Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Czy odbiór bioodpadów jest opłacalny?

Czy odbiór bioodpadów jest opłacalny?

Przedsiębiorcy zajmujący się odpadami z pewnością co jakiś czas chcą poszerzać zakres swoich usług o kolejne surowce. Jednak zanim się to zrobi, warto wiedzieć, czy dana inwestycja jest rentowna i da się na niej zarobić. Czy odbiór bioodpadów jest jest opłacalny?

Odbiór bioodpadów w Polsce

Firm, które zajmują się tylko odbiorem bioodpadów w Polsce, istnieje niewiele. Dlaczego? Ponieważ ten temat w branży odpadowej jest dość problematyczny i niezbyt konkretny, trzeba mieć bardzo ugruntowaną i wąską wiedzę, aby umieć jeszcze na tym zyskać. Dodatkowo cały czas się rozwija.

Zazwyczaj odbiorem bioodpadów są zainteresowane co większe biogazownie. Te podmioty są czasami nawet w stanie zapłacić za Twój odpad, o ile posiadasz jego hurtowe ilości, idące w tony. Jak wiadomo jest to dość trudne do wykonania, ponieważ odpady biodegradowalne szybko się rozkładają, a więc równie szybko musielibyśmy je wytwarzać. Niekiedy od biogazowni udaje się uzyskać cenę obejmującą tylko koszty transportu.

Takie przypadki jednak są rzadkie. Znacznie częściej w grę wchodzi po prostu płatny odbiór lub wynajem kontenera na bioodpady. Ta druga opcja również wiąże się z kosztami, co, jak wiadomo, dla każdego przedsiębiorcy nie jest dobrą wiadomością.

Potrzebujesz pomocy z utylizacją swoich odpadów?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość stolicy i jej okolic nie jest Ci obojętna – skontaktuj się z nami.

Opłacalne dla środowiska

A więc odbiór bioodpadów najbardziej jest opłacalny dla podmiotów, które później wiedzą, jak je zagospodarować. Najprawdopodobniej przerobią je na biomasę, z której następnie powstanie biogaz.

Biogaz ma szeroki wachlarz zastosowań i głównie wykorzystuje się go w takich krajach jak Niemcy, Szwajcaria, Francja, USA ale również Chiny czy Indie. Jest paliwem dla generatorów prądu elektrycznego i źródłem energii do ogrzewania wody. Jeżeli się go odpowiednio oczyści i spręży, może być również używany jako paliwo do napędu silników (instalacje CNG).

Recykling i odpowiednie składowanie bioodpadów jest opłacalne przede wszystkim dla środowiska naturalnego. Biogaz pozwala uniknąć przedostania się gazów cieplarnianych do atmosfery (jeżeli jest pozyskiwany w zamkniętej komorze), powoli wypiera paliwa kopalne, ponieważ jest ich bezpieczniejszą alternatywą.

Twoja firma generuje ogromne ilości bioodpadów? Zgłoś się do WasteMaster, a wspólnie uda nam się wypracować rozwiązanie. Wystarczy zadzwonić lub wypełnić formularz przez Internet.

Copyright © 2022 Waste Master