Paliwa alternatywne / RDF

Sprawdź oferty na swój odpad!

Recykling odpadów RDF w Szczytnie

Jakie działania obejmuje taka usługa jak utylizacja odpadów RDF w Szczytnie?

Zgodna z prawem utylizacja odpadów RDF w mieście Szczytno polega na ich regularnym odbieraniu i wywożeniu od firm z wybranego miejsca. Odpady te trafiają tylko do dedykowanych punktów. Skupowanie odpadów jest potrzebne, ponieważ można wykorzystać te odpady – m.in. do ogrzewania.

Charakterystyczne cechy odpadu.

Mianem odpadu z tej kategorii określa się odpady palne, o jednolitym stopniu zmieszania, rozdrobnione, jak i te powstałe w wyniku połączenia ze sobą różnych odpadów innych niż kategoryzowane jako szkodliwe. To paliwo stworzone z udziałem lub też paliwa stałego, ciepłego oraz biomasy. Jest ono produkowane w wyniku przetwórstwa termicznego. Nie powoduje to wzrostu poziomu emisji gazów cieplarnianych.
Dziękujemy za dodanie oferty odpadu
Szczegóły oferty
Dodaj zdjęcia:
Status oferty: Aktywna
Ilość:
Miasto:
Kod pocztowy:
Województwo:
Kategoria: doprecyzuj
Opis: uzupełnij
zapisz
zmień
Nazwa firmy: zmień nazwę
zapisz
Numer BDO: zmień
zapisz
Data dodania:
Zbieramy oferty na Twój odpad od firm Gospodarujących Odpadami

Możesz zostać na tej stronie. Zwykle w ciągu 10 minut pojawiają się pierwsze propozycje na zagospodarowanie odpadu. Informacje o nich otrzymasz również mailowo na adres oraz w aplikacji. Firmy gospodarujące Odpadami mogą również skontaktować się z Tobą telefonicznie na numer

mapa
Na co czekasz?
Przykładowe oferty w Szczytnie
rdf
9500 kg
Ciechocinek
rdf
700 kg
rdf
Chrzanów
rdf
10000 kg
Murowana Goślina
rdf
1500 kg
rdf
Węgorzewo
rdf
4000 kg
rdf
Kożuchów
rdf
5500 kg
Łańcut
Sprawdź
Jak to działa?
Sprawdź także
Recykling odpadów RDF w innych miastach
Zobacz więcej
Przykładowe firmy odbierające paliwa alternatywne / rdf w Szczytnie
Cegielnia
NOVAGO ŻNIN Sp. z o.o.
Mława
NOVAGO ŻNIN Sp. z o.o.
Ostrołęka
PROSPRECO POLSKA Sp. z o.o.
Wiśniewo
NOVAGO ŻNIN Sp. z o.o.
Giżycko
ZAKŁAD UNIESZKODLIWIANIA ODPADÓW KOMUNALNYCH SPYTKOWO Sp. z o.o.
Miączyn
NOVAGO ŻNIN Sp. z o.o.
Szczytno
Inne, popularne kategorie odpadów

Surowce stosowane do produkcji.

Do surowców używanych do wytworzenia paliwa zalicza się resztki demontażu samochodu, papier i karton czy masy włókniste, odpady zwierzęce, przepracowane oleje, trociny. Do tej grupy zakwalifikować można również odpady ściekowe, odpady komunalne. W związku z dużą ilością różnych materiałów używanych do produkcji recykling odpadów RDF w mieście Szczytno jest potrzebną działalnością.

Jakiego typu firmy oferują recykling odpadów RDF w Szczytnie?

Firmami, które są głównymi odbiorcami odpadu, są przede wszystkim działające w Polsce cementownie i elektrownie. To tam składowane są odpady przeznaczone do dalszego wykorzystania.

Gdzie poddaje się utylizacji odpady RDF w mieście Szczytno?

Miejscami, gdzie stosuje się utylizację odpadów RDF w Szczytnie są w dużej mierze specjalne obiekty energetyczne, które mają urządzenia przeznaczone do spalania paliwa alternatywnego, a także spalarnie odpadów komunalnych, przystosowane do współspalania paliwa alternatywnego. Odpady używane są również przez cementownie, które zastępują nimi paliwo kopalne.

Funkcjonujący kod odpadu w BDO.

Obowiązujący obecnie kod odpadów ustalony jest na podstawie wytycznych z katalogu odpadów. Ten odpad ma kod 19 12 10.

Opłata za wystawienie oferty w aplikacji WasteMaster.

Wystawienie oferty na recykling odpadów RDF w Szczytnie w aplikacji internetowej WasteMaster jest darmowe. Proces ten pozwala nie tylko znaleźć zleceniobiorców, ale i zleceniodawców.

Wymogi chemiczne, które musi spełniać odpad.

Parametrem, który muszą spełniać odpady, jest ich bardzo wysoka wartość opałowa. Musi ona oscylować na poziomie nie wyższym 14 do 16 MJ na kilogram - bez suszenia. Akceptowalne jest - 16 do 18 MJ na kilogram z suszeniem.
Oni skorzystali już z WasteMaster
Opinie o WasteMaster
Oleg
Mój syn postanowił wyrzucić stary sprzęt z domu. Trochę się tego nazbierało i szczerze mówiąc nie mieliśmy pojęcia, gdzie to zawieźć. Na szczęście syn znalazł apke i korzystając z niej wszystko zostało ogarnięte w parę minut.
Kornelia
Pierwszy raz spotykam się z aplikacją, jaka jest dopasowana w 100% do użytkownika. Pracowałam w wielu biurach i nigdy wcześniej żadne narzędzie nie było tak przyjazne i skuteczne. Polecam wszystkim z branży!
Kazimierz
Pośrednicy odpadami dobrze wiedzą, jak liczą się kontakty biznes. Polecam wszystkim kolegom i koleżankom po fachu korzystać z aplikacji wm. Teraz budowanie solidnej sieci zawodowej nie jest żadnym wyzwaniem.
Andrzej
To wręcz niemożliwe, że w jednym miejscu są zebrane informacje z całego rynku odpadowego w Polsce. Nasza branża wreszcie doczekała się nowoczesnych rozwiązań.
Monika
W naszym skupie przyjmujem [...]