Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Wpis do BDO a numer rejestrowy

Wpis do BDO a numer rejestrowy

Wpis do BDO oznacza także nadanie indywidualnego numeru rejestrowego. Niektórym przedsiębiorcom jest on potrzebny, aby prawidłowo wystawiać niektóre dokumenty. Kto nadaje numer rejestrowy? Kto podlega obowiązkowi umieszczania numeru rejestrowego na dokumentach? Na których dokumentach trzeba to robić, a na których nie? Dowiedz się z poniższego artykułu.

Numer rejestrowy BDO

Indywidualny numer rejestrowy jest nadawany podmiotowi wraz z wpisem do rejestru BDO. Nadaje go marszałek województwa i jednocześnie zawiadamia on podmiot o nadanym numerze rejestrowym. Co istotniejsze, gdy przedsiębiorstwo z numerem rejestrowym zakończy swoją działalność, dany numer rejestrowy nie może być przypisany do innego podmiotu.

Kto podlega obowiązkowi umieszczania numeru rejestrowego na dokumentach? Takiemu obowiązkowi podlegają przedsiębiorcy:

  • wprowadzający sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz autoryzowani przedstawiciele,
  • wprowadzający baterie lub akumulatory,
  • wprowadzający pojazdy,
  • producent, importer i wewnątrzwspólnotowy nabywca opakowań,
  • wprowadzający na terytorium kraju produkty w opakowaniach,
  • wprowadzający na terytorium kraju opony,
  • wprowadzający na terytorium kraju oleje smarowe.

Potrzebujesz pomocy z utylizacją swoich odpadów?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość stolicy i jej okolic nie jest Ci obojętna – skontaktuj się z nami.

Dokumenty a numer rejestrowy BDO

Numer rejestrowy jest istotny dla powyższych podmiotów, gdyż mają one obowiązek umieszczania go na niektórych ze swoich dokumentów, co wprost wynika z ustawy o odpadach z dnia 14 grudnia 2012 r. Numer rejestrowy musi być umieszczany np. na fakturze VAT, paragonie fiskalnym, umowie kupna-sprzedaży, sprawozdaniu rocznym, karcie ewidencji odpadów (KEO) czy też karcie przekazania odpadów (KPO).

Istnieją jednak także takie dokumenty, na których nie trzeba zamieszczać numeru rejestrowego. Do takich należą m.in. dokumenty kadrowe i związane z bieżącą obsługą administracyjną i ogólnym funkcjonowaniem firmy, przekazywane do urzędu skarbowego czy w końcu inne, pozostałe dokumenty bezpośrednio niezwiązane z działalnością objętą wpisem do rejestru BDO.

Jeżeli potrzebujesz kompleksowej pomocy przy prowadzeniu ewidencji odpadów w firmie, możesz zgłosić się do WasteMaster i przenieść ten obowiązek na nas. Nasza oferta z pewnością jest tańsza niż etat, czy nawet pół etatu, dla osobnego pracownika w firmie. Oferujemy także dokonanie wpisu do BDO.

Zapoznaj się z możliwymi usługami i zamów!

Copyright © 2022 Waste Master