Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Wynajem kontenera na odpady zmieszane

Wynajem kontenera na odpady zmieszane

Potrzebujesz kontenera na śmieci zmieszane? Nie jesteś pewien, czy Twój odpad się do nich klasyfikuje? Ile kosztuje wynajem kontenera na odpady zmieszane? Przeczytaj poniższego bloga i dowiedz się wszystkiego!

Na początku należy zaznaczyć, że odpady zmieszane, ze względu na swój zróżnicowany skład są trudniejsze w utylizacji, dlatego cena ich wywozu i skupu jest wyższa w porównaniu do np. czystego gruzu, który można łatwiej spożytkować, wykorzystać ponownie jako utwardzenie fundamentów etc. Zatem czy odpady zmieszane to po prostu wszystkie nieposegregowane śmieci? Nie, do kontenera na zmieszane, wrzucamy jedynie pozostałości remontowo-budowlane. Inne śmieci takie jak resztki jedzenia, plastikowe pojemniki, puszki czy szkło z butelek, nie wchodzi w jego skład. To są odpady komunalne, które również mogą być zmieszane lub posegregowane, jednak nie można wynająć na nie kontenera. W tym wypadku mowa jest jedynie o zmieszanych odpadach remontowo-budowlanych.

Co wchodzi w skład tych zmieszanych odpadów? Są to śmieci z przeróżnych kategorii, składające się z różnych materiałów. Oto przykładowa lista:

  • worki po materiałach budowlanych,
  • styropian brudny (styropian z kawałkami tynku),
  • płyty kartonowo-gipsowe,
  • szkło płaskie,
  • siatka montażowa z klejem i kawałkami tynku,
  • folia, folia malarska i ogrodowa,
  • drewno,
  • złom,
  • butelki typu PET i inne tworzywa sztuczne.

Potrzebujesz pomocy z utylizacją swoich odpadów?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość stolicy i jej okolic nie jest Ci obojętna – skontaktuj się z nami.

Zatem są to tworzywa sztuczne, plastiki, metale, szkło, a nawet drewno. To wszystko można wrzucić do kontenera na odpady zmieszane. Są to dość konkretne wytyczne, do których należy się stosować. Opłaty wzrastają w momencie, kiedy np. kontener zostanie przeładowany. Jednak jeśli załadujemy go odpadami spoza tej listy, a których firma zadeklarowała, że nie odbierze – może być problem z transportem zbiornika do siedziby przedsiębiorstwa podstawiającego kontener. Przykładowe substancje, których firmy odbierające śmieci nie odbierają to: odpady niebezpieczne, eternit, azbest, papa, baterie, świetlówki, stare opony, zużyte akumulatory, części samochodowe, zderzaki czy odpady medyczne. Z kolei w tym przypadku można zauważyć, że część z wymienionych wykracza poza branżę budowlaną. Utylizacja odpadów warsztatowych czy medycznych zajmują się wyspecjalizowane skupy, dlatego zabrania się wrzucania tych śmieci do kontenerów na odpady remontowo-budowlane.

Na cenę wynajmu kontenera na odpady zmieszane kształtuje także – co jest dość oczywiste – ich ilość. Określone punkty składu odpadów budowlanych dysponują konkretnymi wielkościami zbiorników na śmieci. Według danych z Waste Master, firmy wywozowe dysponują najczęściej następującymi pojemnościami:  2 m3, 5 m3, 7 m 3 , 9 m3 lub 15 m3. Na mniejszą ilość odpadu można wynająć worki typu Big-Bag, o pojemności 1,1 m3. Jeśli nie jesteś pewien, jak duży kontener jest Ci potrzebny – skontaktuj się ze specjalistami z Waste Master i oddaj sprawę w ręce profesjonalistów. Trzeba oczywiście pamiętać także o tym, że wraz ze wzrostem ilości, wzrasta również cena.

Oprócz rozmiaru kontenera znaczącą rolę przy określaniu kwoty za wynajem, gra Twoja lokalizacja. W związku z tym, że transport takich gabarytów musi odbyć się specjalnym pojazdem – im dalej od siedziby firmy wywozowej, tym bardziej cena będzie rosnąć. Nie ma niestety jednolitego cennika tychże usług, w zależności od regionu, taka będzie kwota za odbiór odpadów. Dobrze obrazuje to przykład Warszawy: wyróżniona zostaje kategoria miejscowości poza stolicą – tych leżących w bliższej i dalszej okolicy. Miasteczka oraz wsie leżące w bezpośrednim sąsiedztwie Warszawy, za wynajem kontenera 7 m 3 muszą zapłacić 750 zł, a te leżące do 50 km od miasta, zapłacą już 850 zł. Dla mieszkańców stolicy kwota będzie wynosić 700 zł. Zatem różnice są znaczące. W skali kraju warto też porównać ceny w innych dużych miastach. W Gdańsku za wynajem kontenera 7 m 3 na odpady zmieszane należy uiścić kwotę 1100 zł, a firmy dowożą bezpłatnie tylko do 30 km od miasta. Jeśli chcemy zamówić transport z bardziej oddalonego miejsca, dodatkowe koszty wyniosą ok. 200 zł.

Podsumowując, na wysokość ceny wynajmu kontenera na odpady zmieszane składa się wiele czynników. Lokalizacja i ilość są w tym przypadku znaczące. Skorzystaj z aplikacji Waste Master, aby nie tracić czasu na śledzenie zmian na rynku odpadowym! Zamieść ogłoszenie, wyceń śmieci, a firmy zajmujące się utylizacją odpadów remontowo-budowlanych, same się do Ciebie zgłoszą!

Copyright © 2022 Waste Master