Abonament BDO Standard - 199 zł (netto) za miesiąc*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO i 10 wpisów do KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*płatność cykliczna przez okres 12 miesięcy.
Abonament BDO - Premium 399 zł (netto) za miesiąc*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO i 25 wpisów do KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*płatność cykliczna przez okres 12 miesięcy.
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Recykling złomu ołowianego. Twój odpad jest potrzebny!

Recykling złomu ołowianego. Twój odpad jest potrzebny!

Troska o czystą i zadbaną planetę powinna towarzyszyć nam na każdym kroku, również w trakcie gromadzenia złomu ołowianego. Czy wiedziałeś, że tego typu odpady posiadają jeden z najwyższych wskaźników recyklingu spośród wszystkich materiałów powszechnie będących w użyciu? Dlatego są pożądane na skupach złomu ołowiu, które proponują za nie trochę gotówki. Oto kilka faktów o recyklingu złomu ołowianego.

Skup złomu ołowianego – oddaj swój odpad!

W ostatnich latach troska o środowisko naturalne stała się naturalną potrzebą, którą większość z nas stara się zaspokajać w codziennych, prostych czynnościach, takich jak świadome wybory konsumenckie, zakupy, sprzątanie czy nawet gotowanie. Podobnie jest w przypadku nietypowych odpadów, które mogą być wytwarzane w zakładach oraz przedsiębiorstwach, w których pracujemy.

Tak samo jest ze złomem ołowianym. Większość ołowiu z odzysku pochodzi z recyklingu zużytych akumulatorów samochodowych. Ołów z łatwością można poddawać recyklingowi, ponieważ posiada on jeden z najwyższych wskaźników odzysku. Aby mógł być on odpowiednio przetworzony, musi zostać sprzedany w punkcie skupu złomu ołowianego lub przedsiębiorstwie recyklingowym.

Potrzebujesz pomocy z utylizacją swoich odpadów?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość stolicy i jej okolic nie jest Ci obojętna – skontaktuj się z nami.

Recykling złomu ołowianego

Szacuje się, że więcej niż połowa ołowiu wyprodukowanego i używanego każdego roku na świecie jest surowcem uzyskanym dzięki procesowi recyklingu. Znaczna większość ołowiu (ok. 80%) jest stosowana przy produkcji akumulatorów kwasowo-ołowiowych, które po okresie eksploatacji również są skupowane oraz poddawane odzyskowi.

Niektóre kraje na świecie szczycą się tym, że mają 100% wskaźnik recyklingu. W większości państw taka wartość faktycznie jest możliwa do osiągniecia, jeśli zadba się o odpowiednią infrastrukturę oraz przepisy administracyjne. Recykling złomu ołowianego to spore korzyści nie tylko dla przemysłu, lecz także dla społeczeństwa i środowiska. Dzięki niemu udaje się zredukować zużycie energii, emisję węgla czy koszty. W dodatku chroni zasoby naturalne oraz utrzymuje zatrudnienie w poszczególnych sektorach.

Jeżeli zależy Ci na ochronie środowiska, a przy okazji chcesz zarobić trochę gotówki, zgłoś się do pobliskiego skupu złomu ołowiu. Najłatwiej znajdziesz go za pomocą naszej aplikacji lub strony internetowej WasteMaster. Dodatkowo istnieje także opcja kontaktu telefonicznego. Serdecznie zapraszamy!

Copyright © 2022 Waste Master