Paliwa alternatywne / RDF

Sprawdź oferty na swój odpad!

Recykling odpadów RDF w Świebodzinie

Jakie działania odbywają się w ramach takiej usługi jak utylizacja odpadów RDF w Świebodzinie?

Odbywająca się zgodnie z wytycznymi Ministra Gospodarki i Środowiska utylizacja odpadów RDF w mieście Świebodzin powinna być powierzona specjalistycznym firmom. Wywóz tego typu odpadów od generujących go firm, nie może powodować zagrożenia dla ekosystemu. Skupowaniem odpadów to działalność, którą obecnie zajmuje się wiele podmiotów.

Charakterystyka odpadu.

Za odpad z tej kategorii uznaje się wszelkiego typu odpady palne, o jednolitym stopniu wymieszania, rozdrobnione, jak również te, które powstają w wyniku połączenia ze sobą wielu odpadów innych niż klasyfikowane jako toksyczne. To paliwo, które tworzone jest z udziałem bądź też całkowicie wolne od paliwa stałego, ciepłego bądź też biomasy. Jest ono wytwarzane w wyniku procesu termicznego. Nie powoduje ono zawyżenia poziomu emisji gazów cieplarnianych, określonych w rozporządzeniu Ministra Środowiska.
Dziękujemy za dodanie oferty odpadu
Szczegóły oferty
Dodaj zdjęcia:
Status oferty: Aktywna
Ilość:
Miasto:
Kod pocztowy:
Województwo:
Kategoria: doprecyzuj
Opis: uzupełnij
zapisz
zmień
Nazwa firmy: zmień nazwę
zapisz
Numer BDO: zmień
zapisz
Data dodania:
Zbieramy oferty na Twój odpad od firm Gospodarujących Odpadami

Możesz zostać na tej stronie. Zwykle w ciągu 10 minut pojawiają się pierwsze propozycje na zagospodarowanie odpadu. Informacje o nich otrzymasz również mailowo na adres oraz w aplikacji. Firmy gospodarujące Odpadami mogą również skontaktować się z Tobą telefonicznie na numer

mapa
Na co czekasz?
Przykładowe oferty w Świebodzinie
rdf
2500 kg
Wasilków
rdf
6500 kg
rdf
Pleszew
rdf
7000 kg
Konstancin-Jeziorna
rdf
9000 kg
Leżajsk
rdf
7000 kg
Goleniów
rdf
7500 kg
Świebodzin
Sprawdź
Jak to działa?
Sprawdź także
Recykling odpadów RDF w innych miastach
Zobacz więcej
Przykładowe firmy odbierające paliwa alternatywne / rdf w Świebodzinie
Zbąszynek
WEXPOOL Sp. z o.o.
Krosno Odrzańskie
RECYKL Organizacja Odzysku S.A.
Słubice
ZUO INTERNATIONAL Sp. z o.o.
Myślibórz
EKO-MYŚL Sp. z o.o.
Plewiska
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe LS-PLUS Sp. z o.o.
Tychy
Partner nr 2 sp. z o.o.
Świebodzin
Inne, popularne kategorie odpadów

Surowce używane do wytwarzania.

Jednymi z bazowych surowców, wykorzystywanych do produkcji paliwa są odpady ściekowe, odpady komunalne, opony, odpady rozpuszczalnikowe i pozostałości po destylacji rozpuszczalników. Do tej kategorii zaliczają się także tworzywa sztuczne, resztki demontażu samochodu, papier i karton czy masy włókniste, odpady zwierzęce, przepracowane oleje, trociny. Zwarzywszy na ilość używanych materiałów do produkcji paliw, recykling odpadów RDF w mieście Świebodzin jest ważną działalnością.

Jakiego typu firmy oferują recykling odpadów RDF w Świebodzinie?

Firmami, które są największymi odbiorcami odpadu, są cementownie i elektrownie. To tam cyklicznie magazynowane są wszelkiego typu odpady. Mają one zastosowanie do produkcji ciepła.

W którym miejscu poddaje się utylizacji odpady RDF w mieście Świebodzin?

Miejscami, gdzie wykorzystuje się utylizację odpadów RDF w Świebodzinie są przede wszystkim spalarnie odpadów komunalnych, przystosowane do współspalania paliwa alternatywnego, specjalne obiekty energetyczne, które mają park maszynowy przystosowany do spalania paliwa alternatywnego. Odpady RDF wykorzystywane są również przez cementownie, które zastępują paliwo kopalne alternatywnym, a także miejsca, gdzie zamontowane są kotły energetyczne.

Dokładny kod odpadu.

Powszechnie obowiązujący kod odpadów ustalony jest na podstawie katalogu odpadów. Odpady tej kategorii oznaczone są kodem 19 12 10.

Koszt dodania oferty w aplikacji WasteMaster.

Dodanie oferty na recykling odpadów RDF w Świebodzinie w aplikacji internetowej WasteMaster nie generuje najmniejszych wydatków. Jest to darmowe narzędzie dla każdego zleceniodawcy i zleceniobiorcy tego typu usług.

Parametry chemiczne, które musi spełnić odpad.

Podstawowym parametrem, który muszą mieć odpady, jest ich niska wartość opałowa. Nie może ona przekraczać poziomu 14 do 16 MJ na kilogram - bez suszenia. Dopuszczalne jest - 16 do 18 MJ na kilogram z suszeniem.
Oni skorzystali już z WasteMaster
Opinie o WasteMaster
Adalbert
Prowadzę jednoosobową firmę sprzątającą. Zbieram w trakcie pracy bardzo wiele śmieci od klientów. Po pracy klikam w WasteMaster i wiem, że w parę minut nie będę musiała martwić się o to, kto i kiedy odbierze odpady.
Dominik
Sama decyduję o tym, czy chcę ofertę kupna zaakceptować czy odrzucić. Kontaktują się ze mną tylko te osoby, które akceptuję. Wiem, że moje dane są bezpieczne.
Agnieszka
Zajmujemy się sprzedażą hurtową złomu i odpadów metalowych. Od niedawna proponujemy materiały do recyklingu. Chcieliśmy się zareklamować, ale konkurencja w regionie była spora. Zdecydowaliśmy się na wastemaster i promujemy się z pomocą tego narzędzia.
Marianna
Moja praca jest specyficzna i czasami mam sporo pracy, a czasem klientów jest mało. Jako pośrednik w obrocie odpadami nie muszę się już martwić, bo w WasteMaster ofert jest mnóstwo!
Sławomira
Kanistry, beczki, detergen [...]