Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Skup akumulatorów – jakie metale znajdują się w akumulatorach?

Skup akumulatorów – jakie metale znajdują się w akumulatorach?

Wybierając się na skup akumulatorów, warto wiedzieć, jakie metale znajdują się w tego typu urządzeniach. Pozwoli nam to lepiej zrozumieć, co wpływa na wartość złomu akumulatorowego. Dlaczego recyklerzy są w stanie zapłacić nam za każdy kilogram tego typu odpadu, pomimo że zawiera on substancje niebezpieczne? Okazuje się, że skup złomu akumulatorowego może być nieźle dochodowy!

Jakie metale znajdziemy na skupie akumulatorów?

Skup akumulatorów należy do ogólnej kategorii skupu metali kolorowych. Dlaczego? Dlatego, że we wnętrzu tego typu urządzenia znajdziemy wiele surowców wtórnych, w tym metali, które są nieocenionym zasobem nadającym się do ponownego przetworzenia. Jakie metale mogą się kryć w naszym starym akumulatorze samochodowym? Co takiego znajdziemy na skupie zużytych akumulatorów?

Przede wszystkim ołów, w przypadku akumulatorów ołowiowych o kodzie 16 06 01*. Na 15 kg tego rodzaju urządzeń, prawie 75% stanowi pierwiastek o skrócie Pb. Akumulatory niklowo-kadmowe (kod odpadu 16 06 02*), jak sama nazwa wskazuje, składają się z niklu oraz kadmu. Są to metale mniej wartościowe od ołowiu, który jest bardzo plastyczny i miękki. Dlatego ich cena na skupie starych akumulatorów jest dużo niższa (średnio ok. 0,45 zł/kg).

Katoda jest zbudowana z niklu, a anoda – kadmu. Elektrolitem jest wodorotlenek potasu. Tego rodzaju akumulatory wyróżniają się dużą gęstością energii w stosunku do masy, mają długą żywotność. Wszystko za sprawą dużej ilości cykli ładowania oraz rozładowania.

Potrzebujesz pomocy z utylizacją swoich odpadów?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość stolicy i jej okolic nie jest Ci obojętna – skontaktuj się z nami.

Skup zużytych akumulatorów – dlaczego warto?

Akumulatory oraz baterie zawierają wiele substancji niebezpiecznych, które są niezwykle groźne dla środowiska naturalnego (między innymi rtęć, ołów, kwas siarkowy). W przypadku przedostania się ich do gleby czy wody, mogą spowodować wiele szkód, często katastrofalnych w skutkach.

Dlatego tak ważne jest odpowiednie składowanie oraz wywóz tego typu odpadów. Pod żadnym pozorem nie powinny się one znaleźć na zwykłych śmietnikach lub miejscach do tego nieprzeznaczonych (jak np. nielegalne, „dzikie” wysypiska). Ochrona środowiska naturalnego powinna być wystarczającym powodem, dlaczego warto wybrać się na skup akumulatorów.

Pomimo ciągłej edukacji społeczeństwa w zakresie segregacji odpadów, wiele z nas dalej nie zdaje sobie sprawy, ile korzyści może płynąć z oddania akumulatorów na skup. Najbardziej przekonującym argumentem jest oczywiście szansa szybkiego zarobku. Skupy akumulatorów są w stanie nam zapłacić za każdy kilogram posiadanego złomu.

Jak znaleźć najbliższy nam punkt skupu złomu zużytych akumulatorów? Najlepiej jest skorzystać z naszej aplikacji WasteMaster, w której wyszukasz pobliskie podmioty. Ale to nie wszystko! Nasza firma oferuje również bezpłatną wycenę odpadu online, dzięki której będziesz wiedział, czego się spodziewać. Oferta skierowana do przedsiębiorstw, ponieważ nie ukrywamy, że interesuje nas hurtowy skup akumulatorów.

Zadzwoń lub wypełnij formularz!

Copyright © 2022 Waste Master