Masz odpad? Powiedz nam w jakim mieście się znajduje i znajdź odpowiednią usługę
Cały proces to tylko
1 prosty krok!
Bioodpady stanowią największą część ze wszystkich wytwarzanych przez nas odpadów komunalnych. Trudno się dziwić, ponieważ między innymi owoce i warzywa są powszechne w diecie, dlatego obierki z tego typu produktów często lądują w naszych domowych koszach na śmieci. Jak je segregować? Jak można dzielić odpady bio? Podpowiadamy.
Każdy z nas mniej więcej już się orientuje, w jaki sposób segreguje się odpady biodegradowalne. Resztki roślinne inaczej, resztki pochodzenia odzwierzęcego jeszcze inaczej. Jeśli nie czujesz się ekspertem w tym temacie, to więcej na ten temat pisaliśmy >TUTAJ<. Temat jest stosunkowo prosty, jeżeli chodzi o bioodpady pochodzenia kuchennego, czyli te, które produkujemy w naszej kuchni, czy które są wytwarzane w restauracjach.
Jednak okazuje się, że istnieją też różne podkategorie, które można wyróżnić z bioodpadów. Ich rodzaje są ważne między innymi przy zamawianiu odbioru i są one uzależnione od specjalnego kodu odpadu, który wpisuje się w Karcie Przekazania Odpadu (KPO). Przedsiębiorstwa, które generują hurtowe ilości bioodpadów, są prawnie zobligowane do tego, aby oddać je do utylizacji. Żeby to zrobić, muszą mieć wpis do BDO (Bazy Danych Odpadowych), który umożliwia między innymi wystawienie KPO. Jak możemy dzielić odpady bio?
Z uwagi na powyższe, odpady bio dodatkowo podzielimy na podkategorie. Każda z nich posiada inny kod odpadu, który trzeba znać, aby legalnie zamówić odbiór odpadu (mając wpis do BDO oraz możliwość wystawienia KPO).
Prowadzisz firmę z BDO i nie wiesz, jak regularnie zagospodarowywać odpady bio? Zgłoś się do WasteMaster!
Mogą zainteresować Cię również: