców używane do produkcji.

Podstawowymi surowcami, wykorzystywanymi do produkcji paliwa są odpady komunalne, opony, odpady rozpuszczalnikowe i pozostałości po destylacji rozpuszczalników, jak również tworzywa sztuczne, resztki demontażu samochodu, papier i karton, odpady zwierzęce, przepracowane oleje, trociny, masy włókniste czy odpady ściekowe. Ze względu na mnogość używanych do produkcji materiału, recykling odpadów RDF w mieście Września jest niezwykle ważny.

Jakie podmioty mają w swojej ofercie recykling odpadów RDF we Wrześni?

Firmami, które obecnie są największymi odbiorcami odpadu, są głównie cementownie i elektrownie. Dla tych podmiotów odpady to źródło energii cieplnej.

W których miejscach poddaje się utylizacji odpady RDF w mieście Września?

Miejscami, wykorzystuje się utylizację odpadów RDF we Wrześni są specjalne obiekty energetyczne, których park maszynowy umożliwia efektywne spalanie paliwa alternatywnego. Są to spalarnie odpadów komunalnych, zaprojektowane specjalnie do współspalania paliwa alternatywnego. Odpady mogą być poddawane również procesom spalania przez cementownie.

Obowiązujący kod odpadu.

Ustalony odgórnie kod odpadów widnieje w katalogu odpadów. Odpady z tej kategorii oznaczone są kodem 19 12 10.

Opłata za umieszczenie oferty w aplikacji WasteMaster.

Złożenie oferty na recykling odpadów RDF we Wrześni przy pomocy aplikacji internetowej WasteMaster jest całkowicie darmowe. Działanie to nie wymaga zakupu dodatkowych pakietów czy odnawiania subskrypcji.

Parametry chemiczne, które musi posiadać odpad.

Wyznaczonym parametrem, który muszą posiadać odpady, jest ich wysoka wartość opałowa. Musi ona kształtować na poziomie 14 do 16 MJ na kilogram - bez suszenia, dopuszczalne jest - 16 do 18 MJ na kilogram z suszeniem.
Oni skorzystali już z WasteMaster
Opinie o WasteMaster
Żaneta
W moim warsztacie nie trudno o katalizatory, filtry DPF i monolity z katalizatorów po przeróbkach. Chciałem przed sprzedażą zbadać wszystko spektometrem. W apce znalazłem firmę, która się tym zajmuje.
Edmund
Jakoś nie chciało mi się wierzyć, że kiedy będę mieć WasteMaster to klienci sami będą się do nas odzywać. Moje zdumienie było ogromne, kiedy już w pierwszy dzień mieliśmy sporo interesantów.
Klara
W naszej restauracji mamy sporo bioodpadów. Nie zawsze wiedzieliśmy co z nimi robić, a segregacja to dla nas priorytet. Dlatego cieszę się, że możemy wszystko wpisać w apce i dokładnie wskazuje nam miejsca, gdzie mamy odwieźć bio.
Julia
Remont domu dziadków wiązał się z wyrzuceniem wielu rzeczy, jakie zgromadzili oni na strychu i na podwórku. Straciłam nadzieję, że damy radę się tego pozbyć. Mąż dowiedział się o aplikacji i na szczęście sprawa jest już zakończona.
Danuta
Tutaj naprawdę nie ma ogra [...]