Masz odpad? Powiedz nam w jakim mieście się znajduje i znajdź odpowiednią usługę
Cały proces to tylko
1 prosty krok!
Powstające w trakcie obróbki w urządzeniach tokarskich wióry miedziane cena tego odpadu utrzymuje się od kilku miesięcy na podobnym poziomie. Dzięki temu osoby prowadzące działalność gospodarczą, w której pojawiają się spore ilości tego surowca, mogą przekazać go odpłatnie do punktów skupu, uzyskując atrakcyjną cenę.
W trakcie obróbki skrawaniem wióry miedziane są wytwarzane w chłodziwie tokarskim. To podstawowy odpad, który pojawia się w trakcie eksploatacji urządzeń tokarskich. Z uwagi na to, że miedź jest cennym surowcem, a jej naturalne zasoby ulegają drastycznemu kurczeniu się, dysponując tym odpadem, można przekazać go do punktów skupu. W przypadku wiór miedzianych cennik utrzymuje się na stałym poziomie. Cena wiórów miedzianych w skupie wynosi od 19 do 25,30 zł za kilogram. Osoby pragnące przekazać wyżej wymienione odpady do punktów ich odbioru, mogą liczyć na płatność gotówką, jak również wybrać formę rozliczenia się w postaci przelewu na wskazane konto bankowe.
Wyspecjalizowane punkty skupu bardzo często zainteresowane są surowcem w postaci miedzi. Jest to odpad, który można ponownie wykorzystać w wielu gałęziach przemysłu. Z uwagi na to, osoby posiadające dużą ilość najlepszej jakości wiór miedzianych cenę ich skupu mogą negocjować indywidualnie. Przekazując złom miedziowy, zarówno do hut, jak i prywatnych firm recyklingowych, można uzyskać bardzo atrakcyjną cenę, szczególnie, gdy nawiązuje się cykliczną współpracę z wybranym przez siebie podmiotem. W wielu miastach Polski funkcjonują prężnie działające punkty skupu, które oferują dojazd do wskazanego przez klienta miejsca w celu odbioru odpadów miedziowych. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, szczególnie dla przedsiębiorców, którzy w ciągu kilku tygodni są w stanie zgromadzić bardzo duże ilości tego surowca, a nie mają możliwości jego długotrwałego magazynowania w budynkach firmowych.
Wióry miedziane cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem firm recyklingowych. Dzieje się tak z powodu kurczących się zasobów naturalnych tego pierwiastka i sporych kosztów jego wydobycia.
Mogą zainteresować Cię również: