Skup miedzi praktycznie – najważniejsze informacje | Blog WasteMaster
Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły
Skup miedzi praktycznie – najważniejsze informacje

Usuwanie danych z telefonu – jak zrobić to poprawnie?

Kasowanie danych z telefonu jest zale...

Skup miedzi praktycznie – najważniejsze informacje

Niszczenie danych z nośników – dlaczego trzeba robić to profesjonalnie?

Firmy oraz instytucje wytwarzają dużą...

Skup miedzi praktycznie – najważniejsze informacje

Wywóz odpadów budowlanych 2023. Nowe przepisy i obowiązek segregacji

Nadchodzący 2023 rok przyniesie wiele...

Skup miedzi praktycznie – najważniejsze informacje

Niszczenie dokumentów – miejsce i przebieg bezpiecznej utylizacji zgodnej z normami

Nie wiesz co zrobić z dokumentacją fi...

Skup miedzi praktycznie – najważniejsze informacje

Jak pozbyć się styropianu i gdzie go wyrzucać?

Okazuje się, że styropian styropianow...

App Store
Google Play
Otwórz w przeglądarce
App Gallery
Skup miedzi praktycznie – najważniejsze informacje

Skup miedzi praktycznie – najważniejsze informacje

08-04-2022

Rosnąca popularność frazy wyszukiwanej na wielu stronach internetowych w postaci skup miedzi – praktycznie najważniejsze informacje, przyczyniła się do powstania poniższego tekstu. Zawiera on wiele przydatnych wskazówek, dzięki którym można dowiedzieć się, jak odbywa się recykling złomu miedzi, a także, w jaki sposób można zakwalifikować ten odpad, również w Rejestrze BDO.

Jak możemy podzielić złom miedzi?

Osoby zastanawiające się, jakimi kryteriami należy kierować się przy podziale złomu miedzi, powinny mieć świadomość, że firmy oferujące skup tego odpadu, posługują się odgórnie ustalonymi kryteriami klasyfikacyjnymi. Dzięki nim można przypisać złom miedzi do danej kategorii. Ma to wpływ na cenę, jaką może zaproponować firma oferująca skup złomu miedzi. Osoby dysponujące odpadami miedziowymi, mogą przekazać je do wyspecjalizowanych jednostek, w sposób odpłatny. Pozwala to uzyskać konkretną cenę za przekazanie wyżej wymienionego surowca. W środowisku internetowym, na stronach www, należących do firm, które oferują skup złomu miedzi, można znaleźć bardzo przydatne informacje, dotyczące kwalifikacji poszczególnych odpadów, zawierających wyżej wymieniony metal. Pozwala to na zorientowanie się, jakie konkretnie kwoty można uzyskać za przekazanie tego odpadu do punktów skupu. Ogólnie przyjęty podział miedzi wymaga, aby ustalić, czym jest ten metal.

Miedź ma symbol chemiczny CU.  To czerwono-brązowy, bardzo miękki metal, który wyróżnia się dobrym przewodnictwem cieplnym i elektrycznym. Warto pamiętać, że miedź nie ulega korodowaniu, nawet gdy narażona jest na długotrwałe działanie czynników atmosferycznych. Wchodząc w reakcję z dwutlenkiem węgla, zawartym w powietrzu, miedź pokrywa się charakterystyczną patyną w kolorze zielonym. Jest to warstwa ochronna, która nie wpływa na jakość tego surowca. Popularny w Polsce skup miedzi może przyjmować, zarówno złom kawałkowy o potocznej nazwie Millera, jak również złom kawałkowy o grubości powyżej 0,5 milimetra, który nosi nazwę czystego. W tego typu odpadach, jak złom miedzi-  metal ten występuje w wartości minimalnej 99,9%. Odpady miedziowe w postaci wiór i ścinek określane są, jako zawierające zanieczyszczenia w postaci metalu bądź też odpady w postaci popiołu, lutów i elementów pokrytych lakierem czy izolacją.

Podstawową kwalifikacją, jaką przyjmują firmy oferujące skup złomu miedziowego, jest także podział tego odpadu na złom kawałkowy – określany potocznie pobiałem. Może on zawierać różnego typu warstwy, a także lakiery, emalie i izolacje – łącznie do 5%. Warto nadmienić, że złom kawałkowy może być pokryty także lutami czy też warstwą metaliczną. W ogólnej klasyfikacji przyjmuje się także podział na nawoje, trójki i lakiery – tak zwany złom miedzi niesort, kable, silniki i złom miedzionośny w postaci skrzepów, zgorzelin, szlamów, żużlu, opiłków i pyłów. Dysponowanie wyżej wymienionymi odpadami metalurgicznymi bądź też miedzią niesortowaną, pozwala na przekazanie tego surowca do wyspecjalizowanych punktów, które oferują recykling złomu miedzi. Prowadzą one skup miedzi, dedykowany, zarówno klientom indywidualnym, jak i firmowym.

Jak należy przygotować złom miedzi do transportu?

Złom miedzi, który zalega na posesjach prywatnych, jak również magazynowany w różnego typu przedsiębiorstwach o charakterze produkcyjnym, wymaga pozbycia się tego odpadu. Nie warto zbyt długo przetrzymywać wyżej wymienionego surowca. Transport miedzi, a także innych surowców metalowych, może odbywać się przy pomocy wyspecjalizowanych firm, które oferują skup złomu miedzi z dojazdem do klienta. Skontaktowanie się z wyżej wymienionymi podmiotami, pozwala na ustalenie ilości odpadów miedziowych, a także terminu ich przekazania. W trakcie uzgadniania wszystkich szczegółów, można wskazać miejsce, w którym pozostawi się odpady miedziowe.

Pracownicy firmy, oferującej skup tego surowca, mogą odebrać złom miedzi z dowolnie wybranego miejsca w Polsce. Może to być teren przynależący do firmy bądź też posesja prywatna. Transport odpadów miedziowych odbywa się z poszanowaniem środowiska naturalnego. Tego typu działanie wymaga zastosowania odpowiednio dobranej floty pojazdów, wyposażonych w kontenery. Służą one do gromadzenia odpadów miedziowych. Ułatwia to przetransportowanie tego surowca do określonego punktu, który zajmuje się jego skupem. Należy pamiętać, że złom miedziowy, może być także samodzielnie dostarczony do wybranego punktu skupu przez klienta indywidualnego. Ma to uzasadnienie w przypadku dysponowania niewielką ilością tego typu odpadów. Należy pamiętać, że profesjonalne firmy, które zajmują się takimi usługami, jak skup złomu, przyjmują ten surowiec wyłącznie za pisemnym pokwitowaniem.

Skup złomu miedzi powinien być udokumentowany, ponieważ osiągnięcie korzyści finansowej z tego typu transakcji, wymaga rozliczenia jej z fiskusem. Dotyczy to nie tylko klientów firmowych, ale również indywidualnych, którzy na skutek przeprowadzonej transakcji, obejmującej sprzedaż odpadu złomowego, uzyskali znaczną kwotę- traktowaną jako dochód. Transportowanie złomu miedziowego o dużych gabarytach, może odbywać się przy użyciu specjalistycznych podnośników hydraulicznych, co pozwala na szybkie załadowanie tego surowca, bez potrzeby angażowania sporej ilości pracowników. Firmy, oferujące skup złomu miedziowego, korzystają także ze specjalistycznej floty transportowej, dzięki której można bezpiecznie transportować odpady o bardzo dużych gabarytach w postaci ogromnych elementów maszyn fabrycznych czy konstrukcji, jakie docelowo mają być poddane takiemu procesowi, jak recykling złomu miedzi.

Złom miedzi w Rejestrze BDO – jakie można przypisać mu kody?

Wprowadzony od 2020 Rejestr BDo dotyczy wszystkich przedsiębiorców, którzy generują różnego typu odpady, bez względu na rodzaj tego surowca. Oznacza to, że w firmach, w których magazynuje się złom miedzi bądź też go przetwarza, powinna być wprowadzona ewidencja gospodarowanie odpadami. Polega ona na bezpośrednim wykorzystaniu do tego celu Rejestru BDO. Złom miedzi, stanowiący według polskiego prawa odpad, w wyżej wymienionym Rejestrze jest zakwalifikowany do grupy 17, podobnie, jak aluminium, brąz bądź też inne metale kolorowe – nieżelazne. Złom miedzi, podobnie, jak mosiądz, jest także opisany specjalnie dobranym, sześciocyfrowym kodem w postaci 17 04 01.

Firmy generujące ten odpad muszą uwzględnić w Rejestrze BDO, zarówno jego posiadanie, jak i przekazywanie do jednostek, oferujących takie usługi, jak skup miedzi. Ewidencja odpadów, wprowadzona w 2020 roku, dotyczy wszystkich firm, działających w Polsce. Jest ona oparta na aktualnym Rozporządzeniu Ministra Klimatu w sprawie zagospodarowania odpadów. Osoby, które nie wiedzą, w jaki sposób zakwalifikować wyżej wymieniony surowiec, który może być przekazany do firm, oferujących skup miedzi, powinny mieć świadomość, że wiele wyżej wymienionych jednostek, dysponuje aktualnymi informacjami i może udzielić wskazówek, pozwalających na prawidłowe ustalenie kodu odpadów miedziowych.

Złom miedzi wpisany w wyszukiwarkę Ewidencji odpadów 2022, również opisany jest w formie sześcioma cyfrowych kodów wraz ze wskazaniem dokładnej grupy, do której przynależy ten odpad. Należy bardzo dokładnie zakwalifikować złom miedzi, ponieważ można pomylić go z innymi odpadami, pochodzącymi z produkcji, przetwórstwa bądź przeróbki czy procesów chemicznych i termicznych.

Recykling złomu miedzi – jakie informacje powinieneś wiedzieć?

Funkcjonujący na całym świecie recykling złomu miedzi ma na celu poddanie tego surowca specjalnie dobranym procesom jego obróbki, co pozwala na jego pełne lub częściowe odzyskanie. Można wyróżnić trzy podstawowe grupy złomu miedzi, które są poddawane procesowi recyklingu. Chodzi tutaj głównie o złom poprodukcyjny, który zawiera 99,5% miedzi. Może to być złom czysty bądź nowy. Jest on przetapiany bezpośrednio na produkty, bez potrzeby wprowadzania kosztownej i czasochłonnej, a także wymagającej zastosowania nowoczesnego parku maszynowego rafinacji, czyli procesu oczyszczania. Złom czysty lub nowy nie musi być poddawany żadnym dodatkowym procesom, mającym na celu pozbycie się z niego zanieczyszczeń. Dlatego też bardzo często nie traktuje się go jako surowca, przeznaczonego do recyklingu, ale materiał służący do wytwarzania nowych produktów.

Właściwy recykling złomu miedzi obejmuje zazwyczaj stary złom. Do tej grupy należą odpady miedziowe, w których zawartość wyżej wymienionego metalu oszacowana jest na wartość 90%. Wówczas obróbka tego surowca wymaga wprowadzenia do łańcucha produkcji procesu rafinacji elektrolitycznej. Stosuje się to szczególnie w przypadku produkcji katod miedziowych. Stary złom, poddawany takim procesom, jak recykling złomu miedzi, nie zmienia swoich pierwotnych właściwości chemicznych i fizycznych. Dzięki temu, można uzyskać wysokiej jakości surowiec wtórny. Recykling złomu miedzi, popularny nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie, obejmuje także złom elektroniczny, w którym ustalona zawartość miedzi, kształtuje się na bardzo niskim poziomie, wynoszącym zaledwie +/- 30%.

Złom elektroniczny to odpad miedziowy, traktowany jest jako ten najgorszego gatunku, choć w skupach cieszy się on zainteresowaniem. To złom elektroniczny, który jest poddawany takiemu procesowi, jak recykling złomu miedzi, co wymaga zastosowania odpowiednio dobranych metod jego obróbki. Polegają one na jego oczyszczeniu z różnego typu komponentów. Należy pamiętać, że obróbka odpadów miedziowych może nastręczać sporo trudności. Recykling złomu miedzi wymaga identyfikacji odpadów. Ponadto, duże znaczenie ma wybór metody odzyskania surowca wtórnego, w jak najczystszej postaci. Profesjonalny recykling złomu miedzi pozwala na wykorzystanie najlepszej jakości surowców wtórnych. Przeszkodą są zanieczyszczenia, a także złom elektroniczny, zawierający stal i aluminiowe radiatory. Mogą one negatywnie wpłynąć na taki proces, jak recykling złomu miedzi, ponieważ trudno jest wykryć w tych odpadach jej obecność.

Prowadzone w wielu miastach skup miedzi ma na celu gromadzenie tego typu odpadów, aby móc wykorzystać je do produkcji surowca wtórnego. Proces ten nosi nazwę recyklingu złomu miedziowego. Jest to działanie czasochłonne i wymagające posiadania odpowiedniego parku maszynowego i wiedzy z zakresu chemii nieorganicznej oraz metalurgii.

Złom miedzi
Skup miedzi
Waste Master Sp. z o.o.
Polska
My odbieramy
Skup miedzi

W ramach usługi dokonamy bezpłatnej wyceny odpadu. Jesteśmy zainteresowani następującymi rodzajami miedzi:Miedź - Płasko...

Wyceń przez telefon575840085
Wyceń bezpłatnie
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon