Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Różne rodzaje odpadów styropianowych

Różne rodzaje odpadów styropianowych

Utylizacja styropianu to temat, który interesuje w szczególności te osoby, które właśnie zakończyły budowę lub remont domu. Okazuje się, że istnieją również inne rodzaje odpadów styropianowych w zależności od tego, do czego było wykorzystywane to tworzywo sztuczne. Na jakie rodzaje możemy podzielić odpady styropianowe?

Styropian opakowaniowy czysty

To najchętniej skupowany styropian, ponieważ reprezentuje on sobą najwyższą jakość tego rodzaju odpadu. Jest on niezabrudzony innymi elementami czy substancjami takimi jak oleje, tłuszcz, pył czy piach, a więc idealnie nadaje się do recyklingu oraz ponownego wykorzystania w przyszłości. Skąd zazwyczaj bierze się czysty styropian?

Najczęściej spotyka się go podczas kupowania sprzętów AGD, mebli, elektroniki i pozostałych wielkogabarytowych przedmiotów. Są one transportowane do klienta właśnie w specjalnych styropianowych otoczkach, które mają za zadanie chronić produkty przed wstrząsami, otarciami oraz innymi działaniami, do których może dojść w trakcie transportu.

Styropian opakowaniowy brudny

Kolejnym rodzajem odpadów styropianowych jest styropian opakowaniowy brudny. Ten jest dużo trudniejszy w recyklingu, jego odzysk jest praktycznie niemożliwy, dlatego pozostała już tylko utylizacja. Tego rodzaju odpady znajdują swoje miejsce w kontenerach na odpady zmieszane. Są to wszelkie tacki po jedzeniu na wynos lub produktach garmażeryjnych, takich jak pierogi czy zupy.

Potrzebujesz pomocy z utylizacją swoich odpadów?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość stolicy i jej okolic nie jest Ci obojętna – skontaktuj się z nami.

Styropian budowlany

Ostatnim z wymienianych rodzajów odpadów styropianowych jest styropian budowlany. Jest on najtrudniejszy do zagospodarowania, zazwyczaj dlatego, że gdy już się pojawia, jest go stosunkowo dużo. Dodatkowo posiada on sporą objętość w stosunku do masy (jest lekki), co również nie jest cechą korzystną dla zbywającego się.

Tak jak sama nazwa wskazuje odpady styropianowe budowlane powstają w trakcie budowy. Są to zazwyczaj resztki niewykorzystanego materiału, który jest bardzo dobrym materiałem do ocieplania budynków. Planując budowę lub remont domu, warto zadbać również o zamówienie kontenera na odpady, który pozwoli bezpiecznie przetransportować je do właściwego miejsca utylizacji.

Tego typu usługi są świadczone przez profesjonalne firmy, które na co dzień zajmują się gospodarką odpadami. Jedną z nich jest WasteMaster i warto nam zaufać w tej kwestii. W ramach naszych usług wyszukamy najkorzystniejszą ofertę na niemal każdego rodzaju odpad. Zapraszamy do współpracy!

Copyright © 2022 Waste Master