Gdzie oddać zużyty sprzęt AGD? | Blog WasteMaster
Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły
Gdzie oddać zużyty sprzęt AGD?

Rodzaje mosiądzu i ich właściwości

Mosiądz to powszechnie stosowany stop...

Gdzie oddać zużyty sprzęt AGD?

Recykling silników elektrycznych

Z roku na rok silniki elektryczne sta...

Gdzie oddać zużyty sprzęt AGD?

Złożyłeś sprawozdanie BDO? To jeszcze nie wszystko!

Już niedługo koniec roku 2022, co dla...

Gdzie oddać zużyty sprzęt AGD?

Korzyści z ewidencji odpadów BDO. Kto na tym zyskuje?

Od 1 stycznia 2020 r. funkcjonuje ele...

Gdzie oddać zużyty sprzęt AGD?

Ochrona środowiska coraz ważniejsza. Po co jest system BDO?

W ostatnich latach ochrona środowiska...

App Store
Google Play
Otwórz w przeglądarce
App Gallery
Gdzie oddać zużyty sprzęt AGD?

Gdzie oddać zużyty sprzęt AGD?

01-07-2022

Osoby gromadzące wyeksploatowane lodówki, mikrofalówki bądź też inne urządzenia elektryczne, zastanawiają się, gdzie oddać zużyty sprzęt AGD? Odpowiedź na to pytanie nie jest trudna, ponieważ wiele firm specjalizuje się w odbiorze elektrośmieci w postaci domowego sprzętu AGD lub RTV.

Gdzie oddać zużyty sprzęt AGD? Punkty selektywnej zbiórki

W wielu miastach w Polsce znajdują się informacje, gdzie oddać zużyty sprzęt AGD, aby działanie to było zgodne z prawem. Mogą to być punkty selektywnej zbiórki, zlokalizowane w wybranych miejscach aglomeracji miejskiej, głównie szkołach, magazynach itp. Wiele osób zastanawia się. gdzie oddać sprzęt AGD, aby transakcja ta przebiegała szybko i sprawnie, a także wiązała się z dodatkowymi korzyściami finansowymi. Informacje na ten temat znajdują się w sieci. Na wielu stronach internetowych dostępne są publikacje, które w swojej treści dokładnie podają, gdzie oddać zużyty sprzęt AGD, aby otrzymać za niego odpowiednią kwotę. Firmy oferujące odbiór wyeksploatowanych pralek, lodówek czy ekspresów do kawy, proponują różne kwoty skupu surowców wtórnych, jakie można odzyskać z wyżej wymienionych elektrośmieci. Informacja na temat tego, gdzie oddać sprzęt AGD jest bardzo istotna, ponieważ nie można porzucać tych elektrośmieci na nielegalnych wysypiskach bądź też mieszać ich z innymi odpadami komunalnymi.

Zagospodarowanie starego sprzętu AGD a środowisko naturalne

Wiele publikacji naukowych traktujących o ekologii, a także poruszających kwestię wpływu gospodarki wydobywczej na środowisko naturalne, porusza także temat elektrośmieci. W artykułach tych znajdują się jasno podane informacje, gdzie oddać zużyty sprzęt AGD, aby nie dopuścić do skażenia środowiska naturalnego. Ma to bardzo duże znaczenie, ponieważ brak utylizacji zużytej lodówki bądź też pralki może skutkować tym, że do atmosfery będą przenikać szkodliwe związki chemiczne. Brak wiedzy na temat tego, gdzie oddać stary sprzęt AGD może skutkować tym, że bezwiednie porzuca się go na nielegalnych wysypiskach śmieci. Wówczas produkty te rozkładają się przez setki lat, wydzielając rakotwórcze pierwiastki, w tym metale ciężkie. Osoby, które nie wiedzą, gdzie oddać stary sprzęt AGD, mogą znaleźć odpowiednie wskazówki na wielu stronach internetowych traktujących o zagospodarowywaniu odpadów, zaliczanych do kategorii elektrośmieci. Należy pamiętać, że tego typu produkty nie mogą być mieszane z żadnymi innymi odpadami wytwarzanymi, zarówno w gospodarstwach domowych, jak i w przedsiębiorstwach. Działanie to może prowadzić do zmniejszonej liczby surowców, które da się odzyskać ze starego sprzętu AGD.

Firmy oferujące skup starego sprzętu AGD. Lista podmiotów w aplikacji WasteMaster

Właściciele domów i mieszkań, którzy nie wiedzą, gdzie oddać stary sprzęt AGD, często na własną rękę poszukują podmiotów oferujących tego typu usługi. Warto w tej sytuacji wykorzystać funkcjonalne, nowoczesne, a jednocześnie łatwe w obsłudze narzędzie, którym jest nasza aplikacja WasteMaster. To doskonałe wsparcie i kopalnia wiedzy na temat zagospodarowania elektrośmieci. Przy pomocy naszej aplikacji wastemaster można dowiedzieć się, co zrobić ze zużytym sprzętem AGD, aby nie trzeba było samodzielnie zawozić go do punktu skupu. Uruchamiając aplikację WasteMaster można w ciągu kilku minut znaleźć pełną listę podmiotów działających w danym województwie, które mają w swojej ofercie płatny odbiór zużytego sprzętu elektronicznego ze wskazanego przez klienta miejsca. Jest to świetne rozwiązanie, jeśli dana osoba nie ma czasu lub możliwości na samodzielne zorganizowanie przewozu posiadanego przez siebie zużytego sprzętu AGD Bardzo duża pralka suszarka bębnowa bądź też uszkodzone mikrofalówki, lodówki lub urządzenia klimatyzacyjne, nie muszą być transportowane samochodami osobowymi. Przy pomocy aplikacji WasteMaster można odbiór zużytego sprzętu elektronicznego powierzyć wyspecjalizowanym jednostkom, które dostarczą go do punktu skupu elektrośmieci.

Płatne przekazanie zużytego sprzętu AGD do wybranej firmy

Planując utylizację urządzeń AGD należy zadbać najpierw o odbiór zużytego sprzętu elektronicznego. Przekazanie tych produktów do punktu skup wiąże się z korzyściami finansowymi dla osoby oddającej wyżej wymienione odpady. Wzrost zainteresowania tego typu usługami, jak recyckling odpadów, wynika również ze zmieniających się zasad utylizacja elektrośmieci. Coraz więcej podmiotów zajmuje się odzyskiem surowców wtórnych z wyżej wymienionych produktów. Korzystając z narzędzi internetowych, do których zalicza się nasza aplikacja WasteMaster, można nie tylko dowiedzieć się, gdzie oddać stary telewizor, ale również poznać ofertę firm proponujących najlepszy cennik za przekazanie tego typu odpadu. Największą korzyść finansową można uzyskać w przypadku, gdy dysponuje się bardzo dużą ilością elektrośmieci, z których odzyskuje się cenne surowce wtórne. Chodzi tutaj również o metale szlachetne i półszlachetne. Osoby którym zależy na tym, aby osiągnąć konkretny zysk, powinny wiedzieć, gdzie oddać stary TV i inny sprzęt należący do elektrośmieci. Warto mieć na względzie, że cennik obowiązujący w danym skupie, przyjmującym odpady zaliczane do kategorii elektrośmieci, uwarunkowany jest aktualnym popytem i podażą na dany związek chemiczny, pierwiastek czy metal. Realizowany przez wyspecjalizowane jednostki odbiór zużytego sprzętu elektronicznego to bardzo popularna usługa. Znalezienie firmy proponującej najlepsze warunki nie zajmie zbyt wiele czasu, jeśli użyje się do tego celu naszej aplikacji WasteMaster. To narzędzie na miarę XXI wieku, stanowiące kompendium wiedzy na temat zagospodarowania różnego typu odpadów.

Skuteczne pozbycie się zużytego sprzętu AGD i RTV wymaga jego przekazania do wyspecjalizowanych jednostek. Osoby, które nie wiedzą, gdzie oddać stary TV, powinny pozostawić go w punkcie selektywnej zbiórki bądź też samodzielnie przetransportować go do wybranego punktu. Istnieje także możliwość odbioru zużytego sprzętu elektronicznego z miejsca wskazanego przez zleceniodawcę tej usługi.

Odbiór elektrośmieci
Odbiór elektroodpadów z Twojej firmy
Waste Master Sp. z o.o.
Polska
My odbieramy
Odbiór elektroodpadów z Twojej firmy

Bezpłatnie wyceń swój odpad w ramach usługi WasteMaster. Z nami utylizacja sprzętu elektronicznego z Twojej firmy przebiegnie i sprawnie, i korzy...

Wyceń przez telefon575 840 085
Wyceń bezpłatnie
Odbiór elektrośmieci
Skup kabli
Waste Master Sp. z o.o.
Polska
My odbieramy
Skup kabli

W ramach usługi dokonamy bezpłatnej wyceny odpadu. Jesteśmy zainteresowani następującymi rodzajami kabli:wiązką samochodową, wiązką komputerową, ...

Wyceń przez telefon575840085
Wyceń bezpłatnie
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat