Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Usuwanie danych z telefonu – jak zrobić to poprawnie?

Usuwanie danych z telefonu – jak zrobić to poprawnie?

Kasowanie danych z telefonu jest zalecane przed sprzedażą, oddaniem go innej osobie lub wymianą telefonu. Należy jednak robić to ostrożnie i dokładnie, aby nie dopuścić do potencjalnego niebezpieczeństwa związanego z użytkowaniem smartfona przez inną osobę.

Jak przygotować smartfona do usuwania danych z telefonu?

Usuwanie danych telefonu przebiega podobnie na różnych systemach – iOS czy Android. W celu wykonania usuwania danych z telefonu, w sklepach internetowych dostępnych jest wiele aplikacji – zarówno płatnych, jak i bezpłatnych. Przede wszystkim trzeba sprawdzić, jak ciężkie pamięciowo są aplikacje i czy są one niezbędne do działania naszego telefonu. Istnieje kilka kroków, według których należy usuwać dane z telefonu. Najpierw wyloguj się ze wszystkich aplikacji, anuluj dostęp telefonu do aplikacji bankowych i usuń wszystkie zapisane hasła. Sprawdź też, czy utworzyłeś kopię zapasową swoich danych na Dysku Google, a następnie usuń dostęp do używanego konta Google.

Potrzebujesz pomocy z utylizacją swoich odpadów?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość stolicy i jej okolic nie jest Ci obojętna – skontaktuj się z nami.

Proste usuwanie danych na Androidzie

Usuwanie aplikacji na telefonie można wykonać z poziomu ekranu. Wystarczy nacisnąć i przytrzymać ikonę aplikacji, aby pojawił się komunikat „odinstaluj”, lub przeciągnąć aplikację do kosza. Możesz to również zrobić w Ustawieniach > Aplikacje i wybrać konkretną aplikację do odinstalowania. Rozwiązaniem może być również płatna lub darmowa aplikacja do czyszczenia telefonu. Zwykle bardzo pomocne jest całkowite usunięcie aplikacji poprzez dedykowany program, aby nie zostawiała ona plików tymczasowych w pamięci podręcznej, które zaśmiecają smartfon.

Niszczenie danych z iPhone

Przy usuwaniu danych z iPhone przebieg procesu wygląda następująco. Kasowanie danych oraz aplikacji może się odbywać przy użyciu Ustawień lub podłączeniu iPhone do komputera przy użyciu przewodu USB. Pierwsza metoda polega na stuknięciu w Ustawienia > Ogólne, a następnie kliknięciu Wymaż całą zawartość i ustawienia. Spowoduje to usunięcie wszystkich danych i aplikacji z urządzenia. Usunięcie treści i ustawień nie ma wpływu na dane przechowywane na Twoim koncie Google. To samo dotyczy resetowania iPhone’a za pomocą komputera.

Copyright © 2022 Waste Master