Skup złomu ołowiu od strony praktycznej – najważniejsze informacje | Blog WasteMaster
Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły
Skup złomu ołowiu od strony praktycznej – najważniejsze informacje

Usuwanie danych z telefonu – jak zrobić to poprawnie?

Kasowanie danych z telefonu jest zale...

Skup złomu ołowiu od strony praktycznej – najważniejsze informacje

Niszczenie danych z nośników – dlaczego trzeba robić to profesjonalnie?

Firmy oraz instytucje wytwarzają dużą...

Skup złomu ołowiu od strony praktycznej – najważniejsze informacje

Wywóz odpadów budowlanych 2023. Nowe przepisy i obowiązek segregacji

Nadchodzący 2023 rok przyniesie wiele...

Skup złomu ołowiu od strony praktycznej – najważniejsze informacje

Niszczenie dokumentów – miejsce i przebieg bezpiecznej utylizacji zgodnej z normami

Nie wiesz co zrobić z dokumentacją fi...

Skup złomu ołowiu od strony praktycznej – najważniejsze informacje

Jak pozbyć się styropianu i gdzie go wyrzucać?

Okazuje się, że styropian styropianow...

App Store
Google Play
Otwórz w przeglądarce
App Gallery
Skup złomu ołowiu od strony praktycznej – najważniejsze informacje

Skup złomu ołowiu od strony praktycznej – najważniejsze informacje

04-05-2022

Klienci indywidualni i firmowi dysponujący sporą ilością odpadów, często poszukują wiedzy z zakresu skup złomu ołowiu od strony praktycznej – najważniejsze informacje, które warto znać przed przekazaniem tego surowca do wyspecjalizowanych jednostek. W poniższym tekście poruszono kwestię klasyfikacji złomu ołowiu, a także objaśniono, na czym polega recykling ołowiu.

Jak można określić złom ołowiu?

Ołów w układzie okresowym pierwiastków jest określany symbolem Pb. To metal ciężki, wyróżniający się niezwykle ciemnym zabarwieniem. Ma on delikatnie szarawy połysk. Zdarza się, że ołów występuje w kolorze srebrnym. Wraz z upływem czasu ołów zmienia swoją pierwotną barwę na jasnobrązową. Złom ołowiu cieszy się dużym zainteresowaniem firm oferujących jego skup, ponieważ ma on bardzo dobre właściwości fizyczne. Na uwagę zasługuje dobra plastyczność i spora wytrzymałość tego metalu. Warto pamiętać, że złom ołowiu ma zastosowanie w różnych dziedzinach przemysłu, ponieważ jest on wykorzystywany w wielu gałęziach gospodarki.

Odpad ten może być surowcem wtórnym, odpornym na działanie kwasów i zasad, co pozwala na jego zastosowanie w miejscach, gdzie występują te związki chemiczne. Skup ołowiu cieszy się w Polsce bardzo dużym zainteresowaniem. Warto wiedzieć, jaki złom ołowiu można oddać do wyspecjalizowanych jednostek, które zajmują się jego przyjmowaniem.

Mogą to być zarówno rury, plomby, amunicja, jak i niektóre elementy pochodzące z akumulatorów, szczególnie płyt i odważników. Osoby, które gromadzą złom ołowiu, mogą przekazać go, zarówno w formie czystej (jest to tak zwany złom suchy) jak i mokrej. Ta ostatnia grupa to złom ołowiu tłusty – pokryty różnego typu substancjami chemicznymi w postaci smarów, benzyny ekstrakcyjnej bądź też trudnych do usunięcia powłok.

Jak przygotować złom ołowiu do transportu?

Firmy oferujące skup ołowiu bardzo często mają w swoich usługach również opcję odbioru tego odpadu z miejsca wskazanego przez klienta. Dotyczy to przede wszystkim osób dysponujących sporą ilością tego metalu

Złom ołowiu może być dostarczony do wyspecjalizowanych przedsiębiorstw przy użyciu specjalnie dobranej floty pojazdów. Jest ona przystosowana do przewozu surowców wtórnych, w tym metali kolorowych żelaznych i nieżelaznych. Funkcjonujący w Polsce skup złomu ołowiu to usługi, w ramach których można zlecić odbiór tego surowca wtórnego z prywatnych posesji, a także magazynów, należących do danego przedsiębiorstwa. Działanie to jest wliczone w ogólny cennik, udostępniony na stronach www firm oferujących skup ołowiu.

Przedsiębiorstwa przyjmujące złom ołowiu mogą współpracować z profesjonalnymi firmami transportowymi. Jednostki te obsługują, zarówno klientów indywidualnych, jak i firmowych dysponujących sporą ilością takiego surowca wtórnego jak złom ołowiu. Zazwyczaj przewóz tego odpadu odbywa się za pomocą szczelnie zamykanych kontenerów.

W przypadku posiadania bardzo dużej ilości złomu ołowiu, stosuje się również specjalne żurawie przeładunkowe ograniczające ilość pracowników potrzebnych do załadowania kontenera podstawionego pod wskazany przez klienta adres. Należy pamiętać, że złom ołowiu nie może być przewożony w pojazdach nie przystosowanych do tego celu. Chodzi tutaj przede wszystkim o samochody osobowe. W trakcie kolizji drogowej bądź też wypadku złom ołowiu może stanowić zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego lub też zagrażać środowisku naturalnemu, będąc odpadem wymagającym zagospodarowania.

Jakie kody odpadów z Rejestru BDO można przypisać do złomu ołowiu?

Każdy przedsiębiorca, który generuje odpady, powinien mieć świadomość, że od kilku lat funkcjonuje w Polsce Rejestr BDO. Jest to system monitorujący ilość i rodzaj wytwarzanych odpadów. Do tej klasyfikacji zalicza się także złom ołowiu.

Osoby, które zastanawiają się czy skup ołowiu również musi być odnotowany w Rejestrze BDO, powinny zdawać sobie sprawę z tego, że zaniechanie tej czynności grozi odpowiedzialnością karną. Warto pamiętać, że skup ołowiu jest transakcją finansową. Osoba, która dysponuje tym odpadem, przekazuje ją do wyspecjalizowanych firm i uzyskuje z tego tytułu korzyści finansowe.

Dochód, wynikający z takiej czynności jak skup ołowiu, musi być rozliczony z urzędem skarbowym przynależnym do siedziby danego przedsiębiorstwa. Warto wspomnieć, że złom ołowiu zarówno magazynowany, jak i oddawany do skupu, musi być także ujęty w Rejestrze BDO. To metal zaliczany do grupy 17, oznaczony kodem 17 04 03. W Rejestrze BDO skup ołowiu wymaga wygenerowania odpowiedniego wniosku. Ponadto przedsiębiorstwa, które uzyskały korzyść finansową, muszą także odnotować skup ołowiu w swojej ewidencji rachunkowej. Złom ołowiu w Rejestrze BDO nie jest oznaczony symbolem gwiazdki, co jednoznacznie wskazuje na to, że jest to odpad uznawany przez firmy oferujące skup ołowiu jako ten niezagrażający środowisku naturalnemu, a także organizmom żywym.

Jak wygląda recykling złomu ołowiu?

Wiele osób zastanawia się, dlaczego skup ołowiu jest tak popularny na całym świecie. Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. W trosce o środowisko naturalne coraz więcej firm zajmuje się takimi usługami jak recykling ołowiu, ponieważ wytwarzanie tego metalu wiąże się z degradacją ekosystemu, a także sporymi wydatkami.

Warto pamiętać, że skup ołowiu gromadzi różne odpady, które można wykorzystać jako surowce wtórne. Znajdują one zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Recykling metali, do których zalicza się również ołów, polega na przyjmowaniu stopów ołowiu złomu, ołowiu czystego, odpadów i zgarów z rafinacji, a także odpadów powstających w procesie przetopu koncentratorów miedzi.

Te surowce wtórne mogą być poddawane różnym procesom, między innymi odsiarczania metodą ługowania. Odsiarczony szlam ołowiowonośny przetapia się w ołów antymonowy i ołów miękki, w krótkich piecach obrotowych. Później złom ołowiu poddawany jest kolejnemu procesowi w postaci wieloetapowej rafinacji.

Popularny w Polsce recykling ołowiu pozwala na odzyskanie tego odpadu i wykorzystanie go między innymi w branży hutniczej. W trakcie takiego procesu, jak recykling ołowiu, może powstać tak zwana pasta tworzona z tlenków i siarczanów ołowiu. W Polsce coraz więcej skupów przyjmuje odpady ołowiane pochodzące ze złomu akumulatorowego. Należy pamiętać, że recykling ołowiu to proces, w którym wykorzystuje się złom akumulatorowy.

Skup ołowiu cieszy się bardzo dużą popularnością, ponieważ jest to surowiec wtórny wykorzystywany w wielu branżach przemysłowych. W Polsce odpady ołowiane przyjmowane są między innymi w postaci złomu akumulatorowego.

Posiadasz hurtowe ilości ołowiu? Zapraszamy do kontaktu z WasteMaster!

Złom ołowiu
Skup ołowiu
Waste Master Sp. z o.o.
Polska
My odbieramy
Skup ołowiu

W ramach usługi dokonamy bezpłatnej wyceny odpadu. Jesteśmy zainteresowani następującymi postaciami ołowiu:ołów czystyoł...

Wyceń przez telefon575840085
Wyceń bezpłatnie
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon