Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Gdzie oddać makulaturę?

Gdzie oddać makulaturę?

Według danych statystycznych makulatura stanowi nawet 1/3 wytwarzanych na co dzień „śmieci”. Nie dziwi zatem fakt, że skup makulatury to bardzo potrzebny element gospodarki cyrkularnej, a pytanie, gdzie oddać makulaturę pojawia się nagminnie. Zalety, jakie niesie ze sobą recykling papieru, powodują że w światowej gospodarce jest to wciąż rozwijany sektor. Podpowiadamy, gdzie oddać makulaturę i dlaczego giełda odpadów WasteMaster jest idealnym miejscem do tego.

Skup makulatury – jak wybrać najlepszy?

Wybór odpowiedniego skupu makulatury to szereg czynników, na które należy zwrócić uwagę. Poszukiwanie na własną rękę gdzie oddać makulaturę jest dość czasochłonne. Dlatego warto zapoznać się z rozwiązaniem, jakim jest giełda odpadów. Zgromadzenie w jednym miejscu przedsiębiorstw zajmujących się recyklingiem papieru, pozwala na szybkie i rzetelne sprawdzenie wielu firm, gdzie można oddać makulaturę.

Wśród czynników odnoszących się do makulatury, jakie warto określić przy wyborze skupu, najważniejsze to:

  • Kategoria – nie wszystkie firmy przyjmują każdy rodzaj; określenie kategorii odpadu papierowego pozwoli znaleźć konkretne miejsce, gdzie oddać książki na makulaturę, tekturę czy gilzy;
  • Jakość – należy pamiętać, że zanieczyszczona makulatura jest mniej warta (wiąże się to z procesem przygotowania jej do ponownego wykorzystania); w takich wypadkach często bywa, iż makulatura jest odbierana nieodpłatnie lub w ogóle nie jest zabierana;
  • Ilość – firmy zajmujące się recyklingiem papieru preferują hurtowe ilości; dlatego osoby fizyczne mają mniejsze możliwości znalezienia gdzie oddać makulaturę;
  • Lokalizacja – im dalej od skupu tym cena makulatury może być niższa; niemniej jednak wybór recyklera, gdzie można oddać makulaturę z odbiorem, jest opłacalny pod względem czasu i organizacji transportu.

Każdy z powyższych czynników ma wpływ na to, ile wynosi cena skupu makulatury, w konkretnym przypadku. Skorelowanie ich w jednej ofercie wymaga przejrzenia wielu opcji, co przy korzystaniu z giełdy odpadów wykona Konsultant.

Potrzebujesz pomocy z utylizacją swoich odpadów?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość stolicy i jej okolic nie jest Ci obojętna – skontaktuj się z nami.

Gdzie oddać makulaturę – dlaczego warto korzystać z giełdy odpadów?

Z jednej strony wybór skupu makulatury to dostosowanie jego oferty do posiadanego odpadu. Z drugiej strony, jak w przypadku każdego odpadu, makulatura również podlega przepisom prawnym określającym obrót odpadami. Co za tym idzie miejsce, gdzie można oddać makulaturę, musi spełniać pewne standardy.

Pierwszym jest odpowiednie miejsce składowania, pod względem rozmiaru oraz warunków. Musi być ono odpowiednio suche, aby zgromadzony papier nie zaczął pleśnieć. Druga sprawa to zaplecze techniczne. Firma zajmująca się recyklingiem musi posiadać odpowiednie maszyny, które nadają się do rozwłókniania makulatury oraz oczyszczania czy sortowania masy celulozowej. A ponieważ poszczególne etapy mogą wiązać się z koniecznością użycia związków chemicznych, firma zapewniająca usługę gdzie oddać makulaturę, musi posiadać odpowiednie uprawnienia i wykwalifikowanych pracowników.

Sprawdzenie tego wszystkiego na własną rękę nie jest łatwe. Dlatego giełda odpadów jest świetnym rozwiązaniem. Każda zrzeszona w niej firma, gdzie oddać makulaturę, jest już sprawdzona. Wiedza na temat przepisów prawnych i specyfiki procesu recyklingu poszczególnych surowców sprawiają, że baza recyklerów giełdy odpadów to legalnie działający, profesjonalni i wypłacalni przedsiębiorcy.

Copyright © 2022 Waste Master