Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Ile kosztuje kg złomu stalowego?

Ile kosztuje kg złomu stalowego?

Obecnie wielu przedsiębiorców handlujących odpadami zastanawia się, ile kosztuje złom. Okazuje się, że odpowiedź często nie jest taka jednoznaczna, jak mogłoby się na początku wydawać. Wartość surowców, w tym złomu stalowego, jest uzależniona od wielu czynników, które trudno przewidzieć. Ceny potrafią drastycznie zmienić się dosłownie z miesiąca na miesiąc. Ile kosztuje kg złomu stalowego?

Złom: ile za kilo?

Jeżeli chcemy intratnie pozbyć się zalegającego złomu, warto wiedzieć, ile kosztuje kg złomu stalowego. Jego wartość zależy między innymi od popytu, podaży, ilości, jakości i rodzaju surowca, lokalizacji punktu skupu, a także aktualnej sytuacji na giełdzie metali. Warto również dodać, że ceny będą inne w średniej miejscowości, a jeszcze inne w Poznaniu czy Warszawie. To ile kosztuje złom?

Na samym początku warto wspomnieć o rodzaju samego surowca. Już to może mieć znaczący wpływ na jego wartość. Dla przykładu cena złomu grubego zazwyczaj będzie o kilka groszy wyższa niż cienkiego (w przeliczeniu za 1 kg odpadu). Jeszcze lepiej wypada w tym zestawieniu czysta stal nierdzewna.

Ile kosztuje złom? Cena za kg waha się od ok. 0,7 zł do nawet 5,3 zł. Skąd taka różnica? Wynika ona właśnie między innymi z jakości złomu. Najcenniejsza jest stal nierdzewna V4A, tylko o kilka/kilkanaście groszy gorzej prezentuje się na skupach cena stali nierdzewnej min. 8% Ni.

Potrzebujesz pomocy z utylizacją swoich odpadów?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość stolicy i jej okolic nie jest Ci obojętna – skontaktuj się z nami.

Ile kosztuje złom? Dowiedz się z WasteMaster

Jak już wcześniej wspomniano, cena złomu grubego zazwyczaj będzie wyższa niż cienkiego. A po ile jest złom gruby? W skali kraju cena kształtuje się od ok. 0,8 zł/kg do 1,1 zł/kg. Będzie ona również zależeć od wyżej wspomnianych czynników.

Zależy Ci na dokładnej wycenie posiadanego odpadu? Chcesz wiedzieć, jakiej konkretnie kwoty możesz się spodziewać na skupie? Ile kosztuje kg złomu stalowego w Twojej okolicy? A po ile jest złom gruby? Wszystkie odpowiedzi na te pytania poznasz dzięki WasteMaster!

Wystarczy, że wypełnisz nasz bezpłatny formularz online. Dzięki uzyskanym w ten sposób danym, będziemy mogli dokładnie oszacować wartość złomu, biorąc pod uwagę wszystkie czynniki. A może wolisz nieco bardziej tradycyjne formy kontaktu? Zadzwoń! Możesz również dodać swój odpad na naszą giełdę i czekać na najlepszą ofertę. Warto przy tym znać chociaż szacunkowe cenniki.

Masz do sprzedania złom? Ile za kilo jesteś w stanie uzyskać w danym skupie? WasteMaster zna na to odpowiedź! Wypełnij formularz.

Copyright © 2022 Waste Master