Paliwa alternatywne / RDF

Sprawdź oferty na swój odpad!

Recykling odpadów RDF w Bartoszycach

Jakiego typu działania mają miejsce w ramach takiej usługi jak utylizacja odpadów RDF w Bartoszycach?

Realizowana zgodnie z Rozporządzeniami Ministra Gospodarki i Środowiska utylizacja odpadów RDF w mieście Bartoszyce ma być docelowo zlecana specjalistycznym podmiotom. Wywóz tych odpadów musi odbywać się tak, aby nie powodować zaburzeń w funkcjonowaniu ekosystemu. Skupowanie odpadów to działalność realizowana przez wiele firm.

Charakterystyczne cechy odpadu.

Mianem odpadu z tej kategorii określa się odpady palne, o jednolitym stopniu zmieszania, rozdrobnione, jak i te powstałe w wyniku połączenia ze sobą różnych odpadów innych niż kategoryzowane jako szkodliwe. To paliwo stworzone z udziałem lub też paliwa stałego, ciepłego oraz biomasy. Jest ono produkowane w wyniku przetwórstwa termicznego. Nie powoduje to wzrostu poziomu emisji gazów cieplarnianych.
Dziękujemy za dodanie oferty odpadu
Szczegóły oferty
Dodaj zdjęcia:
Status oferty: Aktywna
Ilość:
Miasto:
Kod pocztowy:
Województwo:
Kategoria: doprecyzuj
Opis: uzupełnij
zapisz
zmień
Nazwa firmy: zmień nazwę
zapisz
Numer BDO: zmień
zapisz
Data dodania:
Zbieramy oferty na Twój odpad od firm Gospodarujących Odpadami

Możesz zostać na tej stronie. Zwykle w ciągu 10 minut pojawiają się pierwsze propozycje na zagospodarowanie odpadu. Informacje o nich otrzymasz również mailowo na adres oraz w aplikacji. Firmy gospodarujące Odpadami mogą również skontaktować się z Tobą telefonicznie na numer

mapa
Na co czekasz?
Przykładowe oferty w Bartoszycach
rdf
6500 kg
rdf
Katowice
rdf
600 kg
rdf
Węgorzewo
rdf
1500 kg
Bytom
rdf
3500 kg
rdf
Kęty
rdf
10000 kg
rdf
Skwierzyna
rdf
900 kg
Kwidzyn
Sprawdź
Jak to działa?
Sprawdź także
Recykling odpadów RDF w innych miastach
Zobacz więcej
Przykładowe firmy odbierające paliwa alternatywne / rdf w Bartoszycach
Giżycko
ZAKŁAD UNIESZKODLIWIANIA ODPADÓW KOMUNALNYCH SPYTKOWO Sp. z o.o.
Susz
NOVAGO ŻNIN Sp. z o.o.
Cegielnia
NOVAGO ŻNIN Sp. z o.o.
Mława
NOVAGO ŻNIN Sp. z o.o.
Wiśniewo
NOVAGO ŻNIN Sp. z o.o.
Ostrołęka
PROSPRECO POLSKA Sp. z o.o.
Bartoszyce
Inne, popularne kategorie odpadów

Typy surowców wykorzystywane do produkcji.

Jednymi z głównych surowców, wykorzystywanych do wyrobu paliwa są pozostałości po destylacji rozpuszczalników, jak również tworzywa sztuczne, resztki demontażu samochodu, papier i karton, odpady zwierzęce, przepracowane oleje, trociny, masy włókniste czy odpady ściekowe. Oprócz tego stosuje się także odpady komunalne, opony, odpady rozpuszczalnikowe. W związku z dużą ilością różnych materiałów używanych do produkcji recykling odpadów RDF w mieście Bartoszyce jest potrzebną działalnością.

Jakiego typu podmioty oferują recykling odpadów RDF w Bartoszycach?

Podmiotami, które są bazowymi odbiorcami odpadu, są te funkcjonujące na polskim rynku. Głównie chodzi o cementownie i elektrownie. To w nich przechowywane są odpady.

W którym miejscu poddaje się utylizacji odpady RDF w mieście Bartoszyce?

Miejscami, gdzie wykorzystuje się utylizację odpadów RDF w Bartoszycach są przede wszystkim spalarnie odpadów komunalnych, przystosowane do współspalania paliwa alternatywnego, specjalne obiekty energetyczne, które mają park maszynowy przystosowany do spalania paliwa alternatywnego. Odpady RDF wykorzystywane są również przez cementownie, które zastępują paliwo kopalne alternatywnym, a także miejsca, gdzie zamontowane są kotły energetyczne.

Funkcjonujący kod odpadu.

Zaakceptowany przez polski rząd kod odpadów ustalony jest według katalogu odpadów. Odpady z tej kategorii oznaczone są kodem 19 12 10.

Cennik za umieszczenie oferty w aplikacji WasteMaster.

Uruchomienie oferty na recykling odpadów RDF w Bartoszycach dzięki naszej aplikacji internetowej WasteMaster jest darmowe. Warto skorzystać z tej opcji, ponieważ jest ona bardzo korzystna.

Wymogi chemiczne, które musi spełniać odpad.

Parametrem, który muszą spełniać odpady, jest ich bardzo wysoka wartość opałowa. Musi ona oscylować na poziomie nie wyższym 14 do 16 MJ na kilogram - bez suszenia. Akceptowalne jest - 16 do 18 MJ na kilogram z suszeniem.
Oni skorzystali już z WasteMaster
Opinie o WasteMaster
Łukasz
Chciałem zacząć inwestować w swoje złomowisko tak samo jak przed pandemią. Potrzebowałem na to funduszy, czyli nowych klientów. I wiedziałem, że muszę ich pozyskać szybko. Cieszę się, że właśnie pojawił się WasteMaster i o nic nie musiałem się martwić.
Krystyna
Od dawna prowadzę firmę transportową i widziałem, że gromadzimy dużo niepotrzebnych śmieci. Polecono mi te aplikacje i przyznaje, że teraz wreszcie na bieżąco mam porządek w biurze.
Patryk
Odbieramy odpady od klientów z całego Śląska i Małopolski. Chcieliśmy to dobrze wypromować. Nasz dział marketingowy szukał sposobów na jeszcze lepszą reklamę. Dlatego zdecydowaliśmy się umieścić swoją markę w WM. To było dobre posunięcie.
Wanda
Firma, z którą nawiązałem kontakt przez WM oferuje uczciwą i rzetelną klasyfikację przyjmowanego ode mnie złomu. Dotychczas nie miałem tyle szczęścia. Dlatego polecam każdemu kto szuka nowych firm.
Sandra
Zamykałem biznes w Polsce [...]