Abonament BDO Standard - 199 zł (netto) za miesiąc*
 • wpis do BDO za 0 zł
 • ewidencja odpadów do 10 KPO i 10 wpisów do KEO w miesiącu
 • preferencyjne ceny za odpad
 • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*płatność cykliczna przez okres 12 miesięcy.
Abonament BDO - Premium 399 zł (netto) za miesiąc*
 • wpis do BDO za 0 zł
 • ewidencja odpadów do 25 KPO i 25 wpisów do KEO w miesiącu
 • preferencyjne ceny za odpad
 • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*płatność cykliczna przez okres 12 miesięcy.
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Gdzie oddać elektrośmieci?

Gdzie oddać elektrośmieci?

Elektrośmieci to specyficzny rodzaj odpadów. Ze względu na zawartość różnych substancji toksycznych są zaliczane do grupy odpadów niebezpiecznych. Gdzie oddać elektrośmieci, aby zapobiec skażeniu środowiska oraz ochronić ludzkie zdrowie? Gdzie poszukiwać firmy, która profesjonalnie zajmie się ich recyklingiem?

Gdzie można oddać elektrośmieci?

Rozwój gospodarki i związanych z nią technologii powoduje ciągłą produkcję sprzętów elektronicznych. Każdy z nas na co dzień korzysta z tych urządzeń, a co za tym idzie, produkuje odpady elektryczne i elektroniczne. Taki stan rzeczy spowodował, że określenie gdzie oddać elektrośmieci stało się bardzo ważnym problemem.

Miejsca, gdzie można oddać elektrośmieci to między innymi:

 • punkty zbierania zużytego sprzętu – wiele z nich oferuje bezpłatny odbiór elektrośmieci dużych gabarytów z domu klienta,
 • punkty mobilne i podczas cyklicznych akcji zbierania e-odpadów organizowanych w gminie,
 • sklepy oferujące sprzęt elektryczny i elektroniczny – przy zakupie sprzętu tego samego rodzaju mają obowiązek przyjąć zużyty sprzęt bezpłatnie,
 • punkty selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK).

Dodatkowo obowiązek nieodpłatnego przyjęcia drobnego sprzętu (którego wymiary nie przekraczają 25 cm) mają sklepy o powierzchni sprzedaży minimum 400 m2. Przy czym nie trzeba nabywać nowego. Dzięki tym rozporządzeniom problem, gdzie oddać elektrośmieci nie stwarza już takiego problemu nawet dla osób prywatnych.

Potrzebujesz pomocy z utylizacją swoich odpadów?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość stolicy i jej okolic nie jest Ci obojętna – skontaktuj się z nami.

Elektrośmieci – jak wybrać odpowiedni skup?

Według ustawy ZSEiE z 2005 roku demontaż zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego może być przeprowadzany jedynie w zakładzie przetwarzania. Stąd wybierając miejsce, gdzie oddać elektrośmieci należy upewnić się, że konkretna firma spełnia warunki takiego zakładu. Po pierwsze powinna posiadać odpowiednio przystosowaną przestrzeń do samego demontażu oraz przechowywania części składowych. Dodatkowo, ponieważ często wiąże się to z substancjami niebezpiecznymi, powinna posiadać odpowiednie pojemniki na ich przechowywanie. Jest to istotne w późniejszym procesie recyklingu lub utylizacji danego odpadu.

To gdzie można oddać elektrośmieci, zależy też w dużym stopniu od rodzaju posiadanego odpadu. Warto, aby wybrany skup był nakierunkowany na konkretną kategorię. Innego demontażu będzie potrzebował sprzęt biurowy, a innego AGD. Specyfika każdej z grup jest inna i wymaga specjalnie do tego przeznaczonych narzędzi oraz wykwalifikowanych osób.

Kolejna rzecz to lokalizacja. Szczególnie w wypadku sprzętu wielkogabarytowego. Warto dowiedzieć się, czy docelowe miejsce, gdzie oddać elektrośmieci, zabiera je z domu klienta czy trzeba o transport zatroszczyć się samemu. Ma to wpływ tak na cenę, jak i wygodę zbywającego.

Giełda odpadów – dlaczego warto z niej korzystać?

Giełda odpadów to miejsce, które odgrywa istotną rolę w gospodarowaniu odpadami. Zrzeszając w jednym miejscu różne firmy zajmujące się skupem, recyklingiem lub utylizacją różnego rodzaju odpadów, pozwala w prosty sposób znaleźć miejsce, gdzie można oddać elektrośmieci. Co istotne każda znajdująca się tam firma jest sprawdzona pod względem prawnym. Dzięki temu zbywający nie musi robić tego na własną rękę.

Potrzebujesz pomocy z utylizacją swoich odpadów?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość stolicy i jej okolic nie jest Ci obojętna – skontaktuj się z nami.

Dużym atutem giełdy odpadów jest także prostota korzystania. Wystarczy wpisać rodzaj posiadanego odpadu, aby po chwili uzyskać listę firm, które zajmują się jego odbiorem. Określenie lokalizacji pokaże te, które znajdują się najbliżej. Jest to szybki i wygodny sposób na rozwiązanie problemu bez wychodzenia z domu.

Nie bez znaczenia jest również pomoc Konsultanta. Nie zawsze łatwo jest określić, do jakiej dokładnie grupy odpadów będzie zaliczał się odpad. Dzięki doświadczeniu i wiedzy Konsultant pomoże go sklasyfikować oraz dobierze odpowiednie firmy, gdzie oddać elektrośmieci z danej kategorii. Co więcej, w razie potrzeby może także wesprzeć w kontakcie z firmą lub dopełnieniu dokumentacji.

Korzystanie z giełdy odpadów, w celu znalezienia rzetelnej firmy i porady w zakresie recyklingu, to rozsądne i wygodne rozwiązanie umożliwiające ekologiczne i bezproblemowe pozbycie się elektrośmieci.

Copyright © 2022 Waste Master