Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Co to są odpady biodegradowalne?

co to są odpady biodegradowalne - na grafice widać ogryzki jabłek i skórkę od banana

Odpady biodegradowalne są to pozostałości, które składają się głównie z naturalnych składników, przez co ulegają naturalnemu i organicznemu rozkładowi. Jest to proces bardzo przyjazny dla środowiska. Sam proces rozkładania się substancji biodegradowalnych odbywa się w obecności bakterii, grzybów i innych mikroorganizmów nazywanych w łańcuchu pokarmowym destruentami. Zazwyczaj procesy rozkładu możemy przeprowadzać na przydomowych kompostownikach, a w przypadku dużych ilości odpadów bio – chociażby w biogazowniach.

Przykładami odpadów biodegradowalnych mogą być pozostałości wrzucane do kubła na odpady bio. Zatem wszystkie resztki warzyw, owoców, ale i gałęzie drzew, liście, resztki jedzenia, trociny etc. Warto także mieć świadomość, że część opakowań jest biodegradowalnych – jak np. kartony wyprodukowane w 100% z recyklingowanych materiałów, a także opakowania z mąki kukurydzianej, bambusa, roślin strączkowych. Takie opakowania będą miały odpowiednie oznaczenia na etykietach – czarno-biały symbol wstążki z wyrastającą z niej rośliną. Chcesz wiedzieć więcej na temat oznaczeń? Zajrzyj na naszego bloga dotyczącego znaków recyklingowych i ich znaczenia.  

Potrzebujesz pomocy z utylizacją swoich odpadów?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość stolicy i jej okolic nie jest Ci obojętna – skontaktuj się z nami.

Copyright © 2022 Waste Master