Paliwa alternatywne / RDF

Sprawdź oferty na swój odpad!

Recykling odpadów RDF w Szamotułach

Jakie działania obejmuje taka usługa jak utylizacja odpadów RDF w Szamotułach?

Zgodna z prawem utylizacja odpadów RDF w mieście Szamotuły polega na ich regularnym odbieraniu i wywożeniu od firm z wybranego miejsca. Odpady te trafiają tylko do dedykowanych punktów. Skupowanie odpadów jest potrzebne, ponieważ można wykorzystać te odpady – m.in. do ogrzewania.

Najważniejsze informacje o odpadzie.

Odpad z tej kategorii obejmuje głównie odpady palne, a także paliwo o jednorodnym stopniu wymieszania, rozdrobnione, które produkuje się z udziałem lub bez paliwa stałego, ciepłego bądź też biomasy. Jest ono wytwarzane w wyniku procesu termicznego. Paliwo to związki stworzone w wyniku połączenia ze wielu odpadów, innych niż klasyfikowane jako toksyczne.
Dziękujemy za dodanie oferty odpadu
Szczegóły oferty
Dodaj zdjęcia:
Status oferty: Aktywna
Ilość:
Miasto:
Kod pocztowy:
Województwo:
Kategoria: doprecyzuj
Opis: uzupełnij
zapisz
zmień
Nazwa firmy: zmień nazwę
zapisz
Numer BDO: zmień
zapisz
Data dodania:
Zbieramy oferty na Twój odpad od firm Gospodarujących Odpadami

Możesz zostać na tej stronie. Zwykle w ciągu 10 minut pojawiają się pierwsze propozycje na zagospodarowanie odpadu. Informacje o nich otrzymasz również mailowo na adres oraz w aplikacji. Firmy gospodarujące Odpadami mogą również skontaktować się z Tobą telefonicznie na numer

mapa
Na co czekasz?
Przykładowe oferty w Szamotułach
rdf
4000 kg
rdf
Nisko
rdf
800 kg
Stargard
rdf
5500 kg
Grodzisk Mazowiecki
rdf
2500 kg
Jarocin
rdf
3500 kg
rdf
Marki
rdf
8000 kg
Wasilków
Sprawdź
Jak to działa?
Sprawdź także
Recykling odpadów RDF w innych miastach
Zobacz więcej
Przykładowe firmy odbierające paliwa alternatywne / rdf w Szamotułach
Tychy
Partner nr 2 sp. z o.o.
Plewiska
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe LS-PLUS Sp. z o.o.
Braniewo
Zbierający nr 5 S.A. (firma pozyskana przez Partnera nr 1)
Poznań
EKOS POZNAŃ Sp. z o.o.
Śrem
RECYKL Organizacja Odzysku S.A.
Zbąszynek
WEXPOOL Sp. z o.o.
Szamotuły
Inne, popularne kategorie odpadów

Typy surowców stosowanych do produkcji.

Do surowców, stosowanych przy produkcji paliwa zaliczają się m.in.: odpady komunalne, opony, odpady rozpuszczalnikowe i pozostałości po destylacji rozpuszczalników, tworzywa sztuczne, odpady zwierzęce, przepracowane oleje, trociny, odpady ściekowe. Do tej kategorii kwalifikują się również resztki demontażu samochodu, papier i karton czy masy włókniste. Ze względu na mnogość używanych do produkcji materiału, recykling odpadów RDF w mieście Szamotuły jest niezwykle ważny.

Jakiego rodzaju podmioty oferują recykling odpadów RDF w Szamotułach?

Firmami, które są stałymi odbiorcami odpadu, to głównie cementownie i elektrownie. To w nich odpady przekształcane są na energię cieplną.

W którym miejscu poddaje się utylizacji odpady RDF w mieście Szamotuły?

Miejscami, gdzie wykorzystuje się utylizację odpadów RDF w Szamotułach są przede wszystkim spalarnie odpadów komunalnych, przystosowane do współspalania paliwa alternatywnego, specjalne obiekty energetyczne, które mają park maszynowy przystosowany do spalania paliwa alternatywnego. Odpady RDF wykorzystywane są również przez cementownie, które zastępują paliwo kopalne alternatywnym, a także miejsca, gdzie zamontowane są kotły energetyczne.

Używany kod odpadu w BDO.

Obowiązujący kod odpadów ustala się według wytycznych zawartych w takim miejscu, jak katalog odpadów. Odpad tej kategorii oznaczony jest kodem- 19 12 10.

Cennik za umieszczenie oferty w aplikacji WasteMaster.

Uruchomienie oferty na recykling odpadów RDF w Szamotułach dzięki naszej aplikacji internetowej WasteMaster jest darmowe. Warto skorzystać z tej opcji, ponieważ jest ona bardzo korzystna.

Wymogi, które musi spełnić odpad.

Warto wiedzieć, że podstawowym parametrem chemicznym, który muszą spełnić odpady, jest ich wysoka wartość opałowa. Musi ona mieścić się na poziomie 14 do 16 MJ na kilogram - bez suszenia, ewentualnie 16 do 18 MJ na kilogram z suszeniem.
Oni skorzystali już z WasteMaster
Opinie o WasteMaster
Rajmund
Mamy w fabryce dużo stali nierdzewnej, zarówno w kawałkach, jak i w wiórach. Wiedziałem, że musimy się tego pozbyć. Sprawdziłem kilka firm i wybrałem najlepszą ofertę. To było dla nas opłacalne!
Zbigniew
Odbieramy odpady przemysłowe od klienta. Później zajmujemy się wszystkim kompleksowo. Dlatego nasza oferta jest polecana i cieszymy się dużym zaufaniem. Chcieliśmy się zareklamować w WasteMaster i to się udało.
Ignacy
W moim warsztacie nie trudno o katalizatory, filtry DPF i monolity z katalizatorów po przeróbkach. Chciałem przed sprzedażą zbadać wszystko spektometrem. W apce znalazłem firmę, która się tym zajmuje.
Kajetan
Ogłoszenia dla branży złomowej w jednym miejscu i możliwość szybkiego kontaktu z kontrahentami. Chyba nie trzeba dodawać nic więcej…
Ziemowit
Jako fabryka produkująca ż [...]