Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Miedź milbera – co to jest i ile możemy za nią dostać na skupie złomu?

Obrazek przedstawia zdjęcie monet miedzianych, które mają obrazować bloga o tytule: "Miedź milbera - co to jest i ile możemy za nią dostać na skupie złomu".

Oddając metale kolorowe na skup złomu, możemy zadać sobie pytanie – co to miedź milbera? Dlaczego jest tak cenna? Czy jej koszt sprzedaży zawsze był taki wysoki? Ta seria pytań sprawia, że w ogóle warto porozmawiać o miedzi jako cennym surowcem, który jest bardzo pożądany na skupach. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat – czytaj dalej!

Miedź milbera – co to?

Miedź milbera to jeden z najcenniejszych materiałów, jakie możesz sprzedać na złom metali kolorowych. Jest to stop miedzi, który składa się praktycznie w 99,9% z tego surowca – zatem jest bardzo niewiele dodatkowej domieszki. Sama miedź zawsze była niezwykle pożądana na rynku, czy to ze względu na rosnące zapotrzebowanie na nią (branże IT, kable, przewodniki ciepła i elektryczności), czy to ze względu na to, że jest ona doskonałym materiałem do recyklingu.

Koniec końców, sprzedaż miedzi milbera oraz miedzi w ogóle to bardzo ekologiczna rzecz – dzięki temu mamy realną szansę na zredukowanie wydobycia miedzi i w Polsce, i na świecie. Miedź po sprzedaniu do skupu trafia do specjalnych hut, gdzie jest oczyszczana i przetapiana na kęsy oraz sztabki. Jest to trzeci najchętniej recyklingowany metal w ogóle! Co jeszcze wpływa na wartość miedzi milbera w skupie? Przede wszystkim jej właściwości!

Miedź milbera jest doskonałym przewodnikiem prądu i ciepła, a w dodatku to bardzo miękki oraz plastyczny metal. Jak rozpoznać miedź milbera? Wygląda ona na pozór tak samo, jak inne rodzaje miedzi, jednak do jej najbardziej charakterystycznych cech możemy dodać brak magnetyczności. Najczęstszym sposobem na sprawdzenie, czy dana substancja jest miedzią milbera, jest po prostu przyłożenie magnesu. Choć nie jest to metoda niezawodna – wiele też zależy od jakości naszego magnesu. Dlatego lepiej jest poczekać na ekspertyzę w skupie lub skierować się do specjalistów z WasteMaster.

Miedź milbera najczęściej przyjmuje postać długiego, czystego drutu. Kolorystycznie mieści się pomiędzy złotym a czerwonym i żółtym. Jest lśniąca i twarda w dotyku. W związku na jej właściwości fizyczne i chemiczne, miedź milbera wykorzystuje się zazwyczaj w produkcji kabli i przewodów. Tam też możemy ją najczęściej znaleźć.

Potrzebujesz pomocy z utylizacją swoich odpadów?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość stolicy i jej okolic nie jest Ci obojętna – skontaktuj się z nami.

Miedź milbera – cena

Jak wygląda cena miedzi milbera na skupie? Jak się plasuje wobec innych rodzajów miedzi? Zani przejdziemy do tego zagadnienia, to warto się zastanowić nad tym, co jeszcze możemy sprzedać do skupu miedzi. Wyróżnia się jeszcze następujące typy tego surowca:

  • miedź czysta w kawałkach,
  • miedź niesort (klasa o wartości około 20% miedzi),
  • wióry miedziane,
  • miedź pobiał (miedź z zawartością izolacji, lakierów, emalii – do 5%),
  • granulat miedzi,
  • miedź pochodząca z cewek odchylających (monitorów, telewizorów),
  • płaskowniki miedziane,
  • a nawet miedź offsetowa, preszpanowa.

Cena miedzi milbera, a także pozostałych rodzajów tego surowca, jest zależna od kilku czynników. Przede wszystkim od jakości dostarczanego materiału – im więcej miedzi w miedzi tym lepiej! Stąd właśnie miedź milbera jest najdroższa na skupach metali kolorowych. Drugim ważnym czynnikiem jest postać dostarczanego odpadu złomu – jeśli jest on np. pozbawiony izolacji, czysty etc. – osiągnie w skupie lepszą stawkę.

Rzecz jasna ilość dostarczanego surowca również jest istotna. Wiele skupów zastrzega sobie tzw. minimum logistyczne, które zazwyczaj plasuje się wokół 100 kg. Jeżeli zamierzamy zorganizować wywózkę naszych materiałów na złom – istotna jest także odległość, którą będzie musiał pokonać pojazd firmy zewnętrznej. Im dalej od złomowiska jesteśmy – tym rośnie prawdopodobieństwo zwiększenia się rachunku bądź obniżenia ceny skupu.

Od czego jeszcze zależą stawki w skupie? Od sytuacji gospodarczej w Polsce i na świecie. Handel metalami jest uzależniony od światowych gigantów gospodarczych, a także Londyńskiej Giełdy Metali. Zatem jeśli na świecie panuje kryzys – ceny w skupie również zaczną spadać, bo w uproszczeniu, poziom produkcji będzie obniżony. W kontekście polskim ważna jest również obecna wartość inflacji, a także kurs dolara, który jest uniwersalną walutą, w której przeprowadza się największe transakcje.

Zatem ile możemy zarobić na sprzedaży miedzi milbera? W związku ze zmieniającymi się warunkami gospodarczymi jest to trudne do przewidzenia. Aby być na bieżąco, trzeba niemalże codziennie odświeżać cenniki i kontrolować sytuację na giełdzie. Tym właśnie zajmują się specjaliści z WasteMaster! Cena miedzi milbera plasuje się w granicach 30-35 zł/kg. Jest to bardzo dobry przelicznik, zdecydowanie korzystny dla przedsiębiorców.

Innym, osiągającym najwyższe stawki na złomie materiałem, jest pokawałkowana miedź milbera (30-33 zł/kg), czy miedziane fragmenty trakcji (30-33,60 zł/kg). Z kolei najtańsze materiały to miedź z cewek odchylających (20-21 zł/kg) oraz miedź preszpanowa, offsetowa (również 20-21 zł/kg). Pamiętajmy jednak, że te stawki nie są niezmienne ani dane na zawsze. Warto trzymać rękę na pulsie – jednak wiemy, że to może być wyczerpujące!

Dlatego polecamy skorzystanie z usług od WasteMaster! Regularnie aktualizujemy nasz cennik złomu miedzi – jest on zawsze adekwatny do obecnych trendów panujących na giełdach. Jeśli chcesz skorzystać z naszej pomocy i wyszukać z naszą pomocą najkorzystniejsze placówki skupu w Twojej okolicy – zachęcamy do współpracy! Organizujemy darmową wycenę pozostałości – zatem nie ma na co czekać – rozpocznij współpracę z nami już dziś!  

Copyright © 2022 Waste Master