Paliwa alternatywne / RDF

Sprawdź oferty na swój odpad!

Recykling odpadów RDF w Bochni

Jak odbywa się utylizacja odpadów RDF w Bochni?

Zgodna z prawem utylizacja odpadów RDF w mieście Bochnia wymaga jego terminowego i bezpiecznego odbioru od generujących go przedsiębiorstw, z miejsca ich składowania. Kolejnym krokiem jest jego wywóz w odpowiednich pojazdach mechanicznych do specjalnych punktów. Skupowanie odpadów to obecnie bardzo popularna branża.

Główne informacje o odpadzie.

Odpad z tej kategorii to związki stworzone w wyniku połączenia ze sobą różnych odpadów innych niż klasyfikowane jako zagrażające ekosystemowi. To głównie odpady palne, a także paliwo o jednorodnym stopniu wymieszania, rozdrobnione, które wytwarza się z udziałem lub bez paliwa stałego, ciepłego bądź też biomasy. Są produkowane w wyniku procesu termicznego.
Dziękujemy za dodanie oferty odpadu
Szczegóły oferty
Dodaj zdjęcia:
Status oferty: Aktywna
Ilość:
Miasto:
Kod pocztowy:
Województwo:
Kategoria: doprecyzuj
Opis: uzupełnij
zapisz
zmień
Nazwa firmy: zmień nazwę
zapisz
Numer BDO: zmień
zapisz
Data dodania:
Zbieramy oferty na Twój odpad od firm Gospodarujących Odpadami

Możesz zostać na tej stronie. Zwykle w ciągu 10 minut pojawiają się pierwsze propozycje na zagospodarowanie odpadu. Informacje o nich otrzymasz również mailowo na adres oraz w aplikacji. Firmy gospodarujące Odpadami mogą również skontaktować się z Tobą telefonicznie na numer

mapa
Na co czekasz?
Przykładowe oferty w Bochni
rdf
3000 kg
rdf
Działdowo
rdf
3500 kg
rdf
Wałbrzych
rdf
4500 kg
Rogoźno
rdf
9500 kg
rdf
Jelcz-Laskowice
rdf
6000 kg
Łuków
rdf
1000 kg
Pyrzyce
Sprawdź
Jak to działa?
Sprawdź także
Recykling odpadów RDF w innych miastach
Zobacz więcej
Przykładowe firmy odbierające paliwa alternatywne / rdf w Bochni
Kraków
ZYGMUNT PACANOWSKI ZAKŁAD UTYLIZACJI ODPADÓW PRZEMYSŁOWYCH
Korzenna
Mo-BRUK
Tylmanowa
Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych EMPOL Sp. z o.o.
Nowy Targ
FCC PODHALE Sp. z o.o.
Gorlice
EMPOL Sp. z o.o.
Dębica
NICROMETAL S.A.
Bochnia
Inne, popularne kategorie odpadów

Surowce używane do wytwarzania.

Jednymi z bazowych surowców, wykorzystywanych do produkcji paliwa są odpady ściekowe, odpady komunalne, opony, odpady rozpuszczalnikowe i pozostałości po destylacji rozpuszczalników. Do tej kategorii zaliczają się także tworzywa sztuczne, resztki demontażu samochodu, papier i karton czy masy włókniste, odpady zwierzęce, przepracowane oleje, trociny. Zwarzywszy na ilość używanych materiałów do produkcji paliw, recykling odpadów RDF w mieście Bochnia jest ważną działalnością.

Jakiego rodzaju podmioty oferują recykling odpadów RDF w Bochni?

Firmami, które są stałymi odbiorcami odpadu, to głównie cementownie i elektrownie. To w nich odpady przekształcane są na energię cieplną.

W jakim miejscu poddaje się utylizacji odpady RDF w mieście Bochnia?

Punktami, gdzie stosuje się utylizację odpadów RDF w Bochni są dedykowane obiekty energetyczne, które posiadają park maszynowy przeznaczony do spalania paliwa alternatywnego. Są to spalarnie odpadów komunalnych, przystosowane do współspalania paliwa alternatywnego. Odpady mogą być spalane też przez cementownie.

Obowiązujący w BDO kod odpadu.

Zaakceptowany przez polski rząd kod odpadów został stworzony na podstawie wytycznych z katalogu odpadów. Odpady należące do tej kategorii mają kod 19 12 10.

Cennik za oferty w aplikacji WasteMaster.

Złożenie oferty na recykling odpadów RDF w Bochni przy udziale aplikacji internetowej WasteMaster nie generuje żadnych wydatków. Proces ten odbywa się bezpłatnie.

Parametry odpadu.

Podstawowym parametrem, który muszą spełnić odpady, jest ich wysoka wartość opałowa. Powinna ona kształtować się na poziomie 14 do 16 MJ na kilogram, bez suszenia lub 16 do 18 MJ na kilogram z suszeniem.
Oni skorzystali już z WasteMaster
Opinie o WasteMaster
Dawid
Pandemia dosyć mocno uderzyła w naszą branżę, czego wielu z nas się nie spodziewało. WasteMaster pozwala nam się odnaleźć we wszystkich przepisach prawnych oraz w tym, jakie dotyczą nas obostrzenia.
Cecylia
Na przetargach w handlu złomem znam się bardzo dobrze, jednak przyznam, że dopiero w WasteMaster przekonałam się, że można odpowiadać na potrzeby rynku w nowoczesny sposób.
Renata
Nie jestem zbyt dobry w nowinkach technologicznych, jednak prosta obsługa tej aplikacji sprawiła, że naprawdę przekonałem się do skorzystania z nowych rozwiązań technicznych.
Roksana
Budowa nowej siedziby firmy sprawiła, że nagromadziliśmy mnóstwo odpadów. Przyznam, że nie miałem pojęcia, gdzie je wywozić. Z pomocą aplikacji szybko znalazłem takie miejsca w okolicy. Jestem przekonany, że otrzymałem najlepsze rekomendacje.
Katarzyna
Poniszczone kartony, stare [...]