Abonament BDO Standard - 199 zł (netto) za miesiąc*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO i 10 wpisów do KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*płatność cykliczna przez okres 12 miesięcy.
Abonament BDO - Premium 399 zł (netto) za miesiąc*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO i 25 wpisów do KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*płatność cykliczna przez okres 12 miesięcy.
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Co to jest ZnAl? Definicja i znaczenie

Co to jest ZnAl? Definicja i znaczenie

Na skupach cynku (ale też na skupach metali kolorowych w ogóle) często możemy spotkać się z pojęciem „ZnAl”. Widnieje ono również w naszym cenniku i charakteryzuje niektóre z wymienionych tam odpadów. Co się kryje pod enigmatycznym określeniem? Czy jest ono istotne podczas sprzedaży cynku do skupu? Jakie znajduje zastosowania? Wszystkiego dowiesz się z poniższego wpisu.

Skup cynku: złom cynkowo-aluminiowy

ZnAl to nic innego jak stop metali cynku najczęściej z aluminium, ale tego określenia używa się także w przypadku stopu cynku z aluminium oraz miedzią. Niekiedy stosuje się dodatkowe pierwiastki takie jak mangan, magnez czy tytan. Nazwa wzięła się z połączenia dwóch symboli z tablicy okresowej oznaczających pierwiastki, które znalazły się w stopie (Zn – cynk; Al – glin, czyli aluminium). Co charakteryzuje ZnAl?

Tego rodzaju stop jest solidny i wytrzymały, dzięki czemu posiada szerokie zastosowania we współczesnej gospodarce. Najczęściej stosuje się go w różnych procesach obróbki technicznej oraz plastycznej. Jego giętkość pozwala na wykonywanie precyzyjnych odlewów, co jest szczególnie przydatne w profesjonalnym przetwórstwie.

Potrzebujesz pomocy z utylizacją swoich odpadów?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość stolicy i jej okolic nie jest Ci obojętna – skontaktuj się z nami.

Możliwe zastosowania ZnAl

Oprócz wyżej wymienionych zastosowań, można wymienić inne praktyczne procesy oraz wyroby, w których wykorzystuje się stop cynku z aluminium. ZnAl przeznaczona jest głównie do produkcji gaźników samochodowych i motocyklowych. To jej podstawowe wykorzystanie, jednak oprócz tego stosuje się ją do wytwarzania drobnych elementów akcesoriów domowych, takich jak zawiasy, uchwyty czy klamki. Omawiany stop występuje również w panewkach łożysk ślizgowych.

Na złomie cynku najczęściej spotkamy się ze ZnAl w postaci skrzepów, gaźników, skrzepów, wiór czy odpadów poprodukcyjnych i poamortyzacyjnych. Najlepiej płatne są czyste blachy cynkowe lub odpady poprodukcyjne. Jeżeli chcesz zapoznać się z aktualnymi cenami złomu cynku, skorzystaj z naszych cenników. Są one aktualizowane na bieżąco. Istnieje również opcja bezpłatnej wyceny. Trzeba też brać pod uwagę to, że jeżeli nasz odpad jest zanieczyszczony, np. gumą, plastikiem czy żelazem, to otrzymamy za niego niższą cenę.

Zamów skup cynku w Twoim mieście już teraz!

Copyright © 2022 Waste Master