Abonament BDO Standard - 199 zł (netto) za miesiąc*
 • wpis do BDO za 0 zł
 • ewidencja odpadów do 10 KPO i 10 wpisów do KEO w miesiącu
 • preferencyjne ceny za odpad
 • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*płatność cykliczna przez okres 12 miesięcy.
Abonament BDO - Premium 399 zł (netto) za miesiąc*
 • wpis do BDO za 0 zł
 • ewidencja odpadów do 25 KPO i 25 wpisów do KEO w miesiącu
 • preferencyjne ceny za odpad
 • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*płatność cykliczna przez okres 12 miesięcy.
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Wynajem kontenera na śmieci

Wynajem kontenera na śmieci

Masz sporo śmieci po budowie? Remoncie? Jesteś zainteresowany wynajmem kontenera na śmieci, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? Już wyjaśniamy! Wynajem kontenera na śmieci jest niezbędny w przypadku, jeśli mamy dużą ilość odpadów budowlanych, ponieważ nie można ich wyrzucić po prostu do śmieci komunalnych. Tego typu odpady będą zagrażać środowisku, jeśli nie zostaną odpowiednio zutylizowane, dlatego trzeba zawieźć je do siedziby firmy odbierającej odpady, gdzie specjaliści zajmą się ich ewentualnym recyklingiem. Twoim zdaniem jest jedynie załadowanie zbiornika odpadami i organizacja wywozu kontenera, co zazwyczaj jest w pakiecie, ze względu na gabaryty, którymi obracamy.

Ile zapłacisz za wynajem kontenera na śmieci? Dla każdego przedsiębiorcy jest to z pewnością cenna informacja – zwłaszcza jeśli odpady budowlane są zwyczajnie związane z Twoją branżą. Koszt wynajmu takiego zbiornika oraz jego transportu do miejsca docelowego i z powrotem, zależy od kilku czynników. Przede wszystkim od rodzaju ładunku, jaki posiadasz, jego ilości oraz odległości od przedsiębiorstwa podstawiającego kontener. W związku z tymi zmiennymi trudno jest określić średnią cenę za tego typu usługę. Na terenie całego kraju koszty kształtują się różnie. Nie zapłacimy tyle samo za wynajem kontenera na śmieci w Warszawie, Krakowie czy Gdańsku, nie wspominając już mniejszych miejscowości. Jeśli w Twojej okolicy znajduje się np. firma odbierająca gruz, to z pewnością dostarczenie do niego ładunku będzie tańsze niż z dalszych okolic Warszawy do siedziby firmy wywozowej. Dlatego trzeba uważnie śledzić zmiany na lokalnym rynku odpadowym, bo może dzięki temu uda nam się zaoszczędzić. Żeby jednak nie tracić czasu – skorzystaj z aplikacji Waste Master, dzięki której bezpłatnie wycenisz odpad, a firmy wywozowe same mogą się zgłaszać do Twojego zlecenia.

Potrzebujesz pomocy z utylizacją swoich odpadów?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość stolicy i jej okolic nie jest Ci obojętna – skontaktuj się z nami.

Tak jak już wcześniej ustaliliśmy, cena wynajmu kontenera na śmieci jest zależna od rodzaju odpadu, jego ilości (a co za tym idzie wielkości potrzebnego zbiornika) oraz Twojej indywidualnej lokalizacji. Jakie wyróżnia się rodzaje śmieci? Czysty gruz, odpady remontowo-budowlane tj. zmieszane oraz konkretne materiały, takie jak np. stara papa. Podział zależy od indywidualnych preferencji firm odbierających odpady i ich zdolności do utylizacji różnych surowców. Jednak głównym podziałem jest ten na sam gruz i odpady zmieszane. Do tych ostatnich wchodzą najróżniejsze odpady takie jak:

 • worki po materiałach budowlanych,
 • styropian brudny (styropian z kawałkami tynku),
 • płyty kartonowo-gipsowe,
 • szkło płaskie,
 • siatka montażowa z klejem i kawałkami tynku,
 • folia, folia malarska i ogrodowa,
 • drewno,
 • złom,
 • butelki typu PET i inne tworzywa sztuczne.

Zatem jak już zapewne zauważyłeś, są to odpady z przeróżnych materiałów. W związku z tym utylizacja takich śmieci jest utrudniona – do każdego trzeba podejść indywidualnie, co sprawia, że cały proces robi się bardziej kosztowny. Z kolei czysty gruz może być łatwo utylizowany, przekształcony w np. kruszywo utwardzające fundamenty, co sprawia, że kontener wypełniony tym materiałem jest tańszy. Z kolei, jeśli chodzi o materiały specjale typu papa – koszty będą stosunkowo wysokie, gdyż jest to substancja trudna w utylizacji i zawiera substancje niebezpieczne. Przed skorzystaniem z usług firmy wywozowej, musisz się dokładnie zorientować w rodzajach odpadów, który przyjmują. Często firmy tego typu zastrzegają sobie, że nie odbiorą od zleceniodawcy konkretnych odpadów. Niebezpieczne substancje, stare akumulatory, opony, świetlówki – zazwyczaj ich w firmie odbierającej gruz i odpady remontowo-budowlanych od Ciebie nie wezmą.

Ostatnim kryterium wpływającym na cenę wynajmu kontenerów na śmieci jest jego wielkość. Ilość odpadu determinuje pojemność zbiornika, który jest nam potrzebny. Analogicznie – im jest on większy, tym cena jest wyższa. Wielkości poszczególnych zbiorników są zdeterminowane tym, co akurat firma wywozowa posiada, ale zazwyczaj są to powszechnie używane wielkości. Na stronie Waste Master znajdziemy wykaz kontenerów o pojemnościach: 2 m3, 5 m3, 7 m 3 , 9 m3 lub 15 m3. Jeżeli posiadasz mniejszą ilość odpadu, to dostępny jest także dowóz worków typu Big-Bag, o pojemności 1,1 m3.

Tak, więc sporo czynników wpływa na ostateczne koszty wynajmu kontenera na śmieci. Aby zaoszczędzić i znaleźć jak najkorzystniejszą ofertę, polecamy skorzystanie z usług Waste Master. Nasza autorska aplikacja pozwala na wycenę odpadu i skontaktowanie się z najbliższym dostawcą usług. Nie zwlekaj i pozbądź się swoich śmieci już dziś!

Copyright © 2022 Waste Master