Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Co to są odpady selektywne?

co to są odpady selektywne - ręka trzyma planetę ziemię i stoją pojemniki na śmieci

Odpady selektywne to takie, które segregujemy – czy to znajdując się w gospodarstwie domowym, czy naszej firmie. Zbieranie odpadów selektywnych polega na tym, że wytwórcy odpadu dostarczają np. przedsiębiorstwu wywozowemu swoje pozostałości w posegregowanej formie, a oni nie mieszając ich, wywożą je do swojej placówki, gdzie w kontrolują ich zawartość, a następnie przekazują do recyklingu.

Możemy wyróżnić następujące rodzaje odpadów zbieranych selektywnie:

  • papier,
  • metale,
  • tworzywa sztuczne,
  • szkło,
  • odpady zielone.

Ich segregacja jest narzucana prawnie – jednak od lat przyzwyczailiśmy się, że papiery wrzucamy do kubła niebeskiego, metale i tworzywa sztuczne do żółtego, szkło do zielonego, a pozostałości kłopotliwe do kubła na odpady zmieszane. Jeśli chodzi o odpady zielone lub też inne zbierane selektywnie (popioły, odpady wielkogabarytowe, odpady po remontach lub budowach – oczywiście jeśli nie są produkowane w ramach działalności przedsiębiorstwa) są odbierane w określone dni przez firmy koordynujące gospodarkę odpadową w Twoim mieście. Cały system zbiórek selektywnych powstał po to, aby wdrażać zasady ekologicznego postępowania z pozostałościami.

Jednak jeśli posiadasz firmę lub wiesz, że Twój zakład pracy produkuje spore ilości surowców wtórnych, odpadów zbieranych selektywnie – zgłoś się do WasteMaster! Pomożemy Ci w zrealizowaniu wywózki odpadów z Twojego miejsca pracy!

Potrzebujesz pomocy z utylizacją swoich odpadów?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość stolicy i jej okolic nie jest Ci obojętna – skontaktuj się z nami.

Copyright © 2022 Waste Master