Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Jak pozbyć się styropianu i gdzie go wyrzucać?

Jak pozbyć się styropianu i gdzie go wyrzucać?

Okazuje się, że styropian styropianowi nie równy i nie każdy jego rodzaj można traktować tak samo. Tego typu surowiec ma różne zastosowania i wykorzystuje się go przede wszystkim jako materiał izolacyjny, jednak nie tylko. Można go spotkać również pod postacią tacek do przechowywania żywności. Posiadasz niepotrzebny już styropian? Gdzie wyrzucać taki odpad? Dowiesz się tego z poniższego wpisu!

Styropian – gdzie wyrzucać?

Posiadasz niepotrzebny i zalegający styropian? Gdzie wyrzucać tego typu odpady? Otóż odpowiedź na to pytanie nie jest taka prosta, ponieważ wszystko zależy od tego, do czego był wykorzystywany styropian. Trzeba znać poszczególne różnice, żeby wiedzieć, jak traktować odmienne postaci odpadów styropianowych. Wśród nich możemy wyróżnić styropian opakowaniowy czysty, brudny oraz styropian budowlany.

Styropian opakowaniowy czysty

Jeden z popularnych rodzajów styropianu, który najczęściej możemy spotkać, kiedy zamawiamy sprzęt AGD, elektronikę, meble czy inne wielkogabarytowe przedmioty, które wymagają dodatkowego zabezpieczenia w trakcie transportu. Tego typu odpad styropianowy najczęściej występuje w naszych domach. Wystarczy wyrzucić go do pojemnika na plastik i metale. Według przyjętych reguł kontenery te są oznakowane kolorem żółtym.

Styropian opakowaniowy brudny

Nieco inaczej sprawa wygląda w przypadku styropianu opakowaniowego brudnego. Z pewnością nieraz mieliśmy go w rękach, kiedy zamawialiśmy jedzenie na wynos. Niestety, ale tego typu zabrudzone odpady styropianowe są praktycznie nieodzyskiwalne i należy je wyrzucić do kontenera na odpady zmieszane (oznaczony kolorem czarnym).

Potrzebujesz pomocy z utylizacją swoich odpadów?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość stolicy i jej okolic nie jest Ci obojętna – skontaktuj się z nami.

Utylizacja styropianu budowlanego

Utylizacja styropianu budowlanego to całkiem oddzielny temat, który warto poruszyć, bo wbrew pozorom dotyczy wielu osób, a przede wszystkim profesjonalnych firm budowlanych. Tego materiału nie można wyrzucać do przydomowych kontenerów na odpady. W takim razie jak odbywa się utylizacja styropianu z elewacji?

Styropian z elewacji jest traktowany jako odpad budowlany. Aby się go skutecznie pozbyć, lepiej jest wcześniej zamówić kontener od wyspecjalizowanej firmy, takiej jak nasza. Jeżeli odpadów jest stosunkowo mało, wtedy można rozważyć zawiezienie ich do najbliższego PSZOK-u. Jak widać utylizacja styropianu po budowie zależy od różnych czynników.

Nie zawsze jednak utylizacja styropianu po budowie jest taka kolorowa i prosta, jak mogłoby się to w teorii wydawać. Niektóre firmy nie chcą przyjmować odpadów styropianowych ze względu na ich zabrudzenia piaskiem czy nawet pyłem. Jednak z nami nie będzie takich problemów! Przeszukamy dla Ciebie rynek w poszukiwaniu najlepszej możliwej oferty utylizacji styropianu budowlanego w pobliżu Twojej lokalizacji.

Utylizacja styropianu z elewacji? Utylizacja styropianu budowlanego? Utylizacja styropianu po budowie? To wszystko załatwisz dzięki nam! Wystarczy parę kliknięć lub jeden telefon.

Copyright © 2022 Waste Master